Temat: sterowniki do hdd

Czy jakas dobra dusza jest mi w stanie przesłać na email pigula(at)wsinf.edu.pl  hdddrivera interesuje mnie profilaktycznie kilka różnych wersji.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: sterowniki do hdd

ftp://ftp.pigwa.net/stuff/mirror/luzik_ … /Elite_99/  tu cos jest

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: sterowniki do hdd

Tutaj tyż 
  http://www.planetemu.net/index.php?sect … ;id=512173

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

4

Odp: sterowniki do hdd

Pełnych wersji nie mam...

Demo:

http://www.seimet.de/atari/files/hddriver82_demo.zip - ostatnia wersja
ftp://ftp.funet.fi/pub/atari/diskutil/hddrv50d.zip - 5.0

Wersje pomiędzy 5.0 a 8.2 teoretyczne pownnny leżeć na ftp.pigwa.net ale z przyczyn mi nieznanych, nie mogę wejść do mirrora umich.edu... (ftp://ftp.pigwa.net/stuff/mirror/www.umich.edu - 550 Failed to open file "%7Earchive".)

Jest jeszcze scsitools...

5

Odp: sterowniki do hdd

Thx znalazlem jeszcze 2 inne wersje w zbiorach Paskuda.... mam nadzieje, że któraś zadziała zgodnie z oczekiwaniami....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: sterowniki do hdd

A jakie masz oczekiwania?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: sterowniki do hdd

poprawne wykrycie 1GB karty SD, bezproblemowe założenie partycji, itd.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: sterowniki do hdd

A tak z ciekawości. W jakiej maszynce będziesz używał kart SD i jak (przez co) je podpiąłeś?

9

Odp: sterowniki do hdd

... no raczej nazwa sterownika powinna tu wiele wyjaśnić :)- nie jest to raczej XL/XE

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: sterowniki do hdd

siwys napisał/a:

A tak z ciekawości. W jakiej maszynce będziesz używał kart SD i jak (przez co) je podpiąłeś?

Oczywiście Atari ST/FM i ST/E urządzenie podpięte pod port ACSI (19 pinowym kabelkiem). Na obecną chwilę oba programowalne układy interfejsu udało mi się poprawnie zaprogramować, sama zabawka po podpięciu zasilania i włożeniu czystej karty SD 512MB zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami, dioda power się świeci, a od aktywności interfejsu po poprawnym rozpoznaniu nośnika gaśnie (czas około 2 sek). Pozostało mi już tylko wykonanie 19 pinowego kabelka i testowanie z driverami HDD od ST.
Teoretycznie powinno śmigać na :STFM (TOS 1.02), STE (TOS 2.06), Mega ST1 (TOS 1.02), Mega STE (TOS 2.05)

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2008-07-09 22:11:10)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: sterowniki do hdd

Ha! Czyli będziemy mieć zastępstwo dla naszych wysłużonych dysków w Atari? Daj znać czy to urządzenie Ci zadziała prawidłowo! Ostatnio nigdzie nie mogę zdobyć dysku do Mega STE (SCSI2, bez kontroli parzystości - ktoś ma na zbyciu?). Nie mówiąc już o czymś do zwykłego ST (poza Paskudowym IDE).

12

Odp: sterowniki do hdd

satan is comming...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

13

Odp: sterowniki do hdd

Rozumiem że to będzie coś takiego?
Tak nieśmiało zapytam. Czy kolega nie przewiduje jakiejś bardziej masowej produkcji? :)

14

Odp: sterowniki do hdd

Dokladnie takiego http://marcinprusisz.pl/?p=p_25&sName=satan-disk

15

Odp: sterowniki do hdd

Sprawę dysku do MgaSTE można rozwiązać też i tak:
http://atari.nvg.org/parity/parity_gen.html

Było miło :) Do widzenia.

16

Odp: sterowniki do hdd

Piguła/Shpoon napisał/a:

Teoretycznie powinno śmigać na :STFM (TOS 1.02), STE (TOS 2.06), Mega ST1 (TOS 1.02), Mega STE (TOS 2.05)

:) kiedy seryjna produkcja? ;)

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

17

Odp: sterowniki do hdd

Seryjna produkcja na dniach - jak skończe testy - interfejs ruszył po prawie 4h walki... problem jak zwykle banalny - błędnie ustawione fuse na atmelu - nie wiem jakim cudem zapomniałem, że programuje się je 2 etapowo. Poza tym muszę jeszcze sprawdzić alternatywny soft do bridge'a i mały patch...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

18

Odp: sterowniki do hdd

Piguła/Shpoon napisał/a:

Seryjna produkcja na dniach - jak skończe testy - interfejs ruszył po prawie 4h walki... problem jak zwykle banalny - błędnie ustawione fuse na atmelu - nie wiem jakim cudem zapomniałem, że programuje się je 2 etapowo.

Czy będziesz sprzedawał samo PCB?

Atari 8-bit: 2600, 2600Jr, 7800, 400, 600XL, 800XL, 65XE, 130XE, 800XE, XEGS
Atari 16-bit: 260ST, 512ST, 512ST+, 512STE, 1040STE, 1040STF, 1040STFM, MEGA1

19

Odp: sterowniki do hdd

dopiero przy nastepnej serii bedzie taka opcja.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim