26

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Tryb overlay ma tę "wadę", że można go mieszać z normalnymi trybami ANTIC-a, więc pewnie trudno byłoby uniknąć np. drobnych oszustw (ogólnie np. ANTIC i mapa kolorów, ale w paru miejscach retusz kantów overlayem). Chyba że electron przygotowałby specjalną wersję rdzenia, w którym overlaya nie dałoby się włączyć ;)

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

to moze jeszcze przepytajcie sasiadow o uczciwosc danego obywatela, zobaczcie czy nie zalega z podatkami, czy nie wyprowadza majatku poza kraj i czy jest dobrym chrzescijaninem nim ktos dopusci prace do kompota?
a noz nie jest godzien?

przechodze na tumiwisizm

28

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

argument w stylu:
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 57#p108857

29

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

jury, idz sobie falkona napraw

przechodze na tumiwisizm

30

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

drac030 napisał/a:

Tryb overlay ma tę "wadę", że można go mieszać z normalnymi trybami ANTIC-a, więc pewnie trudno byłoby uniknąć np. drobnych oszustw (ogólnie np. ANTIC i mapa kolorów, ale w paru miejscach retusz kantów overlayem).

Myślę, że widmo ew. wykrycia takiego oszustwa i późniejszego napiętnowania skutecznie odstrasza od tego typu praktyk.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

31

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Ta dyskusja jest 3 lata za pozno. Bo byla w slawetnym watku o regulaminie reaktywowanego Quasta. Tam tez nikt nie doszedl do rozwiazania satysfakcjonujacego wszystkie strony i ich postulaty :)

ps. temat dla aktywnych: wybrac losowo 4 dema z ostatnich 5 lat, ktore w 100% spelniaja regulamin party na ktorym byly wystawione. No dobra, moze byc 3.

32

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

A ja bym chciał zobaczyć nowe demo, na poziomie ass kickera....
I naprawdę nie wiem czy poprzebuję w nim "zejście" do dos-u.

zawsze select+resect dziala

33

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

AS... napisał/a:

zawsze select+resect dziala

W szczególności, kiedy się nie ma QMEG.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Orangutenmorgen.

Mam kawałek na platformę 16bit i mogę wysłać, ale prosiłbym o doprecyzowanie jaka będzie compo-machine.
Na stronie napisane jest "Praca powinna odgrywać się na standardowej konfiguracji Atari ST", ale z punktu widzenia muzyka istotne jest, czy w rzeczy samej będzie to ST, czy może jednak STe.

Dely: dzięki za pamięć, huhuhu, może w tym roku też zdążę coś narysować, jakkolwiek jest to mocno wątpliwe z uwagi na brak natchnienia, a do rysowania fiutków i takich tam natchnienie jest po prostu niezbędne.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

35

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

dely napisał/a:
AS... napisał/a:

zawsze select+resect dziala

W szczególności, kiedy się nie ma QMEG.

a kto go dzisiaj nie ma???
może  emulatornia nie ma:)

36

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Ja nie mam. Na ch** mi QMEG?

KMK
? HEX$(6670358)

37

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Na to to raczej się nie przyda...do czego innego może tak :)

38

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Mianowicie? :P

KMK
? HEX$(6670358)

39

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

np. do odpalenia dyskietki z czymś tam co jest cało dyskowe w trybie ultraspeed

40

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Nie odpalam takich dyskietek, bo i niby po co? Proszę następny pomysł.

KMK
? HEX$(6670358)

41

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

przy pomocy QMEG-a i jego MLM bardzo łatwo się dawało pracować nad zabezpieczonymi wersjami programów ;) Wystarczał w 90% przypadków ;) przed tym jak stałem się posiadaczem QMEG-a musiałem walczyć z Iron Debuger-em.

Ostatnio edytowany przez seban (2010-04-16 21:51:07)

42

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Które z zabezpieczonych programów są na tyle cenne, żeby nad nimi pracować (przypuszczam, że w celu złamania zabezpieczenia)?

KMK
? HEX$(6670358)

43

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Tak dwa słowa ;) -

* wybieraczka banków - tak, lub automat wykrywający zajęte przez DOS banki ramu - nie ma nic gorszego, niż kilkunastokrotne próby uruchomienia dema, które nie działa z tego właśnie powodu. Program z manualną wybieraczką powinien mieć możliwość zapisania wybranych banków do pliku.

* Wprowadziłbym też zakaz używania nielegali w sensie rozkazów 6502, oraz odwołań do OS. Zawsze może się okazać, iż na kompotach będzie maszyna z 65c816 :D ;). Ten punkt nie powinien stanowić żadnego problemu, bo z całej populacji dem bodajże 2 sztuki z powodu nielegali 6502 nie działa do końca poprawnie (w tym jedno mało zauważalnie).

* Bezsensowne jest ograniczenie ilości używanego ramu w przypadku jakiejkolwiek produkcji. Po prostu - jeśli będzie potrzeba więcej, niż 1MB - to autor sam ograniczy sobie grono odbiorców i z pewnością będzie świadom tego, co robi i co zaprezentować pragnie :)


... a na koniec - najlepiej jest dodatkowo po prostu jasno określić konfigurację Atarki użytej do kompotów i wszystko będzie jasne :)

AS - co do trybu US, oraz programów całodyskowych to nie wiem, na czym polega problem :) - nie mam Qmeg'a, mam XF551 z US i wszystko śmiga :P

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

44

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Pin: ale Twoja atarka się zachowuje niestandardowo ;) Proponuję dopisać punkt: Zakazuje się używania Pinkowej atarki do puszczania prac na compo :P

Sikor umarł...

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Pin napisał/a:

najlepiej jest dodatkowo po prostu jasno określić konfigurację Atarki użytej do kompotów i wszystko będzie jasne :)

I to się zgadza. Zarówno do 8 jak i 16 bit.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

46

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Sikor - :) - faktycznie, zachowuje się niestandardowo, bo jest to atarka wymagająca oficjalnie legalnych onegdaj wg. Atari rozkazów procesora i legalnych odwołań do OS?? :D - ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

47

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

"bo to jusz nie atari"

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

48

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Co do Pinowej maszyny: o ile dobrze pamietam - unplugged i unfused byly wlasnie na tej maszynie odpalane w trakcie kompotow - i nie bylo problemow. Wiec nie przesadzajcie z ta niekompatybilnoscia.
Fajnie by bylo znac tez wczesniej DOS, spod jakiego to bedzie odpalane. Jak raz zobaczylem MyDOSa na bigscreenie, to tetno mi wzroslo :).

49

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

argument z nielegalami... gdyby ta atarka byla jak ja firma z fabryki wypuscila to nielegale by dzialaly :p nie mniej jednak faktycznie lepiej bez nielegali - moze kiedys powstanie atari8 w jednej kostce ;-)

z odwolaniami do os podobnie, ale tu jeszcze jeden argument - ta tablica odwolan w atarios jest delikatnie mowiac parchata. chcesz zobaczyc jak powinno sie robic system legalnego odwolania do os w 8-bitowcach? zobacz na bbc micro :-) co tu duzo mowic pomysl z legalnym odwolaniem do os byl dobry ale wykonanie fatalne przede wszystkim przez brak konsekwencji, czesc os nie ma wcale tablicy skokow (pomijam ze w takiej formie jest zajebiscie niewygodna)... nawet firma atari i oss pisala programy ktore odwolywaly sie (wedlug Ciebie) 'nielegalnie', czyli co? patafiany?

ale... z tego co pamietam jak pomachasz wajchami w atari to kazdy prog. dzialal :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

50

Odp: Dyskusja nad regulaminem Głuchołazy 2k10

Co do braku nielegali to ja jestem za.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.