151

Odp: Sparta Commander

OJEJ ;) - działa.

:D

... ale jednak jedno mi nie działa.


CD katalog z linii poleceń (dolnej)

zamist wejść do katalogu (tak jak to miało miejsce wcześniej) to wychodzi do głównego katalogu dysku. To samo dotyczy się CD ..

Da się coś z tym uczynić?

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-02-13 19:02:12)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

152

Odp: Sparta Commander

Da się, tylko po co zmieniać katalogi przez linię komend? :D

EDIT: patrz niżej.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2013-02-15 01:03:13)

KMK
? HEX$(6670358)

153

Odp: Sparta Commander

Po to, że gdy interesujący nas podkatalog znajduje się na jednej z czterech stron do przewijania a katalog dysku nie jest posortowany to poszukiwanie właściwego wpisu to nieraz arcytrudne wyzwanie ;)- (szczególnie po dwóch głębszych :D )

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

154

Odp: Sparta Commander

Uhm. Ale przynajmniej jedną sprawę powinno być łatwo załatwić: wpisujesz SORTDIR : i masz posortowane.

SC póki co nie będzie sortował katalogów, bo do tego trzeba takowy w całości do pamięci wczytać. A 2x32752 bajty = za dużo, trzeba byłoby do dodatkowego RAM-u je ładować (może kiedyś).

KMK
? HEX$(6670358)

155

Odp: Sparta Commander

o sortowaniu katalogu nie śmiałem mówić, bo wiem ile zdarza mi się miewać plików w pojedynczym podkatalogu. Ogólnie najczęściej faktycznie wystarcza SortDir ;)-

EDIT:

Obecna wersja przyznam, całkiem niezła jest :) Teraz, to jak sobie myślę to taki SC powinien powstać, ale razem ze Spartą X te 24 lata temu ;)

EDIT2:

Czy bufor dla danych w czasie kopiowania został zmniejszony?

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-02-14 13:02:50)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

156

Odp: Sparta Commander

Jest mniejszy o pamięć zajmowaną przez SC (ok. 10k).

KMK
? HEX$(6670358)

157

Odp: Sparta Commander

Oprócz kolorów pod VBXE, to mam ostatnie (mam nadzieję na jakiś czas) pytanie :) Dało by radę zrobić "szybkie wyszukiwanie"? Coś takiego, jak jest np. w NC/TC "alt" + litera. To by było na prawdę coś ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

158

Odp: Sparta Commander

I wbudowana obsługa archiwów ARC, z możliwością rozpakowania, wejścia w archiwum, wypakowania zaznaczonych plików z archiwum, tudzież skompresowania zaznaczonych plików... To też byłoby naprawdę coś :)

159

Odp: Sparta Commander

pinokiur: konieczne posortowane katalogi

przechodze na tumiwisizm

160

Odp: Sparta Commander

Won't get the chance to test this till later (it's Valentine's Day), but how many files per directory is SC catering for that it can't fit them in RAM in order to sort them? Folks with 1,000s of files per folder need to rethink their organisational skills! :)

161

Odp: Sparta Commander

sortowanie katalogu, oczywiście rzecz dobra lecz pamięciożerna. To bym odpuścił, bo mając w katalogu max 1423 pliki to może być problem ;)-

Jacques - już teraz rozpakujesz archiwa (runext - ARC, ZIP), resztę trzeba robić ręcznie (pakowanie). Może i dobrze, bo skończy się na tym, że bufor do kopiowania będzie miał 1kB jak się SC rozrośnie ... no i to będzie dopiero męczarnia ;)


EDIT:

Znalazłem jeszcze babola.

* prawy panel na dysku "L:", podkatalog demo, dużo wpisów więc ekran przewijam dwa ekrany w dół. Odpalam demo. Po uruchomieniu cold reset i restart SDX i SC. SC odpala i wyskakuje coś takiego:

"166 Range error"

.. z czego widzę błąd wyskakuje przy próbie odczytania katalogu z dysku L: na prawym panelu. W takim przypadku pomaga wykasowanie SC.SAV ... choć robiłem to dziś już z 5 razy z tego powodu ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-02-14 16:36:41)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

162

Odp: Sparta Commander

Ad szybkie wyszukiwanie: widzę, że jest to w TC, ale nie bardzo wiem, co ma robić. Z uwagi Candle wnoszę, że ta funkcja, żeby działała zgodnie z oczekiwaniami, wymaga posortowanego katalogu. Opisz, co ma robić, zastanowimy się.

Ad wbudowana obsługa ARC: listowanie archiwum i ekstrakcję plików powinno się dać w miarę bezboleśnie zrobić, z pakowaniem może być gorzej, ale jeśli nie masz na myśli dorzucana plików do istniejącego archiwum (otwieramy archiwum i wkopiowujemy pliki), a tylko takie pakowanie jakie jest np. w TC (wjeżdżamy na katalog i dajemy archiwize), to powinno się dać w miarę prosto zrobić. W pakowanie wybiórcze zaznaczonych plików mocno powątpiewam :)

flashjazzcat napisał/a:

how many files per directory is SC catering for that it can't fit them in RAM in order to sort them

All of them in either directory. Even one directory would require 32k of RAM to be sorted, whereas with SC loaded there's only about 25 KB left.

Pin: no tak... błąd poprawię, kiedy wrócę do domu.

KMK
? HEX$(6670358)

163

Odp: Sparta Commander

drac030 napisał/a:

Pin: no tak... błąd poprawię, kiedy wrócę do domu.

GroBen danke ;)-

Ad szybkie wyszukiwanie:

Wydaje mi się, że będzie z tym jednak problem taki, że do dodania takiej funkcji katalog trzeba by było mieć cały w pamięci. Odpuszczam pytanie więc, bo mogą być z tą opcją problemy. Chyba, że SC katalog będzie trzymać w EXT ram? ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-02-14 18:31:23)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

164

Odp: Sparta Commander

Panowie, a sortowanie w miejscu? Nie zajmie dodatkowej pamięci, ponad odczytanie całego katalogu na raz. http://pl.wikipedia.org/wiki/Sortowanie … _w_miejscu

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

165

Odp: Sparta Commander

drac030 napisał/a:

Ad wbudowana obsługa ARC: listowanie archiwum i ekstrakcję plików powinno się dać w miarę bezboleśnie zrobić, z pakowaniem może być gorzej, ale jeśli nie masz na myśli dorzucana plików do istniejącego archiwum (otwieramy archiwum i wkopiowujemy pliki), a tylko takie pakowanie jakie jest np. w TC (wjeżdżamy na katalog i dajemy archiwize), to powinno się dać w miarę prosto zrobić. W pakowanie wybiórcze zaznaczonych plików mocno powątpiewam :)

Już listowanie archiwów i ekstrakcja byłyby bardzo wygodnym usprawnieniem, a wszystko ponad to (kompresja) ewentualną wartością dodaną :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2013-02-14 19:07:25)

166

Odp: Sparta Commander

SC to ultra-wygodny wynalazek i faktem jest, że od czasu zaistnienia owego produktu zupełnie nie używam command procesora. Ostatnią sprawą, której mi zajebiscie brakuje to obsługa plików *.bat.

AdamK - odczyt całego katalogu na dzień dobry to złe rozwiązanie (czasowe), jeśli masz kilkaset plików w katalogu. Nawet odczytanie całego katalogu dysku (np. partycji HDD) w trybie pliku zajmuje trochę czasu (nie wspominając o SIO, bo to już byłby istny kosmos). Ucierpiała by na tym "miodność" używania SC, że tak powiem ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

167

Odp: Sparta Commander

side loader sortuje w miescu algorytmem o zlozonosci o(n*log(n))
SC bedzie wygodny jak generalnie przyspieszy

przechodze na tumiwisizm

168

Odp: Sparta Commander

Co do sortowania, o ile rozumiem, katalog trzeba wczytać w całości do pamięci, żeby go posortować. Myślałem, że z postu #162 wynika jednoznacznie, iż SC nie dysponuje buforem odpowiedniej wielkości. Jeśli błądzę, to proszę mnie oświecić w tym względzie.

@candle: SC "generalnie" nie przyspieszy, może jedynie przyspieszyć skrolowanie paneli (pod VBXE), co jednak nie jest IMHO ważniejsze niż wyeliminowanie najważniejszych błędów.

KMK
? HEX$(6670358)

169

Odp: Sparta Commander

draco, o to wlasnie chodzi i nie jest to mniej ważne niz błędy o których mówisz
pamięci masz 512k, korzystaj

przechodze na tumiwisizm

170

Odp: Sparta Commander

Zaczynam rozumieć miłośników MagiC-a - co prawda miał kupę błędów i wywalał się co 10 minut, ale za to szybko rysował okienka :P

Poprawka do błędu zgłoszonego przez Pinokia plus drobiazgi.

EDIT: p. niżej

Ostatnio edytowany przez drac030 (2013-02-17 00:30:28)

KMK
? HEX$(6670358)

171

Odp: Sparta Commander

Why not limit files per directory to 256? My math: 23 (size of RAW entry) * 256 = 5,888 bytes. Sure - I can understand the desire to accomodate the theoretical upper limit of entries, but does anyone actually put more than 256 files in a directory?

172

Odp: Sparta Commander

SC should well operate within SDX own limits, not create new ones. I can imagine an anger of not being able to list certain directories ;) and yes, there seem to be quite a lot G2Fs, SAPs and other files in few directories of mine. Sorting? I don't need it at such cost - it's good enough to list what you have in the dir the way you have it :)

173

Odp: Sparta Commander

5888 bytes * 2 panels = 11776 bytes. That's waste of RAM. Current code requires slightly less than 2k in memory to handle directories without any additional limit.

KMK
? HEX$(6670358)

174

Odp: Sparta Commander

As you wish. Personally I find at least being able to group files by TYPE when I need to, and name when I don't is indispensable. SORTDIR can't sort a directory two ways at once... ;)

Speaking of waste... of processor time, in this case: simplest way to overcome slow-scrolling problem is not to scroll the whole column by single lines, but to simply display the next "page" when the cursor is at the bottom. The cursor would then position itself at the top of the next list of 20 files - no repeated redraws needed. Do the reverse when the cursor goes past the top of the displayed list.

Just offering suggestions anyway... it looks really nice with the S_VBXE driver.

EDIT: oddest thing - scrolling seems no slower with the RC_GR8.SYS driver than with VBXE. I find this surprising.

Ostatnio edytowany przez flashjazzcat (2013-02-14 23:23:11)

175

Odp: Sparta Commander

flashjazzcat napisał/a:

simplest way to overcome slow-scrolling problem is not to scroll the whole column by single lines, but to simply display the next "page" when the cursor is at the bottom. The cursor would then position itself at the top of the next list of 20 files - no repeated redraws needed. Do the reverse when the cursor goes past the top of the displayed list

Eddy's file selector works like that and I don't like this mode very much. Anyway, a similar thing can be accomplished in SC by pressing Shift/Ctrl/down-arrow and Shift/Ctrl/up-arrow.

KMK
? HEX$(6670358)