Temat: OpenWRT

Witam

Mam routerek Dlink DIR-300. Pomijając już czy to ósmy cud świata czy totalne dno, myślę nad zainstalowaniem na nim OpenWRT (nawet producent podaje to na swojej stronie jako alternatywę, co mnie dosyć pozytywnie zaskoczyło).

Tyle że opis instalacji (http://wiki.openwrt.org/toh/d-link/dir-300) nieco mnie przeraził, a nie chcę z routera zrobić cegły.

Może tutejsi spece mogą mi coś doradzić? (może DD-WRT zamiast OpenWRT?)

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2011-02-07 15:04:05)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2

Odp: OpenWRT

Proponuje DD-WRT Kupilem ostatnio Dlinka DIR-615 i po zmianie z oryginalnego firmwaru jestem bardziej niż usatysfakcjonowany :)
ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSl … nk-dir300/
Tu jest ostatnia wersja rozwojowa dla wersji A1 Twojego routera (rozwojowe nie są mniej stabilne od stabilnych - jak zauważyłem).
A instaluje się faktycznie jakoś bardziej zagmatwanie niż u mnie :)
Ale to chyba tylko w wersji A1 sprzętu , w wersji B1 idzie normalnie .... może sprawdź jaką masz.
ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSl … r300-revb/
Tu są dwa pliki dla wersji B1, pierwszy instalowany pierwszy raz (z menu routera jeszcze na oryginalnym sofcie), a drugi to już upgrade z poprzednich wersji DD-WRT.

Wiec jeśli masz wersję B1 - to łatwizna ;)

P.-S. A proponuję DD-WRT a nie Open-WRT nie dlatego, że uważam go za lepszego, a dlatego, że mam i działa u mnie bezbłędnie - Opena nie instalowałem nigdy po prostu, więc się nie wypowiadam.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2011-02-07 14:52:30)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: OpenWRT

Mam DIR-300 B1  to klon DIR-600. Instalacja poszła jak złoto. Żadnych problemów.
Najpier na oryginale ładujemy "...factory-webflash..." potem reset i "...revb-ddwrt-webflash...."

Odp: OpenWRT

Ja mam A1 :/

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: OpenWRT

Ja używam Tomato ale na WRT54-GL

6

Odp: OpenWRT

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/DIR300

Ja bym zaryzykował (jak nieraz już) i zrobił to nawet bez specjalistycznej wiedzy. Różnica w funkcjonalności jest ogromna.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: OpenWRT

OpenWRT czy dd-wrt ?
Cytat ze strony "...OpenWRT Tracker - very good list of available packages for OpenWRT - since OpenWRT and DD-WRT are in the process of merging, this list should only get more and more useful.... "

8

Odp: OpenWRT

to nawet nie ryzyko, to sie dosc prosto robi
ale za kazdym razem podchodzac do przeflaszowywania nowego urządzenia - jest pewna nutka niepewnosci ;)
w sobote kupilem samsung galaxy s - dzis pol wieczoru go przeflaszowywalem, ale 2 dni sie do tego zbieralem ;)
poczatkowo wydaje sie to trudne, ale jak sie zalapie o co chodzi - to bajecznie proste

czy zainstalujesz ddwrt (nie znam go) czy openwrt (w svn sa moje laty i sterowniki do sprzetu) - i tak bedziesz zadowolony i bedziesz mial nowa zabawke do rozgrzebywania :>

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: OpenWRT

Mam na półce 3 zbrickowane Linksysy  WRT54G (chyba z pamięci piszę). HLEP!

http://www.5oft.pl/

10

Odp: OpenWRT

w jaki sposob zbrickowane?
flashowane przez rs232 czy tylko ethernetem/tftp?
moge ci je zdebrickowac jak mi je przeslesz ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: OpenWRT

Nie pamiętam jak je zepsułem, ale w ogólności chciałem coś wgrać. Jell - dzięki za deklarację! Zważyłem je sobie w ręku i w sumie to się chyba nie opłaca przesyłać w te i wewte. Mam nawet jtaga jakiegoś, tylko musiałbym zagryźć dziąsła i przebić się przez tutoriale...

http://www.5oft.pl/

12

Odp: OpenWRT

95% ze nie trzeba jtaga i ze mozna je sflaszowac po ethernecie, po tftp, po wcinieciu jakiegos przycisku resetu przy podpinaniu zasilania. jak to nie pomoze - mozna jeszcze kablem rs232. to wsio ladnie opisane na wiki openwrt zazwyczaj jest.

jtag to ostatecznosc, jak sie zwali i bootloadera, ale by to zrobic to juz niezle trzeba zamotac :)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: OpenWRT

Zasadniczo mogę wziąć na Grzybsoniadę i przekazać jellowi jakby co... Ale to dopiero pod koniec maja ;P

Sikor umarł...

14

Odp: OpenWRT

o, wezne laptoka i kabel eres na grypsoniade to moze na miejscu sie zalatwi, jak nie - to wezne do domu ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: OpenWRT

Jako, że tp-link którego miałem (a w zasadzie mam nadal ale w szafie) robił dziwne rzeczy byłem zmuszony do zastąpienia go jakimś innym sprzętem i tu poszedłem za podpowiedzią Pecusia i też kupiłem dlinka dir-615 i zmieniłem firmware na dd-wrt no i także jestem bardziej niż usatysfakcjonowany.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor