1

Temat: karta graficzna do PC, jaka?

Wiem ze temat rzeka ale nadszedl czas na upgrade mojego kompa i zastanawiam sie  na co zamienic starego GF8800 ,320 ? Wiedzmin 2 niedlugo wychodzi, chcialem pograc bez zacinania. Reszta blaszaka powinna wyrobic, pentium quad 6600 i 4 giga ramu,monitor 1680x1050 22 cale,plyta abit ab9pro. Jakies propozycje?Cenowo do 1200 zl.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

Niedawno (no, już prawie rok) kupowałem gtx460, i to chyba jeden z lepszych moich zakupów jeśli chodzi o możliwości do ceny. Chodzi wsio, tylko Crysis 2 zacina ;) No ale w twoim budżecie możesz kupić coś lepszego.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

Masz tu ranking i porównywaczkę i określ sobie satysfakcjonujący stosunek wydajności do ceny. Wg mnie 1200 to za dużo. W tym segmencie cenowym pochodna mocy po cenie nie jest zbyt wysoka. Ja bym celował w radki 6950 lub 6870, bo miejsca w szrankach mają przyzwoite a cena o wiele niższa, ale jestem przekonany, że wielu się z tym nie zgodzi ;)

4

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

Chce kupic cos na wyrost a nie na styk zeby znowu miec z blaszakiem spokoj na 2-3 lata,

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

5

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

Problem w tym, że kupowanie na wyrost kończy się tym, że teraz zapłacisz więcej, a za 2-3 lata i tak się okarze, że Twoja karta nie supportuje DX13 i trzeba ją zmienić :D

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

6

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

no tak, ale z drugiej strony, kupilem gf8800 zaraz jak wyszly i mam ja do tej pory, bedzie juz z 3 lata jak nie wiecej, Dziala bez zarzutu. wiec przeliczajac te 190 pundow ktore zaplacilem  przez 3 lata uzytkowania non stop, nie wychodzi zle. A i odsprzedac ja zawsze moge.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

7

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

What AdamK said. GTX 460 to najlepszy stosunek możliwości do ceny. Kup sobie zamiast lepszej karty zasilacz porządny "na przyszłość". :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

Generalnie z test buildow:

na GTX 460 Wiedzmin smiga na High dobrze, na Ultra ustawieniach sa w roznych momentach klaty. Wiec jak chcesz grac na full, to GTX 570/6950.

Mozesz skorzystac i kupic od atarowca czyli u nas, mamy teraz w ofercie zmodowane HD6950 @ 6970 z pelna gwarancja itd. Masz przyszlosciowa karte (przede wszystkim RAM dla textur) i dodatkowo oszczedzasz 300zl :). Dajemy pelne 3 lata gwarancji na zmodowana karte - otrzymujesz juz gotowego HD6970 (tak tez sie zglasza w systemie). Imho w cenie za 1k to najlepszy wybor (uwzgledniajac, ze 6970 zaczynaja sie od 1300zl w gore).


http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-2252

Jakbys zamawial u nas to napisz w polu uwagi "atariarea" to jeszcze zrobie Ci cene -20zl :).

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2011-05-05 05:07:23)

9

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

Również jestem zwolennikiem Radeonów - 5850 @ 5870 ATM, stosunek jakości do ceny mają wręcz nieziemski i są bezkonkurencyjne do zastosowań GPGPU - koszt karty zwraca się w dwa miesiące a potem codziennie do kieszeni wpada kieszonkowe na kilka piw, ale to temat na osobny wątek - anyone interested?

Ostatnio edytowany przez Nitro (2011-05-05 18:23:22)

10

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

Zasilacz mam Tagana 680 wat, raczej da sobie rade, no i po ostatnich wydatkach budget mi siadl i  jednak kupie to gtx 460. Dzieki za porady.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

680 W , woww
ile placisz na miesiac za swiatlo ???

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

12

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

To jest maksymalna wydajność. Nowoczesne zasilacze mają PCF więc zużywają tyle ile system potrzebuje.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

13

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

Rany przeciez on nie pracuje z taka moca tylko tyle moze oddac w razie potrzeby ,  PC  chodzi 24 na dobe, miesiecznie za prad ok  50 pund, tj jakies 230 zl?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

14

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

sqward napisał/a:

To jest maksymalna wydajność. Nowoczesne zasilacze mają PCF więc zużywają tyle ile system potrzebuje.

PFC oznacza optymalny współczynnik mocy wydawanej do komputera / moc pobierana z sieci .... mocy zasilacz zawsze pobiera tyle ile jest potrzebne z uwzględnieniem współczynnika PFC. Nie jest tak, że zasilacz 680 W żre ciągle 680 W.

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

zaxon napisał/a:

Rany przeciez on nie pracuje z taka moca tylko tyle moze oddac w razie potrzeby ,  PC  chodzi 24 na dobe, miesiecznie za prad ok  50 pund, tj jakies 230 zl?

60 eur za prad , a ogrzewanie ??? ( centralne ??? kuchnia gaz ??? itd )

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

16

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

A co ? Chcesz sie wprowadzic?  Za gaz mniej, ok 30 na miesiac. Uprzedzajac dalsze pytania pietrowy domek o powierzchni jakis 80-90  m2. Kuchenka i piekarnik elektryczne, pracuja czesto , centralne ogrzewanie na gaz. Temperatura w domu powyzej 23 stopni, moje dziewczyny sa cieplolubne.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

zalezy od twojej zony ;)
takie tam pytanie , ja mam wszystko na prad , 90 m2
w zimie max 20° (  zennn ) --- .... ---- wystarczy
place 95 eur na miesiac za full ( ogrzewanie , kuchnia itd )

.ps
mam , NAS raid 1 ,  download 24/24 @ = 20/40w max
plus mac mini , mac os  X snow leopard / win 7 = 120 w max

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

18

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

Hmm, proponuje na prv przejsc jak chcesz porady elektryka na czym koszty ciac i jak.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

19

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

zaxon napisał/a:

[...] jednak kupie to gtx 460 [...]

Na wyrost to już niestety nie jest ;)

20

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

zaxon napisał/a:

Hmm, proponuje na prv przejsc jak chcesz porady elektryka na czym koszty ciac i jak.

Panowie, takie zyciowe porady to piszcie na forum. Albo niech admin zalozy zamkniety watek tylko dla zweryfikowanych :)

Ostatnio edytowany przez mazi (2011-05-06 08:10:41)

21

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

Troche zlecialo ale zanabylem w koncu  to polecane gtx 460, jutro ma byc w domu.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

22

Odp: karta graficzna do PC, jaka?

Co do benchmarkow -- warto zwrocic uwage, ze benchmark benchmarkowi nierowny, i wiele metryk uzywanych w magazynach, rankingach, etc. nie mowi wiele o faktycznej wydajnosci _systematycznie_ uzyskiwalnej w czasie gry: http://techreport.com/articles.x/21516