Temat: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

PunBB bbcode test

REGULAMIN KONKURSÓW DLA ATARI XL/XE NA ZIMOWYM SILLYVENTURE 2k10 PARTY

UWAGI OGÓLNE

- Aby konkurs odbył się w danej kategorii wymagane są minimum 3 prace

- Prace dostarczamy na party najpóźniej w sobotę, do godz. 13:00

- Prace można także przesłać e-mail'em do czwartku 9-go Grudnia na adres greymsb@poczta.fm do godziny 12:00; prace przesłane po tym terminie mogą zostać nie uwzględnione w Compo.

- Obowiązuje całkowity zakaz używania nielegalnych rozkazów procesora 6502 (komputer prezentacyjny może być np. wyposażony w procesor 65c816)

- Każda praca lub zewnętrzny program do konfiguracji w czasie przeprowadzania jakichkolwiek operacji I/O musi odwoływać się do urządzenia "D:"

- Wszelkie wywołania procedur OS muszą odbywać się poprzez tablicę skoków

- Prace będą uruchamiane pod Sparta DOS X, MyDOS, ew. SDLOAD lub MSDOS (z partycji SDX) jeśli w trakcie działania nie doczytywane są dodatkowe dane

- W czasie operacji I/O nie wolno zapisywać niczego w obszar procedur FP OS'a ($D800-$DFFF)

- Dwa banki dodatkowej pamięci rezerwuje się na ew. potrzeby DOS'a

- Każda praca musi być opisana w pliku tekstowym; plik taki musi zawierać tytuł pracy, autora(-ów) oraz kategorię konkursową

- Prace wystawione na konkursach będą opublikowane na stronie zlotu, wszystkie prace posiadają status freeware

- Wszyscy uczestnicy są w jury

- W razie wszelkich wątpliwości odnośnie treści regulaminu należy bezzwłocznie skontaktować się z organizatorem


Specyfikacja platformy prezentacyjnej
--------------------------------------------------------------------
Atari XL/XE/XEGS
Procesor 6502 lub 65c816
1088kB / 576kB (tryb "zgodności" z 130XE) portB RAM
Stereo
MyDOS 4.5x / Sparta DOS X 4.42
XL OS, lub DracOS 65c816
HDD: (PBI/ECI) IDE'a/KMK-JŻ

--------------------------------------------------------------------


COMPETITIONS


8-bit Graphics Compo

- Obowiązują wszystkie postanowienia działu /uwagi ogólne/

- Praca może zostać dostarczona w postaci samouruchamialnej; w przeciwnym przypadku praca musi być dostarczona wraz z przeglądarką zdolną wyświetlić grafikę

- Jeśli grafika jest w postaci samouruchamialnej należy również dostarczyć źródło (np. plik g2f).

- Używanie dodatkowej pamięci jest zabronione.

- Przerysowywanie cudzych prac (jak również wcześniej wystawianych, znalezionych w sieci, zeskanowanych itp.) jest zabronione.


8-bit Music Compo

- Obowiązują wszystkie postanowienia działu /uwagi ogólne/

- Praca może zostać dostarczona w postaci samouruchamialnej; w przeciwnym przypadku praca musi być dostarczona wraz z playerem zdolnym ją odtworzyć

- Jeśli muzyka jest w postaci samouruchamialnej należy również dostarczyć źródło (np. plik rmt).

- Utwór może wykorzystywać drugi układ POKEY (stereo).

- Maksymalna długość utworu to 4 minuty - dłuższe mogą zostać w czasie konkursu wyciszone.

- Covery utworów (wcześniej wystawianych, znalezionych w sieci itp.) są zabronione. Jeśli dostarczone zostaną więcej niż 2 covery zostanie zorganizowane dodatkowe Cover Compo.

- W pracach w postaci samouruchamialnej dopuszcza się korzystanie z dodatkowej pamięci, jednakże musi być możliwość wskazania używanych banków pamięci za pomocą konfiguratora lub oddzielnego pliku konfiguracyjnego

- W pracach można wykorzystać maksymalnie dwa kanały dla sampli - konkretnie w tym przypadku chodzi wyłącznie o dwa programy - np. MPT (MD2/D8), czy nieukończony tracker TL :)

- Dozwolone jest użycie programu SoftSynth.

- Jeśli praca nie zakwalifikuje się do konkursu, może zostać zorganizowane dodatkowe Compo - np. MOD Compo (w tym przypadku konkretnie: 4chn, max 62 sample po max. 16kB w tym jeden do max 22kB).


8-bit Intro Compo

- Obowiązują wszystkie postanowienia działu /uwagi ogólne/

- Maksymalna objętość pliku wykonywalnego to 16 KB

- Maksymalny czas trwania - 10 minut.

- Dopuszcza się wykorzystanie dodatkowej pamięci RAM poprzez portB - maksymalnie 992 KB (62 banki) lub 480KB (30 banków) w przypadku użycia rozdzielnego dostępu Antica do rozszerzonej pamięci (dwa nieużywane banki pamięci pozostają na potrzeby DOS-a);

- W przypadku wykorzystania dodatkowej pamięci musi istnieć możliwość wyboru banków za pomocą wewnętrznego, lub zewnętrznego programu do konfiguracji.

- Wskazane jest, by intro miało możliwość powrotu do OS (skok JMP ($0A) za pomocą dowolnego klawisza lub RESET), w przeciwnym przypadku musi po zakończeniu wykonać "zimny reset"


8-bit Demo Compo

- Obowiązują wszystkie postanowienia działu /uwagi ogólne/

- Maksymalna objętość pracy to 15 MB

- Maksymalny czas trwania pracy to 15 minut

- Prace "całodyskowe" są zabronione

- Dopuszcza się wykorzystanie dodatkowej pamięci RAM poprzez portB - maksymalnie 992 KB (62 banki) lub 480KB (30 banków) w przypadku użycia rozdzielnego dostępu Antica do rozszerzonej pamięci (dwa nieużywane banki pamięci pozostają na potrzeby DOS-a);

- W przypadku wykorzystania dodatkowej pamięci musi istnieć możliwość wyboru banków za pomocą wewnętrznego, lub zewnętrznego programu do konfiguracji.

- Wskazane jest, by demo miało możliwość powrotu do OS (skok JMP ($0A) za pomocą dowolnego klawisza lub RESET), w przeciwnym przypadku musi po zakończeniu wykonać "zimny reset"

Uwaga !!! W przypadku mniejszej ilości prac w kategoriach 8-bit Intro Compo oraz 8-bit Demo Compo (za zgodą autorów obecnych na party) rozważa się możliwość stworzenia na party nowej kategorii: 8-bit Code Compo. Osoby wysyłające prace drogą e-mail automatycznie godzą się na taką ewentualność.


8-bit Code Compo

- Obowiązują wszystkie postanowienia działu /uwagi ogólne/

- Maksymalna objętość pracy to 15 MB

- Maksymalny czas trwania pracy to 15 minut

- Prace "całodyskowe" są zabronione

- Dopuszcza się wykorzystanie dodatkowej pamięci RAM poprzez portB - maksymalnie 992 KB (62 banki) lub 480KB (30 banków) w przypadku użycia rozdzielnego dostępu Antica do rozszerzonej pamięci (dwa nieużywane banki pamięci pozostają na potrzeby DOS-a);

- W przypadku wykorzystania dodatkowej pamięci musi istnieć możliwość wyboru banków za pomocą konfiguratora lub odzielnego pliku konfiguracyjnego

- Wskazane jest, by praca miała możliwość powrotu do OS (skok JMP ($0A) za pomocą dowolnego klawisza lub RESET), w przeciwnym przypadku po zakończeniu musi wykonać "zimny reset"

Rulezki opracowane w oparciu o regulamin Głuchołazy Atari Party (Dely), zmiany opracowali: PIN/TRS, GRZYBSON/SSG.

W razie pytań kontakt:

pin MAŁPA ghnet.pl,
GG: 3249345, tel.: 511-872-822

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2010-10-11 00:52:03)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

2

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Szacunek!!
Pięknie opisane!

Super że compoty prowadzi drewniany człowiek:) !
Miejmy nadzięje że będzie sporo prac.

I Sikor będzie mógł już coś napisać jak są napisane jasno zasady:)


p.s. caaaaaaałooodoooooobooowy skleeeeeeep moooooonnoooooopoooooooolooooooowy!

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-09-30 09:57:36)

3

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Panie i Panowie:)  Jakby były dodatkowe pytania to proszę o bezpośredni kontakt z PIN'em. Niestety wyjeżdżam na tydzień - wracam w przyszły Czwartek i ruszam do boju :)

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2010-09-30 11:10:44)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

4

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

grey & pin, fajnie, że są już zasady compotów :)

grey, panie też uwzględnij.

Ostatnio edytowany przez innuendo (2010-09-30 10:08:57)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

5

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Innuendo: Przepraszam za to "faux pas" :)

As: Zgadzam się z Tobą w 100% co do Pina :) Nadaje się do tej roli po prostu najlepiej !

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

6

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Jeśli ktokolwiek potrzebuje w ramach testów sprawdzić pracę na "platformie prezentacyjnej" - to zapraszam na priv ;)- Praca oczywiście nie będzie nikomu pokazywana / powielana itd.


EDIT - Grey - będzie na miejscu GRZYB z com'em?? - chodzi o podłączenie SIO2PC na potrzeby zgrywek. Dwa - obowiązkowo TC z pluginem Pajero do ATR.

Prace proponuję dostarczać w następującej postaci:

* Dyskietki 5.25" - 90/130/180kB - format MyDOS, lub Sparta DOS X
* Dyskietki 5.25" - 360 - format MyDOS, lub Sparta DOS X - zgodny z XF551
* Dyskietki 3,5" - 90/130/180/360/720 - format MyDOS, lub Sparta DOS X - zgodny z XF551
* Dysk CD / DVD - zapis w obrębie jednej sesji. Dla bezpieczeństwa do danych zapisanych na płycie zapiszcie w katalogu TEMP dowolne brednie w postaci np. 100MB bzdur :). Po prostu w przypadku prac, które nie zajmują zbyt wiele "objętości" mogą wystąpić problemy z zapisem.
* Można na partyplace podejść z SIO2SD - w sensie całego urządzenia. Formaty zapisu są opisane w regulaminie :)

PACZ do REGULAMINU!!!!

uwagi ogólne:

* aby konkurs się odbył, muszą być 3 prace, oraz dwóch autorów ;)-


... z autopsji wiem też, iż z urządzeniami zaopatrzonymi w interface USB bywają problemy - dlatego sugestia, by nie przynosić na miejscu prac na wynalazkach zwanych pendrajwem :)


GREY - wyrzuć "małpę" z mojego adresu mailowego :) - nie potrzebuję Viagry, zegarków ROLEX czy też innych utensyliów do powiększania penisa. Jest mi to po prostu zbędne ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-09-30 16:24:31)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

"- Przerysowywanie cudzych prac (...) jest zabronione."

Moze wyrzucic ten zapis z regulaminu? Jest tyle fajnych plakatow, obrazow, szkicow itp. do przerysowania. Zapytam sie po raz setny: co to komu szkodzi?

Dodam tylko, ze nie chodzi mi o przerabianie grafy z innych platform, konwerty, skany, retusze i tym podobne techniki lecz o reczne pixelowanie od zera.


W przypadku takiego regulaminu jak jest nalezaloby byc konsekwetnym i zakazac umieszczania efektow w demach znanych z innych platform.


O zakazie dem calodyskowych a takze o przymusie dopasowania sie do sparty nie wspomne o.O

8

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

AS... napisał/a:

I Sikor będzie mógł już coś napisać jak są napisane jasno zasady:)

Sikora nie będzie. I już. Jak dla niego - eot.

Sikor umarł...

9

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Kiedy napisano ostatnie demo całodyskowe?? :) - 10 lat temu? - 12-13? - chyba jakoś tak. Jestem prawie przekonany, że nie pisząc w regulaminie o demach całodyskowych prawdopodobnie przez najbliższe 10 lat stanowiły by one 1-2% populacji programów z dziedziny /DEMO/ ;)- i nikt zapewne nie zauważyłby nieistniejącego problemu.

Albo inaczej zapytam. Kto z Was zadeklaruje napisanie dobrego dema "całodyskowego" i uzasadni, dlaczego musi ono występować w tej postaci? - chodzi o różnicę dla której nie istnieje możliwość, by ze względu na design demo nie mogło ruszyć z pliku/ów :) - Myślę, że nawet "TotalDaze" z muzyką odgrywaną w czasie ładowania możliwe by było do zreplikowania w warunkach dosowych. Dodatkowo różnica mogła by być taka, że zamiast 2 kanałów na pokeya w czasie ładowania ze SIO na PBI mielibyśmy 4 i dużo więcej czasu :D. Zapraszam do dyskusji.

Przerysowanie prac - nie wypowiadam się, gdyż takie zapisy istniały w regulaminach od zawsze a bazowo użyłem tego z Głuchołaz. Nie mam na ten temat zdania :)

Do Sparty, lub MyDOS'a. Czy potrzeba czegoś więcej? Są to co najmniej dwa w tym jeden względnie -  normalne dosy a nadmienić należy, iż maszyn z dyskami twardymi mało nie jest. Należało by to skonfrontować z rzeczywistością po prostu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Chyba kaczyzm zawladnal Twym umyslem :) . Po kiego zakazywac, moze ktos napisze demo calodyskowe. Po co sztuczne ograniczenia i nakazy? Chyba, ze to jest najdluzsze i najglupsze (bez urazy) regulamin compo. Nie wiem po co sie upierasz.
Najlepiej by bylo zeby compo machine mialo tylko ext ram i stereo. Reszta zalezy od tworcy dema.

Co do graf takze podtrzymuje swoje zdanie.

11

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

mazi napisał/a:

Po kiego zakazywac, moze ktos napisze demo calodyskowe. Po co sztuczne ograniczenia i nakazy?


... otóż po jedno. Że jak się już użeram przez połowę czasu zlotu z pracami, które nawet na "normalnych" Atarkach nie działają nie wiedzieć czemu, to chyba tylko faszystowskimi metodami można zapewnić sobie minimum luksusu :). Bo później jest tylko jęczenie, dlaczego się kompoty opóźniają. Otóż dlatego.

Czy sztucznym ograniczeniem jest zwiększenie dozwolonej ilości pamięci z 320k na ponad 1MB?? ;)-

Mazi - napisz demo ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Czyli robisz to dla wlasnej wygody...
Dema nie ma co pisac, zbyt zryty regulamin :)

13

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

w którym miejscu??

- bo masz za dużo ramu
- bo i tak dopuszcza się odpalenie dema BEZ DOS'a?? (initem)
- bo masz rozdzielny dostęp Antica do EXT ram?
- bo 0.5% programów walnie coś do FP, więc i tak istnieją paczowane wersje programów?

poza tym - zrozumiawszy reguły doszedł byś do wniosku, że jest to dla wygody wszystkich ;)-

Możecie napisać do organizatora i regulamin znieść kompletnie, ja się przy niczym nie upieram. Później jest tylko jęczenie, że kompoty są 3 godziny po czasie i nie wszystko chce działać. I już nie chodzi o moją Atarkę, bo takie sytuacje można zaobserwować na dowolnym komputerze :)

A inna sprawa, to czy będzie taki, czy inny regulamin to i tak nie wiadomo, czy będzie choć jedna praca. No - może ode mnie coś będzie ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Proponuję zrobić to jak na zachodzie. zgrać wszystkie demka na video/cokolwiek i jechać z playbacku :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

15

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Niezgadzam się..!
Nie chcę oglądać asskickeer II hd rip by sword soft.

Ja chcę kompoty które prowadzi Pin na swoim Atari, prawdziwym Atari.

A że występuje dreszczyk emocji że coś nie odpali bądź Pin przełączył jeden z 30przełączników jakie ma w Atari, Panowie i Panie przecież na tym polega również urok compotów!

16

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Pin napisał/a:

poza tym - zrozumiawszy reguły doszedł byś do wniosku, że jest to dla wygody wszystkich ;)

Haha, wlasnie ze dla Twojej zlociutki :) Zreszta na Twojej maszynie nigdy nic nie chodzi, w szczegolonosci na czas :)
http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopi … 08#p114508  :P

17

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

na kompotach jakoś nie kojarzę sytuacji, by coś nie poszło na maszynie pina.
więc nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków.

18

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

mam 5 przełączników:

* ram: 64kB/576kB/1088kB
* Sparta DOS X on/off
* Stereo on/off
* zasilanie HDD on/off
* OS SW - XLOS/DracOS

Po wyłączeniu wszystkiego mam Atari + 64kB ram.

Zapytam tak: czy ktoś napisze demo, do którego należałoby dostosować regulamin?? Propozycje i DEKLARACJE w tym wątku :) - żaden problem ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

A ja kojarze. Nawet na tegorocznych Glucholazach. Wiec spokojnie z tymi wnioskami.

20

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Z Demem Delego, które było uruchomione na nowej i moim zdaniem nie do końca dopracowanej wersji programu MSDOS? :)- ... która jak się okazuje nie działa nie tylko u mnie.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Sikor napisał/a:
AS... napisał/a:

I Sikor będzie mógł już coś napisać jak są napisane jasno zasady:)

Sikora nie będzie. I już. Jak dla niego - eot.


A Ty się obraziłeś na świat czy co???

22

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

@As, nie, poczytaj sąsiedni wątek - Hospes mnie upewnił, że lepiej wciskać "F5" niż się na SV wybrać. Więc wolę te swoje F5 wciskać ;P

Sikor umarł...

23

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

I nie będzie Sikorówki???
Sikor wyluzuj się.

Jest zlot atari w końcu nad morzem, a Ty nie chesz przyjechać:(
-szkoda! Nie ma sensu się obrażać. Trzeba szykować dema:)

24

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

@As, jak napisałem. Dla mnie eot i nie zamierzam brać udziału w dalszej dyskusji. Nie mam mnie na tegorocznej edycji i już. Miłej zabawy.

Sikor umarł...

25

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Sikor fochujesz sie jak Dracon 6 lat temu :p
Wpadaj :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."