1

Temat: Digital Data Deicke

Witam.

Znalazłem wczoraj coś takiego jak ATARI DIGITAL DATA DEICKE HD 64. Co to jest i do czego to służy ? Nie moge wygooglowac informacji o tym ( chyba ze w j. niemieckim )

Tutaj zdjęcia w obudowie i bez obudowy:
http://img709.imageshack.us/gal.php?g=img9337c.jpg

2

Odp: Digital Data Deicke

Wygląda, jak dysk 64 MB do ST.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Digital Data Deicke

Jest to dysk twardy do Atari ST.

Edit: Dely:Pisaliśmy w tym samym czasie :)

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2010-09-19 19:15:13)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

4

Odp: Digital Data Deicke

Ile to moze być warte ? :P nie chce może ktoś tego kupić ?

5

Odp: Digital Data Deicke

Jak widzę - podróba Megafile-a, nawet z obudową od Megafile-a. Brak kabla sygnałowego obniża wartość - skąd jesteś i ile chcesz za niego? JAk rozsądna cena, okolice Warszawy i okaże się sprawny - pogadamy ;) Chętnie taki przygarnę, choć wymaga małej elektrowni w sumie ;)

Sikor umarł...

6

Odp: Digital Data Deicke

W takim stanie to ze dwajścia zeta - wszystkie piniendze. Żółte jak cholera - pewnie z pół butelki wybielacza pójdzie, naklejka porwana, brak kabla ACSI. No i niewiadomy stan techniczny.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Digital Data Deicke

Sikor:

setho napisał/a:

Ile to moze być warte ?

Więc nie wiem ile moge zyczyc sobie za to :P :) myślałem ze sie ktoś tutaj wypowie jak to mniej wiecej stoi cenowo. Stan techniczny hmm podlaczam do gniazdka odpalam lampka power sie świeci potem zapala sie lampka od dysku i potem śmiga cały czas. Dotykałem dysku - kręci sie, wiatrak z tyłu obudowy tez więc chyba źle nie jest.A czemu to jest podróbka ? W środku układy scalone z logo ATARI więc wygląda jakby produkowane przez ATARI. Kable może gdzieś mam :| musze poszukać.

8

Odp: Digital Data Deicke

A co za nalepka jest od spodu ??? Jak atarowska to chyba nie podróba. Mam Megafila i wygląda identycznie jak ten (wewnątrz też). Tylko ja mam z przodu napisane Atari Megafile 30 (ale wewnątrz jest 62MB).

9

Odp: Digital Data Deicke

Tak tytułem sprostowania po latach - to jest oryginalny Megafile 60, tylko przerobiony przez Digital Data Deicke. Cała przeróbka sprowadzała się do wycięcia żeberek maskownicy wentylatora i wstawienia tam metalowej kratki. Wycinane chyba ręcznie brzeszczotem... w podobny sposób "udoskonalali" drukarki SLM804 (DDD laser/8+) gdzie wycinali (w równie finezyjny sposób) w przednim panelu dziurę pod przełącznik "pauzy" (trybu czuwania).

Moja kolekcja: Atari 1040STe (4MB), Atari 1040STfm (4MB, BLiTTER, AT-ONCE+), Atari 800XE (SIMM EXP 1MB), Atari 800XL (RAMBO XL 256kB), Atari 600XL (64kB), Sinclair ZX SPECTRUM+ (48kB), TIMEX Computer 2048 (48kB), Commodore A600 (2MB+4MB, HDD CF 4GB), Commodore C64C.

10

Odp: Digital Data Deicke

Przydałoby si ę opisać to w Atariki, jak to sprawdzona wiadomość.

Sikor umarł...