4,901

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tymczasem w "stolycy" zero miejsc dla kowidów :) Ale co tam, trzeba teraz wszystko pootwierać, bo dopiero po takim zabiegu sytuacja niewątpliwie winna się ustabilizować :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,902

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Oj tam, zero. Pięterko dla (nie) rządu na saszerów jest (wiadomość potwierdzona), stoi puste. Pono drugie na wołoskiej, ale tu dojścia nie mam, więc niepotwierdzone ;) A Ty od razu że zero... Chyba, że o Zbigniewa Z. Ci chodzi :D

Sikor umarł...

4,903

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Szpitale i kliniki są przepełnione, setki pacjentów umierają w swoich domach lub na ulicach"

swallow

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,904

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Jaques.
Ani ja nie narzekałem jak próbujesz mi imputować ... po prostu stwierdzam fakty: kolejne Rozdawnictwo z którego nic nie dostanę. https://businessinsider.com.pl/biznesvs … ii/q3ztxv8

Czym innym są daniny solidarnościowe a czym innym populistyczne wyciaganie kasy od przedsiębiorców/pracodawców.
Abyś wiedział o czym piszę, to: "Bony żywnościowe mieliby rozdawać pracownikom przedsiębiorcy. Państwo dopłacałoby do tej inicjatywy, na przyklad połowę kwoty. W efekcie pracownicy otrzymaliby na przykład 200-300 zł, które można by było wykorzystać zamawiając posiłki na wynos w dowolnej restauracji".

Fajna mi "inicjatywa" ... nawet nie wiem jak to sobie wyobrażają technicznie, że "pracodawca przekazuje 150 zł pracownikowi a oni dopłacaja" ...  może tak to ma wyglądać:

Ja ogłaszam, że w ramach wsparcia branży retro daruję każdemu nieaktywnemu forumowiczowi bon na 300 zł do zrealizowania w sklepiku Sikora, Dudiego czy Lotharka.

  • Jako aktywny forumowicz NIE DOSTAJESZ KUPONU

  • Ty przelewasz mi po 150 zł za każdego nieaktywnego forumowicza ... powiedzmy jest ich 150 ... Państwo pewno te pieniądze jakoś sobie pobierze z konta przedsiębiorcy

  • ja Ci wysyłam kuponik na łącznie 300 zł za który przeleje kasę sklepikom gdy ktoś zrealizuje bon

  • Mój kupon działa jednak tak, że z moich wirtualnych 150 zł odejmuje podatki w wysokości 100 zł, które muszą  Sikor, Dudi i Lotharek i tak mi zapłacić (jako poborcy podatków tak jak to robi Państwo). Pozostałe 50 zł i tak już Ty mi zapłaciłeś wcześniej ze swojego zarobku brutto.

Efektywnie: Sikor Dudi i Lotharek być może zarobią po ileś razy po 200 zł w zależności ile osób zrealizuje bony.
Ja mam na koncie 150 zł x 150 niekatywnych forumowiczów.
Na mnie spływa splendor Darczyńcy a Ty jesteś szczęśliwym realnym sponsorem mojego sukcesu za ok. 22,5 tys..

Gratuluję samozadowolenia.

4,905

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Sikor napisał/a:

Oj tam, zero.

Jeśli karetka musi w poszukiwaniu miejsca przejechać ponad 200km to zastanówmy się. Warszawa jest aż tak duża? Przyznam, jestem pod wrażeniem. :)

Inna sprawa, że łóżko to sobie możesz nawet w kiblu, czy koło prysznica postawić - tylko to nie zmienia faktu że bez osoby "obsługującej" tą miejscówkę to w zasadzie na jedno wyjdzie jak zostaniesz tam, gdzie leżysz. Choćby i w domu.

Widzę, że cwaniaków tu nie brak. Obyście się nie musieli z tą sytuacją zderzyć osobiście. Albo - czemu nie :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,906

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Sąsiada dzisiaj chcieli zapisać na szczepienie ... mieszka w Bielsku a wyznaczyli mu punkt w Gliwicach .. nieźle ... tylko 90 km.
Z bonem żywieniowym miałby przynajmniej zapewniony posiłek regeneracyjny podczas podróży :)

4,907

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

dobrze ze nosicie maseczki bo bysmy juz dawno poumierali

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,908

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No tak,
-ale do niedawna wg. "naszych" naukofcufff, wystarczyła:
szmata na twarzy, komin czy jakaś tam przyłbica... (wtf!)
A teraz niestety okazało się że szmata nie chroni ..
I tak będę odkrywać co roku kolejne takie?

4,909

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

rzadowi eksperci przedstawili badania na temat jakie maseczki sa najodpowiedniejsze:

https://www.kraszek.pl/nos-klauna-piszczacy-p-5578.html

tylko on jest skuteczny.

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-03-23 00:17:03)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,910

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie to za rok.

4,911

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

nie widziales jakie eksperymenty w parku przeprowadzal ekspert virusolog?

mysle ze to juz dawno maja ten poziom.

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-03-23 00:18:28)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,912

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ale są zapóźnieni, pisałem, po roku odkryli że szmata/konim/przyłbica na twarzy nie chroni...

p.s.
a szwedzki stół zanoszony do pokoju hotelowego (nie ważne śniadanie obiad czy kolacja), powoduje tylko wzrosty masy .:.

Ostatnio edytowany przez AS... (2021-03-23 00:33:37)

4,913

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pin napisał/a:
Sikor napisał/a:

Oj tam, zero.

Jeśli karetka musi w poszukiwaniu miejsca przejechać ponad 200km to zastanówmy się. Warszawa jest aż tak duża? Przyznam, jestem pod wrażeniem. :)

Przeczytaj jeszcze raz mój post. Albo 5. I czytaj między wierszami. SKS Cię jednak dopada. Napisałem NIERZĄD ma pięterko w szpitalu wojskowym (saszerów) i najprawdopodobniej rządowym (wołoska). Motłoch (czyli my) może zdychać. O pierwszym mam informację pewną z pierwszej ręki, o drugim słyszałem, ale już nie mam tam jak sprawdzić.  A paniki na zaś nie ma co siać, jak to czynisz wszem i wobec. Takie szaraki jak my i tak gówno znaczą dla rządzących, no, chyba, że oprócz SKS dopadło Cię coś jeszcze i zapisałeś się do jedynej słusznej partii. Ja nie.

Sikor umarł...

4,914

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Sikor :) - mówmy o rzeczach realnych dla pospolitych śmiertelników.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4,915

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak prywatna służba medyczna, polecam dla każ∂ego .

4,916

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Sąsiada dzisiaj chcieli zapisać na szczepienie ... mieszka w Bielsku a wyznaczyli mu punkt w Gliwicach .. nieźle ... tylko 90 km.
Z bonem żywieniowym miałby przynajmniej zapewniony posiłek regeneracyjny podczas podróży :)

Ciekawe spostrzeżenie, bo:
1. o ile mi wiadomo to nadal nie jest to obowiązek więc co najwyżej sam mógł chcieć, a nie jacyś "oni"
2. nie wyznaczyli, tylko zaproponowali najbliższy wolny punkt - tu też nikt nikogo nie zmusza... lepiej jak by stwierdzili "przykro nam bardzo ale w Pańskim dużym pokoju nie ma możliwości zaszczepienia przez najwyższe 3 lata"? Jego wybór jak bardzo mu zależy i czy woli wcześniej się przejechać na koniec Polski, czy czekać na termin w pobliżu.
3. czy lepiej, żeby szczepionka w Gliwicach poszła do kosza (to również Twoje pieniądze), czy może jednak, aby skorzystał z niej potencjalny chętny np. ze Szczecina?

PS. Widzę, że bardzo Ci zależy na tym bonie. Jeżeli faktycznie będzie i będę mógł wziąć, to mimo że miałem go olać, mogę jednak wziąć dla Ciebie ;)

@xxl @as - a w nadal w koło to samo o tych maseczkach...

Ostatnio edytowany przez andy (2021-03-23 08:43:56)

4,917

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie trafiłeś:

A. Zmarnowałoby się gdyby był celebrytą szczepionym  "na już" ... ale termin był na "za tydzień" więc szczepionka nie zmarnowałaby się

B. Po telefonie "do przyjaciela" okazało się, że jednak jest miejsce w punkcie szczepień w Bielsku ...

C. Zaskakujące, że "centrum logistyczne szczepień" proponuje Gliwice komuś kto mieszka w Bielsku i jak sie okazuje są jednak dostepne szczepienia.
Można by się spodziewać, że miasto tej wielkości będzie centrum szczepień dla okolicy a nie, że trzeba jeździć po tyle kilometrów. Przecież w każdym powiecie miały być co najmniej po dwa punkty szczepień z ponadświetlną przepustowością szczepień.

D. Argument o zmuszaniu ... słaby ... to niech mu zaproponują Szczecin albo Suwałki ... może zakładają, że zrezygnuje i w ten sposób szczepionka "wyrobi się" dla kogoś innego a ta osoba trafi karnie na koniec listy. Przecież mógł ale zrezygnował? Nieprawdaż?

E. Weź bon, weź ... może choć raz się na coś załapię dzięki twojej łaskawości. O ile nie będzie imienny.

4,918

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Szczepionkowe centrum logistyczne ma aktywny wpływ na zwiększenie koniunktury rynkowej w podupadłym ostatnio transporcie. Wszystko w państwie i dla państwa, nic poza państwem :)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

4,919

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ktoś analizował % udział pozytywnych wyników we wszystkich dziennych testach ostatnimi czasy? śmiem twierdzić, że bez względu na wynik dobowy jest to 23% - pewnie mafia VATowska

przechodze na tumiwisizm

4,920

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Nie trafiłeś:

A. Zmarnowałoby się gdyby był celebrytą szczepionym  "na już" ... ale termin był na "za tydzień" więc szczepionka nie zmarnowałaby się

Nie o to chodziło - nie miałem na myśli "jego" dawki, tylko ogólną pulę.

B. Po telefonie "do przyjaciela" okazało się, że jednak jest miejsce w punkcie szczepień w Bielsku ...

C. Zaskakujące, że "centrum logistyczne szczepień" proponuje Gliwice komuś kto mieszka w Bielsku i jak sie okazuje są jednak dostepne szczepienia.
Można by się spodziewać, że miasto tej wielkości będzie centrum szczepień dla okolicy a nie, że trzeba jeździć po tyle kilometrów. Przecież w każdym powiecie miały być co najmniej po dwa punkty szczepień z ponadświetlną przepustowością szczepień.

A co w tym dziwnego, skoro "przychodnia" dysponuje własną pulą a rejestracja online własną?

D. Argument o zmuszaniu ... słaby ... to niech mu zaproponują Szczecin albo Suwałki ... może zakładają, że zrezygnuje i w ten sposób szczepionka "wyrobi się" dla kogoś innego a ta osoba trafi karnie na koniec listy. Przecież mógł ale zrezygnował? Nieprawdaż?

Można odpowiedzieć tym samym: "słabe". Możesz skorzystać z tego co zaproponowano lub z systemu online lub zgłosić się lokalnie - gdzie ci wygodniej i gdzie będziesz miał lepszy termin i miejsce. Możesz też zrezygnować. Wybór masz, ale nikt nie zrobi tego za Ciebie. Może czasami warto się trochę zainteresować tematem chociażby tu: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/senio … w-covid-19, a nie tylko narzekać . Ja Ciebie nie przekonuję - chciałem tylko wyjaśnić, że mocno uprościłeś cała sytuację, chcąc wykazać jej absurd.

E. Weź bon, weź ... może choć raz się na coś załapię dzięki twojej łaskawości. O ile nie będzie imienny.

przemilczę

@mono - możemy szydzić, żartować czy co tam jeszcze, ale tak jak pisałem wyżej - centrum logistyczne nie jest jedyną alternatywą.

4,921

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

pomysl dla ekspertow zeby oswojony obywatel z szczepionkowym certyfikatem pokory oraz bloczkiem zywieniowym mogl zjesc stacjonarnie a nie na parapecie przed jadlodajnia.

Ostatnio edytowany przez xxl (2021-03-23 13:57:46)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

4,922

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

andy napisał/a:

A co w tym dziwnego, skoro "przychodnia" dysponuje własną pulą a rejestracja online własną?

Skąd taka wiedza bo tym mnie rozwaliłeś ... poddaję się ... nikt tego nie koordynuje? Nikt nie raportuje, że lokalnie są niewykorzystane dawki albo moce przerobowe? Każdy sobie rzepkę skrobie? A chcieli robić wybory przez Internet ...
Co jeśli ktoś nie ma komputera albo nie potrafi z niego korzystać ... dla osób 75+ to nie jest takie normalne narzędzie. Telefon to jest to do czego przywykli o ile "smartfonowość" ich nie przerasta.

4,923

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"A gdyby tu było przedszkole w przyszłości... i wasz synek mały przechodził... eee w przyszłości. ... ".
Za mało możliwości podałem?  Wcześniej było "chcieli zapisać" a teraz, że starsza osoba sobie nie poradzi. No tak to można zawsze, na wszystko i na każdego narzekać. Z bankiem też ma problem ze względu na wybór online, telefon czy stacjonarnie? Jakoś nie widzę w tym wątku narzekania na banki z tego tytułu. A jeżeli mimo to sobie nie może poradzić przy tylu możliwościach, to może wypadało by jej po prostu pomóc jako syn, sąsiad czy po prostu człowiek.

PS. Co do wiedzy - wierzysz w cuda, że wszystko jest tak scentralizowane, że leci z jednej bazy? Bo ja mam wrażenie, że jednak nie leci.

---ED---

Candle napisał/a:

ktoś analizował % udział pozytywnych wyników we wszystkich dziennych testach ostatnimi czasy? śmiem twierdzić, że bez względu na wynik dobowy jest to 23% - pewnie mafia VATowska

Tu możesz sobie to sprawdzić, a nawet zrobić porównanie z innymi krajami https://ourworldindata.org/grapher/covi … untry=~POL

Ostatnio edytowany przez andy (2021-03-24 09:51:45)

4,924

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

andy napisał/a:

Co do wiedzy - wierzysz w cuda, że wszystko jest tak scentralizowane, że leci z jednej bazy? Bo ja mam wrażenie, że jednak nie leci.

No właśnie ... o tym pisałem ..

A tak przy okazji. Słuchałem dziś  w porannej audycji radiowych akolitów z resztek dawnej Trójki i na pytania słuchaczy ekspert lekarz wypowiadali się o zaawansowaniu szczepień i co usłyszałem (cytuje z głowy): "Izrael jest BLISKO KOŃCA PANDEMII bo ma zaszczepione już 58% społeczeństwa. Gdy dojdą do 100% to będzie kraj bezpieczny BEZ PANDEMII wirusa. Choroba będzie endemiczna w niewielkich skupionych ogniskach ... i jeśli wszystkie kraje sie zaszczepią jak Izrael, to problem choroby zniknie"

4,925

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

https://koronawirus.lol/