76

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Ja także jestem chętny na 2-3 sztuki - czekam na info o cenie.

___
Press play on tape...

77

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

myślę że byłbym chętny na jakieś 5 szt. gołych pcb

Ostatnio edytowany przez seban (2010-04-18 17:48:17)

78

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Cena zależy od zamówionej ilości i od wyboru firmy od płytek. Najczęściej małe serie prototypowe robię w firmie Satland z Gdańska. Przyzwoita jakość, ładna maska, ale raczej niezbyt tanio. Przy 50 szt. po 9zł/szt, a przy 100 niecałe 8 zł. Kiedy jednak w grę wchodzi zamówienie o wartości rzędu 1000zł, zamawiam płytki na Tajwanie. Znam tam firmę, z którą współpracuję od wielu lat. Nikt w Polsce nie ma takiej technologii, a za 1000zł zrobiliby jakieś 200, może 300 szt.
Trochę gorszej jakości płytki można zamówić w Warszawie. Ok. 7,5zł/szt przy 50szt. Nie wiem, gdzie Candle zamawia płytki do VBXE. Może tam zrobiliby taniej?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

79

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Simius napisał/a:

Przy 50 szt. po 9zł/szt, a przy 100 niecałe 8 zł.

Przy cenie ~10 zł/szt. biorę 2 sztuki na bank.

A najchętniej pełne zestawy do samodzielnego montażu, bo 74x174 jeszcze mi się nie udało zakupić, a nie lubię płacić 50 groszy za element i 15 zł dla kochanej poczty.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

80

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

technoservice nie bedzie tansze, ale mozna to zrobic nawet w gamie - MOQ spadnie do dowolnej ilosci, aczkolwiek cos za cos

przechodze na tumiwisizm

81

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

jestem chetny na 4 szt

pozdrawiam

Sniegowy

82

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Czyli wchodzi wylutowanie GTIA + zrobienie przelotki = możemy zobaczyć ogólny projekt?

Ja wezmę pewnie 2szt.


I jeśli mogę zauważyć: 74ls175 w SMD mam dużo, to ...174 zero. Czy aby warto?

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-04-19 08:19:31)

83

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

W ogóle ls nie powinieneś używać, ze względu na znaczne wnoszone obciążenie magistrali ANx.

pomidor

84

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Obciążalność statyczna wyjść ANTIC-a jest faktycznie niewielka, bo tylko 1 bramka standard TTL (100uA/1,6mA), czyli 4 bramki TTL LS. Ale gdyby tylko ten jeden 74LS175 na nich powiesić, nie byłoby jeszcze problemu. Mnie w każdym razie nie robi wielkiej różnicy, czy będzie 174 czy 175. Taką zmianę w układzie mogę zrobić.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

85

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Dzienks Simius

electron napisał/a:

W ogóle ls nie powinieneś używać, ze względu na znaczne wnoszone obciążenie magistrali ANx.

Dałem LS i chodzi.

No chyba, że dla VBXE robi różnice. A taką modyfikację będę robił. Electron - czy ANx używa VBXE ?

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-04-19 21:44:02)

86

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

uzywa

przechodze na tumiwisizm

87

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Znaczy się, ciąć ścieżki muszę przed samym GTIA.

W praktyce - od spodu płyty atari z wyjść ANTICa a przejście ścieżek na górną stronę w kierunku GTIA. Bo do samego GTIA od góy nie mam dostępu - jest przykryty przez VBXE wlutowane "na amen" goldpin'ami.

88

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Na VBXE (na v1 jak i również na v2) siedzi ANTIC - więc gila mnie co Ty potem zrobisz z sygnałami ANx - bo mam je pierwszy - bezpośrednio od ANTICa. Pod warunkiem oczywiście, że nie przeciążysz ich jakoś za bardzo i nie zmienią się timingi.

pomidor

89

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

2 pytania :

1. Czy warto to zakładać do kompa ze sprawnym GTIA i którą część (bo fixy są 2 z tego co widzę) - jeżeli w zasadzie ma się VBXE

2. A może da się jakoś poprawić ten nieszczęsny sygnał synchronizacji który nam tu w innym wątku sen odbiera :) Żeby był bardziej "strawny"

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

90

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Do komputera ze sprawnym GTIA nie ma po co tego zakładać, bo niczego nie poprawi. Sygnały synchronizacji, nie licząc możliwości analogowej separacji CSYNC, można odtworzyć bardzo precyzyjnie. VSYNC bezpośrednio z sygnałów AN0 AN1 i AN2, a HSYNC - z przerzutnika ustawianego opadającym zboczem CSYNC i kasowanego licznikiem do 16, taktowanym F0O.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

91

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Płytki zamówione. Ze dwa tygodnie potrwa.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

92

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

http://atariki.krap.pl/index.php/Simius_GTIA_Fixer - uprasza się autora bądź kompetentnego elektronika o uzupełnienie artykułu w atariki o sposób montażu.

Sikor umarł...

93

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Dzięki simius - wykryłeś błąd w moim schemacie - podmieniłem dojścia AN0x z AN1x miejscami.

Sorki wszystkim, którym nabroiłem :(

Teraz jest OK.
http://www.fotoszok.pl/upload/1fdd33be.jpg

Post's attachments

GTIA Fix Bug 2010.05.14.jpg 71.81 kb, liczba pobrań: 9 (od 2010-05-14) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

94

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

a co z płytkami ?

___
Press play on tape...

95

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Lada chwila powinny być.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

96

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

No i mam problem. Akurat trafiła się okazja dokleić płytkę do większego projektu, gdzie była akurat frezowana dziura o pasującej mi wielkości. Spodziewałem się, że dostanę z 15 sztuk, ale okazało się, że ze względu na dodatkowe wymagania technologiczne, w standardowej cenie prototypu zmieściło się tylko 6 płytek. Słownie - sześć sztuk. Jedną muszę zostawić dla siebie, pozostałe roześlę między chętnych. I tu problem drugi, ponieważ, o ile dobrze policzyłem, chętnych jest sześciu. Kogoś, proszę mi wybaczyć, muszę w tym rzucie pominąć. Pajero, ze względu na jego zaangażowanie w sprawę, nie wypada mi. Gdyby ktoś dobrowolnie zgodził się poczekać na następną serię, wybawiłby mnie z kłopotu. Czekam też na adresy, pod które mam wysłać płytki.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

97

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

spokojnie mogę się zrzec płytek na rzecz bardziej potrzebujących.

98

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Simius napisał/a:

No i mam problem.

Jeżeli liczyłeś moje dwie to ja teraz mogę wziąć jedną i po kłopocie.

Krzysztof [Atari 1040 STE + 65 XE]

99

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

O dzięki. Dodam, że płytka pójdzie do kompa z VBXE. A to ma spore znaczenie....

100

Odp: Jak naprawić wadliwe GTIA.

Moja już zmontowana.

http://img717.imageshack.us/img717/2381/gtiafixer.jpg

Nie widzę Waszych adresów w skrzynce. Mam wysyłać na Berdyczów?

Ostatnio edytowany przez Simius (2010-05-30 18:21:21)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.