1

Temat: Ultimate1MB

no tak

kiedys sie odgrazalem ze zrobie - jak nie tu to na aage - rozszerzenie pamieci, ktore sie jedynie wklada do komputera, ktore bedzie mialo kilka systemow, sdx'a i rtc na pokladzie i oczywiscie bedzie flashowalne z poziomu atari

no i oto jest

http://spiflash.org/atari/Ultimate1MB.jpg

dla wnikliwych schemat

dla SDX jest dostepne 448kB flasha
jest tez 4 (lub 2 dla XEGS) sloty na systemy
jako ze RTC ktory zastosowalem jest sterowany poprzez SPI to rozszerzenie realizuje ten protokol w hardware

w naturze bedzie mozna poogladac 6 maja, pierwsze sztuki trafia do Drac030 i Truba - z wiadomych przyczyn ;)

przechodze na tumiwisizm

2

Odp: Ultimate1MB

oh fokkin krap :]

gdybym jeszcze miał jakąś atarkę...

http://www.5oft.pl/

3

Odp: Ultimate1MB

Ogień! Szkoda tylko, że jak już sobie zbudowałem swoją topową Atarkę w oparciu o inne dostępne rozwiązania ;) Przestanie być topowa :D Generalnie kwestia ceny, wstępnie i tak się na to piszę ;)

4

Odp: Ultimate1MB

Full szacun za to! Jakas wstepna wycena?

5

Odp: Ultimate1MB

wstepna wycena to 150pln - sprawdzilem - wychodzi tyle co sdx + systemy + ram gdzie indziej (zgadnij gdzie ;) ) a jeszcze dostaje sie rtc ;)

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: Ultimate1MB

To teraz jeszcze zaprezentuj, jak to będzie montowane - bo jak widzę, lutowania i tak się nie obejdzie :P

___
Press play on tape...

7

Odp: Ultimate1MB

2 kablami wstazkowymi na zlaczach "emulacyjnych" - czyli podstawka dip do zacisniecia na tasmie
do przylutowania sa jedynie 2 (slownie: DWA) kabelki

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: Ultimate1MB

buuuu, SRAM nie jest na baterii :(

ale i tak reflektuje na PCB.

A to wspomniane przez Candle złącze na taśmę do gniazda ROM:
http://sklep.elstat.pl/foto/23940.jpg

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-04-23 16:07:25)

9

Odp: Ultimate1MB

nie, pomysl ostatecznie zostal uznany za zbedny ;) (a bateria dusza i pszytka)

przechodze na tumiwisizm

10

Odp: Ultimate1MB

Zbędny i zawodny. Takie dane łatwo ulegają uszkodzeniu. Walczyłem kiedyś z podtrzymywaniem bateryjnym SRAMU - i tylko kłopoty z tym były - ale to było jeszcze w czasach przed-flash więc wówczas tak można było się bawić. Dzisiaj to pomyłka.

pomidor

11

Odp: Ultimate1MB

Ja osobiście nie bardzo rozumiem, po co komu RAM podtrzymywany bateryjnie - na ramdysk, którego zawartość nie znika po wyłączeniu zasilania? Ale przecież to dużo lepiej załatwia twardy dysk (jest i pojemniejszy, i szybszy, i jeszcze mniej ulotny).

KMK
? HEX$(6670358)

12

Odp: Ultimate1MB

Robi się OT:

Napiszę tylko: Takie moje widzimisie. To se pokombinuje se sam, se SRAM dosilę se sam.... :)
Zdaję się, że wywalę z QMEGa opcję zapamiętywania ustawień w Ramdysku. Boot z HD może to także załatwić.
Będzie miejsce na coś ciekawszego (co znowu opóźnia datę premiery OS).

Co do ceny. Na allegro AntyBrygada sprzedaję SDX+ARC za 1xx złotyszy. Rozwiązanie Candle nie tylko tańsze (ogólnie), ale i lepsze.

Ostatnio edytowany przez pajero (2010-04-23 16:22:03)

13

Odp: Ultimate1MB

a właśnie miałem się zapytać jak to jest z tym allegro... pajero wspomniał o Anty-Brygadzie... czy odbywa się na zasadzie wykorzystania pracy innych? tzn. biorę publicznie dostępne obrazy SDX i sprzedaję to na allegro? czy ten człowiek ma jakieś błogosławieństwo od DLT?

Ostatnio edytowany przez seban (2010-04-23 18:07:10)

14

Odp: Ultimate1MB

Żadnych błogosławieństw, o ile mi wiadomo, nie ma. Ale też, o czym była wielokrotnie mowa, SDX uznajemy za soft udostępniony do nieodpłatnego wykorzystania. Jeśli ktoś zawojuje tym świat, to zależy tylko od jego osobistej kultury, czy zechce coś odpalić autorom.

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: Ultimate1MB

Candle. Bardzo ważna sprawa. Czy istnieje możliwość ZABLOKOWANIA rejestrów zegara przed zapisem poprzez jakiś przełącznik?? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

16

Odp: Ultimate1MB

jest wrajt protekt

no i.. nie tak latwo zapisac cos do zegara
to nie jest tak, ze on wisi na magistrali i zapis pod d5xx spowoduje ze sobie przestawiles godzine
trzeba wykonac przynajmniej 3 sta zeby w ogole cos zapisac i to we wlasciwej kolejnosci i z wlasciwymi danymi po drodze

przechodze na tumiwisizm

17

Odp: Ultimate1MB

no to pin ma w takim razie juz zabezpieczenie ktorego chcial :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: Ultimate1MB

Ja się piszę na tą zabawkę :) (podobnie jak i na inne Twoje - ten CF, SoundBoard(!) itp :) Rozumiem że tu nie ma znaczenia który model Atari się posiada? Bo są rozszerzenia wymagające fredka... Ja nie mam :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

19

Odp: Ultimate1MB

nie ma znaczenia - jedyne co musi posiadac to mmu i rom, bo tam sie wpina
to czego brakuje (np extsel w 1200xl lub MPD w XEGS) zapewnia dajac obu tym maszynkom pelne wsparcie dla PBI

przechodze na tumiwisizm

20

Odp: Ultimate1MB

Ja chcę!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

21

Odp: Ultimate1MB

jestem zainteresowany jedna sztuka

pozdrawiam

Sniegowy

22

Odp: Ultimate1MB

A co się stanie, jak uwalę wszystkie 4 OS żle fleshując je? Nie widzę zworki BIOS standard :lol:
No ale, to trzeba być jak Jony Bravo.....

23

Odp: Ultimate1MB

Robi wrazenie!
Pisze sie na 1szt.

24

Odp: Ultimate1MB

pajero: bedzie mial cegle v1.0

przechodze na tumiwisizm

Odp: Ultimate1MB

Ja też chcieć 1 szt. :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.