1

Temat: Wasze złącza, przełączniki rozszerzeń - gdzie?

Każdy montując rozszerzenia w Atari musiał zdecydować się, gdzie umieścić przełączniki, gniazda, itp. na tylnej ściance modyfikowanego kompa. A jakie rozwiązanie Wy wybraliście, czy jest jakiś standard ?

Np. gdzie dalibyście złącze PS2 ?

Załączajcie fotki....

Komp Pajero:
http://www.fothost.pl/upload/08/22/8c012dbc_AtariZlaczaPajero.jpg



UWAGA: offtopice będą nagradane minutą ciszy..... ech, TeBe.

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-05-26 08:18:02)

2

Odp: Wasze złącza, przełączniki rozszerzeń - gdzie?

standardem jest że nie modyfikujemy Atari bo to już nie Atari

!!! PRAWDZIWE ATARI TYLKO Z PLOMBĄ !!!

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: Wasze złącza, przełączniki rozszerzeń - gdzie?

sęk w tym, że w osiemsetce jest dużo więcej miejsca po bokach, więc trzeba inaczej kombinować...

___
Press play on tape...

4

Odp: Wasze złącza, przełączniki rozszerzeń - gdzie?

Mam zaprojektowany hardware programowego setup'u, który pozwoli na dowolne ustawianie konfiguracji, tylko kto oprogramuje PICa, bo ja jestem za stary. Zbędne będą przełączniki. Gdyby jeszcze wymienić złącze monitorowe DIN5 na DIN13, to i VBXE by tam weszło, i stereo i było by parę pinów wolnych na przyszłość.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: Wasze złącza, przełączniki rozszerzeń - gdzie?

Mogę oprogramować nie PICzkę ale AVR 8bit. Dawaj na priv co masz. Wstępnie rozumię, że ma być menu na lcd (może być i na graficznym ;) + kilka przycisków do wyboru/zatwierdzenia, etc + wysterowanie twojego wynalazku ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Wasze złącza, przełączniki rozszerzeń - gdzie?

Jer, dla mnie super sprawa, bylbym wdzieczny za udostepnienie, juz dawno wiem ze by mi sie cos takiego przydalo.
Grzeniu,prubuje zrobic  oprogramowanie na AVR, panel z 3 mikrostykami  (gora, dol  i zatwierdz)  na  zasadzie wyboru menu z wyswietlacza 16x2  a menu typu: Atari podstawowe, Atari  1 mb, Atari  1mb stereo itd , nie wiem jak innym ale mnie by sie strasznie przydalo.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

7

Odp: Wasze złącza, przełączniki rozszerzeń - gdzie?

Poszedłem trochę w inną stronę. Do zapamiętania wszystkich ustawień przełączników różnych rozszerzeń i dopałek trzeba minimum 16 bitów. Po uwzględniemiu przyszłych dodatków myślę, że 32 bity będzie w sam raz.
Do tego porządny program setupu na zasadzie wbudowanego romu uruchamianego przez naciśnięcie któregoś klawisza funkcyjnego przez dłuższy czas (najlepiej RESET). Pojawi się na ekranie menu, w którym można będzie wybrać dowolne ustawienia dla każdego dodatkowego ustrojstwa. Przy wychodzeniu z tego programu wybrane ustawienia przesłane będą do pic/avr czy co tam będzie i zapamiętane w pamięci nieulotnej (np. szeregowy eeprom). Pic/avr przejmie kontrolę nad resetem, ustawi w stan niski,  dane z pamięci prześle do kaskadowo połączonych czterech ośmiobitowych rejestrów przesuwnych i ustawi reset w 1. Komputer wystartuje z nowymi ustawieniami.  Start oczywiście zimny. Przy kolejnym uruchomieniu setupu dane z eepromu powinny być przesłane do programu, aby były znane aktualne ustawienia. Żadnych dziurek w obudowie. Power without the dziures :D

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8

Odp: Wasze złącza, przełączniki rozszerzeń - gdzie?

ooo to zapowiada się super, jak jeszcze będzie na ekranie, zamiast na wyświetlaczu to już będzie bajera - no ale co, będzie korzystać ze złącza karta ? (przy okazji: jest coś w rodzaju "przelotki do karta" ?)

___
Press play on tape...

9

Odp: Wasze złącza, przełączniki rozszerzeń - gdzie?

Jer, dla mnie bomba ,mnie osd przeroslo ale w pierwszych moich postach wlasnie o czyms takim myslalem. Koniec z dziurawieniem Atari ! Jesli pojawi sie na "rynku" kupuje od reki.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

10

Odp: Wasze złącza, przełączniki rozszerzeń - gdzie?

maw napisał/a:

będzie korzystać ze złącza karta ? (przy okazji: jest coś w rodzaju "przelotki do karta" ?)

Nie, to będzie wbudowany rom działający podobnie do Turbo 2000 - przepisze się do ram, uruchomi program i zniknie.
Co do przelotki - np. SDX w karcie to przelotka. Samych rozdzielaczy nie ma gotowych.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

11

Odp: Wasze złącza, przełączniki rozszerzeń - gdzie?

jer napisał/a:

........przez naciśnięcie któregoś klawisza funkcyjnego przez dłuższy czas (najlepiej RESET). Pojawi się na ekranie menu, w którym można będzie wybrać dowolne ustawienia ........Przy wychodzeniu z tego ....Start oczywiście zimny........

No a przełącznik Mono/Stereo, albo RAM 1MB/512kb/off.  Po ich przełączeniu nie jest potrzebny cold start. 
Generalnie jestem ZA. Czekam na wersje dystrybucyjną. JER - 3mam kciuki.

12

Odp: Wasze złącza, przełączniki rozszerzeń - gdzie?

Odświeżam wątek... jestem w stanie składania "zusammenzukuppen" mojej atarki, też właśnie nadeszła decyzja, co do otworów - które, gdzie, jak...

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany, mogę napisać prosty programik we flashu, który nanosi na zdjęcia dodatkowe gniazdka, przełączniki, wtyczki - i na dodatek działa jako drag&drop. Dla jednej osoby (dla mnie) to trochę bezsensu pisać takiego softa, ale jakby było więcej zainteresowanych...

I jakby byli chętni, to mógłbym prosić o możliwie w miarę proste zdjęcia tyłów i boków niezmodyfikowanych obudów ? w sumie trzy rodzaje: XL, XE z expansion, XE bez expansion. Jak będzie się dało, także widok po skosie by się zrobiło (czyli fotka z góry też by się przydała). PV3D nie gwarantuję, no chyba, że jeszcze kolegów flexowców uda mi się zainteresować.

...oczywiście zapis i odczyt konfiguracji do pliku i do schowka - żeby online kolegom pokazać - także byłby uwzględniony.

//EDIT:przełączniki: to jest opcja oczywiście dla tych, którzy nie mogą się doczekać, kiedy będzie gotowy produkt Jerego. Dla pozostałych kwestia dodatkowych gniazdek i innych przyłączy aktualna.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-07-11 22:07:34)

___
Press play on tape...