1

Temat: Jakie gry powstają?

Ciekawi mnie jakie aktualnie gry powstają na ATARI?

Pochwalcie się:P

Muszę wybrać następną grę do konwersji, a nie chce się powtarzać:)

2

Odp: Jakie gry powstają?

wybierz kilka tytuow i daj pod glosowanie... daj nam instrument nacisku, na atari powstaje tylko kilka gier rocznie, kazdy chce miec wplyw na to jakie to beda gry!

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Jakie gry powstają?

vega: weź no Lotus III ;)

4

Odp: Jakie gry powstają?

ja poprosze o FLIMBOS QUEST na VBXE......

takie marzenie scietej glowy

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: Jakie gry powstają?

Barbarian z C64 na nie-VBXE. By była porządna wersja W KOŃCU. Gra nie jest zbyt skomplikowana ;)

P.S.
Pomysł Lotharka ciekawy, lubię Flimbo's Quest ;) Ale jeżeli już to ze standardową grafiką z C64, jest jakaś taka "przyjemniejsza" od wersji z Amigi.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2009-07-02 13:33:10)

6

Odp: Jakie gry powstają?

hehe teraz sie zacznie koncert życzeń

7

Odp: Jakie gry powstają?

Ja też by chciał lotusa 3.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

8

Odp: Jakie gry powstają?

tak generalnie to mi się skojarzyło, że do Lotusa III może przydałby się kod space harrier...

9

Odp: Jakie gry powstają?

Porządne Mortal Kombat - były przymiarki nawet by Pentagram, ale projekt nie został zakończony. VBXE byłoby tutaj bardzo przydatne - duże, wielokolorowe obiekty :)

10

Odp: Jakie gry powstają?

ciekawe czy autor tego wątku otrzyma w końcu odpowiedź na pytanie które zadał, ktoś przeczytał pierwszy post w tym wątku ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

11

Odp: Jakie gry powstają?

no Tebe daj przyklad :)

... Vega wie czym sie bawie, zreszta watpie zeby sie zainteresowal akurat tymi tyt., nie naleza one do mainstreemu

ale i tak namawialbym do tego co napisalem w drugim poscie

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

12

Odp: Jakie gry powstają?

A ja dalej offtopujac chcialbym zwrocic uwage, ze na Atari spod klawiatury najlepszych programistow wychdza ostatnio prawie wylacznie konwersje albo porty z innych maszyn. Wiem ze nadrabiamy zaleglosci sprzed 25 lat i udowadniamy calemu swiatu, ze da sie. Czesto nowe wersje na Atari miazdza inne platformy.

Ale moze jednak cos nowego? Nowatorskiego?
Moze nie glosujcie jaka gre przeportowac, ale podyskutujmy jaka NOWĄ gre chcielibyscie miec na Atari?

Np dla mnie taką nowatorską (na Atari) i naprawde ciekawą grą był G.I.L.P. zaprezentowany na Grzybsoniadzie. Wiem, gra jest totalnie niedopracowana i pelna grubych bugow. Ale sam pomysl, grafika, atmosfera gry, byly dla mnie powiewem nowosci, jakiego dawno nie czulem na naszej maszynce. Mam nadzieje ze autor ją dopracuje.

Ja bym chetnie zasponsorowal konkurs na pomysl na gre, gdzie glownym kryterium byloby nowatorstwo i grywalnosc.

A potem tylko wystarczy znalezc najlepszą osobe, do zakodowania zwycieskiego pomyslu :)

Ostatnio edytowany przez nosty (2009-07-03 11:29:12)

13

Odp: Jakie gry powstają?

Z takich to Vector ;) Albo może jakaś strzelanka na bazie engine-u Yoompa - coś jak tunele w grze Stardust ;)

14

Odp: Jakie gry powstają?

Ja mam pomysł :)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

15

Odp: Jakie gry powstają?

A ja mam pytanie do znawców gierek z ośmiobitowych maszynek (tzn. chcę sprawdzić czy taki pomysł nie był przypadkiem wykorzystany).

Strzelanka - latana, pływana ew. jeżdżona.
Widok - najlepiej z góry.
Na 2 osoby (przy czem druga może sterować wiosełkami).
Pierwsza osoba robi za pilota, kierowcę, sternika czy jak mu tam, druga natomiast za strzelca (np. kręci wieżyczką na tym pojeździe).

Było coś takiego (a jeśli nie, to czy jest to technicznie możliwe do zrealizowania)?



ps. wiem że coś w ten klimat było możliwe na jakimś (grzybianym, amigowym?) symulatorze, ale mi chodzi o typową strzelankę/zręcznościówkę.

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2009-07-03 20:52:40)

wszystkie trzy strony świata

16

Odp: Jakie gry powstają?

Pamietam taka gierke ze spectrum, jechalo sie jakims czolgiem i jedna osoba sterowala skakaniem a druga strzelala i obracala wiezyczka wlasnie.
Ale zupelnie nie wiem co to bylo./

17

Odp: Jakie gry powstają?

Skaczący czołg - tak jak w "Moon Patrol"?

wszystkie trzy strony świata

18

Odp: Jakie gry powstają?

ta, cos takiego

19

Odp: Jakie gry powstają?

No pomysl fajny. Tez kiedys stwierdzilem ze gier w ktorych gracze wspolpracuja jest znacznie mniej niz takich gdzie rywalizuja.
A jak juz są, to takie jak w Zybex'ie - obaj gracze robia to samo. A to troche malo zaskakujące...
Ja myslalem o grze zrecznoaciowej widocznej z boku, gdzie jeden z graczy prowadzilby pojazd a drugi ochranialby go z powietrza.

Swoja drogą znacie takie gry na Atari, gdzie gracze wspolpracowaliby ze soba, ale na rozne sposoby, mając rozne zadania i umiejetnosci?

EDITED: na PC fantastyczną grą z takim pomyslem byla Commandos :)

Ostatnio edytowany przez nosty (2009-07-04 10:01:35)

20

Odp: Jakie gry powstają?

Może Bruce Lee?
W końcu Yamo miał inne umiejętności (zadania poniekąd też).

wszystkie trzy strony świata

21

Odp: Jakie gry powstają?

nosty napisał/a:

Swoja drogą znacie takie gry na Atari, gdzie gracze wspolpracowaliby ze soba, ale na rozne sposoby, mając rozne zadania i umiejetnosci?

No pewnie, że znamy ;) Na pewno The Goonies, o ile dobrze pamiętam - to jeszcze Conan bodajże, parę innych tytułów też było. A z Zybexopodobnych (gdzie można bądź współpracować, bądź rywalizować) to na przykład Tanks. Hmm, na szybko do głowy mi jeszcze przychodzi Inside (współpraca wskazana 0 jak Ci padnie sterowanie, tylko pomoc drugiego pojazdu może przynieść efekt).
A zgierek na jednego gracza, ale gdzie steruje się dwoma joyami na raz polecam Infiltratora - na początku trudno się przyzwyczaić do sterowania, ale potem to już sama przyjemność ;)

Sikor umarł...

22

Odp: Jakie gry powstają?

Tarkus and the Orbs of Doom a.k.a. Kręgi Zagłady (też z Goonies'owatych).

I Ty zostaniesz big endianem...

23

Odp: Jakie gry powstają?

może jakaś gierca ekonomiczno-strategiczna z serii ..... Tycoon, ewentualnie jakaś strategia osadzona np. w średniowieczu z tak rozwiązaną rozgrywką jak w North & South....lub też coś a'la Scorched Earth, ale walki toczone między 2 zamkami (uproszczony Ballerburg na PC: http://www.cda.pl/gry/ballerburg.php)

gep/lamers^dial

24

Odp: Jakie gry powstają?

mikey napisał/a:

Pamietam taka gierke ze spectrum, jechalo sie jakims czolgiem i jedna osoba sterowala skakaniem a druga strzelala i obracala wiezyczka wlasnie.
Ale zupelnie nie wiem co to bylo./

gunboat? (co prawda nie czołg, tylko łódź, ale tak się grało :)

PunBB bbcode test

25

Odp: Jakie gry powstają?

Też jestem za nowymi grami, a nie konwersjami.
Osobiście piszę His Dark Majesty.
W wątku dostępne są wersje beta. Jest już kilku wyśmienitych testerów, więc chętni na pełną grę niech raczej poczekają, aby nie psuć sobie wrażenia.