151

Odp: LAST 2003

Mac: nie składam nic na 65816 ani PIV ;). Po prostu  uważam - że powinno się odpalać na standardowym sprzęcie, ale nie mam nic przeciwko kompo na 65816 - ale jako oddzielny temat!!!

Sikor umarł...

152

Odp: LAST 2003

O.K>
W takim razie robimy dwa kompa: 6502 jako standard i 65816 jako drugie.

...z obecną średnią ilością produkcji na kompo konkurs musiałby się nie odbyć

I po sprawie - nie można ich porównywać do siebie liniowo. Używanie 65816 jest jak używanie nielegali w 6502, dlatego NIE WIDZĘ POWODU, dlaczego nie można używać nielegali, a można 65816?

A ja widzę powód - i to bardzo poważny. W dyskusji o 816 WYRAŹNIE ZAZNACZAM, IŻ MUSI BYĆ MOŻLIWOŚĆ ODPALENIA NA 6502 SOFTU PRZEZNACZONEGO DLA 816, GDZIE 816 MOŻE ZOSTAĆ WYKORZYSTANY JAKO OPCJA, a w/w porównanie nielegali do nowych instrukcji 816 jest bez sensu. Używając nielegali wykluczasz odpalenie takiego softu na 65c816 - i to jest chyba "nie fer". Chyba sam to rozumiesz. Patrzysz na temat z pozycji posiadacza 6502 - a takiego procka w obecnie używanym przeze mnie kompie NIE MA. :D


To jest nie fer!!! Chyba, że jak napisałem - będą dwa kompoty. I wersja 6502 odpalana WYŁĄCZNIE na kompie z 6502, a nie na 65816.!!!
To tyle - a motywowaniem do działania powinno być zwiększenie możliwości standardu (programowe), a nie dalsza rozbudowa sprzętu. Dobrym przykładem jest tu NUMEN - wszak efekty działają na 6502, nieprawdaż? A dlaczego 65816, a nie na przykład G4 czy PIV czy inny celeron. Na upartego i to da się upchać, chociaż tutaj trochę przessadzam ;)

Nie widze żadnego powodu, by kompo na STD Atari odpalać koniecznie na 6502; skoro 65c816 jest w 100% zgodny z legalami. Opisuje oczywiście układ, gdzie 816 pracuje w układzie prostego adp - z tym samym zegarem, bez liniowego ramu 816 .. itd. Efekty na 6502 są z pewnością baaardzo git, lecz jak wykazuje praktyka ostatnich lat wymyślenie na w/w czegoś nowego zaczyna stwarzać coraz większe "problemy".. chodzi o fakt powolnego zbliżania się do "granic" możliwości sprzętowych - oczywiście; NUMEN pokazał coś zupełnie nowego i niesamowitego... w zupełności się z tym zgadzam - lecz potrzeba było na to barrdzo dużo czasu. Więc myślę, że projekt 816 będąc bardzo rozwojowym - jest słusznym kierunkiem rozwoju.
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego piszesz o ...Celeronie? Z czego pamiętam nie jest to procek w jakimkolwiek stopniu związany z rodziną 6502... a 816 jest. I to właśnie jest powód; że mając 65c816(DIP40) 74ls00 i 74ls74 mamy coś, co daje nam nowe możliwości :: a soft obsługujący "nowy" CPU istnieje już od lat co najmniej ośmiu... :D  :D

Więc Sajkor; po co to zamieszanie z nielegalami, skoro i tak (prawie) nikt tego nie używa? (..i w zasadzie powodują bardziej komplikacje niż korzyści (przeważnie)).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

153

Odp: LAST 2003

Efekty na 6502 są z pewnością baaardzo git, lecz jak wykazuje praktyka ostatnich lat wymyślenie na w/w czegoś nowego zaczyna stwarzać coraz większe "problemy".. chodzi o fakt powolnego zbliżania się do "granic" możliwości sprzętowych

Dodajmy: bardzo powolnego i jesteśmy jeszcze bardzo daleko.
Chyba, że ktoś jest już blisko, to niech się ujawni.
Nie jestem przeciwnikiem 65816, ale nie rozumiem jak koder może powiedzieć, że będzie pisał na 65816, bo na 6502 już wszystko osiągnięto. Problemy są nietechniczne: wkrótce większość scenowców osiągnie wiek Vasca, gdy był już stary. :)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

154

Odp: LAST 2003

>wkrótce większość scenowców osiągnie wiek Vasca, gdy był już stary
Fox, ludzie tyle bnie żyją ;)
PIN:>Nie widze żadnego powodu, by kompo na STD Atari odpalać koniecznie na 6502; skoro 65c816 jest w 100% zgodny z legalami.
Ale - znacznie szybszy w przetwarzaniu rozkazów, nieprawdaż?
PIN:>Zupełnie nie rozumiem, dlaczego piszesz o ...Celeronie?[...]
To nie jest tematem - wskazałem tylko, że w jakiś sposób zmieniasz sprzęt. Skoro na PC odpalasz emulator Atari - to można także przyjąć, że 65816 emuluje 6502, co nie jest równoznaczne, że nim jest.  Dlatego JESTEM ZA OPCJĄ, że POWINNY BYĆ ODDZIELNE KOMPA na komputery z 6502 i 65816!!!
PIN:>Patrzysz na temat z pozycji posiadacza 6502 - a takiego procka w obecnie używanym przeze mnie kompie NIE MA.
TAk, mam 6502, a z tego co napisałeś - można przyjąć, że nie masz oryginalnego Atari? Co do 65816 - jeszcze jakoiś czas nie zamierzam go instalować, choć nie wykluczam takiej możliwości ogólnie. Ale to nie zmienia mojego stanowiska: REAL COMPO na 6502!!! Drugie - na 65816. Odpalając wszystko na 65816 - niejako dajemy fory posiadaczom tego drugiego, bo kto mi zagwarantuje, że dany efekt będzie w 100% chodził tak samo na real Atari?
Z drugiej strony - wykorzystując 65816 chcesz pokazać jego możliwości, więc czemu Cię ograniczać?
Stąd idea dwu oddzielnych konkurencji!!!!

Sikor umarł...

155

Odp: LAST 2003

Postaram sie zjawić na ... jeden dzień? Z Włocławka podjadę, bo to nie jest jakoś tragicznie długo. Ale nic nie obiecuję. Pardą.

There's special place for me in hell. It's called the throne.

156

Odp: LAST 2003

Zróbcie jeszcze 3 kompo na emulatorze z wciśnietym F7 ;))

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

157

Odp: LAST 2003

hehhehe ... wtedy bylby duzy problem, bo nie wiadomo jakie wymaganie sprzetowe musialby miec grzyb zeby wszystkim pasowalo :)

158

Odp: LAST 2003

Kompo z F7 , chyba zaczne cos kodowac w Basicu - jak bedzie szybki Pc to bedzie OK  :D

A co z muzyką , myślę że mp3 w tle by pasowało  :lol:

159

Odp: LAST 2003

Fox: ...w żadnym przypadku nikomu nie "inputuje" :D , by rezygnował z kodowania na 6502 - byłaby to głupota klasy 1 (z mojej strony). Cały czas postuluje, bo 65c816 używać JAKO OPCJI, nie konieczności; a robie to dlatego, że chce zobaczyć coś więcej... Poza tym, w kweswtii tego "zbliżania" się; ile nowości można było zaobserwować w latach 95-97, a ile 98-2k3? Z jakiegoś powodu jest ich mniej; a co do osiągnięcia wszystkiego? Sam wiesz, że nigdy nie można powiedzieć; "że to koniec i nic więcej się nie da". Taka możliwość nie istnieje; prędzej trafie szóstke w totka  :D  :D

SIKOR -"Ale - znacznie szybszy w przetwarzaniu rozkazów, nieprawdaż?"

Ano, tak się składa, że odpowiedź brzmi: NIEPRAWDAŻ - w trybie emu 65c02 wszystko wygląda identycznie jak w przypadku 6502 - wyłączając z tego nielegale' o czym już chyba pisałem. Stwierdzenie, że jest "znacznie szybszy" - nie jest prawdziwe. Przeczytaj sobie Sajkor wyżej- 65c816 bez linear i w oparciu o ten sam zegar (1.79); ...więc odpowiedź brzmi- bez różnicy. Założę się, że gdybyś miał w kompie 816, bez świadomości posiadania wspomnianego - to o fakcie zorientowałbyś się dopiero po odpaleinu SysINFO, lub innego softu, który stwierdził by to czarno na białym (lub biało na niebieskim..hehe).

SIKOR napisał:
"...To nie jest tematem - wskazałem tylko, że w jakiś sposób zmieniasz sprzęt. Skoro na PC odpalasz emulator Atari - to można także przyjąć, że 65816 emuluje 6502, co nie jest równoznaczne, że nim jest. Dlatego JESTEM ZA OPCJĄ, że POWINNY BYĆ ODDZIELNE KOMPA na komputery z 6502 i 65816!!! "
* tak, zmieniam sprzęt.
* 65c816 z całą pewnością emuluje 65c02, lecz sprzętowo nie programowo. 80286 to przedłużenie generacji 8086(czy jakoś tak), lecz jednak nikt w to nie wnika.
* Oczywiście, że oddzielne kompo jest teoretyczną alternatywą: 2 prace na 6502, i jedna na 65c816 - więc takie kompo po prostu się nie odbędzie, gdyż prac byłoby zbyt mało. Tę sytuację trzeba jeszcze przedyskutować.

Sikor NAPISAŁ:
..."TAk, mam 6502, a z tego co napisałeś - można przyjąć, że nie masz oryginalnego Atari? Co do 65816 - jeszcze jakoiś czas nie zamierzam go instalować, choć nie wykluczam takiej możliwości ogólnie. Ale to nie zmienia mojego stanowiska: REAL COMPO na 6502!!! Drugie - na 65816. Odpalając wszystko na 65816 - niejako dajemy fory posiadaczom tego drugiego, bo kto mi zagwarantuje, że dany efekt będzie w 100% chodził tak samo na real Atari?
Z drugiej strony - wykorzystując 65816 chcesz pokazać jego możliwości, więc czemu Cię ograniczać?
Stąd idea dwu oddzielnych konkurencji!!!!"

...*mam oryginalne Atari .. hehel- nikt takiego nie ma hehehehe :D ; no dobra, trochę je dopaliłem - fakt.
* Nie dajemy forów posiadaczom 65c816, gdyż komisja selekyjna ( :D ) przed dopuszczeniem pracy do kompo musi sprawdzić, czy soft działający na 816 działa równierz na 02 - to jak pisałem wg. mnie jest koniecznością, a odpalenie kompo na 65c816 wyeliminuje fory dla 6502 w postaci rozkazów nielegalnych - i sprawa jest zupełnie jasna. Poza tym, tak jak mówiłem (pisałem) soft wykorzystujący 816 musi posiadać oprócz na wyboru banków ramu; wybór procka - czyli sytuacja niejako powinna być zupełnie oficjalna. Jeśli więc praca "nieoficjalnie" wykorzystuje 816 - zostaje odżucona i puszczona poza konkursem. Więc uważam, że jest to najbardziej sensowne rozwiązanie; lecz jest to kwestią oczywiście gustu.

Święty, ... :D  a pomysł z Basic kompo top mega róló wypas pomysł. Wasko, co ty na to?????

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

160

Odp: LAST 2003

(SIKOR)... z drugiej strony co do kompo - masz trochę racji, bo nie każdy ma możliwość napisania czegoś na nowy procek - przyczyna może być bardzo prosta. Nie każdy go po prostu ma: Zapytajmy co sądzi o tym nasz najstarszy Atarowiec; dziadzia Wasko..??

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

161

Odp: LAST 2003

A czy bedzie portfolio GFX compo?

grzybson/SSG^NG

162

Odp: LAST 2003

a robie to dlatego, że chce zobaczyć coś więcej... Poza tym, w kweswtii tego "zbliżania" się; ile nowości można było zaobserwować w latach 95-97, a ile 98-2k3? Z jakiegoś powodu jest ich mniej; a co do osiągnięcia wszystkiego?

Jak pisałem, to problem nietechniczny.

SIKOR -"Ale - znacznie szybszy w przetwarzaniu rozkazów, nieprawdaż?"

Ano, tak się składa, że odpowiedź brzmi: NIEPRAWDAŻ - w trybie emu 65c02 wszystko wygląda identycznie jak w przypadku 6502 - wyłączając z tego nielegale' o czym już chyba pisałem.

65c02 ma w pojedynczych przypadkach rozkazy szybsze o cykl. Tak wiec kod wycyklowany dla 6502 moze nam sie rozjezdzac z obrazem. Poprawna obsluga nowych prockow to nie tylko nieuzywanie nielegalnych instrukcji. W Numenie nic sie nie kaszani na 65816?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

163

Odp: LAST 2003

Kompletnie nic się nie kaszani. Jeden jedyny jak dotąd zaobserwowany przypadek "lekkiego defektu" to JoyRide, poza tym żadnych problemów/różnic (z punktu widzenia istniejącego oprogramowania/obserwacji) na razie nie stwierdziłem. Więc NUMEN działa od początku do końca tak samo jak na 6502. :D ;- a dla czego pytasz? :D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

164

Odp: LAST 2003

Ahia, kompoty beda w sobote 27!!! (czyli nie w ostatnia noc, tylko przedostatnia, coby wszyscy dojechali) Moze nawet sie zrobi po polnocy, co by ostatni pociag dojechal?



Oczywiscie od ktorej mozna przyjezdzac jest napisane NA STRONIE!!! Czytac!

165

Odp: LAST 2003

Vasco, a od ktorej godziny i ktorego dnia party place bedzie otwarte i bedzie mozna przybywac ? 25 czy 26 ?

166

Odp: LAST 2003

Uff, dzis wyjezdzam na Swieta - wracam dopiero na sam zlot (moze bedziecie przede mna? ;)

Telefony do mnie sa na stronie zlotu (na dole) - jakby ktos czul potrzebe ;)

Do zobaczyska!

167

Odp: LAST 2003

Witam.
ja razem z Asterionem i MacArthurem - c64 scena bedziemy około 13.00 na miejscu.
Do zobaczyska
Cobra

8 bit rulez!!!

168

Odp: LAST 2003

Definitywnie: Nie będzie mnie.

There's special place for me in hell. It's called the throne.

169

Odp: LAST 2003

Taaak? I czym jeszcze?

A propos: ktoś może chce kupić Tomsa 360cr (z centronicsem i rs-em)?
Prawdopodobnie wezmę go na party.

170

Odp: LAST 2003

Jurgi: za ile?

171

Odp: LAST 2003

Kwestia do negocjacji...

172

Odp: LAST 2003

Właśnie czekamy w Pozzen na LT z wawy... z ostatniej rozmowy z ... nie wiem nawet kto dzwonił ... Miker ... Lewis .. .. Dely ... w każdym razie toważycho chyba jest nieco zanietrzeźwione. Niebawem i my; czyli Dracon__(<-), Adept... dołączamy do tej bandy alkoholików. Będzie róló, będzie wypas, będzie półGiGamega w pi*.*... ROX!  :D

Za godzinkę OBCIĄG nach Opalenitzzza!!!

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

173

Odp: LAST 2003

Hja hja... teraz je jestem w tej kafejce im Posen, tylko ze kilka godzin pozniej... kurna... ze nie mialem innego polaczenia i musze tak pozno jechac... wiem... znajde numer do pina... zaesemesuje... i napisze zeby ktos po mnie wyszedl...

PS. Dobrze, ze jest przynajmniej ta kafejka, bo do jedzienia kupic nie ma co, to tak czlowiek by sie pochalastal...