Temat: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Witam,

Dokonalem zakupu na Allegro i chcialem zaplacic za kupiony przedmiot uzywajac karty kredytowej. W opisie uslugi "Place z Allego" jest napisane ze moge zaplacic karta kredytowa, ale jak przychodzi do placenia, to nie mam mozliwosci wyboru tej opcji platnosci :(

Wiem ze wielu z Was korzysta z Allegro wiec pytam: Co przeoczylem ze nie moge zaplacic karta kredytowa ? Czy komus wogole ta opcja dziala ? Czy Place z Allegro jest polaczoczne z PayU (niby pisze ze jest), a dokladniej czy jak sprzedawca akceptuje opcje "Place z Allegro" to znaczy ze ma konto na PayU czy nie (tak jak jesli placisz na ebayu uzywajac Paypala to znaczy ze masz konto na paypalu).

Wszelkie podopowiedzi i sugestie mile widziane.

Z gory dzieki.


PS. Oczywiscie napialem do Allegro podobne pytanie, ale oczywiscie nie dostalem odpowiedzi a oni nie posiadaja zadnego HelpDeska co by mozna bylo zadzownic (tak jak to jest w przypadku ebay'a). Nie ma to jak profesjonala obsluga.

2

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

"Dodatkowym wymogiem do dokonywania transakcji kartami płatniczymi w ramach Systemu Płacę z Allegro, jest pełna aktywacja Konta Allegro lub 25 pozytywnych punktów w systemie komentarzy w Allegro (jeżeli pełna aktywacja Konta Allegro nie była wymagana w momencie rejestracji w Allegro)."

O to chodzi?

A może:
"Wysokość dokonanej wpłaty za pomocą karty płatniczej nie może przekraczać ustalonego dla Użytkownika limitu, o którym mowa w art. 2.8."

Ostatnio edytowany przez krzyc (2010-01-13 11:33:44)

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

3

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Cholera go wie. Konto na allegro mam juz od chyba 10 lat, ale nie uzywalem go za duzo (mam 23 pozytywne komentarze).
Kwota do zaplaty tez nie jest wysoka bo 50 zl.

Najciekawsze jest dla nie to iz jest brak reakcji ze strony Allegro na moje pytanie.

4

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

A ile tygodni minęło od zapytania? :D

Allegro to nie firma z którą się dyskutuje.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

5

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Minelo kilka dni, ale jak widze to oni maja wszystko w d...e

6

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

ALLEdROgo ma wszystko i wszystkich w d*pie..!
firma mocno komunistyczna i nie przejmuje się petentami..

Dziwne że jest to jedna z największych internetowych firm w poslce i tak postępuje, widać monopol jaki mają na rynku aukcji internetowych uderza im do głowy.

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-01-13 20:04:04)

7

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Heh, Krzyc mial 100% racje. Oto co wlasnie dostalem w odpowiedzi z Allegro na moje pytanie:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dziękuję za wiadomość.

Pragnę Pana poinformować, że warunkiem korzystania z kart płatniczych jest pełna aktywacja konta w Allegro lub posiadanie przynajmniej 25 punktów w systemie komentarzy.

Zapłata kartą kredytową w opcji "Płacę z Allegro" nie jest niestety dostępna dla kont, do których aktywacji nie były wysyłane kody. Wymagane jest zatem posiadanie 25 punktów w systemie komentarzy.

Z dostępnych mi informacji wynika, że Pańskie konto zostało założone w 2000 roku, a więc przed wprowadzeniem kodów aktywacji sprzedaży. W związku z tym przy braku komentarzy, nie jest możliwe dokonanie zapłaty za przedmiot przy pomocy karty kredytowej w PzA.

Szczegółowe informacje znajdują się w Pomocy: Płacę z Allegro > Płacę z Allegro za zakupy > Jak szybko płacić za zakupy? > "Jak zapłacić za przedmiot przez Płacę z Allegro?" pod adresem:

http://wwww.allegro.pl/help_item.php?zo … ;item=2098

8

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Allegro nie zlewa nikogo, ot proste kolejkowanie. w BOKu siedzi nie wiem 50 osob, majac dziennie pewnie z 50 tys. zapytan ; ). Jak jest sie SS (vip) to odpowiedzi sa zawsze po 2-3h maks.

9

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Taaa... I faktury dupki w terminie nie potrafią wystawić, nie mówiąc o jej poprawności. Mam gdzieś tą nieprofesjonalną firmę, która ma wszystkich gdzieś - ale takie już prawo monopolisty.

Sikor umarł...

10

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Najłatwiej pomarudzić. Płacą wam za takie gadanie ? Jak napisał solo w BOK, jest ograniczona ilość ludzi dostająca w ciągu doby niemalże nieskończoną ilość zapytań. Jak mają to wyrobić ? To nie RTOS gdzie zadania są odpowiednio kolejkowane i wykonywane bardzo szybko na co pozwala sam procek. To tylko ludzie a nie MHz !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Grzeniu, fakturę przysyłali mi 5 miesięcy, jak napisałem - że nie zapłacę bez faktury (rejestracja na firmę), nie dość, że przysłali fakturę z datą wsteczną (po zakończeniu roku rozliczeniowego), to jeszcze na błędną kwotę. W sumie sprawa oparła się o skarbówkę (mój donos po tym, jak nasłali na mnie firmę windykacyjną). Oczywiście nie zapłaciłem - dla zasady, nie może być tak, że jedna firma (monopolista) jest w prawie lepsiejsza od innej. Póki co mam jakiś czas spokój, a z usług tych złodziei już nie skorzystam, a przynajmniej nieprędko.

Sikor umarł...

12

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

w Australii eBay.com.au jest dokladnie taki sam.  Tygodniowe oczekiwania na odpowiedzi, bledne opdowiedzi (z powodu braku analizy konta klienta) zwrot naleznosci w wielu wypadkach bledny.  Niestety, wszystko to jest spowodowane brakiem wymaganej ilosci pracownikow z czego co raz to nowsze i czesciej zmieniane "policies and procedures". 

ebay.com.au w Australii takze ma monopol, zgladzili sold.com.au, tradingpost.com.au itp jest jeszcze graysonline.com.au ale tutaj wiekszosc aukcji trzeba kupowac hurtowo :(

ja jak dotad nie mielem klopotow z Allegro.pl.

13

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

mk: tak. na to wszystko w głównej mierze składa się kiepskie wynagrodzenie co w połączeniu z wrodzonym lenistwem ludzi daje widoczne efekty, marne zresztą. częsta rotacja pracowników i tumiwisizm ostatecznie dobijają gwóźdź do trumny. lepiej więc nie będzie.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

14

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Heh, w 100% sie zgadzam. W np UK to do tego dochodzi to iz telecentrum znajduje sie w Indiach, a nawet rodowici brytysze maja probelmy ze zrozumieniem co ten hundus do nich mowi.

15

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Potwierdzam żenadę allegro i innych serwisów aukcyjnych 9na których coś się dzieje), ale tak to jest jak się ma monopol.
Przez 50 lat państwo w tym kraju miało monopol na wszystko i efekty tego znamy. Ale co zrobić? Nie mogę (a bardzo bym chciał) olać allegro, bo jednak trochę szekli mi ten serwis przynosi.
Tak źle, tak niedobrze. :/

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

16

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Co wy z tym monopolem? gdzie tu monopol?

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

17

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Iksie znasz jakiś inny serwis aukcyjny w polsce który jest tak duży???
Ebay w polsce sobie darował, prawda jest taka że jeżeli chcesz coś sprzedać bądź kupić to najłatwiej to zrobić na alledrogo.

Jeszzce 5-6 lat temu to był bardzo przyjazdny serwis dla użytkownika, teraz to .....

18

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

I twoim zdaniem z tego wynika że allegro jest monopolistą?

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

19

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Hej,

apropos niemożliwości zapłacenia kartą za Płacę z Allegro, sprawdź czy nie masz konta firmowego... Bo jeżeli tak, zapłacić będziesz mógł tylko firmową karta kredytową.

20

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Ja jak zwykle na przekór.

Narzekacie na obsługę helpdesku, a wyobrażacie sobie jak mógł zostać potraktowany taki email? Odpowiedź na pytanie Monsofta było wyraźnie napisane na stronie więc email został otagowany jako RTFM i skierowany na koniec kolejki. Sam bym tak zrobił i tak też pewnie zadziałało Allegro. Należy się więc cieszyć, że nie dostał jako odpowiedzi samego: RTFM, co byłoby zupełnie uzasadnione.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

No Dely ja bym sie tak do konca z Toba nie zgodzil. Fakt iz czesc odpowiedzi na moje pytanie jest na stronie, ale czesc nie ma (no chyba ze jest tylko mialem problem z jej znalezieniem). Nie mialem pojecia odnosnie tego co sie nazywa "pelna aktywacja konta" i jak to sie ma do mojego konta.
No ale sprawa zastala wyjasnionia i nie ma sie co przekomazac. Pewnie przy takich duzych serwisach to oni dostaja min 1000 zapytan dziennie i przy nie duzej ilosci pracownikow pewnie nie daja sobie rady, a nie kazde zapytanie jest tak trywialne jak moje.

22

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Jaki monopol sama i firma-corka Ceneo wyciagnela im lekko 50% obrotow, jakie mieli w IT 2 lata temu (pomimo wspolnego wlasciciela, finansowo sa rozdzieleni i allegro teraz dwoi sie i troi aby cos z tym zrobic - obnizyli nawet marze w IT z 3% do 1.9%). Nie wiem - u nas faktury sa zawsze na czas, odpowiedzi szybko, nawet jak cos nie ten teges - no przeciez wiem, ze tam pracuja ludzie i kazdy moze sie pomylic, a taka pisanie "allegro be, monopolista be" jest bezsensu, gdzie jakies jednostkowe dzialanie 1-2 osob rzutujemy na cala ogromna firme.

A helpdesk ma poprostu ogrom zapytan, jeden moj znajomy pracuje w BOKu allegro i mi opowiadal, 1000 to oni maja, ale na godzine; ).

AS - Ty sie CIESZ, ze w Polsce mamy allegro:) :
- ebay jest mniej intuicyjne
- obsluga jako sprzedawcy jest tez mniej ciekawa
- marze, jakie bulisz na ebayu sa ZNACZNIE WYZSZE niz te, jakie ma allegro (majac monopol!).

Zobacz sobie, ile musza bulic sprzedawcy w Niemczech na ebayu, to zmienisz zdanie i bedzie alletanio ; ).

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2010-01-17 03:07:54)

23

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

Odgrzeję wątek i naciągnę go ciut w innym kierunku.
Czy ktoś wie jakie korzyści ma Allegro dzięki pośrednictwu w płatnościach między kupującym a sprzedającym przez PayU? Czy to głównie wartość wizerunkowa bo się płacącym wydaje że tak jak twierdzi duet Allegro/PayU: "Jako Agent Rozliczeniowy PayU S.A. gwarantuje jakość i bezpieczeństwo obsługiwanych transakcji.", czy i jakiego rzędu korzyści finansowe mają z tego?
Nie ma przecież prowizji ani dla kupującego ani sprzedającego, prawda? I wypłacają automatycznie następnego dnia roboczego jeżeli kwota >20PLN (i tak ustawisz w swoim koncie).

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

24

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

No widzisz (albo i nie ;), pieniązki mogą także spoczywać na koncie PayU, bez ich wypłacania automatycznie. No, to teraz już wiesz :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

25

Odp: "Place z Allegro" i karta kredytowa

uicr0Bee napisał/a:

czy i jakiego rzędu korzyści finansowe mają z tego?

http://www.payu.pl/oplaty,1759.html
http://www.payu.pl/pomoc-dla-sklepow,46 … enterprise

W skrócie: kasa. W ramach PayU i Allegro, to jest przekładanie z jednej kieszeni do drugiej ale na innych zarabiają.
Dla tych innych najgłówniejszą zaletą jest to, że podpisują umowę tylko z PayU zamiast z każdym z banków czy też "kanałów płatności" z osobna.