1

Temat: G2F - zonk z zapisem XEX'a

Czy tylko ja nie moge zapisac XEX'a w najnowszym G2F (3.9.0.5)?

Zarowno przez "Save as..." --> XEX, jak tez z zaznaczoną opcja majacą zapisywac XEX'a razem z zapisem g2f nic sie nie zapisuje.

Znalazlem starsza wersje 3.8.6.4 i ta nie ma takich problemow.

2

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

nie możesz zapisać pliku XEX dla każdego pliku G2F, czy tylko dla jakiegoś konkretnego

zapisz plik ASM i dokonaj jego asemblacji, pojawi sie wówczas komunikat z błędem

bez wymienionego konkretnego pliku G2F niewiele jestem w stanie Ci pomóc, mogę Ci tylko napisać że nie mam żadnych problemów z zapisem XEX-ów i nikt nie zgłaszał takich problemów

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

Otwieram JAKIKOLWIEK plik z Examples, chocby z katalogu tebe: Dog_Atari_Tebe.g2f
Nie robie z nim nic.

Wybieram Save as... Na dole wybieram XEX, wskazuje inny katalog niz ten z ktorego otworzylem obrazek, albo inna nazwe pliku. Klikam Zapisz.

Nie zapisuje sie XEX tylko dwa pliki: Dog_Atari_Tebe.FNT i Dog_Atari_Tebe.SCR.

Jak robie nowy obrazek (DLI, 40znakow, 2x1) i rysuje cokolwiek: np. kółko. Proboje zapisac jako XEX i objawy mam jak wyzej.

Aaaa... zapomnialbym: proba zapisu pliku ASM jest tez ciekawa.
Jak robie nowy rysunek i kaze go zapisac jako DUPA.ASM, to powstają pliki:

.asm
.fad
.h
.pmf
dupa.fnt
dupa.scr

A jak otworze jakis rysunek G2F z Examples i kaze go zapisac w innym katalogu jako ASM, to tam gdzie pokazalem zostają zapisane tylko dwa pliki: FNT i SCR, natomiast inne pliki, o rozszerzeniach: asq, fad, h, pmf, zostaja zapisane w katalogu w którym byl plik g2f, ktory otworzylem.

Takie szopki mam za kazdym razem na nowej wersji programu. Uzywam Win XP.

4

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

może masz G2F i przykładowe pliki zapisany w jakimś dziwnym katalogu, z kropkami w nazwie albo innymi znakami dziwakami, wtedy będzie źle wycinał nazwę pliku itp.

nowy G2F zapisuje część plików które przetwarza do "Moje Dokumenty\Graph2Font"

Ostatnio edytowany przez tebe (2011-01-31 00:29:54)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

A nie jest przypadkiem tak, ze wspolczesny G2F "lubi" raczej (naj)nowsze edycje systemu operacyjnego Windowz? ;o
Jego autor sam polecal mi pare lat temu uruchamianie G2F wlasnie pod Vista lub W7 bo wszystko wtedy dziala lepiej a w kazdym razie bardziej przewidywalnie...

6

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

posprawdzam wieczorem na drugim kompie z WinXP i z prostszymi nazwami katalogow.
faktycznie maloprawdopodobne zebym odkryl bugi, ktorych nie widzi zaden inny uzytkownik

7

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

A nie trzeba mieć MADSa widocznego w PATH do kompilacji asm -> xex? (nie używam g2f, ale chyba Innuendo w ten sposób sobie poradziła z problemem)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

8

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

mono, poradziłam sobie tak, że najpierw odpaliłam MADSa, a potem G2F już ładnie wypluwał xex. Dracon, uruchamiam na (z)Viście.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

9

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

Nosty, czy przypadkiem nie masz programu antywirusowego, jeśli tak postaraj się aby plik mads.exe trafił do aplikacji zaufanych takiego antywirusa

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

10

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

Toz to jakas paranoja...
tebe - a jakie sa wymagania g2f wzgledem madsa? (wersja, wymagane polozenie, dodanie do sciezek?). Nie ma o tym nic w instrukcji a w zipie g2f nie ma zalaczonego mads'a.
Antywir nie blokuje mi mads'a. Odpalalem go recznie bez problemu, uzywa go tez Atalan.

Program G2F mam w prostym katalogu: X:\XL\g2f
W tym katalogu zapisalem dwie wersje programu:
g2f_3905.exe
g2f_3864.exe

3905 NIE zapisuje XEX'a niezaleznie czy w katalogu programu jest MADS, czy tez go nie ma, probowalem odpalic najpierw madsa recznie (choc nie wiem co to niby mialoby zmienic) - tez nie pomoglo.

3864 zapisuje mi XEX'a elegancko nawet jak programu mads.exe nie ma w katalogu! O_o

Z tego co pamietam wersja 3.8.8.4 tez dzialala prawidlowo (nie moge sprawdzic bo ją nierozsadnie skasowalem a teraz nie mam skad sciagnac).

Nie mam dalszych pomyslow. W tej chwili w ramach obejscia problemu pracuje pod 3905, a do wygenerowania xexa przesiadam sie na 3864.
Jesli nikt nie ma takich problemow jak ja to widocznie jest to unikalny problem zwiazany z moim kompem/systemem i nie ma co tracic czasu tebe na jego naprawianie.

Ostatnio edytowany przez nosty (2011-02-02 10:44:11)

11

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

Nie pozostaje Ci zatem nic innego jak przygotowywac sie do zmiany systemu na prawdziwie 32-bitowy. :)
Przy calej sympatii do XP - ten system zaczyna umierac... nawet co lepsze (naj)nowsze gierki odmawiaja mu uruchamiania...

12

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

znalazłem przyczynę, brakowało pełnej ścieżki w cudzysłowiach dla wywoływanego pliku mads.exe

działało mimo to, dlatego że mam plik mads.exe w głownym katalogu C:\ i w systemowej ścieżce poszukiwań mam dopisane C:\

czyli sposobem na ominięcie problemów w przyszłości to przygotować pliki mads.exe, exomizer, def7z itp. wrzucić do jakiegoś
katalogu i dopisać ten katalog do systemowej ścieżki poszukiwań PATH

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

13

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

Uprzejmie donosze ze po wgraniu najnowszej wersji 3.9.06 problem z XEX mi ustąpil.
Dzieki!

14

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

Tez mi nie dziala zapisywanie XEX - g2f zapisze jakes pliki .fnt i .scr. Mam wersji 3.9.0.6, g2f jest w katalogu c:\utils\emuls\atari800\g2f. Obrazek to Normal/DLI/GTIA. Windows XP SP3 32bit.

A jeszcze... Kiedy chce zapisac .XEX z zgodna nazwe, jak byl plik .G2F (na przyklad plik g2f byl EXAMPLE.G2F i ja chce zapsac plik EXAMPLE.XEX) (Save As.. -> wybiore XEX ->  OK), to nie zapisze sie NIC!

mads.exe mam w C:\WINDOWS\ i PATH jest ustawiony tez tam.

Ostatnio edytowany przez factor6 (2011-03-03 11:17:42)

Ja mam też Atari

15

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

wersja z załącznika 3.9.0.8 powinna działać

Post's attachments

g2f_3.9.0.8.zip 885.7 kb, liczba pobrań: 5 (od 2011-03-03) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

16

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

czy jest jakieś ograniczenie na wykorzystanie efektu fade przy zapisie do xex'a?
mam rysunek 30 kolorowy i to nie działa (pojawia się tylko rysunek), a po zmianie na 27 kolorów jest już ok.
kolory przy których to nie działa zmieniają się co linijkę.

PunBB bbcode test

17

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

1) Tebe czy jest mozliwosc dodania opcji przy tworzeniu xex'a z grafiką ... gdy chcemy wyjść do "dos'a ... można było to zrobić dowolnym przyciskiem na klawiaturze (wliczając w to start, option, select) a także joyem 1 i 2 (lewo, prawo, góra , fire ). ?
2) Jaką trzeba miec rozdzialek zeby uzywac g2f ? Na netbooku nie widac mi "dołu" co mam zrobic ? (W zalaczniku jak to wyglada)

Post's attachments

g2f.JPG 139 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"wszystko się kiedyś kończy......."

18

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

w nowej nie publikowanej wersji już jest

- dodany nowy wspólny dla wszystkich trybów (DLI, DLI+, GED-, GED+) kod wyjścia, poprzez przycisk FIRE, klawisz START, SHIFT lub dowolny inny klawisz klawiatury

p.s.
FADE nie zadziała jeśli pierwsze 8 linii będzie zawierać jakąś zmianę

p.s. #2
okno G2F ma rozmiar ok. 870x620

Ostatnio edytowany przez tebe (2011-06-29 20:52:30)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

19

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

mój netbook ma max rozdzialke 1024x600 ... czyli co dupa ?
a kiedy bedzie ta nowa wersja i instrukcja jak to wlaczyc ? ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

20

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

Jak zapisać .xex w wersji 3.9.2.5? Próbowałem wrócić do starej wersji G2F, ale stara jak się okazuje nie odczytuje pliku .G2F robionego w 3.9.2.5.. jestem w czarnej d..  Nie chcę stracić obrazka.

Co robić? Ściągać MADS-a, i co dalej? Używam Win7.

EDIT: poradziłem sobie, zapisałem jako .MIC i otworzyłem go starą wersją G2F (3.9.0.8). Dlaczego 3.9.2.5 nie działa?

Ostatnio edytowany przez Lhuven (2011-09-15 18:24:47)

21

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

działać, działa, używam Win7 i nie zauważyłem problemu

napisz ścieżkę do katalogu w którym znajduje się g2f 3.9.2.5, ścieżkę do pliku XEX który chciałeś zapisać, tak abym mógł powtórzyć taką sytuację

może masz gdzieś ścieżkę podaną do starszej wersji mads-a ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

22

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

Tebe,

G2F mam w katalogu D:\Gry\Atari\--( G2F )--\
Przykładowa lokalizacja pliku .g2f: D:\Gry\Atari\--( G2F )--\Moje rysunki\nieukończone\Cursed WIP\

Wiem, długa ścieżka. W 3.9.0.8 próbując zapisać .xex w tej samej lokalizacji co .g2f, dostaję pliki: .asm, .fad, .fnt, .h, .pmf, .scr. Ale zapisując np. na D:\ jest OK i dostaję .xex.

W 3.9.2.5 nawet wybierając zapis na D:\ nic się nie zapisuje. Nawet gdy skopiowałem G2F.EXE na D: i uruchamiałem go z tej lokalizacji.

Nie mam MADS-a. Czy w wersji 3.9.2.5 jest on niezbędny do wygenerowania pliku .xex?

23

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

wszystkie pliki dołączone są do pliku G2F.EXE (jako zasoby - resource), gdy są potrzebne są one zapisywane do katalogu użytkownika Windows, konkretnie np. u mnie jest to C:\Users\tebe\AppData\Local\Graph2Font\

zamiast 'tebe' powinna być Twoja nazwa użytkownika

sprawdź czy masz katalog Graph2Font w Users, jeśli używasz Total Commandera to musisz zaznaczyć Konfiguracja -> Wyświetlanie -> Pokaż pliki ukryte/systemowe

mads aktualny jest na http://mads.atari8.info
możesz zapisać plik ASM z poziomu G2F i dokonać jego asemblacji

mads nazwa.asm -i:nazwa.h

gdzie nazwa to nazwa twojego pliku G2F, chyba że używasz w nim spacji to nazwe trzeba umieścić pomiędzy apostrofami "nazwa"

p.s.
zreplikowałem twoje katalogi u siebie na dysku D, faktycznie plik XEX nie został zapisany

p.s. #2
problem rozwiązany, wystarczy usunąć znak 'ń' z 'nieukończone' z Twojej ścieżki i plik XEX jest już zapisywany
mads nie wykłada się wówczas podczas sprawdzania obecności pliku na dysku (TestFile)

ogólnie jest to problem strony kodowej, konsola CMD.EXE uruchamia się ze stroną 852 a polskie literki zapisane w pliku BAT potrzebują strony 1250, można dodać na początku pliku GO$$$.BAT który odpowiada za asemblację do XEX-a linię CHCP 1250 i będzie OK, tylko nie mam już pewności czy ta zmiana nie spowoduje wyłożenia się zapisu XEX-a na innych komputerach

dlatego NIE UŻYWAJCIE POLSKICH ZNAKÓW ANI INNYCH DZIWADEŁ W NAZWACH ŚCIEŻEK

Ostatnio edytowany przez tebe (2011-09-16 20:48:15)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

24

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

odnalazłem przyczynę problemów z XEX-em, aktualna wersja G2F też nie powinna zapisać XEX-a, dlaczego ?

bo szukając rozwiązania problemu zmieniłem katalog roboczy G2F na nowy [USER]/Application data a to oznacza nowy czysty plik INI

w zakładce Special -> DLI -> Fade effect musi być zaznaczony, a G2F domyślnie go nie ustawia

podobnie z opcją ASM -> RUN | INI

brak tej opcji spowoduje braki kodu w pliku ASM a w efekcie niepowodzenie asemblacji

zawsze gdy plik XEX nie zostanie zapisany powinno istnieć podejrzenie o błędzie w ASM, wystarczy zapisać sam  plik ASM i dokonać asemblacji ręcznie mads-em, wtedy przekonamy się jakie błędy występują

problem z zapisem XEX wystąpi zawsze gdy uruchomimy G2F na nowym komputerze czy nowym użytkowniku, wówczas bowiem plik INI nie zawiera odpowiedniej konfiguracji

starsze wersje G2F zapisują XEX bo nie dysponują zakładką SPECIAL, albo opcją Fade effect, albo korzystają z innej lokalizacji z której odczytują plik INI

G2F wymaga poprawki, tak aby opcje SPECIAL ustawiał w przypadku ich braku domyślnie

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

25

Odp: G2F - zonk z zapisem XEX'a

tebe napisał/a:

odnalazłem przyczynę problemów z XEX-em, aktualna wersja G2F też nie powinna zapisać XEX-a, dlaczego ?

...

w zakładce Special -> DLI -> Fade effect musi być zaznaczony, a G2F domyślnie go nie ustawia

podobnie z opcją ASM -> RUN | INI

brak tej opcji spowoduje braki kodu w pliku ASM a w efekcie niepowodzenie asemblacji

Program nie sprawdza statusu wykonania zewnętrznych poleceń? Nieźle...

Atari 8-bit: 2600, 2600Jr, 7800, 400, 600XL, 800XL, 65XE, 130XE, 800XE, XEGS
Atari 16-bit: 260ST, 512ST, 512ST+, 512STE, 1040STE, 1040STF, 1040STFM, MEGA1