26

Odp: Dziwne ruchy kursora :)

Wszystko sprawdzałem i powinno być dobrze a nie jest. A w dodatku chyba uszkodziłem port od myszy przy atarce, bo nawet przy tej myszy od c64 się coś grzało, a nigdy się tak nie robiło. A już nie będę kombinował, bo teraz mam mało czasu, także niech zostanie tak jak jest czyli alt+strzałki.

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

27

Odp: Dziwne ruchy kursora :)

Podczepię się tutaj, bo tytuł pasuje :)
Mam dwie myszy (swoją drogą mam je dłuższy czas, ale myślałem, że to zwykłe myszy od blaszaka na COM-a) z przełącznikiem AT-AM. Sądziłem, że AT to PC-AT, ale okazało się że to Atari :) Zmyliły mnie dodatkowe oznaczenia PC-MS.
Ale do rzeczy, obie mają podobny feler. W prawo i lewo gryzonie biegają OK, przyciski działają. Jeśli chodzi o ruchy w górę i w dół, to jedna jedzie tylko w górę (nawet jak przesuwam w dół), a druga tylko w dół. Gdybym podłączył naraz obie, to miałbym dostępne wszystkie kierunki :)
W trybie AM to już w ogóle kicha, co oczywiste :)
Zetknął się ktoś może z taką chorobą wśród myszy (były w jednym pudełku, więc wygląda na to, że to zaraźliwe :) )?

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Dziwne ruchy kursora :)

To może być zabrudzenie na kole lub sensorach, lub ich ustawienie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

29

Odp: Dziwne ruchy kursora :)

artik-wroc napisał/a:

Jeśli chodzi o ruchy w górę i w dół, to jedna jedzie tylko w górę (nawet jak przesuwam w dół), a druga tylko w dół. Gdybym podłączył naraz obie, to miałbym dostępne wszystkie kierunki :)

Moja STM1 tak miała pomogło:
- przedmuchanie sensorów/kółek,
- dopchnięcie i dokręcenie mechanizmu.
Nie wiem co poskutkowało, ale działa - wcześniej jechała tylko w górę - ani nanometra w dół. :)

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

30

Odp: Dziwne ruchy kursora :)

Dzięki. Nie ma wyjścia, trzeba przedmuchać myszkę :)

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2009-06-04 18:23:37)

Było miło :) Do widzenia.

31

Odp: Dziwne ruchy kursora :)

Standardowo należy zobaczyć czy na ośkach, po wyjęciu kulki,  nie odłożyły się złogi brudu. Trzeba w razie istnienia je ostrożnie zdrapać (pomaga wcześniejsze potraktowanie spirytusem) i powinno pomóc.

32

Odp: Dziwne ruchy kursora :)

Połowiczny sukces. Jedna zadziałała po trochę silniejszym środku, z tym że zachowuje się tak jakby miała za małą kulkę (w środku luzów nie ma).
Druga powinna też ruszyć, ale musiałem ją lekko skleić, co zaczęła się gibać.

Było miło :) Do widzenia.

33

Odp: Dziwne ruchy kursora :)

Druga po remoncie działa całkiem przyzwoicie.

marcin1040stfm: gdybyś potrzebował myszy daj znać :)

Było miło :) Do widzenia.

34

Odp: Dziwne ruchy kursora :)

artik-wroc napisał/a:

gdybyś potrzebował myszy daj znać :)

A jaka cena by cie interesowała, i czy możliwa jest opłata za pobraniem (nie mam zaufania do tych kont bankowych :))?

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

35

Odp: Dziwne ruchy kursora :)

artik-wroc napisał/a:

..... z tym że zachowuje się tak jakby miała za małą kulkę (w środku luzów nie ma).....

To jeszcze kulkę potraktuj czymś czyszczącym i/lub gumką myszką aby ją "zmatowić".

36

Odp: Dziwne ruchy kursora :)

Witam, to znowu ja :)

Chciałem się odnieść do tego co przedtem pisałem, czyli:

A w dodatku chyba uszkodziłem port od myszy przy atarce, bo nawet przy tej myszy od c64 się coś grzało, a nigdy się tak nie robiło.

Całe szczęście wszystko działa, tylko przedtem chciałem od tej myszy do c64 pozyskać wtyczkę RS-232 do programatora,ponieważ robiłem programator samodzielnie, no i rozlutowałem tą mysz, a potem po nieudanej próbie z powrotem chciałem ją podłączyć, no i coś pomyliłem. Teraz to naprawiłem i wszystko działa dobrze, oprócz oczywiście ruchów kursora :). Także jestem pewien że port od myszy przy atarce jest sprawny.  Czekam na przesyłkę z myszą do Atari.

Pozdrawiam :)

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2009-06-08 21:16:05)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)