Temat: SF-ka czyli SIO2SD.

Oto moje SIO2SD.

http://picasaweb.google.com/Krzysztof.Stanik.sun4u

A teraz po krótce. Była sobie SF354 z wsadzoną inną stacją (720), oczywiście stacja zdechła. Została obudowa z wielką dziurą po tej stacji. Tymczasem dopadłem w swoje ręce SIO2SD. W wersji gołej dla mnie jest trochę nieporęczne. No to wsadziłem to ustrojstwo do tej skrzynki po SF-ce. Wewnątrz jest zainstalowany zasilacz - czyli SIO2SD nie jest teraz zależne od Atari. Klawisze "zdublowałem" - te na przodzie są podłączone przewodami bezpośrednio pod te klawisze na płytce, nie z nimi problemów. Poskładanie tego do kupy zajęło ok. godziny (skrzynka gotowa, zasilacz też gotowiec, tylko trochę wiercenia i lutowania).

2

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

Hmm... dobry pomysł... chyba zainwestuję w SIO2SD i wsadzę w mojego zdechlaczka xc12... eject będzie robił za K4, pause za shifta, play za k3, a fwd i rew za k1 i k2 :)

___
Press play on tape...

3

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

NEWS:  Rocky e-mail planuje robić masowo obudowy do Sio2SD (ma już wersje roboczą), nawet wtyczki umie skombinować by pasowały (czujecie ten oddech ulgi magnetofonów ciągle ograbianych).

Naciskajcie go bo się leni !

4

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

No to rulez. Brak obudowy to IMO jedyny minus SIO2SD.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

pajero napisał/a:

NEWS:  Rocky e-mail planuje robić masowo obudowy do Sio2SD (ma już wersje roboczą), nawet wtyczki umie skombinować by pasowały (czujecie ten oddech ulgi magnetofonów ciągle ograbianych).
Naciskajcie go bo się leni !

No dobrze, ale jak wyglada ta obudowa i ile szacunkowo to bedzie wynosic?

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

6

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

pajero napisał/a:

(czujecie ten oddech ulgi magnetofonów ciągle ograbianych)

to było do mnie :> ?  i tak padł, więc mu to różnicy nie zrobi, a tak to jedna z dwóch obudów by była zbędna :P

___
Press play on tape...

7

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

Chyba nie tylko do ciebie :). Niejaki Stryker wsadził SIO2IDE + dysk do obudowy po XC12 :)

8

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

no i prawidłowo - przynajmniej i po śmierci się kaseciak do czegoś przyda :)

//EDIT: no ale żal go trochę... w końcu 22 lata był ze mną :,( ...ostatnie 5 co prawda spakowany...

Ostatnio edytowany przez maw (2008-01-14 19:57:40)

___
Press play on tape...

9

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

Witam... mam obudowę i opisik nawet sleciłem. pojwi się na stronach MadTeamu... ale jest jeszcze tu:

http://www.rocky.ovh.org/sio2sd/opis.php

... nic dodać.. tylko czytać...

Kaz: mam w planach to robić, ale nie wiem kiedy.. koszt... hmm części są tanie.. najgorsza robota.. póki co całkowicie ręczna.. na razie plany...
.. inna sprawa to kwestia  gustu.. czy to się podoba...

Pozdro

Ala ma kota...

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

Proponuje rozpisać konkurs na najładniejszą obudowe do dowolnego urządzenia peryferyjnego z finałem w Głuchołazach.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

11

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

maw napisał/a:
pajero napisał/a:

(czujecie ten oddech ulgi magnetofonów ciągle ograbianych)

to było do mnie :> ?  i tak padł, więc mu to różnicy nie zrobi, a tak to jedna z dwóch obudów by była zbędna :P

No nie, tylko niedługo wchodzi okres ochronny zagrożonego gatunku jakim jest wtyczka SIO.
Ale dzięki że Rocky coś dłubie to...

Rocky napisał/a:

ale jest jakaś alternetywa pod hasłem "ochrony magnetofonów"...

Kto nie kuma, niech czyta mój podpis (śmierć sadystom niszczącym peryferia)  ;)

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-01-15 14:59:11)

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

Skoro SIO2SD jest połączony z ATARI 5-cioma  kabelkami to można montować dowolne gniazdo np DIN5 i w ten sposób uratować magnetofony od zagłady.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

13

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

Ryszard Mauersberg napisał/a:

Skoro SIO2SD jest połączony z ATARI 5-cioma  kabelkami to można montować dowolne gniazdo np DIN5 i w ten sposób uratować magnetofony od zagłady.

Zagłady ? Kabelek odlutujesz jak bedzie trzeba to przylutujesz spowrotem a wiercic kolejną dziure w obudowie Atarki dla gniazda DIN  to tak nie ten teges ;p

"wszystko się kiedyś kończy......."

14

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

No to żeby Was pogodzić ja proponuję wygodne międzymordzie przylutowane do ścieżek magneta i płytkę z obudową na pasożyta przypiąć do boku kaseciaka :}

___
Press play on tape...

15

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

Ciekawe czy w modemie XM301 by sie to zmiescilo..... bo w takiej obudowie najchetniej bym to widzial (tylko musi byc naprawde dokladnie powycinana ;) ).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

16

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

Obudowa od xm301 to profanacja duzo wieksza niz magneciaka :P

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

17

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

A może zrobić wewnętrzny Bluetooth w Atari i Sio2SD.... i po sprawie :)

18

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

A ja sobie SIO2SD zmontowałem w obudowie uniwersalnej, którą nabyłem w sklepie elektronicznym.
Brakuje trochę estetyki w cięciach, ale ciąłem szybko bo się nie mogłem doczekać aż to uruchomię już na gotowo :D
No i przyciski podmieniłem na dłuższe.

Pozdro.

http://img215.imageshack.us/img215/5140/hpim2777tq8.jpg

19

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

I znowu Sikor się przyczepi, że karta jest z tyłu ;)....

20

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

I tu Sikor bedzie mial slusznosc.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

21

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

Taka konstrukcja :)

A co w tym złego ???

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

czeci - pozwolilem sobie wrzucic zdjecie Twojego SIO2SD do galerii: o tutaj.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

23

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

Jak bym wiedział że do galerii trafi to bym się bardziej postarał (a to tak zmontowałem coby się mechanicznie nie zniszczyło) :D
Ale spoko, niech będzie :)


Pozdro.

24

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

No to ja zaczne profanacje....

KUPIE modem XM301. Moze nie dzialac, moze byc bez kabla.... aby obudowa byla w dobrym stanie.

P.-S. Ciekawe do czego mozna obecnie ten modem zastosowac.... z magnetofonu przynajmniej da sie jakas gre wczytac. A nawet eksponat muzealny powinien moc zadzialac by jego trzymanie mialo sens.

Tak wiec, czekam na oferty, a nie tam za to pudelko zbyt wiele - nie liczcie na to :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

25

Odp: SF-ka czyli SIO2SD.

Z tym do innego działu.

A jeśli chcesz rąbać modem to lepiej kup se kaste po browcu, też pasuje jako obudowa - a jaka dostępność ;)