426

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Więc czekam i czekam.

427

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Po update biosu do wersji 1.3 ,IDE Plus przestało widzieć dysk.. Sparta działa, natomiast nie widać partycji na dysku. Po uruchomieniu kmkdiag , program nie znajduje urządzenia. Dopiero po ustawieniu opcji BIOS ID bytes  na IGNORE , znajduje interfejs i identyfikuje dysk.
http://zapodaj.net/543832f5e30ec.jpg.html
Przy ponownej próbie flaszowania BIOS'u , flaszer wyświetla "IDE plus not found.
Da się to jakoś naprawić ? Wyczytałem w RECOVER.TXT, że trzeba wrzucić plik na RECOVER.BIN na carta. I tu jest problem, bo jedyny cart jaki mam to SIC! .
Proszę o pomoc.

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

428

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A loader coś widzi?

429

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Masz na myśli flaszer? Używam gotowca, który jest w archiwum z biosem np.
bios13.com.

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

430

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Nie loader z romu ideplusa którym też można wczytywać. Kiedyś jak rozwaliłem partycje Sparty loader widział pliki. Ale przy takich zabawach image jest często potrzebne...

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-05-04 21:01:10)

431

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Przepraszam ale nie wiem o jaki loader chodzi. O ten uruchamiany z menu IDE Plus przez START + reset ? Jak chodzi o ten, to wogóle nie mogę wejść do biosu ide plus.

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

432

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Tak ale jak nie możesz wejść w bios to pisz do Draca bądź Simiusa.

Ostatnio edytowany przez AS... (2014-05-04 21:49:28)

433

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Ok, udało się. Pomógł plik clrrom.com z najnowszego pakietu.

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

434

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Uwaga na poprawkę interface'u (np. rev.c) opisywaną jakoby dla niektórych kart CF, oraz Rapidusa. Po modyfikacji interface'u działa tylko oryginalny FDISK Draco, nie działa natomiast poprawnie FDISK FJC.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

435

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Ke? A dlaczego?

KMK
? HEX$(6670358)

436

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

jak bym wiedział, to nie zadawał bym kontrowersyjnych w odbiorze pytań ;)

EDIT:

Owy pacz dał mi tylko zgodność z Rapidusem, a odwrotnie od zamierzonego celu - dał niezgodność dodatkowo z kartami CF ;)

.... choć, mi to nie przeszkadza poza tym, że chętniej użył bym fdisk FJC, bo daje o wiele większe możliwości jak by nie patrzeć. ... a dysk fizycznie mam 2.5" z laptoka i z nim nie mam problemów żadnych w sensie I/O.

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-05-14 22:56:57)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

437

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Ale jakie są objawy tego niedziałania? Może by tak poza tym o nich powiadomić autora? :P

FDISK FJC korzysta w 100% z interfejsu SIOV. Eddy też. Jeśli w Eddym działa funkcja Edit device i możesz nią czytać, modyfikować i zapisywać sektory dysku (tylko uwaga, bo to daje dostęp do całego dysku, nie tylko do jednej partycji), to FDISK FJC też powinien to umieć, a jeśli nie umie, to wina autora. CBDO :)

KMK
? HEX$(6670358)

438

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Powtórzę przez weekend to, co robiłem ostatnio i opiszę co się dzieje. Sprawdzę też Eddy.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

439

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

I'm watching. :)

440

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

FJC - dobry masz translator ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

441

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Draco - coś dziwnego widzę. Mam teraz podłączonego IDE+, oraz SIDE2. W systemie jest zainstalowany sterownik SIDE2.SYS, widać partycje IDE+, widać partycje na SIDE2 (spod SC). Odpalam EDDY, opcja /EDIT DEVICE/ ... widzę tylko jedno urządzenie - karte CF ze SIDE2, nie widzę natomiast IDE+ jako urządzenia. Coś jednak jest na rzeczy ;)

EDIT:

Draco - pytanie jeszcze takie. Czy istnieje możliwość, by loader z biosu IDE+ pokazywał katalog w pełnej postaci? (lub robił to opcjonalnie wg. np. jakiegoś dodatkowego globalnego ustawienia z bios'u interface'u??

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-05-17 16:41:48)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

442

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Ad 1: nic nie ma na rzeczy, po prostu oba urządzenia się maskują tak samo, jak maskują się partycje o tych samych numerach.

Ad 2: nie ma, bo oidp część katalogu wczytanego do pamięci (czas, data i tym podobne) jest wykorzystywana przez loader do przechowywania różnych pierdół. Tylko nie pamiętam, jakich :)

KMK
? HEX$(6670358)

443

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

ad1 - a dlaczego fdisk FJC widzi dwa urządzenia?

ad2 - ok ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

444

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

ad 1: bo kombinuje, z wszystkich urządzeń aktywuje kolejno po jednym i sprawdza, czy jest odpowiedź. W sumie Eddy też by mógł, tylko nie sądziłem, że to będzie komuś do czegoś potrzebne.

KMK
? HEX$(6670358)

445

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Zgłaszam zapotrzebowanie / pomysł - dotyczy loadera z IDE BIOS:

* Jeden pomysł Draco znasz - dla rev. D interface'u możliwość zaznaczania obrazów *.ATR do sekwencyjnej podmiany
* Obsługa partycji FAT16 wprost z loadera - jeśli się da to z opcją na długie nazwy plików.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

446

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Simius napisał/a:

Płytka z modyfikacją będzie, jak obiecankowałem. Ale terminu, ZTCP nie podawałem chyba? Sprawa nie jest prosta, bo jeśli tam ma być przycisk i przełącznik, to w pierwszym rzędzie do rozwiązania są kwestie mechaniczne.

Simius będzie co z tego ? ;/

"wszystko się kiedyś kończy......."

447

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

też jestem zainteresowany zpaczowaniem rev. C.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

448

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Drewniaku,
-nie powinieneś być tym zainteresowany, przecież katujesz rev.d :)

449

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Mam Rev. D, ale w tym przypadku lubię mieć interface luzem do testów tak jak by coś. Okazuje się, że wielokrotnie już się przydał do zdiagnozowania pewnych problemów.

Tak poza tym, to Rev. D to jest to, co powinno ukazać się z samego początku ;) Jeśli istnieje możliwość zpaczowania wcześniejszych (jakimś gotowcem, płytką) to ponownie deklaruję chęć zakupu takiego rozwiązania. Rev. D, to chyba najlepszy interface HDD, jaki kiedykolwiek powstał do A8.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

450

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

stryker napisał/a:
Simius napisał/a:

Płytka z modyfikacją będzie, jak obiecankowałem. Ale terminu, ZTCP nie podawałem chyba? Sprawa nie jest prosta, bo jeśli tam ma być przycisk i przełącznik, to w pierwszym rzędzie do rozwiązania są kwestie mechaniczne.

Simius będzie co z tego ? ;/

Cos sie zmienilo?

"wszystko się kiedyś kończy......."