26

Odp: konwerter vga

ok, wezmę jedną sztukę.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

27

Odp: konwerter vga

We could offer RGBS Converter Board ( 5 pcs X USD 32 =  USD 160) , then the total Postage is USD 56 by Fedex 2 days Express to POLAND. We are sure that It's the lowest price in the market at that moment.

przechodze na tumiwisizm

28

Odp: konwerter vga

Jutro (4 sierpnia o 10:00) kupuję. Ostatni dzwonek... ;)
Rozliczymy się po odbiorze paczki.
Edit:
Wróć!! Kupuje Candle, bo już negocjuje ze sprzedawcą

Ostatnio edytowany przez jer (2009-08-03 22:05:16)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

29

Odp: konwerter vga

Negocjuj! Niech dorzuci jakiś bonus! Breloczki albo coś :D

Apropos kompozytu do RGB; właśnie sobie uświadomiłem że taki proces zachodzi... w każdym jednym telewizorze. Układ ten magiczny to dekoder PAL :)


A tu kompletne krzyżackie rozwiązanie na 3 scalaczkach plus garstka innego złomu prosto do RGB

http://www.unagel.de/pal2rgb/pal2rgb.htm

Właściwie scalaczków 6, bo trzeba dobudować Sync-Separator (osobna pozycja w menu) i wygenerować 8 i 5 V z 12 chyba że jest lepszy sposób. Zrobiłem listę elementów (poniżej), żeby zrobić rachunek ekonomiczny . Drobnicy nie liczyłem bo nie chciało mi się szukać, ale jest tego ciut, więc i tak się jakieś dziesiąt złotych uzbiera. Najważniejsze i najdroższe są kostki:
wg TME to kosztuje bez przesyłki ok. 107 PLN. Oczywiście zakładając że kupujemy do jednego egzemplarza, bo mają spore rabaty na większą ilość (już od 3 w góre).

Najdroższy rzecz jasna to ten wielki TDA8362 - ponad 70 - one chip TV system - trzeba wybrać wersję bo różnice dochodzą do 10 złotych na sztuce, ale już za 10 sztuk może być ok.60. Reszta kostek to max.10PLN.

Oceńcie więc czy skórka warta wyprawki. No i trzeba to jeszcze zmontować.

Chyba że Candle jako doświadczony podpowie prostsze (tańsze!) rozwiązanie... Może faktycznie dekoder do TV użyć?


US:
LM1881, LM2575-T5, TDA8362, TDA4665, 7908 x 2

Kwarc: 4.433MHz

R:
4.7, 10 x 2, 75, 82 x 3, 150 x 3, 330, 1k, 4k7, 10k x 2, 12k, 33k, 47k, 100k, 680k, 3M3
nastawne 10k x 3

C:
1n x 2, 2n2, 4n7 x 2, 47n x  2, 100n x 13, 1mi x 3
elektrolity: 1mi/16V x 2, 10mi/16V x 4, 47mi/16V, 220mi/25V, 470mi/16V
nastawny 30p

D:
5V6, SB130, 1N4148 x 2

Ostatnio edytowany przez wieczor (2009-08-03 23:14:34)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

30

Odp: konwerter vga

szukaj filipowego tivi in a czip

przechodze na tumiwisizm

31

Odp: konwerter vga

Ekhm... A to będzie dostępne i w rozsądnej cenie ? Bo ja znalazłem jakiegoś ichniego potwora co to i HDMI i cuda na kiju dekoduje... Ale nie znalazłem gdzie to kupić :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

32

Odp: konwerter vga

bylo juz katowane na forum, te uklady kosztuja w granicach 40zl i sa na co drugim statoil

przechodze na tumiwisizm

33

Odp: konwerter vga

Nie chcę wyjść na upierdliwca (wiem , za późno) ale po przeszukaniu forum znalazłem coś co robi RGB i kompozyt z RY i BY :) Oraz w wątku o SC1224 Twój post linkujący ... schemat który ja tu wkleiłem :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

34

Odp: konwerter vga

no cos w tym stylu ;]

przechodze na tumiwisizm

35

Odp: konwerter vga

Ok, spróbuję zrobić ten dojczowski wynalazek. Powiedz mi tylko bo może jestem ślepy, czy sync separator trzeba dorobić i równolegle podłączyć do wejścia CVBS, czy z tego scalaka na schemacie sync wychodzi a ja go nie widzę....

I czy ma on np. lumę i chromę wejścia osobne

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

36

Odp: konwerter vga

Jeżeli na pin 16 podasz potencjał 4V (od 3 do 5) to masz wejście chroma zewn.
Luma  tam gdzie CVBS.
A synchro to sobie wydzieli z sygnału CVBS/Luma (Y)

Ostatnio edytowany przez jer (2009-08-04 19:59:50)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

37

Odp: konwerter vga

Zaraz zaraz bo nie bardzo zrozumiałem... Pin 16 to wejście chroma tak? Czyli odciąć to, co jest tam teraz podpięte?

Co do wydzielenia synchro - no chodzi mi właśnie o to, że ten chip chyba sam nie wydziela synchro i trzeba dobudować to:

http://www.unagel.de/pal2rgb/syncsep.htm

Ok , znalazłem - nie trzeba dobudowywać syncseparatora:

Pin 37- Hout
Pin 43 - Vout

Ostatnio edytowany przez wieczor (2009-08-04 20:12:46)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

38

Odp: konwerter vga

Pin 16 polaryzujesz przez dzielnik oporowy i podajesz chromę przez kondensator. Tak to wynika z datasheet.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

39

Odp: konwerter vga

Fakt, za mało kawy dzisiaj :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

40

Odp: konwerter vga

A i jeszcze jedno - w tme nie ma gołego 8362 , są z literkami. Doczytałem w różnych miejscach, że można spokojnie użyć 8362B , _nie_można_ natomiast użyć żadnego z literką A (jest tam jeden, AN5 bodajże ) - mają zamienione piny :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

41

Odp: konwerter vga

Użyć można, tylko te zamienione piny odgiąć do góry i skrosować do odpowiednich dziurek. Ale to już rzeźba w g...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

42

Odp: konwerter vga

Nie jest tak źle :) Piny zostały "zshiftowane" 41 -> 42 , 42 -> 43 , 43 -> 44, 44 -> 9 , 9 ->41 . 41-44 są obok siebie , a 9 ... leży naprzeciwko nich :) może wystarczy scieżki inaczej poprowadzić. Tylko po co jak B jest dostępny raptem 10 zł droższy.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

43

Odp: konwerter vga

popytaj moze w serwisach tv - moga miec z uwalonym pionem - taki im nie jest do niczego potrzebny, a tobie wystarczy

przechodze na tumiwisizm

44

Odp: konwerter vga

Powiem lepiej - TME jest drogie :) Dopiero teraz wpadłem na to aby wpisać w google: TDA8362 cena . Ceny wahają się od 40 do 70 złotych, w zależności od wersji i miejsca :) Ciekaw jestem tylko co te przyrostki oznaczają : -5 , -3/3Y itp. W datasheetach nie znalazłem.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

45

Odp: konwerter vga

@Candle: jestem chętny, lecz najwcześniej za 1.5 miesiąca. Szukam nowej roboty :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

46

Odp: konwerter vga

znowu?? :D Pin, co z toba? :D
tak czy inaczej kupuje 6 sztuk, tylko jer przyslal pieniazek (i chyba wieczor) - tak czy owak tylko jer w walucie ;]

przechodze na tumiwisizm

47

Odp: konwerter vga

Chyba , chyba :) Powinno już dotrzeć - na to samo konto co mi podałeś w VBXE - w walucie polskiej niestety

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

48

Odp: konwerter vga

Candle napisał/a:

znowu?? :D Pin, co z toba? :D

... ehhh, no co poradzę, że wiecznie pracuje u gównorzeźbiarzy za marne grosze.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

49

Odp: konwerter vga

fakt - najgorszy rodzaj pracodawcy - matol dorobkiewicz

przechodze na tumiwisizm

50

Odp: konwerter vga

Candle napisał/a:

jako ze electron ci aktualnie nie odpowie, to zrobie to ja
problem jest pixel clock rowny 14.costam mhz - musialby byc 2 razy wiekszy, a w tym moemncie synteza w alterze jest juz tak nieoptymalna (bo syntezer sobie nie radzi z iloscia logiki jaka proboje sie w ta biedna altere wepchac) max pixel clock jak mozna osiagnac to 21mhz - a to juz definitywnie przekresla taka mozliwosc
vbxe kozysta z najwolniejszego, najtanszego ukladu fpga z serii acex 50k - z koncowka 3n - po jedyne 120pln brutto przy zakupie 60 sztuk - wersje szybsze sa drozsze - duzo drozsze, a i tak bylby problem z dostarczeniem odpowiedniego sygnalu zegarowego

A gdyby tak (rozważając teoretycznie) otrzymał dostęp do FPGA innej firmy, wykonanego w technologii FLASH, pracującego do 300MHz i zawierającego 250k bramek, w dodatku za cenę nie wyższą, a być może nawet nieco niższą niż EP1K50? Jak sądzisz - zechciałoby mu się nad tym popracować?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.