51

Odp: Zrzutka na AKI

Już jesteś w liście, skontroluj poprawność

___
Press play on tape...

52

Odp: Zrzutka na AKI

Zgadza sie , dzieki

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

53

Odp: Zrzutka na AKI

Uwaga ludzki! Bardzo ważne info od Pajero:

pajero napisał/a:


Z innej beczki - aby podłączyć słuchawki pod mono nie musisz mieć drugiego pokeya - czyli wzmacniacz będzie chodził także na jednym Pokeyu.
Co prawda mono - ale ogłuszy :)

Moja wina, że nie spytałem o to wcześniej. Jednym zdaniem: jak Pajero potwierdzi koszt elementów wzmacniacza (plus cała reszta do obłsugi drugiego POKEYa, nawet jak nie będzie wsadzany), które dochodzą do standardowego AKI, będziemy decydować, czy wszyscy bierzemy zestawy stereo, bo dla tych paru sztuk (wersji standard), przy małej różnicy kwot, szkoda się bawić w dzielenie.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-30 08:51:00)

___
Press play on tape...

54

Odp: Zrzutka na AKI

Wyceny płytek #1   z  www.drukowane.pl  "GAMA Obwody drukowane przy Instytucie Łączności"  Warszawa

email, GAMA napisał/a:

Nasza kalkulacja:

Opcja: [70.0x46.0mm=0.32dm2; 2-stronne; 2-str soldermaska; 1-str opis;
wiercenie; metalizacja; cynowanie galwaniczne SnPb; przycięcie po obrysie]

Dokumentacja----60.00 PLN (oplata jednorazowa)
Płytki----------97.75 PLN (17 szt.) (5.75 PLN/szt.)


Wszystkie ceny netto (bez 22% podatku VAT).

Standardowy czas realizacji: 10 dni roboczych
Tryb ekspresowy: 5 dni roboczych (+50% doplaty za calosc)

Grubość laminatu i miedzi, ilość otworów, kolor soldermaski oraz rodzaj
cynowania (SnPb/bezołow.) nie wpływają na cenę.

Obiecująco.
Dodajemy 5zł za wysyłkę i przy 17szt mamy 11.70/szt brutto :)
Jeśli zamówię 25 szt to mamy 10.20/szt brutto.

Czekam na resztę (5 wycen).
Jeśli macie złe doświadczenia z ww. firmą proszę o uwagi.

Wyceny płytek #2 od www.elstat.pl  ElStat Elektronika Automatyka Poznań Chwaliszewo

email, ElStat napisał/a:

Przez cały czerwiec nie mamy możliwości wykonania obwodów

:(

Wyceny płytek #3 od www.merkar.pl  Merkar z Katowic

email, Merkar napisał/a:

Witam.
Cena płytki dla serii 18 szt - 9.30PLN/szt + 63.90PLN/koszt uruchomienia produkcji.
Bardziej kontrastowy dla zielonego tła soldermaski jest kolor biały, a nie czarny.

Czyli (jeśli to ceny bruto) 13.25/szt

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-06-03 22:27:34)

55

Odp: Zrzutka na AKI

a obecne 22 sztuki robi jakąś różnicę ? mniemam, że tak, bo zazwyczaj skok cenowy jest co 10 sztuk...

no i czekam na wycenę części - od tego zależy, czy się zdecyduję na jeszcze jedną płytkę, tym razem w pełnym zestawie...

//EDIT: weź przyjmij od razu 25 sztuk, czyli +3 jakby nagle komuś się przypomniało...

Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-31 21:45:18)

___
Press play on tape...

56

Odp: Zrzutka na AKI

Generalnie, im więcej płytek tym lepiej - napewno dzieli się na mniejsze części wycena dokumentacji itp.
Koszt samych płytek raczej nie spadnie, hurt dla takich firm najczęściej zaczyna się od 50szt.

Wycenę robiłem na minimum i tak zostanie by mieć porównanie z innymi wycenami.

Zwycięży najtańsza firma o nieposzlakowanej opinii :cool:
Wtedy poproszę o dokładną wycenę na maksymalną ilość (z zapasem).

Wycena części raczej jutro (dziś mam jeszcze prasowanie ciuszków baby - to nie żart, oraz chcę wytrawić płytkę prototyp ver.2.)....  hmmm, sobota - a niby to dzień wolny.... u bezdzietnych chyba :rolleyes:

PS. Tebe wypożyczył mi kompa z VBXE. Na prawdę zero nudy tej nocy :):):)

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-05-31 22:26:41)

57

Odp: Zrzutka na AKI

Widzę, że popularność AKI jest tak duża, że może opłaca się "porozmawiać" z np. OKI gdzie maja na magazynie 182szt POKEYów (o ile to C01229422). Zresztą sprawdźcie sami http://www.wolumen53.com/

//EDIT
dopiero teraz zauważyłem, że można złożyć na tej stronce stosowne zapytanie ;). Nadmienię, że i inne elementy są np. ANTIC, WD1772 czy Fredek

Ostatnio edytowany przez scalak (2008-06-06 09:24:29)

58

Odp: Zrzutka na AKI

Ale numer, faktycznie az sprawdzilem, u mnie na jednej z plyt wlasnie siedzi pokey przez OKI firmowany.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

59

Odp: Zrzutka na AKI

Jaja... Scalak, coś Ty narobił... taki skarb znaleźć i się nim podzielić... zaraz jakiś rekin całość wykupi... :D

___
Press play on tape...

60

Odp: Zrzutka na AKI

hehe... był kiedyś taki facet co wykupił cały nakład publikacji Pana Tymińskiego (ten od teczki ;) )... chyba do dziś go ma...

//EDIT - wysyłam zapytanie o POKEYA (C01229422)
//EDIT2 - z głupia frant dałem na 50szt POKEYów i 20szt GTIA. Ciekawe co odpowiedzą ;)

Ostatnio edytowany przez scalak (2008-06-06 10:08:35)

61

Odp: Zrzutka na AKI

Tez napisalem ale najpierw sie tam trzeba zarejestrowac, bo nie wysylaja anonimowym klientom cennika,  wiec w ciagu 48 godzin maja przyslac formularz rejestracyjny, poza tym te oplaty za wysylke byly dosyc ciekawe 800-1500 zl.  Tak swoja droga sie niezle zdziwia jak dostana na raz kilka zapytan o scalaki ktore im na magazynie paru magazynierow przezyly i porosly plesnia.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

62

Odp: Zrzutka na AKI

Ale podbijacie cenę Panowie.... ;)

Tu macie POKEYa za $7.50  + wysyłka $10  http://arcadecontrols.com/BBBB/parts.html
oraz inne "części zamienne"...

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-06-07 00:37:02)

63

Odp: Zrzutka na AKI

Ale dzikusy paypala nie akceptuja i w dodatku przesylka ze States, emerytury bym doczekal zanim dojdzie, hehehe. w miedzyczasie szukam u siebie.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

64

Odp: Zrzutka na AKI

Project status :
Aki on board - no PIC - post sux
Stereo on board - ready
amplifier - to job, today

see: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 911#p82911

65

Odp: Zrzutka na AKI

a tu odpowiedź dla potomnych:

C 01229422            OKI, DC=82+
     34,00 zł/sztukę      przy dostawie   50 sztuk
     24,20 zł/sztukę      przy dostawie  100 sztuk
     17,20 zł/sztukę      przy dostawie  200 sztuk
                          termin realizacji = 6-16 dni

EDIT: oczywiście netto

Ostatnio edytowany przez scalak (2008-06-16 21:10:56)

66

Odp: Zrzutka na AKI

łoł... mieć niewylutowywanego POKEYa - bezcenne ^v^

...pod warunkiem, że DC=82+ nie oznacza napięcia zasilania...

___
Press play on tape...

67

Odp: Zrzutka na AKI

No przecież znalazłem już taniej (przy zakupie pojedyńczej sztuki) za $7,50. Tylko brać ;)

scalak napisał/a:

a tu odpowiedź dla potomnych:

C 01229422            OKI, DC=82+
     34,00 zł/sztukę      przy dostawie   50 sztuk
     24,20 zł/sztukę      przy dostawie  100 sztuk
     17,20 zł/sztukę      przy dostawie  200 sztuk
                          termin realizacji = 6-16 dni

EDIT: oczywiście netto

DC= 82   USD czy PLN ?

czyli plus VAT 22%, cło, zus, krus...

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-06-16 22:33:54)

68

Odp: Zrzutka na AKI

Ufff, lobuzy, a niech im kurzem zarosnie na polce, towar wybitnie specjalistyczny, pewnie ich o to nikt przez pare lat nie pytal ale nie sprzedadza za jakas sensowna cene,wola zeby kurzem i plesnia poroslo na polce. Echhh,szkoda gadac. Chociaz Atarka z 50 pokeyami na pokladzie to by dopiero zagrala,hehe.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

69

Odp: Zrzutka na AKI

Zgadzam sie. Kij im w...
Te chipy nie beda wiecznie sprawne. Jeszcze pare lat a wystawia je za 5% tej ceny hurtem na ebayu.

70

Odp: Zrzutka na AKI

hmmm... nie nadmieniłem, że cena pochodzi od pośrednika (http://www.wolumen53.com/). Jeśli ktoś ma ochotę na dalsze drążenie sprawy to może napisać bezpośrednio do producenta (OKI) i zobaczymy czy to OKI czy pośrednik zdziera ;)

71

Odp: Zrzutka na AKI

scalak napisał/a:

17,20 zł/sztukę      przy dostawie  200 sztuk

a na magazynie jest 182 szt - to resztę ściągną z rynku - wybitnie preparowana cena ?

72

Odp: Zrzutka na AKI

no chyba wybitnie z powietrza wzięta...

___
Press play on tape...

73

Odp: Zrzutka na AKI

Moze dac im oferte i sprobowac ponegocjowac?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

74

Odp: Zrzutka na AKI

tak jak Scalak napisał, lepiej do OKI uderzać

___
Press play on tape...

75

Odp: Zrzutka na AKI

Pajero wpisz mnie na liście - biorę 2 pcb

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim