1

Temat: Kabelek USB z dwiema wtyczkami (zwiększający obciążalność 5V)

Poszukałem już w necie i dalej niewiele wiem.
A chodzi mi o to jak w środku połączone są wtyczki kabelka stosowanego czasami do podłączania przez USB urządzeń pobierających prąd większy niż 500mA (np HDD 2,5"). Są to kable, które wtyka się jednocześnie do dwóch gniazd. Z jednego bierze sygnały i zasilanie, a z drugiego ciągnie samo zasilanie.

No i teraz zagwozdka.... czy te kable pracują "na zwarciu" ??? To znaczy po prostu maja zwarte sygnały GND i VCC (5V) z obu gniazd? Jakoś osobiście puściłbym to przynajmniej przez diody (oczywiście można zakładać że oba gniazda są w jednym hoscie i i tak mają w środku zwarte zasilanie, ale jakoś nie lubię tego typu założeń). A do tego wydaje mi się, że zgodnie ze specyfikacją trzeba poinformować jakoś hosta USB o tym, że coś jest do niego podłączone (przez spolaryzowanie linii danych, albo coś w tym stylu). W związku z tym powinno być tam chyba ze 4 rezystory i 2 diody minimum....

Może ktoś z Was ma więcej wiedzy i mi pomoże... jakiś schemat czy cuś... :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

2

Odp: Kabelek USB z dwiema wtyczkami (zwiększający obciążalność 5V)

http://allegro.pl/show_item.php?item=816991518
przy tej cenie mozna po prostu kupic i samemu sprawdzic...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Kabelek USB z dwiema wtyczkami (zwiększający obciążalność 5V)

Nie, no to to ja wiem a nawet jest taniej ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=845171810 ), ale przy tej cenie to może być niezgodnie ze standardami wykonany, a ja będę się podpinał pod dwa gniazda USB w dwóch urządzeniach (będą miały wspólną masę, ale zasilacze wewnątrz maja już niezależne .... zwieraliście kiedyś wyjścia dwóch zasilaczy? :) )..... i jakoś mam obawy co do tych kabelków.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2009-12-20 19:44:32)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

4

Odp: Kabelek USB z dwiema wtyczkami (zwiększający obciążalność 5V)

AFAIK tu chodzi o obciazalnosc jednego portu USB, druty do urzadzenia sa te same. Po prostu z jednego mogloby nie wydolic, a z kilku juz daje odpowiedni prad. Mozna pomierzyc zwyklym omomierzem i bedziesz wiedzial co i jak siedzi w srodku. (ale imho nic nie siedzi)

Ostatnio edytowany przez mikey (2009-12-20 19:44:07)

5

Odp: Kabelek USB z dwiema wtyczkami (zwiększający obciążalność 5V)

Właśnie... wg mnie też tam nic nie siedzi... a powinno. I pytam właśnie co wg Was powinno tam siedzieć.
Zgodnie ze specyfikacją, użądzenie USB powinno informować hosta o poborze prądu i z tego, co wyczytałem, jeśli podłącza się wtyczkę USB tylko po to by pobrać z niej 5V powinno się także poinformować hosta, że pobiera się z tego gniazda prąd, choćby po to by scalak sterujący orientował się jaki ma pobór obsługiwanych jednocześnie gniazd. Stosuje się do tego chyba dzielnik podpięty do obu linii danych....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

6

Odp: Kabelek USB z dwiema wtyczkami (zwiększający obciążalność 5V)

wedlug mnie nic tam nie powinno siedziec :)

7

Odp: Kabelek USB z dwiema wtyczkami (zwiększający obciążalność 5V)

Pecus napisał/a:

...Stosuje się do tego chyba dzielnik podpięty do obu linii danych....

Nie w Guangzhou (;

http://www.5oft.pl/

8

Odp: Kabelek USB z dwiema wtyczkami (zwiększający obciążalność 5V)

No masz racje :) , to ja se chyba sam zrobię, poszukam jeszcze trochę i zrobię jedyny na świecie taki kabelek zgodny ze specyfikacjami :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.