26

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

.. no więc chciałem zauważyć, że oprócz pisania głupot mam już gotową prace na Grayscale - zeszło mi prawie miesiąc przy tym, więc nie uważam, abym miał się opierdalać. A to czy praca jest już na stronie, czy może jeszcze nie...  ? Takich informacji niestety udzielać nie mogę - to oczywiście biorąc pod uwagę obiektywizm przyszłych ocen.
Mimo wszystko ROX!

Dely? i co zamawiasz MUSTAKA?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

również nic nowego. powtarzam: PARANOJĄ jest dostosowywanie się do możliwości sapa, jeżeli mam pisać na Atari. odpowiedzialny za to jest autor sap-a. jeżeli są zgrzyty i przez to moja muzyka ma obniżone noty, to jest to jego wina i mogę dać mu w mordę  ...  to nie tok rozumowania dresa tylko czysta logika...

Logiczne. Niestety żeby więcej ludzi posłuchało muzyki z atari logicznym jest również wykorzystanie formatu SAP, czy to nam się podoba, czy nie... Jak ktoś będzie chciał posłuchać TMC/CMC/RMT czy cóś innego, to będzie mu to umożliwione, bo zmienił się regulamin... jeśli moduł brzmi inaczej na SAPie - to - niestety - będzie to strata autora i my nic na to nie poradzimy. Nie jest możliwe zrezygnowanie z formatu SAP w kompo.

3. do świdra nie pojadę, bo to trochę daleko, a za darmo się nie jeździ. chociaż, kto wie? dzięki za zaproszenie. zawsze mnie ciekawiło jak wygląda a nie tylko brzmi jamsession

Jak będziesz w pobliżu, to zapraszam.

kolejna sprawa to niemożność oddania głosu przez tych, którzy nie mają adresu mailowego. a są tacy, np. Zenon, który w sprawie muzyki pokeyowej jest kompetentym jurorem, a został przez organizatorów wykluczony.

Nikt nie został wykluczony, inna możliwośc głosowania nie została przez nas jeszcze przedyskutowana. Problem jest otwarty, może np. będzie możliwość głosowania snailem? Na razie wstępnie pozostanie tak jak jest, a już coś się wymyśli. Jest na to jeszcze czas...

grzybiarzem zostałeś nazwany, bo zostałem zbluzgany za to, że stanąłem w obronie tych, którzy nie siedzą codziennie

Kolejność postów wskazuje na coś innego  ;)  ;)  ;) Ale to mało istotne...

trudno jest nie wyjeżdżać z mordą, jeżeli widzę wyraźny zapis: "do oceny będą udostępniane WYŁĄCZNIE pliki .SAP". sorry,

Epi, nie trzeba naprawdę było wyjeżdżać z mordą...

*****

Moje życzenie do wszystkich jest takie, by ten post był ostatni.

28

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

sory ale epi to jakis furiat a nie epileptyk.. jak jest sap to co za problem wziasc to spowrotem upchac w atari? oj biednys kotku...
poki nie doczekamy sie tak dobrego emulglatora jak komodorowski to takie kwiatki beda mialy miejsce, no i co zrobic... ja proponuje w ramach protestu odwalic samospalenie przed domkiem x-ray'a :) tylko wiesz, rozeslij wici, sporo osob sobie popatrzy :)

przechodze na tumiwisizm

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

Eee, naprawdę nie wiecie, co mówicie. :)
My mamy praktycznie emulatory idealne (ostatnio mówiłem to Pinokiowi), i to MY powinniśmy się - tym tokiem rozumowania - martwić, a przecież pomimo tychże emulatorów, wciąż kupujemy nowe Spectrum (ja ostatnio wydałem 600 zł na najnowszy model, inna sprawa, że przyszedł był spier*dolony), toteż ludzie:
nie martwcie się emulatorami, tylko cieszcie, że Wam nowych fanów przysparzają!!! :)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

30

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

........heheheh ktos dostanie  w tube.........oj juz nie moge sie doczekac Ornety.........ktory pierwszy??? juz ide do piwnicy po glany...hehehe
white powder

gep/lamers^dial

31

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

wiecie co panowie i (?!?) panie?

ta cala dyskusja jest o dupe potluc... (krotko i zwiezle):

1. na stronie grayscale jest jak WOL (przez duze 'W') napisane, ze wszelkie komentarze [...] .. wiec jezeli panu epi'emu nie podoba sie to na tydzien przed deadline'm .. to kochany Epi.. idz sobie do innej piaskownicy i nie psuj innym zabawy...

2. do grayscale: jezeli juz zrobiliscie regulamin to powinniscie sie go trzymac - nie dlatego, ze maczam palce w tym compo (bo dobrze wiecie, ze jest to joke i surprise z mojej strony), ale .. takie sa reguly... czy ktos z organizatorow parties zmienil np. regulamin demo-compo bo jednej osobie nie podoba sie jedna wstaweczka? albo nie moze sobie z czyms poradzic? absurd. .. jak ktos sie nie wyrobil z kawalkiem to sorry batory... jest to JEGO wina, a nie Wasza.  ... polemizujac dalej... autor ma do wyboru kilka formatow nie tylko TMC... (slyszysz epi?)

iksie&greg'u... pamietajcie o tym, ze ... kazda zmiana regulaminu, tudziez deadline'u dla ludzi, ktorzy juz cos podeslali nie jest fair...

3. ogolnie panowie 'muzycy' ... polemika jest do bani... konkurs organizuje grayscale a nie Wy. jezeli interesuje Was wystawienie czegos na w/w compo to albo to akceptujecie albo ... (patrz Epi). nikt Was nie zmusza do wystawiania zadnej pracy... nie badzcie mocni w buzi tylko sami sprobujcie zorganizowac taki konkurs.. zobaczymy jak szybko bedzie o Was glosno...

ogolnie watek mi sie znudzil, wiec jezeli ktos ma cos do mnie zapraszam na priv. naprawde szkoda zasmiecac forum AA takimi duparelami - moje sa po raz ostatni...

p.s.
grayscale - wspolczuje Wam.. pomysl byl przedni, ale... klimat upada...
p.p.s.
epi - bez obrazy .. uderzyles za mocno - to raz, a dwa .. pamietaj o tym, ze nas nie interesuje to, czy masz dostep 24h do sieci czy nie... jest to tylko i wylacznie Twoj problem - nie nasz, tudziez grayscale.

32

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

A JA I TAK UWAŻAM, IŻ NAJPROSTRZYM ROZWIĄZANIEM JEST NAPISANIE CZEGOŚ CO UMOŻLIWI PO PROSTU ODPALENIE SAPA NA REAL ATARI - I TAK BY SIĘ ZAKOŃCZYŁ TEN TEMAT I NIE BYŁOBY TYLE TEGO CAŁEGO NIEPOTRZEBNEGO ZAMIESZANIA...., bo każdy z was ma trochę racji, lecz będąc bezstronnym - nie każdy wie, w jaki sposób należy w takich sytuacjach postępować. Najlepiej wrzucić na luz, a przy najbliższej okazji (Kocerany) zaopatrzyć się w zgrzewkę browaru ... i zakopać topór, a na tym co zostanie położyć ŻUR KOHERENTNY PROSTY!! .
hehehe;-)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

33

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

eee......
panowie wszyscy reagujecie emocjonalnie. ;)
w pierwszym poście nie zbluzgałem wprost nikogo, o czym już chyba wspominałem. to że był napisany dosyć ostro, na co reakcje są takie a nie inne... no to już wynik ogólnej mojej frustracji totalnym olewajstwem prawie całej sceny wobec nieposiadania grzybów, za który przepraszam, ale słów napisanych nie odwołuję, bo ciągle uważam to co uważam.
proponuję iść za głosem... pinokia... nie wiem, czym tu się denerwować. szczerze mówiąc spodziewałem się lżejszej reakcji, bo... post poszedł do publiki, co było działaniem zamierzonym... bo może ktoś zamiast się wkurzać i dolewać oliwy do ognia przemyśli sobie tą sprawę. jak się okazało - dla większości było to bardzo trudne. a Ciebie, X-ray, przepraszam szczególnie - nie pisałem tego do Ciebie, liczyłem też, że weźmiesz to "na lajcik".
wypraszam sobie wszelakie dywagacje nt. mojego zdrowia psychicznego bo póki co chyba najbardziej opanowywałem emocje... no nie licząc może pierwszego posta ;)
X-ray: zgoda, owszem. Przecież nic do Ciebie nie mam, aczkolwiek po takim kotle browarek to za mało. myślę że pół litra styknie ;)
całej reszcie mniej lub bardziej zadowolonych lub niezadowolonych proponuję się dołączyć.
slaves: fakt, że trzeba podsyłać sapa nie jest aż tak bulwersujący, jak to że nie ma możliwości odsłuchania inaczej niż w sapie. w każdym razie w założeniach nie było. pół biedy, dopóki jest to jakiś standardowy modułek, typu mpt, cmc, tmc. btw: nigdzie nie napisałem TMC zamiast SAP - to był tylko przykład. a wracając do tematu... standardowy i konwercony sapmakerem, bo odzysk jest banalny. ale sap pozwala na odtwarzanie po prostu wszystkiego, a do stworzenia można użyć dowolnego proga... a konwersję każdy może sobie zrobić sam, bo umiejętności do tego dużych nie trzeba. natomiast nie każdy musi umieć to potem odtworzyć. slaves nie bądź taki anty bo się będę zastanawiał nad przyjęciem Ciebie do grona pijących na zgodę ;) a poza tym jawnie występujesz przeciwko tym, którzy mają Atarkę i nie do końća mnie zrozumiałeś: "komu będzie się chciało słuchać tego na prawdziwym Atari/emu?". ja mówiłem tylko o Atarce. a dla tych którzy jej nie mają jest sap, którego nie oprotestowałem wcale. odpowiedź: MNIE. Jak słyszę co sap robi ze starym dobrym prostokątem to mam ochotę zwątpić. sorry, naprawdę...
dobra kończe ile można pisać jednego posta.
sorki wszystkich obrażonych, urażonych i tak dalej.
a co do odpalania sap-a na atarce: gdyby taka możliwość była przed ogłoszeniem compo, a w każdym razie przed tą nieszczęsną środą, to cały kocioł by nie zaistniał.
jako ten sk*.* który zaczął ten śliski temat chciałbym go zakończyć pesymistycznym akcentem: jednak coś wystawiam. w końcu postulat został spełniony. zamknijcie uszy!! [(c) XRAY]

spofaszaniem,
epileptyk

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

34

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

Widzę, że browar łagodzi obyczaje...  8) 
Już stary, dobry Jabol preferował metodę "wtykania kija w mrowisko". Czasami trzeba o czymś ostro powiedzieć, żeby zyskać posłuch. Dzięki jednemu postowi zrobiło się sporo zamieszania i mam nadzieję, że wyniknie z tego wiele dobrego np. poprawka emulacji pokeya w A800WIN, nowy in_sap, playerek sap na Atarce itp. Sami dobrze wiecie, że na grzeczne prośby i propozycje często pada grzeczna i bardzo popularna ostatnio odpowiedź "napisz se". Może więc, po głębszym zastanowieniu ( :idea: ) warto nieco ostudzić emocje i zabrać się do wprowadzania poprawek?

Yerzmyey: Stary! Co tam za statek kupiłeś? Pentagon, a może Scorpion? Prześlij mi na priva jakieś szczegóły lub linki na temat tego cuda.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

Oj nie, tym razem zakupiłem prawdziwego BYDLAKA, to jest komp o nazwie
ZX SPRINTER
(jeden z dwóch jeszcze fabrycznie produkowanych Specców)
co prawda były tu pewne problemy, ale jak już będzie wsjo w pariadkie,  to będziemy z Pinokiem robili fotki sprzętu. :)
Z tym, że to trochę jednak potrwa.
Pozdro!!

Pijący właśnie z Vavrzonem -
Yerzmyey

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

36

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

No i o co tyle krzyku? Wystarczyło spokojnie, potem piwko na party i jest jak trza ^^. Epi miał szczęście jak wysylał tą muzyczke^^'''.

Pozdrrrrr!

There's special place for me in hell. It's called the throne.

37

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

..... a ja zgubiłem dziada i coś co było do niego integralnie doczepione ... ciekawe co to takiego? Messiah co o tym myślisz; bo z tego pocałowania w dupe to znów nawaliłaś i ni .. ********* *** ***** itd. hehehe;-)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

38

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

Oczywiscie ze emulatory sux. Uzyskanie oryginalnego brzmienia atari jest TRUDNE (ale nie niemozliwe) poniewaz atari generuje dzwiek analogowo tzn. posiada nieskonczona ilosc harmonicznych. Emulator mocno obcina harmoniczne poniewaz jest ograniczony do odtwarzania cyfrowego 44100Hz. Mozna zblizyc sie do oryginalnego dzwieku stosujac oversampling (w nowym playerze jest to x32 czyli 1.44MHz filtrowane do 44100Hz) oraz emulujac dokladnie tor analogowy atari (nie tylko Pokey, ale rowniez zewnetrzny wzmacniacz). Ponadto nie nalezy porownywac dzwieku 44100Hz odtwarzanego przez jakiegos SoundBlastera podlaczonego do jakichs glosniczkow "for PeCe", do dzwieku generowanego przez Pokeya wychodzacego do wzmacniacza atari podlaczonego do telewizora/monitra Unitra. Tory analogowe obydwu zestawow sie jakby niezgadzaja.
Oczywiscie caly ten wywod byl dla roznych ludzikow ktorzy sie zastanawiaja czepu SAP kiepi dzwiek, ale nie do ciebie Epi. Dla mnie jestes zwyklym pieniaczem, ktory nie wystawia swojego nosa z nad atarynki. I stanowczo odmawiam dyskusji z toba, jezeli twoje nastawienie nie ulegnie zmianie.

Ze scenariusza do polskiej gry:
"Ten Twój kumple może na żywo komentować, gęsto ci się dzieje."
Co autor miał na myśli ?

39

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

Pijący właśnie z Vavrzonem -
Yerzmyey

A fe!

40

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

Pijący właśnie z Vavrzonem -
Yerzmyey

A fe!

Popieram Waska.... Wy alkoholicy!!  :twisted:

There's special place for me in hell. It's called the throne.

41

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

Popieram Waska.... Wy alkoholicy!!  :twisted:

Tu chyba raczej chodziło o Vavrzona (he, he, he..) niż o alkohol.  :twisted:

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

42

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

Oczywiscie ze emulatory sux. Uzyskanie oryginalnego brzmienia atari jest TRUDNE (ale nie niemozliwe) poniewaz atari generuje dzwiek analogowo tzn. posiada nieskonczona ilosc harmonicznych. Emulator mocno obcina harmoniczne poniewaz jest ograniczony do odtwarzania cyfrowego 44100Hz. Mozna zblizyc sie do oryginalnego dzwieku stosujac oversampling (w nowym playerze jest to x32 czyli 1.44MHz filtrowane do 44100Hz) oraz emulujac dokladnie tor analogowy atari (nie tylko Pokey, ale rowniez zewnetrzny wzmacniacz). Ponadto nie nalezy porownywac dzwieku 44100Hz odtwarzanego przez jakiegos SoundBlastera podlaczonego do jakichs glosniczkow "for PeCe", do dzwieku generowanego przez Pokeya wychodzacego do wzmacniacza atari podlaczonego do telewizora/monitra Unitra. Tory analogowe obydwu zestawow sie jakby niezgadzaja.
Oczywiscie caly ten wywod byl dla roznych ludzikow ktorzy sie zastanawiaja czepu SAP kiepi dzwiek, ale nie do ciebie Epi. Dla mnie jestes zwyklym pieniaczem, ktory nie wystawia swojego nosa z nad atarynki. I stanowczo odmawiam dyskusji z toba, jezeli twoje nastawienie nie ulegnie zmianie.

a ja mówiłem żeby skończyć tą dyskusję.
no to jak się ze mną zgadzasz to Cię nie rozumiem.
nigdzie nie zanegowałem idei emulatora jako zabawki dla wspominających dawne dobre czasy
wk*.*łem sie tylko jednoznacznie, że ludzie masowo zastępują atary emulami. czy to tak trudno zrozumieć tylko dlatego że jestem młody i gniewny....?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

43

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

.... i niedoświadczonym sexualnie :: hehehe;- może to o to chodzi? :D  8O

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

44

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

.... i niedoświadczonym sexualnie :: hehehe;- może to o to chodzi? :D  8O

no.. pinky nie badz taki surowy... epi nie moze sobie wystrugac laski do przerobienia jak coniektorzy, wiec nie wnikaj ;)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

45

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

...to info dla scenowych zboczeńc...ów( :?: ) :: AXE; ja swoje już wystrugałem, przynajmniej wiem, że pozornie wszystko jest ze mną w porządku (skladnia róló). Ewka zgodziła się na to tylko jeden raz, dzieciak ma 3 lata, a ona w ciąż wyciąga jakieś drzazgi... :lol:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

46

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

...to info dla scenowych zboczeńc...ów( :?: ) :: AXE; ja swoje już wystrugałem, przynajmniej wiem, że pozornie wszystko jest ze mną w porządku (skladnia róló). Ewka zgodziła się na to tylko jeden raz, dzieciak ma 3 lata, a ona w ciąż wyciąga jakieś drzazgi... :lol:

oł jeeeeeeeeeeeeee !!!! róló

All I hear is the sound of me falling on the ground

47

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

Od czego korniki? Zaaplikuj jej kilka sztuk, a drzazgi znikna!  8)
BTW, sex w wykonaniu pinokia daje niezly dreszczyk emocji, bo przeciez w kazdej chwili moze nastapic samozaplon...   :mrgreen:

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

48

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

oo klasyczna dyskusja ! heheh jak bylem , jak to napisal Y-Rax w wieku "mlody gniwny przeciwko wszystkiemu" czyli klasyczne "byc w opozycji aby byc w opozycji" to rowniez sie takie texty pisalo, jakies bluzgi na Slight , ze zgrzybieli, fucki na microsoft itd. z Tigerem mielismy mase textow/obrazkow na to. Na szczescie z czasem przechodzi. Zreszta ludzie czesto bluzgaja na to, czego nie maja i/lub nie uzywaja: na komorki, na pecety, na windowsy, stare babcie na gry komputerowe itd.

A co do reszty... scena to przede wszystkim ludzie. Czlowiek, siedzacy na emulu i kodujacy cokolwiek wklada swoja wiedze i serce w ATAROWSKA produkcje, ktora bedzie obslugiwal kod 6502, a nie jakies x86 i podobne. A to, ze obecnie pisanie pod atarke jest latwiejsze i przyjemniejsze niz kiedys (aczkolwiek dalej mase czasu i wiedzy pochlania) to tylko wspaniala rzecz. Ile to czasu mi zajmowalo, gdy w protrackerze ladowalem sample czy modul 500 sektorow w double, majac zwykla XF551 bez turba. Polecam sprawdzenie tak ok 100 sampli. Miod, przeczytalem przewaznie kilka gazet.

Wazne sa osoby. Jak przeloze atari do towera, doloze hdd, cdrom itd to tez bezde spalony ? No bez jaj, poprosty Wy, ludzie  ztej sceny jestescie zajebisci, a to, ze taka osoba jak X-Ray wrocila na scene, (oraz wiele innych!!!) jest naprawde czyms zajebistym. Jak ja jezdizlem na pierwsze party to ludzie pokroju niego byli Bogami, a jak przeszli kolo Ciebie czy odezwali to czules, ze wlasnie Pan Pog udzielil Ci Blogoslawienstwa.

Pozdrawiam.

49

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

EE  tammm..  Solloo   to ja myślałem, wchodząc w ten stary temat, że poczytam sobie coś o moim marudzeniu albno jakis inny smieszny text, a tu takie podniosłe słowa...co to po nich frasuneczek dla mówcy ... frasuneczek...     ...ale oosooo chodzi ??

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

50

Odp: gayscale cmp suxx..?..e..... chyba nie tak bardzo... ;)

proszę zauważyć że nie zasadniczych postulatów nie odwołałem :) chociaż się starzeję :)
heehe

emulator to h***

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.