76

Odp: Toms 720

Ja chyba śnię...  w momencie wystawienia aukcja prywatna z licytacją od 1 PLN a teraz KT za 749... Kaz, wystawiający chyba czyta nasze forum i Twoich rad słucha:)

77

Odp: Toms 720

,,,,A (U) K C J A kończy się 1 kwietnia, daje do myślenia...............Bambuko pewne.

78

Odp: Toms 720

dziwna sprawa - nikt nie licytuje... ;)

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

79

Odp: Toms 720

A któż by chciał mieć do czynienia z hochsztaplerem?

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

80

Odp: Toms 720

zostałem zaproszony do prywatnej aukcji...
cena tego Toms-a to tylko 749,-

wymiękam koleś co go wystawił po raz trzecie jest conajmniej bezczelny...!

81

Odp: Toms 720

Jak  T Y L K O 749 to niech sam sobie za nią wypłaci (lub udzieli Ci pożyczki) a Tobie ją da. Facet jelenia szuka.

82

Odp: Toms 720

ale nie prosiłem wystawiającego o zaproszenie... sam mnie zaprosił..!

83

Odp: Toms 720

zrób kopie maili z tego zaproszenia, kopie tego tematu i wyślij do alledrogo. facet będzie miał dowidzenia za spama i bezczelność ;)

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

84

Odp: Toms 720

wysłąłem
- koleś jest naprawdę qrwiający...
nie chcę tej stacji nawet za 50pln i przestrzegam innych przed jej kupnem!!!!

85

Odp: Toms 720

Bardzo ciekawe zdanie na kocu:

"Chętnie wysłucham innych propozycji, proszę je kierować na email.
Nie sprzedaję poza serwisem."

Takze jak macie dla pana jakies propozycje to smialo ;)

86

Odp: Toms 720

jaki nick wspomniany Pan ma (miał i o ile miał) na naszym szanownym forumie :) ?? - tak tylko pytam ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

87

Odp: Toms 720

bodajże p_kramek o ile mnie memory nie myli ;) ale chyba się "wykasował"

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

88

Odp: Toms 720

i tylko wspomne że to nie jest HitAndRun, bo jego inicjały to P.O. (jest z Łodzi). Książki z tej aukcji doszły i nie były pogryzione przez psa :)


EDIT:

Wrzuciłem na Atariki:
http://atariki.krap.pl/index.php/Opisy_ … %82e_Atari

PS. DELY jak to wrzucić do menu strony głównej/spisu kategorii "Prasa komputerowa" ?

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-04-04 21:11:58)

89

Odp: Toms 720

Witajcie!
Właściciel TOMS-a wywiązał się z aukcji bez najmniejszych kłopotów.
Na moją prośbę zapakował solidnie przesyłkę i ubezpieczył.

Co do zamieszania z aukcjami....
Stacja doszła do nie sprawna i po włączeniu działała prawidłowo przez około 1/2 godziny.
Po tym czasie napęd przestał "czytać" dyskietki.
Po prostu dyskietka się nie kręciła - pozostałe funkcje jak wczytanie MYDOS 4,5 z pamięci stacji działały prawidłowo. Gdy zdesperowany po kilku próbach włączenia/wyłączenia zasialania zabrałem się za rozkręcanie stacji - ożyła, czyli wszystko wróciło do normy :).
Przez kilka dni "katowałem" stację sprawdzając z 50 różnych dyskietek i nie miałem problemu z odczytem.
Myślę, że sprzedawca mógł mieć podobny przypadek i stąd to zamieszanie na aukcjach.

Radosław

Ps. Możliwości stacji są naprawdę imponujące
      Czy stacja TOMS 710 jest doskonalsza od TOMS 720?
      Na czym polega różnica?

90

Odp: Toms 720

Radoslaw - mogl miec podobny przypadek. Ale to nie wyjasnia "zamieszania" na aukcjach. Uwierz - obgadalismy to juz ze wszystkich stron. Szkoda wracac do tematu.
Gratuluje Ci serdecznie nabycia TOMS'a za 200zl! Ciesze sie ze trafil w dobre rece.

Jako przestrtoge dla potencjalnych przyszlych kretacz podam, ze sprzedawca w wyniku swoich kombinacji otrzymal za stacje okolo 200zl a ja po pierwszym ogloszeniu na AA zaproponowalem mu od reki 500.

No i jeszcze jeden wniosek: to forum ma duza czytalnosc wsrod Atarwocow kupujacych na AA. Nikt przeciez nie ostrzegal licytujacych i nikt z nich nie wycofywal ofert, a stacja poszla za polowe swojej wartosci.

91

Odp: Toms 720

Dziękuję nosty, prosze jeszcze o odpowiedź na drugą część mojej wypowiedzi dotyczącą różnic pomiędzy TOMS720 i TOMS710.
Sądząc po numeracji stacja TOMS 720 powinna być doskonalsza od TOMS710. Czy tak jest rzeczywiście?

92

Odp: Toms 720

Sądząc po numeracji Atari 800 powinno być lepsze od Atari 520 :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

93

Odp: Toms 720

Generalnie stacja TOMS 710 jest prostszą wersją modelu TOMS 720, o czym warto poczytać klikając na linki umieszone w niniejszym poście. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

94

Odp: Toms 720

TOMS 720 ma lepsze wyposażenie (m.in. wyświetlacz z numerem ścieżek itp) dodatkowo w przeciwieństwie do 710 umożliwia oddzielne wykorzystanie ścieżek nieparzystych na dyskietce i zakładanie dysków logicznych na jednej dyskietce - w praktyce oznacza to, że na jednej fizycznej dyskietce możemy umieścić np. 4 dyskietki logiczne w gęstości Double, albo na przykład 8 dyskietek w gęstości Single na jednej fizycznej dyskietce ;)

95

Odp: Toms 720

macgyver - a po co? ;)

96

Odp: Toms 720

Pytasz o zastosowanie czy o sens umieszczenia mojego opisu ? :)

97

Odp: Toms 720

O stosowanie rzecz jasna

98

Odp: Toms 720

Dziękuję za wyjaśnienia.

Zakupiona przeze mnie stacja TOMS 720 jest uproszczoną wersją tzn. z tyłu stacji nie mam ani wyjścia CENTRONICS ani RS232.
W miejscu gdzie powinno być wspomniane złącze jest prostokątna naklejka w białym kolorze.

Pewnie nie dodam nic odkrywczego, tym niemniej rozład i funkcje przycisków i wyświetlacza bardzo przypominają mi moją stację LDW2000.

PS.
Jestem nowy na tym forum więc może wypada się w skrócie przedstawić.
Moja przygoda z komputerami zaczęła się w czasach gdy na ziemi żyły jeszcze dinozaury czyli .... około 1987 roku
Zakupiłem wtedy Atari 800XL i niedługo potem magnetofon Atari 1010.
Poznałem dzięki temu znaczenie magicznego zwrotu BOOT ERROR!
W szkole dla odmiany były dwa komputery ZX Spectrum oraz Timex 1000 i  VZ200 (na całą szkołę średnią!).
Później były oczywiście inne komputery, tym niemniej właśnie do tego komputera mam największy sentyment.
Obecnie w ramach tzw. hobby kolekcjonuję komputery głównie 8-bit i dodatki do nich.
Jeśli masz więc coś ciekawego napisz do mnie :)
Kolekcja  moja jest już na tyle duża że rozważam jej zaprezentowanie na stronie www.
Chętnie skorzystam z pomocy innego pasjonata - niestety nie mam doświadczenia w programowaniu stron internetowych.

Mam nadzieję że za to co za chwilę napiszę mnie tu żywcem nie oskalpujecie....
Nie uważam bowiem że komputer ATARI jest lepszy od COMMODORE czy SPECTRUM.
Każdy z tych komputrów był w owych czasach "komputerem z duszą".
Ja zdecydowałem się na zakup ATARI jako kompromis pomiędzy możliwościami a ...ceną.
Z całej trójki Spectrum miało najlepszy BASIC, dzięki któremu pisałem "profesjonalne" programy w szkole.
ATARI posiadało największe w moim regionie grono użytkowników i najłatwiejszą dostępność oprogramowania.
(wczytywałem też programy nagrane z audycji radiowych i o dziwo około 80% wchodziło!)
Commodore było najlepiej oprogramowane (na ten komputer były pisane wszystkie gry), niestety cena skutecznie zniechęcała :(
Generalnie chodzi o to, że nigdy nie toczyłem wojen z fanami żadnego z tych komputerów - spotykaliśmy się i przyjaźnili.

99

Odp: Toms 720

Mialem tez tomsa 720 w 92/93 roku (ktory do tej pory lezy rozgrzebany u kupla ktory go odemnie kupil) to byla ciekawa stacja ale cena ktora stanowila 60 % - 70 % ceny amigi powodowala iz te stacje kupowali pasjonaci. Ja kupilem Tomsa glownie dlatego ze udalo mi sie niezle sprzedac moja 1050 i traktowalem to raczej jako upgrade niz nowy sprzet ;-).

100

Odp: Toms 720

bori napisał/a:

Mialem tez tomsa 720 w 92/93 roku (ktory do tej pory lezy rozgrzebany u kupla ktory go odemnie kupil) to byla ciekawa stacja ale cena ktora stanowila 60 % - 70 % ceny amigi powodowala iz te stacje kupowali pasjonaci. Ja kupilem Tomsa glownie dlatego ze udalo mi sie niezle sprzedac moja 1050 i traktowalem to raczej jako upgrade niz nowy sprzet ;-).

Może jest szansa odkupić tego TOMSA?
Nie wiem czy ten  mój długo pochodzi, a o częściach  zamiennych.... raczej nie ma co mażyć.
Czy ta Twoja stacja miała Centronics i Rs 232?