26

Odp: Design serii XL vs Design serii XE

No i ta dziura na kartridż do której różne rzeczy wpadały.

Nie zgodze sie. A 1200XL, 1400XL itp nie mialy dziury na gorze tylko z boku.... A te maszyny z serii XL najbadziej mi sie podobaly. Np. 1200XL ma calkowicie inna klawiature niz inne XLki (inny material) - blyszczace a nie matowe...

27

Odp: Design serii XL vs Design serii XE

A ja tradycyjnie jestem za XE. Wiadomo Ładny szary kolor. Ukośne klawisze konsoli ładnie wkomponowane w całość. Nie mają racji ci co mówią że XE naśladuje ST-eki. To St-eki naśladowały XE.  ;)
A co do XL. Ten kolor czarno-beżowy kojarzył mi się z .......... trumną (nie mylić ze Spectrumną  ;) ) No i ta dziura na kartridż do której różne rzeczy wpadały. Z drugiej strony to w sumie kwestia gustu. Może niektórym ten tandetny (moim zdaniem) design podobał się właśnie dlatego że był jaki był. Ale przecież o gustach się nie dyskutuje.  :rolleyes:

co ma tandetny design i wykonanie, mozna sie przekonac patrzac na XL i Xe po latach.
XL nadal jest bezowo-brazawy z eleganckimi srebrnymi wstawkami a z XE robi sie zoltoszary potwor z wiesniackim-pomaranczowym napisem Atari :P
poza tym w XE Atari oszczedzilo nie tylko na obudowie, XL'ki maja zdecydowanie lepiej wykonana klawiature niz XE

ogolnie XE tez mi sie podoba :) , ale za bardzo przypomina ST/Falcon

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

28

Odp: Design serii XL vs Design serii XE

Seria XE rox!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...