1

Temat: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to spieszę z informacją, że w najnowszym magazynie dyskowym HUGI zamieszczony został ciekawy artykuł o scenie atarowskiej, autorstwa MIKRO ze Słowacji (ma on się też pojawić na Quast2k3!). W tekście tym opisano sceny 8- i 16/32-bitowego Atari, ich osiągnięcia (nie zapominając o grupie TAQUART ;) ), oraz jest tam trochę linków scenowych, m.in. do A-Area i Atari8 Vasca. Jeśli komuś się nie chce ściągać całego magazynu, to
sam artykuł wrzuciłem na razie tutaj.
Miłej lektury !  8)

P.S. Artykuł jest napisany ogólnozrozumiałym językiem angielskim... ;)

2

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Ciekawy artek, niestety - opisuje powolny spadek sceny małego Atari... Ale i tak wiadomo, że prawdziwi atarowcy są i długo jeszcze będą, co potwierdziło między innymi ostatnie "LL"  :D  :D  :D

Sikor umarł...

3

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

W tekście tym opisano sceny 8- i 16/32-bitowego Atari, ich osiągnięcia (nie zapominając o grupie TAQUART ;) )

Milo by bylo IMO jakbys napisal ze napisano o grupie A,B,C, oraz D, (i teraz dopiero) nie zapominajac o TQA) Wiesz - sledze twoje posty od jakiegos czasu
i mam nieodparte wrazenie ze odzywasz sie tylko w sprawach dotyczacych Ciebie badz TQA. Nie oskarzam nie oceniam ...  to tylko moje wrazenie ....

4

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

W tekście tym opisano sceny 8- i 16/32-bitowego Atari, ich osiągnięcia (nie zapominając o grupie TAQUART ;) )

Milo by bylo IMO jakbys napisal ze napisano o grupie A,B,C, oraz D, (i teraz dopiero) nie zapominajac o TQA) Wiesz - sledze twoje posty od jakiegos czasu
i mam nieodparte wrazenie ze odzywasz sie tylko w sprawach dotyczacych Ciebie badz TQA. Nie oskarzam nie oceniam ...  to tylko moje wrazenie ....

... pewnie ...

Pmwd rulez

All I hear is the sound of me falling on the ground

5

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

mam nieodparte wrazenie ze odzywasz sie tylko w sprawach dotyczacych Ciebie badz TQA. Nie oskarzam nie oceniam ...  to tylko moje wrazenie ....

Hmmm.... miło mi, że moje posty są zauważane, a nawet śledzone...  :D
Twoje wrażenie może być mylne, gdyż, przykładowo, mój przedostatni post dotyczył tajemniczego filmu z udziałem Pirxa i Pecusia, a oni raczej do TAQUART nie należą...   :lol:  Widziałem tam Twoją odpowiedź, która jednakże była, delikatnie pisząc, nie za bardzo pomocna w rozwiązaniu mojego pytania stamtąd...  :?  Szkoda.
Na forum AtariArea nie odzywam się za często, bo nie mam zamiaru sobie "nabijać statystyki" czy coś w tym rodzaju. Zabieram głos tylko kiedy czuję taką potrzebę. ;-)
Nie wypowiadam się na temat Forevera, czy innych takich spraw, bo albo to mnie nie dotyczy (nie byłem tam), albo nie interesuje.
Zaś co do TQA - cieszę się z należenia do tej grupy, w której mam swój udział i naprawdę nie sądzę abym się z tego powodu musiał jakoś wywyższać...  :lol:

6

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Hmmm.... miło mi, że moje posty są zauważane, a nawet śledzone...  :D
Twoje wrażenie może być mylne, gdyż, przykładowo, mój przedostatni post dotyczył tajemniczego filmu z udziałem Pirxa i Pecusia, a oni raczej do TAQUART nie należą...   :lol:  Widziałem tam Twoją odpowiedź, która jednakże była, delikatnie pisząc, nie za bardzo pomocna w rozwiązaniu mojego pytania stamtąd...  :?  Szkoda.

Odpowiadalem Mikerowi a nie Tobie. (zauwaz czego dotyczyla wypowiedz)

Na forum AtariArea nie odzywam się za często, bo nie mam zamiaru sobie "nabijać statystyki" czy coś w tym rodzaju. Zabieram głos tylko kiedy czuję taką potrzebę. ;-)
Nie wypowiadam się na temat Forevera, czy innych takich spraw, bo albo to mnie nie dotyczy (nie byłem tam), albo nie interesuje.

To w zupelnosci rozumiem. Zauwaz ze nie zarzucam Ci mowienia nie na temat. Zauwazam pewna korelacje - wiekszosc Twoich postow dotyczy TQA oraz Twojej tworczosci ("Czy jest wywiad ze mna w Czosnqu" - to cytat z jednego z Twoich postow - takie pytania to sie na priv zalatwia). A juz wogole rozwalilo mnie info w pliczku z gierkami z NovaSoft. Nie bede cytowal.

Zaś co do TQA - cieszę się z należenia do tej grupy, w której mam swój udział i naprawdę nie sądzę abym się z tego powodu musiał jakoś wywyższać...  :lol:

A mi sie wydaje wprost przeciwnie. No coz ... slowami tego nie zmienisz.
Czyny swiadcza o czlowieku. W tym przypadku ... posty. Poza tym jak pisalem to jest tylko moje wrazenie - wiekszosc innych moze to zlewa.
I don't care !!!

ps. Nie chce zebys pomyslal ze nie doceniam Twojej tworczosci. Widzialem wiele ... Twoje grafy sa jednymi z lepszych jesli nie najlepsze ... niestety nie tylko Twoja tworczosc Cie definiuje spolecznie ... jesli wiesz co mam na mysli. Aha - ewentualne FU na priv ... chyba ze chcesz TY rozmawiac publicznie ... ja nie mam w tym zadnego interesu - uwierz.

moj mail: mikey at scene dot pl

7

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

OK, Mikey, wyślę soczystego (hehe) maila na priva, bo szkoda tutaj tracić cenne miejsce na jałowe rozważania...
To, że jestem innego zdania, nie oznacza, że zaraz będą jakieś fucki...   8)   :P

8

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

OK, Mikey, wyślę soczystego (hehe) maila na priva, bo szkoda tutaj tracić cenne miejsce na jałowe rozważania...
To, że jestem innego zdania, nie oznacza, że zaraz będą jakieś fucki...   8)   :P

ACK. W8tin.

9

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Panowie..panowie..spokoj.....
ja to zdecydowanie nie nabijam sobie tzw.statsow.....wiec dajcie sobie siana z przepychankami.......A co do info w pliku Dracona do gierek Kevsoft'a..no coz...spoko.
Jakby co to zalookajcie do pliku .nfo z mojego ripa gry Hearts of Iron PL na PC.....tam podobno byl ubaw po pachy.......no nie panie DRC?
jak nie macie pod reka,to DRC Wam wysle........wali w leb lepiej nz Mustek......hehehe

gep/lamers^dial

10

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

A ja nabijam sobie wlasnie statsy!     bo dzieki temu bede wielki i wszyscy beda mi mowili dziendobry!  i bede slawny, i bede bogaty i szczesliwy ;))))))))  he he

a tak biorac przyklad z Dracona to tysz sie pochwalic mogiem ciekawym artykulem.

http://www.myatari.net/issues/apr2003/grayscal.htm

A poza tym Tqa juz nie istnieje!  tzn istnieje i istniec bedzie po wieki ale juz nie istnieje tzn nie bedzie juz zadnych prodsow by tqa!

pozdro!

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

11

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

A poza tym Tqa juz nie istnieje!  tzn istnieje i istniec bedzie po wieki ale juz nie istnieje tzn nie bedzie juz zadnych prodsow by tqa!

Że co? Jakieś szczegóły??  8O  8O  8O

12

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

ależ skąd to zdziwienie ??   

przecież to już dawno temu się stało.

Ostatnią produkcją by TQA był Numen.   

widziałeś jakieś inne późniejsze produkcje pod flagą tejże grupy ??

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

13

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

A poza tym Tqa juz nie istnieje!  tzn istnieje i istniec bedzie po wieki ale juz nie istnieje tzn nie bedzie juz zadnych prodsow by tqa!

Ciekawy byt. Istnieje i nie istnieje.
Kot Shroedingera czy jak ?

14

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

A "Drab"? No chyba, ze cos przeoczylem....

15

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Drab bylo podpisane by 0xF/PMWD ;-)
Wiec jednak przeoczyles ;-)

16

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Taquart istniał do 1997 !!! ;-) Potem już było tylko kółko towarzyskie...

pomidor

17

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Drab bylo podpisane by 0xF/PMWD ;-)
Wiec jednak przeoczyles ;-)

A nie wiem. czy to kurna jakies zawody, ze siem okresla date od kiedy do kiedy. W naszej pamieci na zawsze zostana wszystkie grupy jakie dzialaly na scenie: WFMH, Excellent, Quartet, Shadows itd... Przyczuniły się one do rozwoju sceny (i nie tylko), wiec jak dla mnie zawsze beda istnialy.

18

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Taquart istniał do 1997 !!! ;-) Potem już było tylko kółko towarzyskie...

TAQUART to ludzie ...dopókie jest choćby jedna osoba która się z grupą identyfikuje to istnieje (np. slaves, dely, dracon ....i stado innych).

Tyle w temacie TQA ...dla mnie TQA jest i będzie ....a że ostatnio jakby mam inną sygnaturkę to już zupełnie inna sprawa. ...

poza tym grupa nie musi wypuszczac prodsow, zeby byc grupa ...

All I hear is the sound of me falling on the ground

19

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

poza tym grupa nie musi wypuszczac prodsow, zeby byc grupa ...

Piekne zdanie! To wlasnie chcialem powiedziec w swoim poprzednim poscie. Najwazniejsi sa ludzie!

20

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Trophy, to Ty jesteś tym gościem, który miał zaszczyt kupić od Darth'agana  Atari Falcon 030 ???

Potwierdzam tutaj fakt, że GEPARD też jest z Rumi...  więc skoro jest trochę ludzi z 3-miasta, to może czas obmyślać plan jakiejś tam formy "Sztabu kryzysowego" na Pomorzu (Ty, ja, Gepardo, Black D0t, Stryker i może ktoś jeszcze ?). :)  8)   :?

21

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Wot da f*ck... mam nadzieję, że pominięcie mojej osoby było czysto przypadkowe, co Dracon? Oj nieładnie... btw - Trophy jest częścią Chosneck'a  ;) grtx.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

22

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Rumia  Rumia Rumia uberalesrulezmadafakalol ale niestety juz niedlugo
bede mieszkancem uzdrowiska Sopot...:)))) a wlasnie SZTAB TROJMIASTO to jak kiedy sie widzimy.....jest tyle pieknych pubow......i tyle towaru chodzi po ulicach.......wiec???? (tylko DRC nie donies o tym mojej wybrance czasami.....hehehehe bo mi zrobi fatality....)
Trophy, jaka dzielnica?????? pozdrowionka

gep/lamers^dial

23

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Gep, czekam na mail'a  :x Co do pubów to jest w czym wybierać w 3mieście o innych towarach nie wspominając...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

24

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

oj fuckt, fuckt... było czysto przypadkowe....   :rolleyes:
Więcej textu poleci chyba na priva....   :?

Wot da f*ck... mam nadzieję, że pominięcie mojej osoby było czysto przypadkowe, co Dracon? Oj nieładnie...

25

Odp: Ciekawy artykuł o scenie atari...

Dracon: może jakieś konkrety co do ew. spotkania przy browcach? jakiś termin? besides propozycja co do oblookania na "live" Chosneck'a z Twoim wywiadem still aktualna  :P

Gepard: ...odpisz na mail'a lamusie :) grtx

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)