Temat: stacja dysków i CP/M... ktoś posiada?

Witam

Na sieci znalazłem informację, że po dodaniu pamięci do stacji dysków od Atari (Indus ale również LDW i bodajże CA) można na niej postawić CP/M.

Czy ktoś tutaj posiada coś takiego? Dysponuje binarkami/źródłami CP/M-a, który na takiej stacji miałby chodzić?

Swoją drogą witam podwójnie bo a) to mój pierwszy post tutaj, b) znów po tylu latach mam Atari ;-) i zastanawiam się co z nim dalej robić ;-).

--
1985? - DA'Fuzz, 1987? - Meritum, 1989? - Atari 130XE, 1992 - PC/AT, 2008 - Atari 130XE + Meritum

2

Odp: stacja dysków i CP/M... ktoś posiada?

Jak to co zrobić.... stereo, Qmeg, 1MB RAMU, SPATRA DOS X i inne bajery. No i stację na Turbo rozbudować
A takie coś posiada Trub i wie na ten temat wszystko. Szukaj go, gdzieś się tu zawieruszył.

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2008-04-11 15:49:04)

3

Odp: stacja dysków i CP/M... ktoś posiada?

nie nie nie... ;-)

Nie mówię o rozszerzeniach. Akurat te oglądam i w tej chwili jestem w miarę na bieżąco. Zresztą od tego jest inny wątek (w tym moim kupionym 130XE GTIA mam na podstawce więc w zasadzie nie miałbym przeciwskazań dodać "kanapkę", która nie wymagałaby innych przeróbek czy wierceń).

Zastanawiam się raczej nad:
* podłączeniem do inetu i wystawieniem microchessa na Atari jako samodzielnego użytkownika serwera szachowego z preprocessingiem bardziej skomplikowanych requestów na PC (tzn. grałoby Atari, a komunikował się z serwerem PC żeby to Atari nie wymiękło od nadmiaru śmieci).
* zrobieniem łączki Centronics->JOY co pozwoliłoby mi wygodnie grać w gierki Atarowskie... mówiąc szczerze wolę klawiaturę prawie zawsze niż joy stickowy.
* porobieniem trochę rzeczy, których nie mogę nigdzie znaleźć, a które z chęcią bym sprawdził.

Stacji dysków nie mam i jeśli bym kupił to właśnie tylko na potrzeby sprawdzenia owego CP/M. Chyba, że znajomy ma jeszcze swoje Atari i od niego udałoby mi się wydobyć komplet, który z kumplami podczas "szkółki szachowej" czasem u niego obciążaliśmy.

--
1985? - DA'Fuzz, 1987? - Meritum, 1989? - Atari 130XE, 1992 - PC/AT, 2008 - Atari 130XE + Meritum

4

Odp: stacja dysków i CP/M... ktoś posiada?

Indus GT, LDW Super 2000 i CA2001 mogą zostać przerobione na "serwer" CP/M, a atarynka pracuje wtedy jako terminal. Przeróbka jest dość prosta, wszystko opsane zostało tutaj i tutaj.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: stacja dysków i CP/M... ktoś posiada?

dzięki.

W zasadzie wątek znalazłem szukając postów truba i zdążyłem się w sprawę nieco bardziej wgłębić.
Zostaje mi tylko upolować w dalszej perspektywie odpowiednią stację ;-).

Gdyby ktoś tutaj miał zbędną stacje, może być z niedziałającym flopem ale widoczną na SIO (istnieje pomysł startowania CP/M z SIO z użyciem stosownej funkcji ROM stacji, a nie z dyskietki).
Acz ja raczej przed czerwcem/lipcem raczej większych kwot w Atari inwestować nie będę.

--
1985? - DA'Fuzz, 1987? - Meritum, 1989? - Atari 130XE, 1992 - PC/AT, 2008 - Atari 130XE + Meritum