Temat: Dyski do ST

Witam
Już od jakiegoś czasu pracuję z ST i zacząłem się zastanawiać nad twardym dyskiem. Nie zamierzam póki co jeszcze kupować dysku, tylko chciałem się dowiedzieć jakie rozwiązanie najbardziej będzie pasować do mojego sprzętu i funduszy :) Czytałem trochę o dyskach i wiem co nieco ale nie wiem dokładnie co będzie dla mnie najlepsze :) Podsumowując: Jaki będzie najlepszy dysk do Atari 1040 STFM w cenie około 100 zł ? :)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

2

Odp: Dyski do ST

No, dodaj parę złociszy (tak z 50) i kup od Piguły satandiska - obsługa kart CF bodajże (lub SD, nie pamiętam). Najprościej, a i prosta wymienialność danych z Personal Calculator ;)

Sikor umarł...

3

Odp: Dyski do ST

za 100zł to co najwyżej sam sobie możesz zlutować IDE i wymienić TOS-a. W dzisiejszych czasach możliwości masz bardzo mało. z dostępnych "od ręki" to IDE samoróbka albo Satan.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: Dyski do ST

A ja mimo wszystko uważam, że najlepsze rozwiązanie do ACSI-SCSI, co daje możliwość podpięcia zwykłych urządzeń SCSI. W porównaniu z innymi rozwiązaniami na ST, takie kontrolery nie są aż tak ciężko osiągalne.

Było miło :) Do widzenia.

5

Odp: Dyski do ST

50 złociszy... Pigula na alledrogo chce za satandiska 160zeta... ma ktoś z nim jakieś lepsze układy, bo sam bym kupił, ale nie za 160zeta

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

6

Odp: Dyski do ST

Hmm... Zastanawiam się nad Satanem ale 160 zł to dość drogo :) A oryginalne dyski Atari (megafile itp) naprawdę są aż tak niedostępne?

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

7

Odp: Dyski do ST

Polecam to (UWAGA ! AUTOREKLAMA):
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=7167

Było miło :) Do widzenia.

8

Odp: Dyski do ST

@lopi, czytaj ze zrozumieniem. Przed 50 jest dodaj...

Sikor umarł...

9

Odp: Dyski do ST

Lop777 to jest cena za zestaw taśma, interfejs, karta i zasilacz! Za kartę płace 25zł (Kingston 2GB), za zasilacz 29zł  czyli sam interfejs z kablem to cena 96zł (koszt kabla AHCI 10zł - 2 wtyczki 2 obudowy i 0.5m taśmy) czyli goły interfejs 86zł to Twoim zdaniem drogo?

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Dyski do ST

No w sumie masz rację, jak się tak wszystko policzy to wychodzi jak wychodzi. Dobra to kupię od Ciebie ten interfejs, tylko dorzuć dyskietkę ze sterownikami i instrukcję bo jam jest początkujący

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

11

Odp: Dyski do ST

Ech... Zdaje się że póki co z dysku nici :( nawet tych 100 zł mi się nie uda wysupłać :( Niestety inne wydatki :( Może kiedy indziej

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

12

Odp: Dyski do ST

Na twoim miejscu zbierałbym na Satandisk'a. Interfejsy SCSI nie są tak łatwo dostępne, a jak kontroler będzie bez kontroli parzystości to jeszcze gorzej. Dyski SCSI małej pojemności (do 1GB) z interfejsem 50pin też zaczynają powoli zanikać, a nowych nie ma. A po drugie to ile to innych urządzeń SCSI się podłącza do ST ???. Przy Satandisku po co ci CDROM ?, masz drukarkę SLM albo skaner ???
Karty SD póki co trymają się dobrze, jeżeli microSD wyprą z rynku SD to jeszcze są adaptery.

13

Odp: Dyski do ST

Sukkor_benoth napisał/a:

...po co ci CDROM ?

Moim zdaniem dziwne pytanie :) No może przy ST, trochę prawdziwe, ale TT/Falcon.
Poza tym fakt, że interfejsy SCSI są ciężko dostępne.

Było miło :) Do widzenia.

14

Odp: Dyski do ST

Moim zdaniem pytanie bardzo celne. Odkąd mam w falconie kartę CF do przenoszenia danych z peceta na myśl o wypalaniu płyt robi mi się słabo :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

15

Odp: Dyski do ST

No chyba, że masz dysk 40GB i wszystko trzymasz na dysku. Ja mam kilka płytek z różnymi plikami i nie wyobrażam sobie braku CD-ROM'a czyli jak zwykle punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia :)

Było miło :) Do widzenia.

16

Odp: Dyski do ST

tak się zastanawiałem, jest jeszcze coś takiego: http://ppera.07x.net/atari/aidesch.htm
kiedyś podszedłem do zrobienia tego, ale jestem kiepski i trochę mogłem namieszać ;). teraz na stronie znalazłem zdjęcie połączeń z STe. może teraz spróbuję to zrobić. pamiętam że kiedyś części mnie wyszły 20-30zł. ale teraz bym robił bez dwóch układów (mam STe z TOS 2.06 i chcę wmontować bezpośrednio do kompa z przelotką CF). to pewnie razem z przelotką i kartą wyjdzie do 80zł.

17

Odp: Dyski do ST

No przecież o tym pisałem w 3 poście :P

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

18

Odp: Dyski do ST

aha :).

19

Odp: Dyski do ST

Witam ponownie :)
Coraz bardziej zastanawiam się nad dyskiem i zbieram pieniądze na satana. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie, ale już teraz się zastanawiam co na taki dysk wgrać. Chciałem się dowiedzieć jaki alternatywny system wstanie na mojej maszynie (ST 1 MB ram) czy wstanie na tym MagiC czy jakiś inny? :)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

20

Odp: Dyski do ST

Magic na ST ? Oczywiście :) Ale ten 1MB wygląda delikatnie mówiąc kiepsko.

Było miło :) Do widzenia.

21

Odp: Dyski do ST

@Sqward a propos Twojego podpisu, nie jestem co prawda ortodoksyjnym katolikiem, ale Pismo Święte pisze się z DUŻYCH liter, choćby jeśli nie dla świętości, to dla zachowania powagi tego DZIEŁA

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

22

Odp: Dyski do ST

lopez777: Sorry, z wielkiej litery piszemy tutaj tylko Biblia Szatana :D .... Pomijam fakt, że dużych liter nie ma ;)...

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

23

Odp: Dyski do ST

artik-wroc napisał/a:

Magic na ST ? Oczywiście :) Ale ten 1MB wygląda delikatnie mówiąc kiepsko.

Artik: To podeślij jakieś screeny to sam ocenię ;)

A jakie są pozostałe systemy (np. Mint lub jakieś inne)?

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2009-09-13 19:00:02)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

24

Odp: Dyski do ST

Wow to można sobie w STE zmienić system na ten MagiC? Skąd go wziąć i jak to zrobić? (520STE 4MB RAM)

"Mieliśmy 2 paczki trawy, 75 granulek meskaliny, 5 arkuszy kwasu, pół solniczki kokainy. Całą plejadę stymulantów i barbituranów. Litr tequli, litr rumu, karton piwa, pół litra eteru i dwa tuziny amelu. Nie potrzebowaliśmy wszystkiego, ale jak człowiek zacznie zbierać dragi - trudno skończyć. "

25

Odp: Dyski do ST

Kupić w ASH najlepiej ;)

Sikor umarł...