1

Temat: SSAWKA#4 - atrakcje 1: interfejs myszy USB/PS2 dla ST

No to udało mi się załatwić pierwszą atrakcję dla uczestników SSAWKI#4 (mam nadzieje, że będą następne):

USB->ST i PS2->ST

I. Zniżka dla kupujących na Allegro i chcących odebrać na SSAWCE:
Allegrowicze, którzy kupią ten interfejs na allegro od allegrowicza Mata24 do dnia 14.05.2010, a w potwierdzeniu aukcji (w mailu) podadzą dopisek "odbiór na SSAWKA#4" zapłacą za niego tylko 32 zł, pod jednym warunkiem: że zrealizują przelew do dnia 18.05.2010r (listę osób przekaże mi sprzedawca)

II. Będę miał ze sobą na miejscu około 10 sztuk (5usb+5ps2) tych interfejsów - każdy uczestnik, kto kupi taki interfejs na SSAWCE#4 - zapłaci za niego tylko 30 zł

O interfejsie pisze Mono w tym wątku: mysz {adapter do Amigi} i tu: mysz na Forum Atarum, więc zanim się zdecydujecie, można o nim poczytać.

Proszę o wpisywanie się osób, które były by chętne na zakup interfejsu na miejscu (na SSAWCE) - jeżeli trzeba będzie, zamówię więcej sztuk (wątek zakładam też na atari online - bardzo proszę o wpisywanie się tylko raz! /albo tu, albo tam/).

//EDIT: lista chętnych:

1 szt Larek (usb->ST)
1 szt Kaz (ps2->ST)
(razem: 1)

Ostatnio edytowany przez maw (2010-05-04 11:02:19)

___
Press play on tape...

2

Odp: SSAWKA#4 - atrakcje 1: interfejs myszy USB/PS2 dla ST

Dodam, że ja sam mam podwójny - na dwa porty joysticka, który zezwala na obsługę kółka (na drugim porcie mysz, na pierwszym "ruchy kółka, przelotowy) - jeszcze nie miałem okazji potestować, ale myślę, że odpowiednie oprogramowanie do obsługi kółka na atari też dało by się napisać...

___
Press play on tape...

3

Odp: SSAWKA#4 - atrakcje 1: interfejs myszy USB/PS2 dla ST

No u mnie to ten converter nie dziala :(
Sprawdzalem z kilkoma myszkami i nie dziala.

4

Odp: SSAWKA#4 - atrakcje 1: interfejs myszy USB/PS2 dla ST

Monsoft zamiast pisać "mi nie działa" rzuciłbyś szczegółami - który to - ten usb, czy usb+ps2, sam ps2 ? Nie zadziała z myszami usb, które nie obsługują protokołu ps2 po usb - czytaj w wątku Mona.

___
Press play on tape...

5

Odp: SSAWKA#4 - atrakcje 1: interfejs myszy USB/PS2 dla ST

Dokladnie mowie o tym http://allegro.pl/item1017232623_adapte … ri_st.html
Probowalem z myszkami Microsoftu Wheel Mouse Optical USB, Logitecha, Della i HP.
Mam jeszcze myszke Fujitsu z ktora podobno dziala.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2010-05-04 12:58:43)

6

Odp: SSAWKA#4 - atrakcje 1: interfejs myszy USB/PS2 dla ST

Dla wszystkich zainteresowanych zakupem: na SSAwCe#4 będzie możliwość przetestowania obu typów przed zakupem, więc przyjdźcie ze swoimi myszkami :-)

Ostatnio edytowany przez maw (2010-05-04 10:55:56)

___
Press play on tape...

7

Odp: SSAWKA#4 - atrakcje 1: interfejs myszy USB/PS2 dla ST

Mając wczoraj chwilkę wolnego czasu przetestowałem na swoim ST-ciaku tą wersję ps2+usb->amiga z dwoma różnymi myszkami (optyczna Hama, kulkowa A4tech) - po zamienieniu miejscami dwóch żył na drugim porcie obie zadziałały jako ST-kowe. Jedyny problem, jaki zauważyłem, to podłączanie joysticków i myszy podczas pracy komputera - interfejs próbuje je obsłużyć jako mysz - pomaga wyjęcie myszy i ponowne włożenie.

Ine spostrzeżenie to to, że mysz optyczna jest 2-3 razy szybsza od kulkowej i niestety, nie da się tego regulować. W każdym razie ten układ też spisuje się dobrze z ST - oczywiście po zamianie dwóch żył w porcie B i skrosowaniu dwóch ścieżek z wejścia joysticka - inaczej mamy zamienioną górę z ruchem w lewo.

___
Press play on tape...