Temat: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

Oto moje Ultra 5 w trakcie instalacji FreeBSD.

http://lh4.ggpht.com/_ydeX8VpoEeM/TbWotSZ5MZI/AAAAAAAAAa4/LG4pk-j9qkU/s640/P4250532%20%5B800x600%5D.jpg

oraz wspomnień czar czyli korzystanie z terminala ASCII

http://lh5.ggpht.com/_ydeX8VpoEeM/TbWoxGdLqMI/AAAAAAAAAa8/1S4ZIYst_JU/s640/P4250540%20%5B800x600%5D.jpg

2

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

No i?  Przez kilka lat miałem coś takiego (no prawie, ja miałem ultra 10) w ubikacji jako serwer ftp i svn. Za wolne do używania jako desktop.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

No i nic. :) Skoro jedni się chwalą Jabłuszkami a niektórzy w opisie mają menażerię Słoneczek, to czemu ja mam się nie pochwalić "innymi fajnymi zabawkami" ? A praca przez RS przy prędkości 9600 uczy pokory.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2011-04-25 19:55:18)

4

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

To ja też się pochwalę, skoro jest okazja :)

Mój ulubiony Psion:
http://cosi.com.pl/pub/Psion5mx.jpg

I reszta kolekcji:
http://cosi.com.pl/pub/Psiony.jpg

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

5

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

O widzę, że ktoś tutaj ma też U5. Sqward nie przesadzaj z tą szybkością U5/10 - chyba, że miałeś wersję 270 i grafę z pokładu, a nie Creatora (FFB) albo innego XVR/PGX. Moja U5 ma 400-tkę i XVR-100, a wcześniej był PGX32 - dobrze hula Debian z KDE.

6

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

Miałem coś koło 400Mhz i 512 ramu. Firefox na tym działał strasznie.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

To spróbuj Sparcstation 5 :) Nawet go nie odpalam bo do rana będzie startował choć jest mocno "wypasiony"

8

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

Firefox działa strasznie nawet i na kilkugigahercowych pecetach :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

Kiero - wybierajac miedzy IE a FF wole te drugie... co innnego ? opera ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

10

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

Chrome.

Nie wiem zresztą czemu nie IE? :) W obecnych czasach chyba mając wybór pomiędzy Firefoksem i IE wybrałbym chyba Internet Explorera 9. Firefox 4 miał być taki och i ach, miał zerwać z mułowatością i zabieraniem 1/2 zasobów pamięci RAM, a wyszło nie gorzej niż w przypadku 3.x.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

Co do Firefoxa - sama przeglądarka nie jest taka wolna. Ostatnio nawet rozpoczęto plan walki z wolnymi dodatkami.
To dodatki najbardziej spowalniają Firefoxa - na stronie z dodatkami są linki do testów najpopularniejszych. Ci co używają blokad reklam itp to mają średnio czas startu przeglądarki wydłużony około dwukrotnie.
Co do IE9 to faktycznie został poprawiony, zwłaszcza otwieranie nowych kart - w stosunku do IE8 działa o niebo szybciej.

Także powolne działanie aplikacji nie zawsze zależy od niej samej - dodatki potrafią zrobić swoje - ja u siebie zgasiłem zbędne i odrazu szybciej śmiga przeglądarka.

12

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

Jako ortodoksyjny operowiec nie polecam nic innego, ale tak jakoś kurcze nie mam się do czego przyczepić w tym chromie odkąd ma już wtyczki i można sterować nim gestami.
A FF odpuściłem już dawno temu. Użytkowników trzyma chyba już tylko przyzwyczajenie.

13

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

Yeah, brakowało tylko flejma przeglądarkowego! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

14

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

A to nie bałagan? Podkładając tu ogień nie masz pewności co się zajmie ;)

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2011-04-27 13:56:38)

15

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

dely napisał/a:

Chrome.

Nie wiem zresztą czemu nie IE? :) W obecnych czasach chyba mając wybór pomiędzy Firefoksem i IE wybrałbym chyba Internet Explorera 9. Firefox 4 miał być taki och i ach, miał zerwać z mułowatością i zabieraniem 1/2 zasobów pamięci RAM, a wyszło nie gorzej niż w przypadku 3.x.

IE9 lepsze od FF? Niech pan bzdur nie opowiada, panie kierowniku :P Mam zarówno IE9 i FF 4 i ta druga przeglądarka jest zdecydowanie szybsza od pierwszej. Owszem, IE9 jest stokroć lepsze od IE8, ale do pięt nie dorasta Firefoksowi :)

A jeśli chodzi o Chrome, to się zgodzę. Jest to bardzo szybka i wygodna w obsłudze przeglądarka. Właśnie z niej korzystam i mogę stwierdzić, że w większości przypadków jest lepsza nawet od FF.

Ostatnio edytowany przez marcin1040stfm (2011-04-27 14:29:08)

Atari 1040 STFM (TOS 1.02, 1 MB RAM), Atari 520 STE (TOS 2.06, 4 MB RAM), Atari 800XE, magnetofon Atari XC12+Turbo2000, SIO2PC, Satandisk, monitor Atari SM 124 i SM 144 i wiele innych fajnych sprzętów :)

16

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

Nie róbcie z tego portalu PPA :P

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

17

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

Chrome ONLY! Aczkolwiek może ktoś mi powie dlaczego od ok. 2-3 tygodni nie mogę się zalogować do mojej poczty na onecie przy użyciu CHROME? Po prostu po wpisaniu ID i hasła nie loguję się do skrzynki (?) ciastka i inne pieczenie wyczyszczone? No i nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

18

Odp: Sprzęty z innej bajki - tak dla odmiany

Firefox, a nie IE/Chrome/cokolwiek, albowiem gdyz:
- Adblock Plus
- Context Search
- Element Hiding Helper for Adblock Plus
- NoScript
- Plain Text Links
- RequestPolicy
- Ubiquity

W dodatku z Chrome mialem zle przejscia, uparcie (mimo wielokrotnego usuwania) zawala hdd wielokrotnymi kopiami roznych wersji updateow (tak ze "czysty" Chrome sumarycznie zajal u mnie parokrotnie wiecej miejsca niz "wypasiony" Firefox).

Fakt jednak, ze Firefox moglby byc szybszy i wbrew najnowszym twierdzeniom nie poprawilo sie to w Firefox 4, a dla starszych komputerow z mala iloscia RAM wrecz przeciwnie -- na Pentium IV z ~512M kompletnie nie dalo sie uzywac, wrocilem do 3.x ( skompilowanej z SSE2, http://www1.plala.or.jp/tete009/en-US/software.html ) i ruszylo jak z kopyta. Ale uzycie pamieci nadal nie jest zadowalajace.

W zasadzie oprocz przegladarek tekstowych typu Links, lynx, nie znam obecnie zadnej przegladarki oszczedzajacej RAM, HDD i cykle CPU :-/

Ostatnio edytowany przez IRCer (2011-04-28 00:20:10)