Temat: Nowa stronka o grafice ST

www.stgrafika.atarionline.pl

Ostatnio edytowany przez MrKaczorsky (2010-02-16 21:11:48)

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

2

Odp: Nowa stronka o grafice ST

fajne grafiki,

to Twoja strona?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: Nowa stronka o grafice ST

Tak, nie chciałem się chwalić bo to lipa jest jak na razie. Będą tylko umieszczane moje i innych prace. Jest to tzw. mój pierwszy krok w świat tworzenia www. Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez MrKaczorsky (2010-04-05 22:22:55)

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

4

Odp: Nowa stronka o grafice ST

Hmm, czy to przypadkiem nie ty maczałeś palce w jednej z gierek na ST? Nie pamiętam teraz tytułu, ale coś w rodzaju RD chyba to było...?

Sikor umarł...

5

Odp: Nowa stronka o grafice ST

@ Sikor - absolutnie nie. Nie jestem jakiś super grafikiem tylko częściej lubię bawić się programami graficznymi na PC i eksperymentować w ten sposób aby grafika na atari wychodziła dość ładnie i kolorowo. Mój chleb powszedni to GIMP.

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

6

Odp: Nowa stronka o grafice ST

Aha. Bo tak się chyba jeden z autorów podpisywał. A może jakąś grafikę spróbujesz zrobić na Głuchołazy?

Sikor umarł...

7

Odp: Nowa stronka o grafice ST

Oooo! To co ja robię inni mogą nazwać przerabianiem skanów i takie tam. Fakt że czasem coś tam sobie narysuję od zera sam, ale nie jest to rewelacja. I jak zwykle notoryczny brak czasu. Już w niczym nie zamierzam nikogo zapewniać że coś stworzę. Wcześniej pytałeś się mnie na atarionline czy coś bym narysował humorystycznego i obiecałem że coś skrobnę. No i do tej pory głucho w tym temacie z mojej strony. Tak więc nie wypowiadam się w tej graficznej materii.

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

8

Odp: Nowa stronka o grafice ST

Został zmieniony adres strony (zrobiłem edycję wyżej). Dobrzy ludzie z atarionline udostępnili mi miejsce i bardzo im za to dziękuję. Trzeci raz zmieniam szaty tej stronki i ta już pozostanie. Do trzech razy sztuka. Zapraszam ponownie!

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

9

Odp: Nowa stronka o grafice ST

Tak trochę offtopic:

MrKaczorsky: w swoim czasie dość intensywnie na zlotach pojawiali się dwaj bardzo sympatyczni ST(E)kowcy z Praszki: Wilku i Seru - czy miałeś może okazję ich poznać?

10

Odp: Nowa stronka o grafice ST

Kolega Wilku - czyli Robert Wilk - totalny maniak Atari XE, ST, STE i FALCON. Dawno się z nim nie widziałem. Wiem tylko że studiował w Katowicach i tam pozostał. Próbował się ze mną skontaktować przez telefon tylko ja z braku czasu z nikim się nie kontaktuję. Jeśli potrzeba ci do niego kontaktu, da radę to załatwić.
Natomiast Seru - czyli Mariusz Serweta (nie wiem czy imię nie przekręciłem) nie mam pojęcia, ale z Wilkiem chyba ma do tej pory kontakt.
Jest jeszcze Rafał Zimnowoda - dobry kolega i fan Atari.

W dawnych czasach spotykaliśmy się nieco w otoczce komputerów ST i Falconów.

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

11

Odp: Nowa stronka o grafice ST

MrKaczorsky:
Słuszna inicjatywa, szkoda tylko, że same konwerty, chociaż trzeba przyznać, że miłe dla oka. Jeśli już powstała taka strona, fajnie byłoby zebrać na niej rysunki wszystkich polskich estekowych grafików, ułatwieniem powinno być to, że można ich pewnie policzyć na palcach dwóch rąk :(.

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

12

Odp: Nowa stronka o grafice ST

hmm, pomysł ciekawy, postaram się zebrać swoje grafiki z ST i podesłać, dodatkowo jak brat i kuzyn wyrażą zgodę to ich grafiki też gdzieś mam i bym podesłał.

13

Odp: Nowa stronka o grafice ST

@ Piesiu i Jury - dzięki za miłe słowa, pomysł z tymi pracami z różnych zlotów już mi Kaz podsunął. Fajnie jak byście przysłali jakieś prace, oczywiście z danymi autorów i ewentualnie jeśli kiedykolwiek były wystawiane na jakimś konkursie GFX, to jakie miejsce miały na podium. Wszystko proszę w formatach ST przysyłać, żeby nie było w GIFie czy JPGu.

Mam jeszcze pytanie, czy ktoś miał styczność kiedyś z taką przeglądarką która wyświetlała więcej kolorów na ST bez przeplotu? Miałem kiedyś od Wilka dyskietkę na której był program który wyświetlał (były przykładowe 4 fotki) pliki graficzne chyba PCX lub SPX, dokładnie nie pamiętam. Pliki miały rozdzielczość 320x400 lub nawet 600 pikseli. Kolorów miały więcej niż 16, może 48 albo więcej. Do tej pory zastanawiam się co to był za programik.

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

Odp: Nowa stronka o grafice ST

Piesiu napisał/a:

MrKaczorsky:
Słuszna inicjatywa, szkoda tylko, że same konwerty, chociaż trzeba przyznać, że miłe dla oka. Jeśli już powstała taka strona, fajnie byłoby zebrać na niej rysunki wszystkich polskich estekowych grafików, ułatwieniem powinno być to, że można ich pewnie policzyć na palcach dwóch rąk :(.

Dobry pomysł.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

15

Odp: Nowa stronka o grafice ST

A, i programik do oglądania tych fotek posiadał scroll góra-dół.

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

16

Odp: Nowa stronka o grafice ST

na ST, jedyne 2 przeglądarki grafik dla > 16 kolorów jakie kojarzę to: Speed of Light i Photochrome,
ale czy one one były z przeplotem czy nie i ze skrollem góra-dół to nie pamiętam.

17

Odp: Nowa stronka o grafice ST

I tak najwieksze wrazenie robil program Spectrum 512.

18

Odp: Nowa stronka o grafice ST

MrKaczorsky napisał/a:

Mam jeszcze pytanie, czy ktoś miał styczność kiedyś z taką przeglądarką która wyświetlała więcej kolorów na ST bez przeplotu? Miałem kiedyś od Wilka dyskietkę na której był program który wyświetlał (były przykładowe 4 fotki) pliki graficzne chyba PCX lub SPX, dokładnie nie pamiętam. Pliki miały rozdzielczość 320x400 lub nawet 600 pikseli. Kolorów miały więcej niż 16, może 48 albo więcej. Do tej pory zastanawiam się co to był za programik.

Spectrum 512 - 320x200 512 kolorow - pliki SPC, SPX, SPU
HighResMode  - 640x400 14000 kolorow http://pouet.net/prod.php?which=12237

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

19

Odp: Nowa stronka o grafice ST

ale HighResMode jest z interlace'em, a do tego chyba nie było żadnej przeglądarki, to co podlinkowałeś to tylko programik na zasadzie slideshow'a pokazującego te parę grafik, i tyle chyba.

20

Odp: Nowa stronka o grafice ST

heh, napotkałem mały problem, a mianowicie nie wiem jaki program graficzny na Falcon'a wyswietli grafiki z ST. Crackart się wogóle nie uruchamia, degas elite coprawda uruchomił się, lecz niestety nie wczytywał żadnych grafik, probowałem też Falcon'owego Smurfa, który coprawda otwierał grafiki ST, lecz jakby miał problemy z paletą, gdyż kolory były całkowicie rozjechane, kto podpowie jaki program graficzny na Falcona sobie poradzi z formatami PI1 i PC1 z ST ?

Ostatnio edytowany przez jury (2010-02-18 20:06:30)

21

Odp: Nowa stronka o grafice ST

Sprawdź GemView.

Sikor umarł...

Odp: Nowa stronka o grafice ST

Praktycznie każdy Falconowy program graficzny powinien otwierać PI1/PC1. Może pliki są uszkodzone?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

23

Odp: Nowa stronka o grafice ST

jury napisał/a:

ale HighResMode jest z interlace'em, a do tego chyba nie było żadnej przeglądarki, to co podlinkowałeś to tylko programik na zasadzie slideshow'a pokazującego te parę grafik, i tyle chyba.

to demo to wlasnie viewer.
no ale masz race, nie jest zbyt uzyteczny bo  nie mozna w nim ogladac dowolnych grafik

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

24

Odp: Nowa stronka o grafice ST

Panowie, jak miał na imię grafik o ksywie LEGWAN, czy ktoś wie?

@ Piesiu - dziękuję za pomoc i liczę na innych.

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

25

Odp: Nowa stronka o grafice ST

jury napisał/a:

heh, napotkałem mały problem, a mianowicie nie wiem jaki program graficzny na Falcon'a wyswietli grafiki z ST. Crackart się wogóle nie uruchamia, degas elite coprawda uruchomił się, lecz niestety nie wczytywał żadnych grafik, probowałem też Falcon'owego Smurfa, który coprawda otwierał grafiki ST, lecz jakby miał problemy z paletą, gdyż kolory były całkowicie rozjechane, kto podpowie jaki program graficzny na Falcona sobie poradzi z formatami PI1 i PC1 z ST ?

crack art powinien chodzić na falconie, trzeba go tylko uruchamiać na low res, mozliwe że pójdzie w compatibility mode, nie używałbym go z włączonymi dopalaczami. Nie wierzę, że degas nie działa prawidłowo. Z degaso podobnych jest Prism Paint, jest fajny bo łapie paletę falconową i ste.. 
Smurf i problemy z paletą to inna sprawa, to wszystko zależy od trybu graficznego jaki odpalasz, podejrzewam że na hicolorze nie ma problemów z paletą. Poza tym w konfiguracji Smurfa są dodatkowe ustawienia wyświetlania, ja miałem ustawione, że paleta była pobierana z okna nad którym znajdował się kursor, ale powodowało to zmianę kolorów kontrolek w GEMie. Może w tym jest problem.
Do przeglądania obrazków i konwersji jedyny program jaki daje radę to, o ile się nie mylę Img-View, (komercyjny, miałem wersję jakąś 4.0) i Gem-View się chowa.
Do batchowej konwersji jest NConvert (jest nawet binarka na Atari) z listy wynika, że odczyta wiekszość znanych formatów atarowskich, więc można użyć tego do konwersji/wyeksportowania na coś bardziej zjadalnego...

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl