176

Odp: Ultimate1MB

Jednak udało mi się znaleźć podstawkę i właśnie skończyłem pracę z Atarką.
Działa odrazu, bez problemów. @Candle genialne to jest.

177

Odp: Ultimate1MB

Witam

Do mnie wyszly juz zabawki ?

pozdrawiam

Sniegowy

178

Odp: Ultimate1MB

wielkie dzieki dzisiaj dotarly

pozdrawiam

Sniegowy

179

Odp: Ultimate1MB

Tak może nieco OT.
Żeby zamontować to i coś pewnie jeszcze (np. zwalone GTIA, VBXE od Sloppy'ego będzie, POKEYa do stereo, etc.) , trzeba trochę tych podstawek, jak rozumiem precyzyjnych.
Czy któryś z Was może podpowiedzieć ile, jakich podstawek i ewentualnie gdzie kupić - mam XE, bo w lokalnych sklepach raczej nie będzie? Bo nie wiem, czy jest sens wszystko wylutowywać? Czyli co wylutować?
Bo jak wezmę się za wylutowywanie, to chciałbym nieco hurtem. Co do lutownicy to już wątek znalazłem i albo 936 albo zd98/99, bo transformatorówką nie chcę ryzykować.

180

Odp: Ultimate1MB

http://www.tme.eu/pl/katalog/index.phtm … 1%3B100143

Ostatnio edytowany przez jer (2012-01-08 17:46:39)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

181

Odp: Ultimate1MB

Ja mam xegsa w podstawkach precyzyjnych (wszystkie scalaki) kupisz takowe w kazdym elektronicznym.
600Xl... fabrycznie w podstawkach zwykłych :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

182

Odp: Ultimate1MB

Czyli po prostu wszystko wylutować? No dobra.

183

Odp: Ultimate1MB

Ultimate zamontowane,  wszystko smiga jak trzeba. Gdyby tasma od MMU byla o 6-8cm dluzsza , zmiescil by sie tez ekran.

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

184

Odp: Ultimate1MB

how i set automatic time on sdx with u1mb?

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

185

Odp: Ultimate1MB

W końcu po 4 latach zainstalowane. Prawie do końca.
Możecie podpowiedzieć do czego albo raczej w którym miejscu użyć tego wiertła wymienionego w potrzebnych rzeczach w instrukcji instalacji? Bo nie widzę przykładu, a nie chciałbym odkrywać koła na nowo. Dla wersji od Lotharka jest tylko mowa o przymocowaniu w obudowie.

A tak poza tym to fajna zabawka.

186

Odp: Ultimate1MB

Wiertlo jest po to zebys sobie wywiercil dziurke do przymocowania plastikowego stand-offa. zeby ci plytka stabilnie mechanicznie siedziala. Nie wiem czy ultimate od lotharka ma te standoffy w komplecie

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

187

Odp: Ultimate1MB

Odświeżę temat:
Mam pytanie do Ultimate 1mb.
Czy jest możliwość samemu złożenia tego rozszerzenia? Autor udostępnił może projekt? bo w sieci znalazłem tylko informacje, że można je kupić u Lotharka.
Pytam oczywiście z ciekawości...

188

Odp: Ultimate1MB

Projekt jest komercyjny i nie ma do niego źródeł.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

189

Odp: Ultimate1MB

Źródła są. Pochodzą jeszcze z czasów, gdy Ultimate był sprzedawany przez autora (czyli Candle'a), który udostępnił je na swojej stronie. Ich tam już nie ma, ale są gdzie indziej. :P

Do własnego użytku ok, do sprzedaży nie, bo może robić to tylko Lotharek.

Ostatnio edytowany przez voy (2023-04-27 17:20:03)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

190

Odp: Ultimate1MB

Tylko to jest jakaś starsza wersja, jeśli dobrze rozumiem.
(i przypomnę casus Zaxona, jakby ktoś zapomniał)

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

191

Odp: Ultimate1MB

skofrant napisał/a:

Odświeżę temat:
Mam pytanie do Ultimate 1mb.
Czy jest możliwość samemu złożenia tego rozszerzenia? Autor udostępnił może projekt? bo w sieci znalazłem tylko informacje, że można je kupić u Lotharka.
Pytam oczywiście z ciekawości...

Cześć Skofrant!

Wg oświadczenia producenta, firma Lotharek jest właścicielem autorskich praw majątkowych do projektu, które zostały mu przekazane na przez autora projektu.  Nieznane są szczegóły umowy czy jest to umowa licencyjna czy umowa o dzieło.

W świetle powyższego, mimo, że niegdyś projekt był opublikowany, autor postanowił go sprzedać, producent zakupić na wyłączność do produkcji.  Odpowiadając na Twoje pytanie, nie jest to projekt open source i nie możesz używać tego projektu na polach eksploatacji innych niż uzyskanych od obecnego właściciela majątkowych praw autorskich.

Mówiąc wprost, to że kiedyś coś zostało udostępnione, dzisiaj nie ma żadnego znaczenia.  Projekt możesz kupić na stronie Lotharka.  Jest dobrze wykonany, supportowany, serwisowany, wyprodukowany na maszynie pick&place i warty ceny, za którą jest oferowany.  Zwróć uwagę, że w ostatnim roku wszystko podrożało, włącznie z kulkami lodów, ale nie projektu u Lotharka.

Jeśli znajdziesz stare pliki, które umożliwią Ci złożenie takiego projektu samodzielnie, to w przypadku problemów z kompatybilnością z innymi rozwiązaniami (podobny temat w tym tygodniu z SIDE3), raczej nie będziesz mógł liczyć na support ze strony oficjalnego producenta.  To jest tak jak chodzenie do zegarmistrza z repliką Roleksa.  Może się skończyć nawet wezwaniem policji.

Jeśli zaczniesz budować i sprzedawać takie klony, to jest jest na to "kodeks" - nieuczciwa konkurencja i musisz dalej liczyć się z możliwymi konsekwencjami.

To jest moja interpretacja, a autor i producent U1MB mają na pewno większą wiedzę w kwestii umowy między sobą.


Osobiście zachęcam do tworzenia nowych projektów, rozwiązywania wielu jeszcze nierozwiązanych problemów.  Nie trzeba się fiksować na jednym temacie, tym bardziej, że mimo że mi wszystko w U1MB pasuje, są takie osoby, które uważają, że można taki projekt poprawić lub zrobić lepszy. 

Piotr

Ostatnio edytowany przez peterkaczorowski (2023-04-27 19:55:04)

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

192

Odp: Ultimate1MB

peterkaczorowski napisał/a:
skofrant napisał/a:

Odświeżę temat:
Mam pytanie do Ultimate 1mb.
Czy jest możliwość samemu złożenia tego rozszerzenia? Autor udostępnił może projekt? bo w sieci znalazłem tylko informacje, że można je kupić u Lotharka.
Pytam oczywiście z ciekawości...

Cześć Skofrant!

Wg oświadczenia producenta, firma Lotharek jest właścicielem autorskich praw majątkowych do projektu, które zostały mu przekazane na przez autora projektu.  Nieznane są szczegóły umowy czy jest to umowa licencyjna czy umowa o dzieło.

W świetle powyższego, mimo, że niegdyś projekt był opublikowany, autor postanowił go sprzedać, producent zakupić na wyłączność do produkcji.  Odpowiadając na Twoje pytanie, nie jest to projekt open source i nie możesz używać tego projektu na polach eksploatacji innych niż uzyskanych od obecnego właściciela majątkowych praw autorskich.

Mówiąc wprost, to że kiedyś coś zostało udostępnione, dzisiaj nie ma żadnego znaczenia.  Projekt możesz kupić na stronie Lotharka.  Jest dobrze wykonany, supportowany, serwisowany, wyprodukowany na maszynie pick&place i warty ceny, za którą jest oferowany.  Zwróć uwagę, że w ostatnim roku wszystko podrożało, włącznie z kulkami lodów, ale nie projektu u Lotharka.

Jeśli znajdziesz stare pliki, które umożliwią Ci złożenie takiego projektu samodzielnie, to w przypadku problemów z kompatybilnością z innymi rozwiązaniami (podobny temat w tym tygodniu z SIDE3), raczej nie będziesz mógł liczyć na support ze strony oficjalnego producenta.  To jest tak jak chodzenie do zegarmistrza z repliką Roleksa.  Może się skończyć nawet wezwaniem policji.

Jeśli zaczniesz budować i sprzedawać takie klony, to jest jest na to "kodeks" - nieuczciwa konkurencja i musisz dalej liczyć się z możliwymi konsekwencjami.

To jest moja interpretacja, a autor i producent U1MB mają na pewno większą wiedzę w kwestii umowy między sobą.


Osobiście zachęcam do tworzenia nowych projektów, rozwiązywania wielu jeszcze nierozwiązanych problemów.  Nie trzeba się fiksować na jednym temacie, tym bardziej, że mimo że mi wszystko w U1MB pasuje, są takie osoby, które uważają, że można taki projekt poprawić lub zrobić lepszy. 
Piotr

Dziękuję peterkaczorowski za wyczerpującą odpowiedź;-)
Gwoli ścisłości...mały komentarz;-) nie mam zamiaru nikomu chleba odbierać...zapytałem z ciekawości, bo na necie jest sporo projektów które są zestawami do samodzielnego montażu;-) ale ok zrozumiałem tu nie ma takiej możliwości...
Kupić kupię bo chce;-) i dawno przymierzałem się do tego.

A mam pytanie...czy jest jakiś otwarty projekt carta podobnego do Side2/side3 taki który byłby kompatybilny z ultimate 1mb i miał podobną funkcjonalność.

O ile ultimate 1mb jest przystępna jeszcze cena to side3 sporo kosztuje blisko 500zł.

193

Odp: Ultimate1MB

Nie tak znowu tanio i przystępnie, bo Ultimate 1MB z firmwarem od FJC kosztuje ponad 4 stówki.
Side 3.1 na stronie Lotharka to 460PLN. Różnica między jednym a drugim- niewielka. 5 dyszek.

Ostatnio edytowany przez Charlie Runkle (2023-04-28 08:03:18)

194

Odp: Ultimate1MB

Charlie Runkle napisał/a:

Nie tak znowu tanio i przystępnie, bo Ultimate 1MB z firmwarem od FJC kosztuje ponad 4 stówki.
Side 3.1 na stronie Lotharka to 460PLN. Różnica między jednym a drugim- niewielka. 5 dyszek.

Nie wprowadzajmy ludzi w błąd..

Stale kupuję dla swoich klientów i mam jeszcze większe rabaty przez ilość, ale... Dzisiaj z inpostem za jedną sztukę z płatnością przelewem bankowym Ultimate 1MB u Lotharka kosztuje 307.23 PLN.  Ze strony FJC pobierzesz sobie udostępniony przez niego bezpłatnie najnowszy firmware.  Nie pamiętam czy kupowane płytki z firmwarem mają najnowszą wersję, ponieważ i tak zawsze je aktualizuję.

Tak więc mówimy o 310 PLN a nie 460 PLN

Czasy są trudne, ale zachęcam również do kupowania z firmwarem, lub wpłacenie FJC paypalem w późniejszym terminie fee, które pozwoli mu kontynuować projekt.

W tej cenie masz:
1. oryginalny produkt, z którego część środków przekazywana jest autorowi projektu hardwareowego
2. support firmy
3. brak wstydu, że mając 40+ (tak zakładam) kupujesz kradziony projekt, bo Cię nie stać na oryginalny za pewnie 50-100 więcej niż oferują go ludzie, którzy się postanowili dorobić na nie swojej pracy.
4. jeśli nie masz tych 300 PLN na oryginalny projekt, wiek 40+ sprawia, że jest szansa poproszenia jeszcze rodziców, Św. Mikołaj, dzieci a czasem i wnucząt o sfinansowanie U1MB :)

BTW.. Przyszedł do mnie kiedyś człowiek z Atari do naprawy, miał w niej zieloną płytkę kradzionego projektu.. Przeciąłem taśmę IDC nożyczkami i z satysfakcją wyrzuciłem kradzioną płytkę do kosza.  Człowiek musiał sobie kupić oryginalny U1MB :)

serwus,
Piotr

Ostatnio edytowany przez peterkaczorowski (2023-04-28 08:23:39)

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

195

Odp: Ultimate1MB

460 to kosztuje Side 3.1 na stronie
407 kosztuje Ultimate 1MB z wsadem od FJC.
Różnica c.a. 5 dyszek.
Gdzie tutaj widzisz wprowadzanie ludzi w błąd?

P.S. Po co ten cały wywód jakbym kogokolwiek nakłaniał do zakupu czegoś lewego?
Napisałem jedynie jak kształtują się ceny na stronie producenta i że różnica w cenie U1MB a Side 3.1 jest niewielka. NIC więcej.
Nie bardzo rozumiem po co ten wykład.

Ostatnio edytowany przez Charlie Runkle (2023-04-28 08:47:51)

196

Odp: Ultimate1MB

Ok.  Masz rację.  Wymieszałem dwie rzeczy.  Mój błąd.

Podsumowując:


1. SIDE 3.1 kosztuje obecnie 443.68 PLN (inpost + przelew bankowy)
2. U1MB kosztuje obecnie 307.23 PLN (inpost + przelew bankowy)

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

197

Odp: Ultimate1MB

Charlie Runkle napisał/a:

460 to kosztuje Side 3.1 na stronie
Napisałem jedynie jak kształtują się ceny na stronie producenta i że różnica w cenie U1MB a Side 3.1 jest niewielka.

Chyba nie ma co porównywać tych dwóch rzeczy.  One się uzupełniają.

Atarowiec... inżynier elektroniki, informatyki i automatyki. Programista i przedsiębiorca.

198

Odp: Ultimate1MB

peterkaczorowski napisał/a:
Charlie Runkle napisał/a:

460 to kosztuje Side 3.1 na stronie
Napisałem jedynie jak kształtują się ceny na stronie producenta i że różnica w cenie U1MB a Side 3.1 jest niewielka.

Chyba nie ma co porównywać tych dwóch rzeczy.  One się uzupełniają.

To Ty też sprzedajesz te przyjemności?
Charlie Runkle podał Ci ceny u Lotharka jakie u niego obowiązują za UM1MB i SIDE 3.1:-)
Ja mam jeszcze pytanie do side 3.1 jest coś podobnego w funkcjonalności ale rozwiązanie które jest udostępnione dla ludzi do samodzielnego złożenia? oczywiście współpracujące z U1MB.
Nie mam tu na myśli komercyjnych rozwiązań tylko te właśnie dostępne dla każdego.

199

Odp: Ultimate1MB

peterkaczorowski napisał/a:
Charlie Runkle napisał/a:

460 to kosztuje Side 3.1 na stronie

Napisałem jedynie jak kształtują się ceny na stronie producenta i że różnica w cenie U1MB a Side 3.1 jest niewielka.

Chyba nie ma co porównywać tych dwóch rzeczy.  One się uzupełniają.

Chyba ktoś pisał że... U1MB to "jeszcze tak, bo w miarę tanie w porównaniu do Side". Dałem przykład że różnica cen nie jest taka drastyczna. No, ale tak to jest jak się nie czyta na co się odpisuje, a w zamian za to pisze umoralniające wykłady.

Ostatnio edytowany przez Charlie Runkle (2023-04-28 09:35:07)

200

Odp: Ultimate1MB

peterkaczorowski napisał/a:

Ok.  Masz rację.  Wymieszałem dwie rzeczy.  Mój błąd.



1. SIDE 3.1 kosztuje obecnie 443.68 PLN (inpost + przelew bankowy)
2. U1MB kosztuje obecnie 307.23 PLN (inpost + przelew bankowy)

U1MB z FJC  kosztuje "Our price: 407.68 PLN"
Side 3.1 kosztuje "Our price: 460.08 PLN"
Wzięte minutę temu ze strony Lotharka.
Do obu należy doliczyć koszty wysyłki.