76

Odp: Sparta Commander

pin: no i gdzie ta lista? :P

jacques: a jak zmieniasz napęd? Bo jak wpisując np. C: w linii komend, to faktycznie będzie mielił, albowiem musi sobie zapisać wewnętrzne ustawienia, zniknąć z pamięci, załadować COMMAND.COM, następnie wczytać się ponownie, wczytać ustawienia, sprawdzić, co się zmieniło w kwestii bieżących napędów i katalogów, pomyśleć, czy ważniejsze są ustawienia bieżące czy te wczytane ;) itd.

Żeby uniknąć tego całego kramu przy zmianie napędu w panelu trzeba zmieniać przez wciskanie Control/L. Wtedy niczego mielić nie powinien, no chyba że masz katalog wielkości 32 KB, gdzie każdy widoczny plik poprzedzany jest przez 70 skasowanych. Odczyt takiego katalogu może istotnie chwilę potrwać :D

KMK
? HEX$(6670358)

77

Odp: Sparta Commander

Ano racja, zmieniałem z użyciem wiersza poleceń ;) Dzięki za wyjaśnienie ignorantowi co i jak, poprzez "LOG" śmiga nawet na SIO2SD :)

EDIT:
A czy byłaby możliwość dodania (oprócz CTRL + L) skrótów w postaci CTRL +1, CTRL + 2, ... dla wyboru napędów A, B, ... (pierwszych powiedzmy dziesieciu, czyli czyli CTRL + klawisze 1 do 0)?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-09-01 21:02:49)

78

Odp: Sparta Commander

No pewnie by była, tylko czy jest sens marnowania dziesięciu kombinacji klawiszy (które się mogę przydać w wersji Pro albo XP ;) ) tylko dla zaoszczędzenia naciśnięcia jednego klawisza.

KMK
? HEX$(6670358)

79

Odp: Sparta Commander

Racja :) Ale to pewnie zależy od tego jak wielki kombajn planujesz ;)

80

Odp: Sparta Commander

no i jak tam postępy w sprawie?? - ja się pytam :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

81

Odp: Sparta Commander

Chyba odkryłem drobnego babola w SC 0.8.2. Otóż przy przewijaniu zawartości katalogu poprzez PG UP/DN  (SHIFT + <>) da się tak przeskoczyć górę bądź w dół tylko raz. Kolejne wciskanie tej samej kombinacji nie przesuwa nas dalej po katalogu...

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-10-14 19:24:13)

82

Odp: Sparta Commander

E tam - u mnie działa :) Może katalog się już skończył?

KMK
? HEX$(6670358)

83

Odp: Sparta Commander

Nie... Zatrzymuje się akurat w połowie katalogu i nie chce zejść dalej ;) Ostatnia wersja S_VBXE + SIDE (partycja 32 MB, sektor 512B). Działa to jakoś dziwnie, w jeszcze innym katalogu też tylko raz przechodzi, ale zaledwie o kilka plików w dół... Sprzęt mam sprawny ;) Na SIO2SD to samo, zresztą wczytuje poprawnie zawartość katalogów, bo da się zejść strzałką, tylko PG UP/DN fiksuje ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-10-15 10:14:16)

84

Odp: Sparta Commander

nie bijcie, jak zmusić SDX aby polubił się z VBXE

na końcu CONFIG.SYS-a dodałem

DEVICE S_VBXE
DEVICE CON

CON 80 = czarny ekran

jak zmusić ekran SDX aby działał w trybie 80 znaków VBXE ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

85

Odp: Sparta Commander

czarny ekran = masz wyjscie na monitor z gtia, a nie vbxe?

przechodze na tumiwisizm

86

Odp: Sparta Commander

wyjście jest OK, VBXE działa, chodzi o przełączenie na tryb 80 znaków

nie wiem czy jeszcze oprócz DEVICE S_VBXE jest potrzebne coś do szczęścia

jakaś inna wersja CON? DRAC coś wspominał o rozdzieleniu CON na dwa oddzielne moduły

czy QUICKED jest potrzebny ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

87

Odp: Sparta Commander

u mnie wystarcza dokladnie tyle co masz u siebie

przechodze na tumiwisizm

88

Odp: Sparta Commander

TeBe - a może chcesz gotowce - wyślę Ci zaraz paczkę configów....

89

Odp: Sparta Commander

tebe napisał/a:

CON 80 = czarny ekran

jak zmusić ekran SDX aby działał w trybie 80 znaków VBXE ?

Coś masz zrąbane, bo u mnie to działa. Może pokaż cały conifg.sys?

KMK
? HEX$(6670358)

90

Odp: Sparta Commander

ok, już działa, okazało się że przegapiłem nowy rdzeń 1.24, działałem na 1.20

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

91

Odp: Sparta Commander

edit: problems fixed..

how i can modify config.sys when i want run SC from root?
works great :)

Ostatnio edytowany przez w1k (2011-12-16 12:06:00)

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

92

Odp: Sparta Commander

Sparta Commander, uaktualnienie do wersji 0.8.4 po - nieudanej, przyznaję, wersji 0.8.3. Zmiany:

1) powinien znosić spokojnie brak dysku/katalogu, jaki chce otworzyć w oknie po uruchomieniu (albo powrocie z programu)

2) po uruchomieniu programu COM w trybie 80-kolumnowej konsoli na ekranie nie powinny się już pojawiać krzaki. Konkretnie sekwencja poleceń:

CON 80
SC

a następnie najechanie kursorem na (dajmy na to) MPTPLAY.COM powinno spowodować oczekiwany efekt, a nie ostrowy burzanu połączone z idiotycznym komunikatem 141 Cursor out of range i zwisem miękkim.

3) po uruchomieniu w oknie z kursorem będzie widać bieżący dysk i katalog, a nie ten zapisany w pliku SAV.

Proszę potestować i jeśli będzie działało w miarę dobrze, zrobimy uaktualnienie Toolkita.

PS. Wymieniony jest tylko plik SCMAIN.OVL, wystarczy podmienić.

EDIT: GOTO POST #99

Ostatnio edytowany przez drac030 (2013-02-07 18:15:55)

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Sparta Commander

drac030 napisał/a:

ostrowy burzanu


HAAAAAAAAAAAAAAAAHAHAHAHAHAHHAHHAAAAaaaaaaaaaaa!! ;) ;)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

94

Odp: Sparta Commander

Może coś mi umknęło, ale... jak się tworzy nowy katalog i zmienia nazwę? Mi skróty ctrl+k i ctrl+r nie działają. Zawsze muszę i tak w wierszu wpisywać MD i REN.
A tak w ogóle dzięki. Zaj.bista nakładka na SDX :)

Edit:
A sorry. Doczytałem, że to jest "to do".

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2013-02-06 20:30:40)

95

Odp: Sparta Commander

... a może tak dla zjebu jakieś kolorki pod vbxe dodać by wartało? ;)- Chyba nie problem :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

96

Odp: Sparta Commander

Potestowałem, z SC w wersji 0.84 teraz już można mieć najnowsze S_VBXE i wszystko działa jak się patrzy. Jak się nie patrzy to też działa.

Dzięki :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-02-06 23:09:49)

97

Odp: Sparta Commander

dalej jest problem, jeśli po restarcie SC nie mamy "dysku" poprzednio otwartego w panelu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

98

Odp: Sparta Commander

LEFT WINDOW: D1
RIGHT WINDOW: D1

can right window be only like mirror of left?
--faster loading :)

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

99

Odp: Sparta Commander

Pin napisał/a:

dalej jest problem, jeśli po restarcie SC nie mamy "dysku" poprzednio otwartego w panelu.

Ok, zobacz teraz. Napisałem całe inicjowanie od nowa. Tym razem proszę o wymianę obu plików: SC.COM i SCMAIN.OVL.

@w1k: will consider this when all other problems get fixed :)

Ostatnio edytowany przez drac030 (2013-02-07 18:16:35)

Post's attachments

sc084b.arc 15.21 kb, liczba pobrań: 14 (od 2013-02-07) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
KMK
? HEX$(6670358)

100

Odp: Sparta Commander

Jakby lepiej ;)-

Jeszcze jedna drobnostka, która jednak znacznie mogła by mi przyspieszyć część spraw związanych z obsługą. Czy przy przewijaniu długiego katalogu przy pomocy SHIFT ">", "<" można by zrobić tak, by przy przewijaniu w dół po osiągnięciu końca wpisów katalogu ostatnie naciśnięcie w/w kombinacji klawiszy spowodowało ustawienie kursora na ostatni wpis katalogu? (to samo, jeśli wracamy "do góry", czyli w tym przypadku na pierwszym wpisie)

Uruchamiając SC w zastępstwie za command.com nie mamy opcji wykonania autoexec.bat (lub odpowiednika). Czy istnieje możliwość dodania do konfiguracji SC danych zawartych w rejestrach: $02D9, oraz $02DA? Zwyczajowo ustawiam tam odpowiednio wartości $A, $2. Funkcjonalnie przydatne "turbo" kursorowe ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-02-07 18:30:01)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info