Temat: Badsektory na dyskietce

Witam!

Czy można w jakiś sposób naprawić lub zamaskować badsektory na dyskietce ST?

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

2

Odp: Badsektory na dyskietce

http://piters.tripod.com/atari/flofor.html

btw. nie wiem jak jest generalnie z innymi progami na ST w kontekście błędnych sektorów; mam większe doświadczenie z "badami" na Amidze:)

gep/lamers^dial

3

Odp: Badsektory na dyskietce

nie ma sensu maskować badów i jeśli to niekonieczne (bo i tak pewnie wyskoczą następne) - zawsze można użyć nowego dysku HD zaklejając w nim to, co trzeba :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: Badsektory na dyskietce

Ależ ja wiem że najlepiej użyć nowej dyskietki :) Po prostu pytałem z ciekawości, bo akurat mi się taka dyskietka trafiła :) A przed chwilą sam znalazłem sposób. Sformatowałem dyskietkę pod Fastcopy, nagrałem to co chciałem i teraz wszystko w miarę chodzi. Jeżeli się pojawią jakieś bady to użyję nowej dyskietki :)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

5

Odp: Badsektory na dyskietce

no jak się nie ma dostępu do dysków to jest problem, nie wiem jak tam w grodzie Kraka, ale w 3Mieście czasem jest problem z zakupem nawet dyskietek HD...w większości sklepów powoli stukają się w czoło przy takim zapytaniu

btw. jak mawiał mój znajomek : "...nie ma tak doje**nych dyskietek,że nie da się ich sformatować, problem tkwi w zje**nych programach do ich formatowania"

gep/lamers^dial

6

Odp: Badsektory na dyskietce

gepard napisał/a:

no jak się nie ma dostępu do dysków to jest problem, nie wiem jak tam w grodzie Kraka, ale w 3Mieście czasem jest problem z zakupem nawet dyskietek HD...w większości sklepów powoli stukają się w czoło przy takim zapytaniu

Całe szczęście że w moich stronach można jeszcze dostać dyskietki bo tak to ja nie wiem co bym zrobił :)

gepard napisał/a:

btw. jak mawiał mój znajomek : "...nie ma tak doje**nych dyskietek,że nie da się ich sformatować, problem tkwi w zje**nych programach do ich formatowania"

Całkiem możliwe :) Ten program do którego link podałeś to ja już go kiedyś używałem i czasem potrafił na 20 tracku wyświetlić bomby i wyłączyć się :) Dlatego przerzuciłem się na Fastcopy bo jest szybki i nie robi niespodzianek ;)

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2009-08-03 17:34:41)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

7

Odp: Badsektory na dyskietce

gepard napisał/a:

ale w 3Mieście czasem jest problem z zakupem nawet dyskietek HD...

Nieprawda, bo mozna jeszcze kupic w Gdansku, np. w sklepie "nie dla idiotów"  ;P

Ostatnio edytowany przez Dracon (2009-08-03 19:39:39)

8

Odp: Badsektory na dyskietce

jak sama nazwa wskazuje, sklep nie dla mnie, więc siłą rzeczy tam nie bywam;);) trza by zobaczyć jak sytuacja przedstawia się w "sklepie dla skner";)

Ostatnio edytowany przez gepard (2009-08-03 20:14:29)

gep/lamers^dial

9

Odp: Badsektory na dyskietce

Przecież to ta sama firma :) Nawet strony mają zrobione na tym samym enginie i katalog produktów jest ten sam :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Badsektory na dyskietce

Można oznaczyć badsectory, tak aby system ic nie używał, ale zasadniczo używanie takie dyskietki to proszenie sie o kłopoty.

Odzyskać też można próbować, ale nie gwarantuję sukcesu.

O ile dobrze pamiętam FastCopy 1.2 miało opcję do tego. Diamond Edge też o ile dobrze pamiętam.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

11

Odp: Badsektory na dyskietce

Dzięki :) Póki co uporałem się z badami ale jeżeli jakieś kolejne bady wyskoczą to odpalę któryś z tych programów :) Nie wiem czy to przypadek czy co ale po prostu sformatowałem pod Fastcopy III i podczas formatowania żadnych badów nie wykryło :)

wieczor napisał/a:

Przecież to ta sama firma :) Nawet strony mają zrobione na tym samym enginie i katalog produktów jest ten sam :)

I reklamy podobne ;)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)