1

Temat: sap Music Player

Witam,
Tak się zastanawiam, bo ostanio mam bardzo mało czasu i nie zaglądałem dawno do kodu, ale dziś zajrzałem i.... mam pytania:
1. czy ktoś poza mną tego używa jescze?
2. czy jest sens dalej ciągnąć ten projekt

poza tym mam jeszcze kilka pomysłów w temacie.
1. efekty - oprócz tego, że wypada dokończyć obsługe wszystkich, to... może zrobić to nieco inaczej? Jak? Ano mam taki plan, żeby zrobić coś jak Buzz (pewnie wszyscy wiedzą) - efekty które można łączyć kaskadowo. czyli np. chorus->compressor->reverb->compressor itd. oczywiście ilość kaskad ogranicza cpu power, nie wiem dokładnie jak bass to robi, ale korzysta z direct sound, więc pownino to supportować sprzętową obłsugę na dobrych kartach dźwiękowych - jak się mylę, to mnie wyprostujcie (na codzień zajmuję się inną dziedziną programowania).
2. ustawianie takich kaskad, czy ogólnie szerszej gamy właściwości dla konkretnego utworu - takie presety jak ma np. Winamp

zapraszam do dyskusji, brak zainteresowania = śmierć playerka  :(

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

2

Odp: sap Music Player

ja naprzyklad używam tego progga i bardzo sobie go chwale,wiec jak masz wolny czasik i chce Ci sie w nim grzebac.....pomysl wlasciwosci dla poszczególnych kawałków niczego sobie i wart przemyslenia.

gep/lamers^dial

3

Odp: sap Music Player

tak mi sie teraz nawinął jeszcze pomysl.....bys status programu zmienił na np warkastrongware....przy okazji zrobilbym Tobie jakis beer support,bo jak pisałem program jest fajowy,a pić sie chce,nieprawdaż?

gep/lamers^dial

4

Odp: sap Music Player

byla dyskusja swojego czasu co by zmienic w SapPlayerze, poszukaj na forum

ogolnie wyszedl pomysl 'suwaka', tzn aby mozna bylo przejsc do dowolnego fragmentu msx-a, czyli bylby player ktory nie generuje dzwiekow, tylko odtwarza z max szybkoscia sap'a i zaczyna grac gdy dojdzie do wskazanego przez nas miejsca

gdy muza bedzie zapetlona, suwak skoczy na poczatek, przed odegraniem czegokolwiek trzeba przejrzec msx-a i obliczyc ile trwa

p.s.
Epi napisal SapPlayer na Atari XE/XL :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: sap Music Player

Ja też używam... i słucham muzyczek, ale tylko z gier:
- Moscow, Teacher Killer, Cyborg, Banzai, Centurion, Sequix, 5x5, Nexus etc... tak jak już kiedyś pisałem.... więcej grzechów nie pamiętam za wszystkie bardzo żałuje... Prosze o wybaczenie... :-)

A NA SERIO!!!. SAP MUSIC PLAYER JEST ZAJEBISTY POMIMO TEGO ŻE JESZCZE DUZO MU BRAKUJE!!!.  NIE ZMUSZAJ MNIE :SUN: ABYM MUSIAŁ UŻYWAC WINAMPA... NIE PODOBA MI SIĘ TEN PROGRAM ZA SAMA NAZWE WIN... INACZEJ BY BYŁO JAKBY SIE NAZYWAŁ "ATAMP"

a pomysł GEP'a na warkastrongware jest jak najbardziej ok!.

Zajec/sword ;)

6

Odp: sap Music Player

uzywa, uzywa...

ja bym dorzucil mozliwosc zrzucenia grajacego SAP'a z efektami na *.wav, albo jakis inny format :)
to sie czasami przydaje...

7

Odp: sap Music Player

Tu popieram kolege. Projekt warto ciągnąć!

8

Odp: sap Music Player

SLAVES: daj spokój z WAVemi.... lepiej do MID  :idea:  Czujesz wpompować sobie melodyjkę z Bulder Dasha do telefonu komórkowego ? ;-).... a WAV masz już w WIN 800... no chyba że od razu do EMPETRUJI...

Zajec/sword ;)

9

Odp: sap Music Player

okey, przeczytałem uważnie i:

1. SLAVES - nagrywanie z efektami, myślę, że do zrobienia bez większych problemów do mp3 czy czegoś innego. (nie wiem,czy mnie kojarzysz, ale widzieliśmy się raz w życiu, w cz-wie na rush-hours wieki temu)
2. TEBE - przewijanie - przyglądałem sie swego czasu jak to jest zrobione w saperze na pingwina, da się to w ten sposób zrobić, a może nawet trochę lepiej - to się obaczy.
3. GEPARD - co do warkastrongware : jeśli już to żywiecware :)
4. Mariusz Zając - ok, nie będę Cię zmuszał :)

pozdrófka 4 all

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

10

Odp: sap Music Player

Ja też używam... i słucham muzyczek, ale tylko z gier:
- Moscow, Teacher Killer, Cyborg, Banzai, Centurion, Sequix, 5x5, Nexus etc... tak jak już kiedyś pisałem.

no cóż... Zajec, nie pal tyle!!!  :lol:  ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

11

Odp: sap Music Player

1. SLAVES - nagrywanie z efektami, myślę, że do zrobienia bez większych problemów do mp3 czy czegoś innego. (nie wiem,czy mnie kojarzysz, ale widzieliśmy się raz w życiu, w cz-wie na rush-hours wieki temu)

o, luzik... jak do mp3 to nawet nie bedzie zle ;) .. kojarzyc kojarze... przeciez ja wszystkich z Tight'u kojarzylem ;P

do zajaca: po co na midi... sa konwertery wav->midi :)

12

Odp: sap Music Player

SLAVES: daj spokój z WAVemi.... lepiej do MID  :idea:  Czujesz wpompować sobie melodyjkę z Bulder Dasha do telefonu komórkowego ? ;-).... a WAV masz już w WIN 800... no chyba że od razu do EMPETRUJI...

o mid'ach juz sie wypowiedzialem nieco wyzej...

pod win800 zgadza sie, jest mozliwosc zrzucenia do WAV ... ale zrzucasz wtedy czysty kawalek bez efektow, ktore posiada sapMP .. mi np. zalezy na tych efektach, stad propozycja ;)

13

Odp: sap Music Player

oczywiscie, ze playerka warto rozwijac.
ja jednak chcialby sie skupic na pomysle zajca. taki konwerterek sap2midi rzeczywiscie by sie przydal - wlasnie ze wzgledu na dzwonki do telefonow. przepisywanie patternow to nie robota.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...