26

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Sikor - ja, biorąc pod uwagę niektóre wypowiedzi musiałbym dać sobie spokój jakieś 5 lat temu :) Lecz - mam to po prostu gdzieś - i tyle w temacie ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

27

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

pinokiur, a moze napisz ladnie i jawnie ze vbxe tez moze byc  (i tak nikt nic nie napisze, wiec co tam)

przechodze na tumiwisizm

28

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

jeśli będą prace na VBXE - to konkurs może się odbyć. Problemu nie ma. Jeśli będą na Wild - też nie ma problemu. Niemniej jednak ważnym jest, by były jakiekolwiek - bo bez prac każdy reg. jest do bani ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-10-02 09:23:14)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

29

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

no i widzę, że nikt nie deklaruje chęci napisania dema całodyskowego :) - nadal czekam :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

30

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Wiem kto wciąż (od 4lat) pisze....

no ale mało brakowało, by Ci teraz szczena opadła: http://atari.fandal.cz/detail.php?files_id=6277

31

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

no i co :) - czy owa produkcja nie mogła by zadziałać z pliku/ów? Czy autor dane wpisuje od razu do "sektorów"?? :D

... i tak, jak dla mnie ładowanie tych danych przez kilka minut po SIO jest troszkę bez sensu.

Ok - jeśli ogół zapragnie dem sektorowych, to niechaj organizator zmieni regulamin i tyle :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

32

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Pinek, tam po prostu nie ma wolnych banków ponoć ;P

Sikor umarł...

33

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Pin napisał/a:

... i tak, jak dla mnie ładowanie tych danych przez kilka minut po SIO jest troszkę bez sensu.

A jednak z różnego rodzaju urządzeń SIO (FDD, SIO2IDE, SIO2SD, SDRIVE) korzysta większość użyszkodników ;)

34

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Niech sobie korzysta :)- przecież diabeł w tym nie siedzi ;)-

Powiem tak, jeśli przyjęty zostanie jakiś regulamin w jakiejś tam formie to winien być respektowany przez biorących udział w kompo. Jeśli organizator stwierdzi, że zawarte tu czy tam propozycje zmian coś jednak wniosą (czy potencjalnie wnieść mogą) - to zasady ulegną modyfikacji. Jak dla mnie to autor powyższego dema chcąc zgłosić pracę do konkursu (np. w obecnej formie) mógłby bez znaczącego wysiłku zmodyfikować demo tak, by było zgodne z regulaminem. Danych do powyższego dema w samych plikach ATR jest powiedzmy 260kB, więc wedle zasady "masz łeb i ch*** :) - to kombinuj" myślę, że wszystko jest możliwe. Jeśli wiec autora nie stać na to, by dostosować się do i tam mało rygorystycznego regulaminu, który i tak jak na razie widzę, że podlega dyskusji, to niechaj opublikuje swoją pracę na innym party - jeśli taka konieczność zaistnieje. Każdy poprzedni regulamin mówił o 320kB ram i było to pewne, jak amen w pacierzu i nikt nikomu nie miał tego za złe. :). Tyle.

Pytanie - oprócz całodysków, co tak bardzo wam się nie podoba i dlaczego.

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-10-03 18:24:44)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

35

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Pinku,
A w czym problem zapuścić demo całodyskowe???
Ja bym chciał aby nie było regulaminu i było dużo dobrych dem. :)

36

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Wyjaśnijmy sobie raz a dobrze:

Demo całodyskowe: działa tylko na stacji dysków (ew. może będzie działać na SIO2IDE/SIO2SD/SIO2PC).
Demo plikowe: działa *wszędzie*.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

37

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

o - w sumie na to nie wpadłem. Argumentacja słuszna :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

38

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

AS... napisał/a:

Pinku,
A w czym problem zapuścić demo całodyskowe???
Ja bym chciał aby nie było regulaminu i było dużo dobrych dem. :)

Tak wiem,
Już to odkryłem z sio2ide. I nawet działają takie dema:)
-Ale dalej nie rozumiem w czym problem aby Pinek zakupiścił takie demo ze swojej xfki???

39

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

AS, była tu wielokrotnie mowa, że jeśli ktoś napisze takie demo, to nic nie stoi na przeszkodzie, by było takie compo. Nikt nie napisał, że chce takie demo pokazać, to po co mnożyć byty i tworzyć kategorię, która będzie pusta? Zawsze jest jakieś utyskiwanie na regulamin a regulamin to w zasadzie taki punkt odniesienia a nie ścisła wykładnia. Osobiście nie mam stacji dysków i mi obojętne, czy ktoś takie demo stworzy, czy też nie :) Nie utyskiwać, tylko tworzyć.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

40

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

nie - nie chodzi o dodawanie kategorii, bo to jest kompletnie bez sensu - tylko pytam, czy koniecznie ktoś chce to zmienić - a już nawet nie pytam, czy cokolwiek deklaruje :) - bo i tak pewnie ponarzeka i niczego nie napisze :).

... i sprowadza się do tego, co pisze Dely. Demo całodyskowe wymaga stacji, lub czegoś w rodzaju SIO2IDE / SD - demo plikowe nie wymaga niczego ;)-

.. a dobrym przykładem na to, że całodysk jest bez sensu to ostatnie demo na 1MB. Ładuje się toto wieki i nic z tego więcej nie wynika :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

41

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Pin, i tak jest sporo kategorii już. Całą energię potrzebną na dyskusje można spożytkować na napisanie/stworzenie/skomponowanie czegoś :)

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

42

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Pin napisał/a:

Demo całodyskowe wymaga stacji, lub czegoś w rodzaju SIO2IDE / SD - demo plikowe nie wymaga niczego ;)-

:D

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-10-07 16:51:06)

43

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

(C) by Kononowicz. Niczego :) - dema plikowe można uruchamiać nawet na grzebieniu :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

44

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Lipa, na moim grzebieniu Numen wiesza się w połowie ;)

45

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Widać za mało ząbków.

Koniec offtopa, albowiem rozdzielę urlopy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

46

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Hmm... nie ma to jak wrócić z urlopu i poczytać sobie to i owo :)

Koleżanki i Koledzy, każdy z Was ma sporo racji, ale dajmy spokój z klimatem wojennym :) Pin, jutro musimy pogadać i zamknąć temat :)

Pin prowadził compo na malucha w 2004 na SV i byłem bardzo zadowolony z jego pracy, nie pamiętam żadnych wpadek :) Jestem gotów zaryzykować tezę, iż jest on do tego "stworzony" :)

Panie i Panowie, 

Relax, take it easy
For there is nothing that we can do.
Relax, take it easy
Blame it on me or blame it on you.

(c) "Relax, Take It Easy" by MIKA

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

47

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

grey/msb napisał/a:

- Dozwolone jest użycie programu SoftSynth.

Czy to znaczy iż SidPlayer pasi? :>

48

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

booker: hello :) to pytanie kieruję razem z Tobą do Pin'a :) mam małe Atari, ale bardziej zorientowany jestem w temacie młodszych braci (ST & Falcon).

Pin, odpowiadaj bracie :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

49

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Booker. Traktuj regulamin dosłownie a nie tematycznie. Np. kategoria DEMO odnosi się do dem, a nie do kolekcji dem :)

Dozwolone jest użycie programu o NAZWIE "SoftSynth". Eot ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: SV2k10 - regulamin konkursów dla Atari XL/XE

Pinokio: hehe, szkoda, Booker ma dobry pomysł. :) Wiem, że nie przejdzie, ale zrobić by się dało. ;)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.