Temat: "Nowy" procesor WDC

W 2006 roku Western Design Center zaczęło cos przebąkiwać o nowym, 32-bitowym tym razem procesorze z serii 65xx. W 2007 roku mieli go już mieć i pokazać. Jest kwiecień 2008 roku i co widzimy:

http://www.wdesignc.com/wdc/w65c816s8qg-14.cfm

Mają w ofercie nowy procesor, owszem: stare 65C816/14 MHz, tyle tylko, że w nowym, mniejszym opakowaniu. Aha, i dataszit jest kolorowy, ale błąd na stronie 31 (adresy wektorów) jest ten sam, co 10 lat temu. Bosz, co za firma :)

KMK
? HEX$(6670358)

2

Odp: "Nowy" procesor WDC

"wraz z małżonką"... Tak mi się jakoś przypomniało ;)

Próbowałeś draco może pisać do pana Menscha? Względnie do marketingu w sprawie 65832?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: "Nowy" procesor WDC

Pisałem w 2006 roku. Teraz napisałem tylko, zeby w końcu ten błąd poprawili, jak się ktoś odezwie z tamtej strony, to spróbuję zagaić i o procesor ;)

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: "Nowy" procesor WDC

drac030 napisał/a:

Mają w ofercie nowy procesor, owszem: stare 65C816/14 MHz, tyle tylko, że w nowym, mniejszym opakowaniu.

każdy szanujący się "kolekcjoner" powinien teraz zakupić nową rewizję układu 65816 ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: "Nowy" procesor WDC

Ja juz mam dwa w kolekcji zakupione chyba 2 lata temu za ciezkie pieniadze w jakiejs wspolnej akcji.
Projekt byl wtedy "na ukoczeniu" :P

6

Odp: "Nowy" procesor WDC

no i obstało na tym, że najwięcej działających 65c816 pochodzi ode mnie :P - 65c816 adp(/by Pasiu)

może tędy droga, przynajmniej na razie - bo w budowie implementacja prostego układu z 65c816 przypomina cep, a praktycznie możliwości to niejakie daje. Co widać na podstawie DracOS, czy kilku programików użytkowych wspomagających działanie, szczególnie dla Sparta DOS X :)- ładnie na tym przyspiesza SysInfo, czy ramdisk.sys dla wspomnianego dosa :) - .. a zgodność "w_stecz" praktycznie prawie 100% - nie licząc bardzo drobnych incydentów związanych z nielegalami 6502.

Ostatnio edytowany przez Pin (2008-04-22 23:52:45)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: "Nowy" procesor WDC

drac030 napisał/a:

Aha, i dataszit jest kolorowy, ale błąd na stronie 31 (adresy wektorów) jest ten sam, co 10 lat temu. Bosz, co za firma :)

Sensacja, poprawili to w końcu: http://www.wdesignc.com/wdc/documentation/w65c816s.pdf

Manual ma datę z przedwczoraj. Znaczy, nie wymarli do końca, coś się tam życia tli :)

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: "Nowy" procesor WDC

nosty napisał/a:

Ja juz mam dwa w kolekcji zakupione chyba 2 lata temu za ciezkie pieniadze w jakiejs wspolnej akcji.
Projekt byl wtedy "na ukoczeniu" :P

fakt , fakt tez bylem w zespole
moje procki sa chyba u kmk ? projekt jest nadal aktualny ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

9

Odp: "Nowy" procesor WDC

Są. Aktualny czy nie, pewnie się kiedyś przydadzą.

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: "Nowy" procesor WDC

Kazdy szanujacy sie Atarowiec ma w szufladzie 65816 :)

Odp: "Nowy" procesor WDC

ta i skonczymy na intel-ach jak mac-aroniarze

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014