1

Temat: Road Race - proszę o pomoc !

Witam!

Całkiem niedawno trafiłem na tą stronę i szybko przypomniałem sobie stare dobre czasy Atari (miałem taki troche nietypowy model 800 xe). Zainstalowałem emulator (Atari800Win Plus 4.0) i romy, odpaliłem i wszystko byłoby ok... No właśnie moje ulubione gry to Ninja ,Worlad karate champ. i Road race. Dwie pierwsze działają bez zarzutu tylko mam problem z Road race. Po rozpoczęciu jazdy mój samochód nie zderza się z innymi uczestnikami ruchu (tylko przenika przez nie) nie reaguje też na plamy oleju na drodze itp co wypacza sens gry!!! Mam nerwa bo nie wiem co z tym zrobić a troche się napaliłem na tą (i inne gierki) na NASZE MAŁE ATARI.
Pomożecie ?   
Z góry dziękuje.

2

Odp: Road Race - proszę o pomoc !

misc/disable colissions na off

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Road Race - proszę o pomoc !

Swoją drogą dobrze byłoby to zmienić, bo kolizje włącza/wyłącza się poprzez Alt+Q - trochę to za proste.

4

Odp: Road Race - proszę o pomoc !

Zastosowałem i dalej to samo. Wyłączyłem w MISC Disable collisions i w tym Cheat options też wszystko na off .
Nie pomogło ... Ale dzięki za odzew.

5

Odp: Road Race - proszę o pomoc !

poszukaj innego pliku z tą grą, najwidoczniej masz wersję z permanentną nieśmiertelnością

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

6

Odp: Road Race - proszę o pomoc !

pewnie zcrackowana wersja gry.
skad ja zassales?
moze warto zassac wersje nie zmodyfikowana? (ztcp taka dostepna jest w kazowni)

Ostatnio edytowany przez jellonek (2008-11-09 23:42:54)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

7

Odp: Road Race - proszę o pomoc !

-->800 XE, mógłbyś mi podesłać tą wersję, chętnie bym w nią zagrał ;)

wszystkie trzy strony świata

8

Odp: Road Race - proszę o pomoc !

Nie pamiętam dokladnie skąd sciągnąłem, z kazowni spróbowałem 2 wersje i też bez zmian.. no popróbuje jeszcze inne pliki może coś w końcu zaskoczy, albo ja coś źle robie może, dopiero zaczynam. Z drugiej strony tyle zaj... gier na Atari! choć szkoda mi tego Road race jak cholera.
Do Lt Bri - moge przesłać jak by co , na maila?? :cool:

9

Odp: Road Race - proszę o pomoc !

stąd spróbuj:

http://atari.fandal.cz/detail.php?files_id=3257

dość dobre źródło :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: Road Race - proszę o pomoc !

witam mam pytanie a właściwie prośbę o pomoc.
potrzebuję przerobić plik gry Road Race wlaśnie tej wersji-
http://atarionline.pl/arch/G/Great%20Am … 8v4%29.xex

na cas a najlepiej na Vaw.

Przerobiłem go programem MagoTrans i niestety chyba robię coś źle bo zarówno Cas z tego pliku na emulatorze nie działa jak i Vaw na prawdziwym Atari( poprzez mp3) bardzo zależny mi na tej właśnie wersji gry w trybie normal. bardzo proszę o pomoc

w programie Magotrans plik vaw raz zajmuje 30 min a drugi 9 :((( ale nie działa,pokazuje ze wyczytuje wykrzyknik a potem czas leci a nic sie nie dzieje.


Ps; jest to wersja gry gdzie można wybrać czy paliwo się kończy, czy są kolizje samochodowe- taka łatwiejsza wersja tej gry dla małego dziecka potrzebuję.

Ostatnio edytowany przez Lampart_28 (2011-06-06 07:43:39)

i co z tego że magnetofon to przeżytek dla wielu  z Was-Nas  ,podobno konie to też przeżytki a ludzie się nimi zachwycają."koń więcej kosztuje niż waży" a magnetofon ?......ma większą duszę niż SD....