51

Odp: Side sie wykluwa

zaxon napisał/a:

As,
mozna miec na jednej karcie partycje sparty i gierki pod side loaderem. Karte wtedy dzieli sie na dwie czesci w atari (uzywajac Fdisk ktory napisal FJC ).Jedna czesc karty wtedy jest pod sparte, druga czesc jest wtedy widoczna w czytniku pod pc.
Tak wiec przykladowo  dzielac karte 4 giga na pol, w czytniku PC widzimy wtedy karte 2 giga ktora mozemy formatowac ,kasowac,nagrywac bez szkody dla drugiej polowy przeznaczonej na sparte i partycje sparty. Partycje sparty nie sa widziane pod pc.

Tak to dziala:

http://www.youtube.com/watch?v=0FR_r_VynP4

Uzywanie 2 kart jest zbedne.

Genialne jest to rozwiązane!
Podoba mi się to też że wszystko jest na filmiku i w 3-4minuty można to zaorać :P

52

Odp: Side sie wykluwa

Jell, nie do konca. Po prostu karta jest fizycznie jedna ale zachowywuje sie jak dwie. PC widzi tylko czesc karty wczesniej przeznaczona pod fat32 pod FDISKIEM.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

53

Odp: Side sie wykluwa

MSDOS nie musi być przepisywany, będzie działać z rzeczami na partycjach SpartaDOS X. W moim przekonaniu, nie ma sensu go przepisywać do odpalania z FAT32 bo jest przecież wbudowany loader w carta.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

54

Odp: Side sie wykluwa

Chyba nie pytałem - obsługuje każdą kartę CF (typ I/II)?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

55

Odp: Side sie wykluwa

Dely, msdos nie dziala z SIDE . SIDE zeby dzialac ze sparta laduje sobie swoj driver. MSdos po uruchomieniu go wywala i w ten sposob nie ma dostepu do partycji sparty.
Zreszta problem jest nieco abstrakcyjny bo przeciez  nie ma potrzeby ladowania gier spod sparty skoro po to jest loader.

Obsluguje, testowalem z 10 kart od 32 mega po 4 giga bez problemow.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

56

Odp: Side sie wykluwa

Wcale nie abstrakcyjny. Chodzi mniej więcej o coś takiego: załóżmy, że na SIDE mamy partycję B (SDX-ową rzecz jasna) z katalogami pełnymi binarek, w każdym katalogu MSDOS.DAT z opisami nazw plików. I teraz po przejściu na B odpalamy MSDOS i żeby SDX-owa partycja B była widziana przez MSDOS, żeby móc się po niej poruszać, zmieniać katalogi, zobaczyć zaczytane listy plików z MSDOS.DAT  i ładować wybraną binarkę. Chodzi o to, żeby MSDOS widział i obsługiwał SIDE-ową partycję SDX tak jak obsługuję SDX-ową dyskietkę a nie o to, by umożliwiał ładowanie z partycji FAT32, na co pozwala SIDE loader.

Własnie w tym rzecz, żeby MSDOS wspierał SIDE widząc jego partycje SDX-owe, żeby można je sobie spod MSDOS przeglądać tak samo jak możemy tam przeglądać obecnie napędy D1-Dx.

A MSDOS rządzi :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-08-29 13:50:04)

57

Odp: Side sie wykluwa

zaxon napisał/a:

Jell, nie do konca. Po prostu karta jest fizycznie jedna ale zachowywuje sie jak dwie. PC widzi tylko czesc karty wczesniej przeznaczona pod fat32 pod FDISKIEM.

mylisz pece z winda
z reszta - pod winda tez jest dostep do calej karty, a nie tylko do wycinka za fat32, tylko trzeba wiedziec jak sie tam dostac (a mozna nawet z uzyciem samego dd spod cygwina ;) )

miej w pamieci ze na nieco nizszym poziomie potrafie sie do danych dobierac ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

58

Odp: Side sie wykluwa

Hmm,a co jest zlego w sparta commander Drac030 dzialajacym z SIDE?

Jell ja to wiem, pisalem z poziomu usera ktory wtyka i ma dzialac praktycznie od razu a nie walczyc z urzadzeniem i robic doktorat z filesystemow itp  , nadal klade nacisk na maksymalna prostote obslugi.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-08-29 14:06:13)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

59

Odp: Side sie wykluwa

jellonek napisał/a:

dd spod cygwina

DD w Windows nie potrzebuje cygwina. Jest port "natywny".

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

60

Odp: Side sie wykluwa

zaxon napisał/a:

Dely, msdos nie dziala z SIDE . SIDE zeby dzialac ze sparta laduje sobie swoj driver. MSdos po uruchomieniu go wywala i w ten sposob nie ma dostepu do partycji sparty.

A faktycznie, zapomniałem że to w sumie MyIDE.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

61

Odp: Side sie wykluwa

W tym samym stopniu co kazdy samochod to w sumie  FORD T, tez ma 4 kola, kierownice i bude.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

62

Odp: Side sie wykluwa

zaxon napisał/a:

W tym samym stopniu co kazdy samochod to w sumie  FORD T, tez ma 4 kola, kierownice i bude.

Rotfl!



zaxon napisał/a:

Hmm,a co jest zlego w sparta commander Drac030 dzialajacym z SIDE?

Jell ja to wiem, pisalem z poziomu usera ktory wtyka i ma dzialac praktycznie od razu a nie walczyc z urzadzeniem i robic doktorat z filesystemow itp  , nadal klade nacisk na maksymalna prostote obslugi.

I tak trzymaj!!

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-08-29 14:15:52)

63

Odp: Side sie wykluwa

No właśnie.... szczekam na deweloperski Cart i zrobie MSDOSa pod SIDE, troche się trzeba będzie nadłubać ale się da :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

64

Odp: Side sie wykluwa

Supeł! :D Pecuś jak zawsze niezawodny :)

65

Odp: Side sie wykluwa

Ok, zeby nie bylo ze Zaxon kase wzial i nic nie robi. SIDE juz w obudowie z guziorem (mialem kilka kolorow do dyspozycji , dlatego 3 foty, czarny, czerwony i bialo-szary. Sa jeszcze zolte i zielone. Kto sobie jaki zyczy? Wstawilem tez niebieski LED w celu tuningu lub agrotuningu. Produkcja na full rusza od poniedzialku, dostawa jak obiecywalem, wrzesien. 

Foty:

http://images41.fotosik.pl/1039/d8c90367dd4bda46m.jpg

http://images45.fotosik.pl/1073/de2e9e52e7dcc16dm.jpg

http://images37.fotosik.pl/1035/f741aa5d14d39a46m.jpg

Filmik jak niebieski led mryga przy ladowaniu:

http://www.youtube.com/watch?v=DGBdaJoEzAE

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

66

Odp: Side sie wykluwa

Jesli juz mowa o zyczeniach to ja poprosze :
- czarny guzior
- led zielony lub czerwony (byle nie niebieski)

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

67

Odp: Side sie wykluwa

dla mnie czarne przyciski ;)
led może być

68

Odp: Side sie wykluwa

Niebieski led, guzik biało szary :P
I nie naklejaj naklejki :)
Wystarczy że będzie w paczce :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-09-01 20:16:31)

69

Odp: Side sie wykluwa

OMG. A nie można było dać przycisku z boku? Naciskając będzie się cart obluzowywywywywał raczej.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

70

Odp: Side sie wykluwa

By się wylulululuuuzowywał damy ślizgacz filcowy od dołu.

Ja także proszę o naklejkę LUZEM!

Guzioł czarny, led czerwony, i dedykacje proszę :D

71

Odp: Side sie wykluwa

Przycisk proszę biały a LED czerwony (absolutnie nie niebieskiego rażaka ;) ).

72

Odp: Side sie wykluwa

Dely z boku sie zas bedzie kolebotal z lewa na prawo tudziez odwrotnie co przed wyborami nie jest wskazane. Poza tym jest drugi guzior z tylu coby 1200 i 400/800 sie zalapalo chociaz czesciowo.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

73

Odp: Side sie wykluwa

Koncert życzeń: Poproszę przycisk czarny a led czerwony :)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

74

Odp: Side sie wykluwa

o świetny pomysł, mi też naklejek nie nalepiaj, dodaj tylko do paczki...

75

Odp: Side sie wykluwa

Też nie chcę naklejki naklejonej.
Chyba większość będzie za luźną...
Ta niebieska dioda strasznie wali po oczach. Zielona by była fajna. Guzik biało-szary poproszę.