51

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Simius - a przewidujesz jakas wersje dla XEGS'a ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

52

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Simius - VAT nie jest dla mnie wazny. Potrzebowalnym w takim razie rachunek/cokolwiek - chce sie dopisac w innym watku z zamowieniem ale zeby to pozniej sprzedać potrzebuje czegoś, co księgowa uzna za dowod zakupu.

Prosze - podaj takze priva

STRYJEK -- nowe mmu, dolozenie zlacza do obudowy, masa zabawy. W xegsie masz tylko zlacze carta gdzie jak wiadomo brakuje kilku sygnalow a w samy stockowym XEGSIE brakuje ci sygnalu MPD. ja zmienisz MMU z sysgnalem MPD obawiam sie ze missile command poleci

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-03-21 14:04:10)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

53

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Zapisy otwarte w oddzielnym topiku.
Dla osób bardzo niecierpliwych jest jeszcze jedna możliwość. Są do rozdysponowania 3 (słownie: trzy) egzemplarze prototypowe, montowane ręcznie, przeze mnie osobiście (choć na chwilę obecną zdążyłem zmontować tylko ten, co na zdjęciu, egzemplarza posiadanego przez Drac030 nie liczę). Reszta będzie gotowa jeszcze w tym tygodniu. Różnice w stosunku do seryjnych, poza sposobem montażu, są tylko w trzech szczegółach. Jeden taki, że seryjne prawdopodobnie będą miały złocone kontakty. Drugi taki, że w prototypie jeden z otworów mocujących do dysku jest przesunięty o 100mils (2,54mm), bo prawdopodobnie niepostrzeżenie "dokleił się" do elementu, który był przesuwany w trakcie projektowania o tę właśnie odległość. Innego wytłumaczenia nie znalazłem, bo rozmiary płytki i rozmieszczenie otworów było ustalane na samym początku i parę razy sprawdzane. Wielkiego znaczenia to zresztą nie ma, bo ten akurat otwór służy do mocowania rzadko spotykanych już dysków starszego typu, a generalnie do zamocowania dysku w zupełności wystarczą dwa otwory w przeciwległej linii, bo z tej sama listwa stykowa trzyma. Trzeci szczegół jest taki, że złącze przelotowe do cartridge będzie łączone z dwóch części (poza egzemplarzem ze zdjęcia, do którego wybebeszyłem własną płytę 800-ki) lub jednoczęściowe ale jednostronnie cięte, ewentualnie (na życzenie) będzie dosłane później, po dokonaniu zakupów do seryjnych płytek.
Myślałem o wystawieniu ich na Alledrogo, ale zlikwidowane zostały aukcje prywatne, więc może lepiej załatwić to tu na miejscu? Cena wywoławcza taka, jak podana dla płytek seryjnych. Koniec, powiedzmy, o północy z 24 na 25 marca. Trzy najwyższe oferty wygrywają. Wszyscy płacą cenę najniższej z tych trzech. Tak wydaje mi się lepiej niż według zasady "kto pierwszy, ten lepszy", ze względu na tych, co w tej chwili nie mogą być online. Czy to w porządku?

Ostatnio edytowany przez Simius (2011-03-21 14:32:10)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

54

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

@Stryker
Wersji do XEGS raczej nie będzie z powodów wyłuszczonych przez Lotharka.

@Lotharek
Nie zastanawiałem się nad tym. Pomyślę.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

55

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

To ja jeszcze coś napiszę, pewnie z czapy i o pół roku za późno, ale...

Uważam, że złącze 44 pin dla dysków 2.5" IDE jest wielkim błędem, z natury skazującym potencjalnych użytkowników na korzystanie z trudno dostępnych, używanych dysków. Tłumaczenie, powyżej że w tej chwili na Allegro jest ich 200 jest, w moim przekonaniu niewystarczające, bo np. za pół roku będzie ich pięć, kiedy to karty CF będą produkowane jeszcze przez parę ładnych lat, a poza tym należy podkreślić, że to są dyski używane lub, jeśli to do kogoś nie trafia dyski stare i bez gwarancji.

W związku z powyższym, czy pisząc:

Simius napisał/a:

Compact Flash z przejściówką tańszy raczej nie będzie, a jak będzie to niedużo.
Adapter ze zdjęcia powyżej raczej nie będzie pasował, bo nie w tę stronę. I w ogóle jest niepotrzebny, bo jeśli ktoś zechce używać interfejsu z dyskiem 3,5", to można go podłączyć bezpośrednio do interfejsu, nie montując płytki przejściowej i wstawiając złącze szpilkowe 40-pin zamiast 44.

Miałeś na myśli, że taką wersję będziesz również oferować, czy może że w to kwestii użytkownika końcowego pozostaje przylutowanie sobie złącza 40 pin oraz ew. zapewnienie zasilania do poprawnego działania kart CF? Sprawa czy to będzie taniej czy drożej według mnie nie jest aż tak bardzo ważna, ponieważ w moim przekonaniu lepiej zapłacić więcej, ale za to mieć łatwo dostępny nośnik, który można kupić w pierwszym sklepie na rogu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

56

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Simus,
A czy przejściówka ide>cf nie będzie działać z kmk????

np. taka?
http://allegro.pl/nowy-adapter-ide-44-p … 29659.html

albo taka:
http://allegro.pl/przejsciowka-ide-ata- … 82440.html

do tej już nie potrzeba taśmy 2,5
Pewnie będzie problem z zasilaniem obu przejściówek???

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-03-21 15:50:28)

57

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

@DELY
Trudno odmówić Ci jakiejś części racji. Taki już nasz los, atarowców, że z natury rzeczy skazani jesteśmy na korzystanie z trudno dostępnego, używanego sprzętu bez gwarancji. ;) Faktem niezaprzeczalnym jest za to, że dyski twarde psują się trochę częściej od reszty sprzętu. Twój pesymizm jest jednak o tyle przedwczesny, że dyski 2,5" ATA są ciągle produkowane i dostępne. Raczej nie powinny więc zniknąć za pół roku. Z drugiej strony prawdą jest też, że te nowe są dość drogie i dopuszczając wybór wyłącznie między nowymi nośnikami, Compact Flash-e wypadają znacznie korzystniej, nawet z przejściówką. Nie patrzyłem na sprawę od tej strony, z przyzwyczajenia uważając dyski 2,5" za równie dostępne, jak szyszki w lesie.
Rozwiązanie, jakie widzę, jest dość proste. Istnieją gotowe adaptery dopasowujące kartę CF do złącza dysku 2,5" bez kłopotania się o zasilanie. Oto dowód:
http://allegro.pl/cf-ide-44-pin-adapter … 92359.html

Ponadto, jeśli użytkownik zażyczy sobie wersję ze złączem 40-pin w rastrze 2,54mm, to taką otrzyma. Czy rozproszyłem Twoje zastrzeżenia? :)

O, widzę, że AS też znalazł taką przejściówkę. Sądzę, że powinny pasować. Są nawet tańsze, niż myślałem.

Ostatnio edytowany przez Simius (2011-03-21 16:45:33)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

58

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Simius napisał/a:

Ponadto, jeśli użytkownik zażyczy sobie wersję ze złączem 40-pin w rastrze 2,54mm, to taką otrzyma. Czy rozproszyłem Twoje zastrzeżenia?

Wystarczająco jasno i ostatecznie :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

59

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

czyli możemy spać spokojnie :P

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

sa tez interface's IDE 2 SATA , wiec rozwiazan jest sporo

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

61

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

DiskOnModule - takie male "ssd" tez jest opcja...
Simius - prosze pomsyl o ok 20szt dla mnie...

Ostatnio edytowany przez lotharek (2011-03-21 20:11:18)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

62

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Simius napisał/a:

Jeden taki, że seryjne prawdopodobnie będą miały złocone kontakty.


Złocone kontakty(w tym wypadku zapewne o złącze krawędziowe karta chodzi) to bardzo dobry pomysł, ale zarazem fatalny jeżeli miałoby to współpracować z np. niklowanym gniazdem/złączem (dosyć szybko skonczy się to jego zniszczeniem).

W atarynce chyba żadne gniazda oryginalnie nie były złocone?

wszystkie trzy strony świata

63

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

@Lotharek
Pomyślę.

@Lt_Bri.
Wszystko zależy od rodzaju powłoki. Powłoka powstała w technologii zanurzeniowego złocenia na podłożu chemicznego niklu (ENIG) rzeczywiście jest dość słaba mechanicznie i nieszczególnie nadaje się do wielokrotnego, suwliwego łączenia/rozłączania z dużymi siłami. Niezależnie od tego, czy gniazdo jest złocone, czy niklowane. Jest też jednak w zasięgu możliwości położenie grubszej powłoki elektrolitycznego, twardego złota. I to już powinno w zupełności wystarczyć na kontakty krawędziowe. Jeśli zamówienie będzie wystarczająco duże, być może uda się wynegocjować takie pokrycie.
W Atari XL oryginalnie złocone były kontakty w gnieździe kartridża.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

64

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A jak się ma to cudo do Ultimate 1MB? Znaczy SDX jest w jednym i drugim, więc która Sparta, jeżeli w ogóle, wystartuje po podłączeniu IDE+ 2.0 do atarki z Ultimate? Czy jest możliwa tańsza opcja IDE+ 2.0 bez SDX?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

65

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

a wsadz carta do kompa z wewnetrzna sparta :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

66

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Lotharek - no powiedz, bo ja np. w zyciu sparty nie mialem :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

67

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

-->Simius, ja się ew. uszkodzeniem mechanicznym zupełnie nie martwię, bo coś inego w tym wypadku jest problemem (i to dużo poważniejszym).

wszystkie trzy strony świata

68

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

To może zdefiniuj ten problem, bo mnie nic o nim nie wiadomo. Wiadomo, że nie powinno się łączyć ze sobą styków złoconych z cynowanymi. Ale co jest złego w łączeniu niklu ze złotem?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

69

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

drogi lotharku <-- nie mam sparty na kartridżu, a atarka w której mam intSDX ma coś zwalone i nie odpala kartów wcale. Po prostu odpowiedz wprost, bo gdym wiedział albo mógłbym sprawdzić to bym nie pytał. Dziękuję uprzejmie.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

70

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

przy zalozeniu ze 3 tygsy na zapisy - kiedy ewentualne wplaty (bo nie wiem jak bede finansowo, po ostatnich "dodatkowych" oplatach stal...)?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

71

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Wpłaty, myślę, ruszą zaraz po zakończeniu zapisów. Pojedyncze przypadki losowych opóźnień we wpłatach nie powinny opóźnić sprawy, bo na niektóre rzeczy (np. płytki) i tak trzeba będzie ok. dwóch tygodni poczekać. Dopiero, kiedy te przypadki zaczęłyby być liczne, byłby kłopot.
Jeśli chodzi o Spartę, to najpierw uruchamia się moduł najbliższy komputera. Jeśli jest wewnętrzny, to wewnętrzny. Teoretycznie (zaniedbując obciążenie pojemnościowe magistral) można byłoby połączyć nieskończenie wiele przelotowych Spart i będą się uaktywniać jedna po drugiej, od najbliższej do najdalszej. Oczywiście przy założeniu, że wyłączając każdą poprzednią pozostawi się w odpowiednim stanie bit dołączający następny kartridż. Na pewno nie ma takiej sytuacji, że jedna koliduje z drugą.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

72

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

A zegary? Mam na myśli to że w Ultimate Candle też przewidział zegar

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

73

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

jeżeli nie są tego samego typu (a nie są) to możesz mieć 10 zegarów, aktywny jest ten, którego sterownik załadujesz jako pierwszy

74

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Świetnie ustawię sobie dwa czasy :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

75

Odp: KMK/JZ IDE+ 2.0 już jest i działa.

Mialem przyjemnosc ogladac jeszcze cieply prototyp na zlocie , dzieki wielkie Simius za wznowienie produkcji.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993