Temat: SIO2SD i wyświetlacz 2x24 a może 2x40

Witam wszystkich. Czy może ktoś ma doświadczenia w podłączaniu "dłuższego" wyświetlacza do SIO2SD? Według opisu na stronie Gucia SIO2SD obsługuje wyświetlacze do 2x40. Mam pytanie czy to musi być wyświetlacz danego typu czy dowolny?

1088XEL i inne XL, XE, ST.

2

Odp: SIO2SD i wyświetlacz 2x24 a może 2x40

jakikolwiek alfanumeryczny na HD44780

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: SIO2SD i wyświetlacz 2x24 a może 2x40

Dzięki, muszę popatrzeć na allegro. W czasie eksploatacji wyszło, ze te 2x16 jest za mało chyba wystarczy 2x24.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

4

Odp: SIO2SD i wyświetlacz 2x24 a może 2x40

Ciekawe jak Atmel komunikuje się z LED? Wiem są 2 tryby 4 i 8bit. Sio2SD ma ten pierwszy....

5

Odp: SIO2SD i wyświetlacz 2x24 a może 2x40

Z cyklu "archeologia stosowana" :-)
Czy ktoś z powodzeniem używa  dłuższego wyświetlacza i może podać namiar na konkretny model, opisać wymianę?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

6

Odp: SIO2SD i wyświetlacz 2x24 a może 2x40

W najnowszym SIO2SD Lotharka jest 20x2. Wiem, że to jeszcze nie 24x2, ale więcej niż 16x2

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.