1

Temat: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

Właśnie czeka mnie format C:
Już dwa latka jak Winda nie była odświeżana. Śmieci nazbierało się i wyskakują coraz to nowsze kłopoty.

To może coś innego niż IE czy ołtluk ?
Ponoć Chrome wybija się.
A jaki program pocztowy.

Co proponujecie?

2

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

poczta - bat
www (to zlo) - firefox

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

Nietoperza kupię za 180zł, może coś w granicach zero zł ? http://thebat.pl

Nt. Firefox czy Thunderbird http://mozillapl.org/produkty_mozilli/f … efox_3.0.8
tak się właśnie zastanawiam...

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-04-06 21:37:31)

4

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

Ja używam pakietu Sea Monkey i nie narzekam.

5

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

bata (uzytek domowy) co jakis czas dodaja do gazety (trzeba polowac okazje chyba pckurier czy cos takiego)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

A tam Thunderbird jest za darmo.
A ja mam na laptopie tylko Opere (www, poczta, naewsgrupy, RSSy,... ) i Mirande (komunikatoty + IRC) i wszystko chodzi.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

Thunderbird jest dobry. Używam od 4 lat i z bazą 1GB maili z tych 4 lat nie ma problemu - nie zwalnia, nigdy się nie wykrzaczył. Wygodnie obsługuje tyle kont ile tylko zechcesz, odbieranie i wysyłanie skąd tylko zechcesz, ma wygodne i wszechmocne filtry, etykiety, podpowiadarka adresów zawsze podpowiada to, co mam na myśli i przede wszystkim łatwo go zmusić żeby korzystał z jednego profilu/bazy na wszystkich zainstalowanych os-ach.
Grupy dyskusyjne też działały, ale nie podłączałem zbyt wielu więc o aspektach korzystania z np. 500 grup się nie wypowiem.
Problemy miałem jedynie z RSSami (tu przesiadłem się na Operę).
W każdym razie jego główną zaletą jest to, że jest bardzo dobry w obsłudze poczty i nie zawiera nadmiaru balastu z pocztą niezwiązanego.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

8

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

a ma mozliwosc przechowywania samych (tylko) zalacznikow w okreslonym katalogu na dysku?

Ostatnio edytowany przez xxl (2009-04-06 22:45:52)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

9

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

Poczta - Gmail. WWW - mulasty niestety Firefox bo ma dużo fajny dodatków :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

IE8. Poczta przez szybki interfejs webowy.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

11

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

Save IE6!!

12

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

laoo: lol!

mój wybór:
www - firefox
poczta - a to zależy. Jak pod linuxem to claws-mail, jak pod windoze to sylpheed (bo claws jest zle przeportowany) lub ostatecznie thunderbird.

13

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

www - iceweasel :P z tego samego powodu co delyra - dodatki (adblock, styleit, greasemonkey, firebug...)
poczta - jesli to tylko mozliwe - przekierowywanie na gmaila (do prywatnych rzeczy jak znalazl), jesli nie mozliwe - firmowa obrabiam w evolution (>3G poczty slicznie zindeksowane - wyszukanie czegokolwiek w skrzynce z ponad 16K postow to jedna sekunda (bez sciemy))

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

Ja pod Windowsem używam Chrome i się sprawdza. Pod Linuksem używam Firefoksa (bo Chromium jeszcze mocno beta).

Do poczty używam Thunderbirda. Jest ok, ale starsze wersje potrafiły się zamulić przy dużej ilości meili. Dlatego stosuję zasadę że co roku archiwizuję sobie poprzedni rok.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

15

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

jellonek: a jak jest z evolution i pocztą po ssl? Na statystycznie co 3cim serwerze smtp przez ssl były problemy

16

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

lokalnie tylko bez ssl (do groupwise sie lacze - to nawet autentyfikacji nie ma) sie lacze, tak wiec nie powiem.
moge jedynie powiedziec ze przez ostatni rock bardzo duzo sie evolution poprawilo.

Adam: tez mialem tak robic (roczne archiwa) - ale okazalo sie ze nie ma potrzeby, a tylko to utrudnia wyszukiwanie w poczcie.
backupy to inna sprawa...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2009-04-07 11:13:41)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

17

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

Są gusta i guściki.

Osobiście korzystam przede wszystkim z FireFoxa, ze względu na sporą ilość pluginów, m.in. fajnych narzędzi web-developerskich. Jeżeli chodzi o Chrome-a to trafiłem na pewne strony, które nie działają z nim poprawnie (natomiast poprawnie działają z IE6,IE7, FF i Operą), a akurat dla mnie są te strony istotne.

Do poczty - prywatnie standardowy webmail gmaila, "służbowo" Thunderbird.

Ostatnio edytowany przez macgyver (2009-04-07 15:06:13)

18

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

Chrome byłaby idealna, gdyby nie brak kilku fajowskich dodatków - niestety firefox muli straszliwie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

gdyby był chociaż adblock dla chrome lub safari to na pewno bym bym nie używał firefoxa ;)

20

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

Dely, co Ty masz za kompa, że Ci ff muli?

21

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

Dosyć mocnego ;) Muli w porównaniu z Safari i Chrome czy nawet IE.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

a mnie ostatnio FF tak wkurza że dostaję białej gorączki, po ostatnich update-ach normalnie się przytyka. Tak jak by się na chwilę "zmrażał" albo cholera wie co. Kliknięcia czy otwarcie menu czasami potrafi potrwać dobre 1,5 sek. zanim FF zareaguje... doprowadza mnie to do szału :( Czy komuś coś takiego również się zdarzyło? żeby nie było to jedyna aplikacja w moim systemie która się tak zachowuje. Dzieje się to na kliku komputerach (domowym, firmowym).

23

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

seban: mam podobnie po tych aktualizacjach, ff strasznie sie slimaczy. To samo jest przy pobieraniu plikow. Pobiera plik i jak juz jest koncowka to sie strasznie dlugo zastanawia nad zapisaniem go na dysk.

24

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

mi potrafi przysnac na 4 sek, jesli w jednym z tabow po restarcie mam localhost z jakims portem, na ktorym nic nie slucha - kazda zmiana taba, kazdy reload dowolnego taba, czy glupie wybranie linka - jeden core przybity do gleby na 4sek.
ewidentny bug...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

25

Odp: Google Chrome i inne tunderbildy - co lepsze?

A u mnie działa :) :)