1

Temat: Medion- marka Aldi (warto?)

Zepsuło się nam nasze centrum kina domowego, tzn. wideło. Naprawa jest nieopłacalna.

Kasety VHS są tanie, ciężko je zajechać wielokrotnym nagrywaniem (Na dobre i na złe, M-jak miłość, Klan, Plebania) - żonce jedna starcza na 3 lata ;)  Ale to już się przejadło....

Może teraz nagrywarka HDD (z DVD) ?
Taki Medion o opiniach miernych jest na alledrogo za 350zł: Menu PL, HDMI, HDD 160GB, DVD-R DL. - czyli full wypas. Lecz gwaracja tylko na 6 mies.

Jakie macie opinie nt. tej marki. http://www.medion.de/   A tu lepszy model 360GB


Albo kupić taniego (używanego) PC
225zł  DELL GX240 1.5/256/20/CDRW+DVD z Windows XPP  gwarancja 6 mies.
65zł   SAMSUNG HD080HJ 80GB
20zł   TUNER RADIO TELEWIZJA TXT
------
310zł i jestem niezależny  (domowy TV pracuje jako monitor).

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-10-03 20:55:33)

2

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Ja zuwywam tivo, ale ogolnie przerzucam sie na Aopen miniPC

3

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Cytat z sieci:

AOpen wprowadza powoli do sprzedaży zaprezentowaną w lutym tego roku linie komputerów typu barebone, nadstępce MP915. MP945 to nie tylko nowy wygląd, który teraz już w niczym nie przypomina Maców, ale także nowy chipset i wsparcie dla procesorów Core Solo i Core Duo na rdzeniu Yonah. Mostek północny i945 oferuje wsparcie dla pamięci DDR2-667 oraz nowy rdzeń graficzny Graphics Media Accelerator 950. Ponadto użytkownik będzie miał do dyspozycji wbudowany mikrofon i sześciokanałowy dźwięk high definition. Standardowo nowy MiniPC od AOpen będzie dostarczany z systemem Windows XP Media Center Edition. Cena za zestaw bez procesora nie powinna przekroczyć 1000 USD.

A na końcu szczera prawda....


---------------------------

Do grabowania sygnału TV, jak i ustawiania timer'a (opóżnione nagranie) używa się np. PowerVCR II
To jest płatny program, czy jest coś freeware :rolleyes:

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-10-03 21:19:04)

4

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Ja akurat chyba zrezygnuje z nagrywania, bo i tak wikszosc jest w inetrnecie, a po drugie kumpel ma mediacenter i wszystko nagrywa. U mnie bedzie raczej robil jako DVD, i player do divx'ow, mp3 itp. Maly, zgrabny, dla mnie wystarczy.
BTW. Ja za swojego MP915-X zaplacilem $100, teraz czekam az przyjedzie, procek bedzmie nie kosztowal ok $40 (1.7GHz Celeron), 512 lub 1GB ram (ok $50) i dysk twardy od notebooka ok $100.

Last minute:

Wlasnie przyszedlem do domu z drugiej zmiany i okazalo sie ze sprzed dotarl do mnie juz (paczka lezala na wycieraczce przed domeme, to tu normalne). Ku mojemu zdziwieniu okazalo sie ze moje Aopen i915GMx-F to komplet (w opisie aukcji bylo ze to tylko Barebones)  i ma wewantrz Celerona 1.6GHz, 256 Ramu i haddrive (jeszcze nie wiem jaki) itp. Jest bez zasialcza (ale to wiedzialem) ale bylo testowane i podobno laduje sie windows xp (tak bylo w opisie). Z zasialczem nie bedzie problemu (19V, 3A, jak od notebooka Della). Calosc z przesyka UPS kosztowala mnie $110 wiec to raczej nie duzo.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2008-10-04 06:53:48)

5

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Na alledrogo są dwie sztuki hitachi HDR081 (za cztery dyszki bez dysku i za 8 dyszek z 80GB dyskiem)

http://www.allegro.pl/item451402199_tun … ysku].html

http://www.allegro.pl/item451397406_tun … _80gb.html

wiekowy vestel, ale do nagrywania seriali powinien wystarczyć...

ps. zapomniałbym, nie ma dvd tylko sam hdd

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2008-10-04 06:35:28)

wszystkie trzy strony świata

6

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Pajero - wystrzegaj się czegokolwiek z napisem Medion / Tevion itp. Opinie na temat każdego produktu sygnowanego tą marką są bezlitosne, szczególnie że kupujesz sprzęt na kilka lat. Naprawdę nie warto oszczędzać - przekonasz się :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Dzięki za ostrzeżenia nt. Medionu.

Lt_Bri - tą są cyfrówki (nie analogowe).

Na Allegro są najczęściej nieprzestrojone (fonia niemiecka)TANIE NAGRYWARKI HDD !!! NIE DVD !!! BRAK DYSKU !! już od 60zł.

Czy szkopy mają inny PAL ?  Inna fonia ?  PAL D/K u nas, a w niemczech PAL B/G ?
Sugeruję się tym opisem Z tego co widzę to tuner jest z Niemiec i ma fonię w standardzie B/G. U nas jest D/K.
Czyli tuner odbiera dźwięk mono 5,5MHZ a nie (stosowany w Polsce) 6,5MHZ.


Albo z 12 mies.gwarancją noname 300zł-500zł NAGRYWARKA DVD DIVX 320 GB SKLEP TUNER

Ja szukam czegoś albo taniego (Tuner ANALOGOWY) , albo złożę PC (problemem może być brak softu).

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-10-04 11:28:07)

8

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

"PRODUKT TEN JEST FIRMOWANY LOGIEM LUMATRON,SOLARA,MUVID,BENSON "

Nazwy producentów mówią same za siebie. Po raz kolejny mówię Ci, że niezamożnych nie stać na tanie rzeczy. Kupisz sobie, za przeproszeniem, BENSONA względnie SOLARA i za pół roku będziesz płakać co za gówno :) Kup porządnej, znanej firmy, chociażby na raty jeśli Cię nie stać na zapłacenie całej kwoty od razu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Ja miałem radyjko samochodowe Medion/CD/MP3 i grało bez zająknięcia 3 lata. Sprzedałem razem z samochodem i żałuję.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

10

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Dely - nie kupię niczego noname. Podaję przykłady. Najciekawszy byłby PC - ale nie mogę w necie znaleźć oprogramowania dla Tunera - aby włączył z uśpienia kompa, nagrał wybrany film z danej stacji TV, wyłączył kompa.....  i dlatego zastanawiam się nad stacjonarnymi nagrywarkami.

11

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Cos z kart TV Hauppage? Qrde dawno sie nie bawilem w TV na kompie ale swojego czasu dobrze mi sie sprawowala karta tej firmy i miala calkiem niezle firmowe oprogramowanie. Nie wiem jak bylo z wybudzaniem kompa ze standby ale nagrywanie o ustalonej godzinie dzialalo niezle.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

12

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Proponuje zajrzec tutaj http://elisa.fluendo.com/ i tutaj http://www.team-mediaportal.com/

13

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

http://www.audiostereo.pl/Firma_Medion_24844.html

gep/lamers^dial

14

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Glurak (z audiostereo.pl) napisał/a:

Tak sie sklada iz mieszkam od 15 lat w Niemczech. Firma Medion to chyba najgorsza firma na tutejszym rynku. Znam ludzi ktorzy w okresie gwarancyjnym piec razy wymieniali telewizor, po gwarancji przyniesli go do mnie do naprawy... maksymalnie oszczedne rozwiazania, trafopowielacz peka z powodu zlej jakosci plastiku i wysokiej temperatury (elementy sa przeciazone), gdy zaiskrzy to pada procesor sterujacy i wzmacniacze wizyjne... naprawa drozsza niz nowy TV. Pewnie dlatego na gwarancji nie naprawiaja tylko wymieniaja na nowe...
Inny sprzet tej firmy typu komputery, radia, dvd to niestety te same problemy z trwaloscia. Kazdemu odradzam.

no comment

Dzięki gep, jak famili ?

15

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

tak trochę z wyższej półki..
popcorn jest to ciekawy sprzęt do hd ...


http://www.allegro.pl/item454357137_odt … 64_hd.html

16

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Hm, fajny ten popkorn tylko zastanawia mnie jak "Procesor: SIGMA DESIGNS SMP8635, MIPS 300MHz" daje sobie radę z HD / x264? Ktoś testował może?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

moze ma jakis sprzetowy dekodek obok procesora?
ten sie bedzie ledwo z mpeg2 wyrabial i to bez usuwania przeplotu...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Ja tam się nie znam, ale w takim urządzeniu to raczej nie montowałbym pętlumów, tylko procki specjalizowane do dekodowania obrazków i jelonek wtedy bredziłby duby smalone.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

19

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

Specyfikacja procków serii SMP8630 jest tutaj: http://www.sigmadesigns.com/public/Prod … eries.html Wynika z niej, że całkiem dobrze radzą sobie z obróbką video.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

20

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

radzi sobie spokojnie z hd ripami w x264 czyli w popularnym mkv, uciąga nawet full hd z bitratem dochodzącym do 4-5mb
( mega majtów nie megabitów!!!) ..
+ hd audio i inne cuda...

działa testowałem, porzyczyłem do kolesia na tydzień....

znalazłem tylko jedną pozycję na której skakał, ale bitrate był dziki bo 11-12mb
z tym miało problem nawet core2uqad(jak to się pisze q6600) + coreavc 1.8
ale po drobnym podkręceniu przestał skakać..!

Ostatnio edytowany przez AS... (2008-10-08 08:11:23)

21

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

FULL HD to drugie imię ASa :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

22

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

łeee tam...
co ja na to poradzę że lubię jakość + dobry dźwięk w kinie domowym  a nie syf divixowy....

23

Odp: Medion- marka Aldi (warto?)

I znaczki niefejkowane...