1

Temat: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Pytanie wstępne. Czy do Mega STE mogę włożyć TOS'a 2.06 (z tego co wstępnie wyczytałem - bez problemów mogę)? Mam 2.05 i parę rzeczy mi nie działa (im in. imagerunner i kilka innych)

Czy ktoś nie chciałby się pozbyć kostek z TOS'em 2.06? Z tego co pamiętam jest w dwóch kościach. Jeżeli ktoś ma na zbyciu - chętnie kupię.

Ewentualnie czy ktoś podałby mi jakie EPROMy nabyć. Konkretny numerek (proszę wziąć poprawkę, że w tym zakresie kiepski jestem). Wtedy udam się do sklepu i po prostu poproszę "właśnie takie i jeszcze proszę mi je zaprogramować" :)

A jakbym do tego mógł dostać informację skąd wziąć obrazy do zaprogramowania to byłbym bardzo uradowany. Ew. jak podzielić "ROM'y" z TOS'em które w sieci mogą ściągnać? Po równo?

Ale jeżeli ktoś ma na zbyciu gotowe - to będę bardzo wdzięczny.

Edit: Co do dzielenia 256KB obrazu. Znalzłem coś takiego (patrz na dół - ROMSPLIT.ZIP - dzieli obraz na 2/4/6 części) - to się będzie nadawać?

Ostatnio edytowany przez siwys (2008-07-13 23:26:23)

2

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Tos'y które zassasz z netu są w jednym pliku - i właśnie m.in tym softem (romsplit) podzielisz go tak jak potrzebujesz.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2008-07-14 09:12:13)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

U mnie w 520STE siedzą dwa epromy 27C010 więc pewnie takich potrzebujesz.

4

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Nie ma z tym najmniejszego problemu. Robiłem coś takiego w swojej Medze zanim jej nie sprzedałem, a potem w TT. Jak chcesz mogę Ci je nagrać. Koszt to dwie kostki najlepiej 27C010 (AMD lub Intela) plus wysyłka. Obrazy mam i są sprawdzone.

Było miło :) Do widzenia.

5

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Jakby co to zamiast epromów, spróbuj pamięci Flash (wyciągnij ze starszej płyty od PC). Mnie działają MX28F1000, ale inne 29C010 albo też powinny.

6

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Artik-wroc: Dziękuję, ja bardzo chętnie skorzystam. Zerknij na maila (o ile masz w forum prawidłowy wpisany, jak nie "skrobnij" do mnie...)

7

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Odpisałem. Szczegóły w mejlu.

Było miło :) Do widzenia.

8

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Czesc, to ja chce najnowszego angielskiego tosa jakiego moge wszadzic do atari STe, powiedz ze da sie zrobic, prosze:). Mail w profilu;)

Ostatnio edytowany przez fazior (2008-07-16 07:49:07)

9

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Najnowszy (dobre określenie :) ) to wersja 2.06. W jednym z Atari Magazynów był opis jak to zrobić, w prosty sposób. Jak chcesz mogę Ci go podesłać.
Inne, bardziej skomplikowane sposoby opisane są np tu: http://atari4ever.free.fr/#tos
Ja ostatnio wymieniałem TOSa w 1040STFM na 1.04.

Było miło :) Do widzenia.

10

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

To nie da sie wyjac starych kostek, wsadzic nowe i odpalic atari z nowym tosem?

11

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

A na ilu kostkach masz TOS ? To nie jest takie proste, zwłaszcza w przypadku TOSa 2.06, z wersją 1,62 powinno być łatwiej.

Było miło :) Do widzenia.

12

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Cholera wie na ilu jest:). Duza roznica jest miedzy 2.06 a 1.62?

13

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Fazior pamietaj, ze na 2.06 wszystko ci dzialac nie bedzie! Jezeli chcesz mieć najnowszy Tos - to już lepiej zamontować sobie Dual Tosa
1.62 i 2.06 albo jeszcze lepiej jakas starsza wersje Tosa i 2.06 i przelacznikiem wybierac wersje która ma być uruchomiona.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2008-07-16 09:37:22)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

14

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Rozumiem ze to cos jak przelacznik kickow w A500 np, czyli plytka z takim i takim romem tak? Gdzie cos takiego dostac? Tzn. Plytke + kosci.

15

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

fazior napisał/a:

Gdzie cos takiego dostac? Tzn. Plytke + kosci.

http://atari4ever.free.fr/#tos
Możesz nawet mieć 4 systemy i się przełączać.
A 4-TOS-switcher! You can have MagiC5 + TOS1.6x + TOS2.06 + SuperTOS at once!

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2008-07-16 09:43:56)

Było miło :) Do widzenia.

16

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Tja, tylko kto mi zrobi takie kostki:)? Sam niestety jestem lewy, meczylem kolesia z politechniki zeby mi to zrobil ale zostalem olany sikiem prostym;)

Ostatnio edytowany przez fazior (2008-07-16 09:56:13)

17

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Gdybyś się zdecydował na wersję z jednym TOSem daj znać, bo tych przełączanych to sie nie podejmuję.

Było miło :) Do widzenia.

18

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Dobra, Ty jestes fachman:). Wzialbym z checia takiego tosa, ktory bedzie mi ladnie chodzil z atari STE (tzn bedzie dzialac wszystko) i bedzie po angielsku i najlepiej by bylo gdyby cala zamiana polegala na wyjeciu starych kosci i wlozeniu nowych:). Ps. nie zrozum mnie zle, po prostu nie mam bladego pojecia co oferuja kolejne tosy i z czym dzialaja dobrze a z czym nie, kupie od Ciebie po prostu to co uznasz za najlepsze dla mojej konfiguracji, byle po angielsku:D.

Ostatnio edytowany przez fazior (2008-07-16 11:52:23)

19

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Zobacz tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/TOS
lub tu:
http://members.aol.com/liamproven/refer … s_hist.htm
http://www.atari-forum.com/wiki/index.p … _Atari_TOS
a potem i tak musisz zobaczyć jaką masz aktualnie wersję i na ilu kostkach (bez rozkręcania będzie ciężko :) ).

Było miło :) Do widzenia.

20

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Spoko, dzisiaj zrobie, jutro zdam relacje:).

Ostatnio edytowany przez fazior (2008-07-16 14:03:19)

21

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

siwys: odpisuję na Twoje mejle, ale chyba nie docierają do Ciebie (jak zwykle znowu problem z Pocztą :) ).

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2008-07-16 15:39:39)

Było miło :) Do widzenia.

22

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

Tak na marginesie, czy ktoś zna jakiś odpowiednik SelTOS-a na TT ?

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2008-07-18 17:24:42)

Było miło :) Do widzenia.

23

Odp: TOS 2.06 w Mega STE (+ ktoś może odsprzedać, albo jak zaprogramowac)?

fazior napisał/a:

Dobra, Ty jestes fachman:). Wzialbym z checia takiego tosa, ktory bedzie mi ladnie chodzil z atari STE (tzn bedzie dzialac wszystko) i bedzie po angielsku

Tosa 2.06 ENG sprawdzonego i podzielonego na 2 części masz tutaj:

http://marcinprusisz.pl/atari/tos2_06_eng.zip

Programujesz 2 kości 27c010 (jeżeli masz płytę która starego Tos'a ma na 2 kościach - sprawdzisz to jak zdemontujesz floppa (w moim STE kości są właśnie pod floppem).

Poza samym zaprogramowaniem kości zakładając, że masz płytę taką samą jak ja musisz jeszcze zmienić 2 zwory W104 i W102 (są to 2 rezystory)

- przy każdym masz 3 pola lutownicze (rezystor wlutowany jest w środkowe i prawe), a Ty oba musisz zmienić na środkowe i lewe!

opis:

http://www.ftp.pigwa.net/stuff/collecti … 3-2/30.jpg

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim