1

Temat: GeMulator ktoś używa ? używał ?

czy ktos z was uzywał GEMULATORA ? Bo kilka pytań mi się od razu nasunęło:
1. Do czego służą i jakie powinny być ustawienia na mikroswitchach karty GEMULATORA ?
2. skąd w sieci pobrać jakies gry na ST ?
3. są na karcie dwie kości ROM czy można je wymieniać z ROM HI i ROM LOW ST które można pobrać z sieci i zaprogramować na EPROMACH? i która jest która ? Górna jest HI a dolna LOW ?
4. Problem joystika ? Myszkę / Joya można tylko podłączyć przez przejściówkę USB / joy itp ?
Aha nigdy nie miałem ST więc stąd może moje ostatnie pytania ale skoro już mam GeMULTOR to myślę, że warto nim się pocieszyć;-)

Ostatnio edytowany przez antek (2011-03-04 22:27:32)

2

Odp: GeMulator ktoś używa ? używał ?

podejrzewam, że każdy emulator softwarowy czy to hatari, steem czy też Saint będzie lepszy niż gemulator.  Ale to moje prywatne zdanie.

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

3

Odp: GeMulator ktoś używa ? używał ?

a co jest tego powodem ?
możesz to jakoś umotywować ?

4

Odp: GeMulator ktoś używa ? używał ?

Np. Aranym jest ciągle rozwijany i ma najlepszy silnik do emulacji 68k. Gemulator jest starszy od węgla. Nikt tego nie używa.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

5

Odp: GeMulator ktoś używa ? używał ?

czyt. jest starszy od Waska ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: GeMulator ktoś używa ? używał ?

Poza tym Gemulator też jest emulatorem softwarowym.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: GeMulator ktoś używa ? używał ?

Co więcej, Gemulator do działania nie potrzebuje Gelulatora sprzętowego który posiadasz. Była o tym niedawno dyskusja - możesz poszukać.
BTW: Czy przypadkiem kupiłeś ten Gemulator na Allegro?

8

Odp: GeMulator ktoś używa ? używał ?

odkopałem go w gratach po kumplu, który się pozbywał złomu komputerowego...
widziałem ten z allegro  był trochę inny nie miał wlutowanych podstawek pod romy... ten ma wlutowane podstawki brak tylko we wszystkich romów a właściwie epromow :-)
marekp: nie odkopałbyś linka do tej dyskusji ;-)
stad moje pytania co do ustawien switchy  bo ten z allegro miał inaczej switche poustawiane niż ten który mam....

9

Odp: GeMulator ktoś używa ? używał ?

Antek, szukałeś na stronie domowej Gemulatora?
http://www.emulators.com/gemul8r.htm#HW
Jeśli tam nie ma to zapytaj autora, z tego co wiem to odpowiada na maile.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

10

Odp: GeMulator ktoś używa ? używał ?

Cyprian: Rozpracowałem switcha :-) i ściągnąłem soft i.... zdechło
pokazują się jakies pasy na białym tle i gemulator się wiesza...
Ale to chyba problem że mam jakiegoś dziwnego Tosa na epromach skąd można jakiegoś 100% pewnego tosa ściągnąć ? aby to wreszcie zaczęło działać ???