51

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

OK, załączam rom z Sicmenu (uruchom z włączonym STEREO, pozostaje zawieszony "martwy" dźwięk).

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-06-15 19:49:35)

Post's attachments

cart.bin 512 kb, liczba pobrań: 2 (od 2011-06-15) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

52

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

...i z Sicgena (krzaki przy ładowaniu gry).

Post's attachments

sicgen.rom 512 kb, liczba pobrań: 2 (od 2011-06-15) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

53

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Sicgen... krzyaki sa w wiekszosci gier :-) .... tak narazie niestety musi zostac... chyba ze Candle cos zmieni...
W Sicmenu ... nie widac krzakow ... mozliwe ze poprawka z czyszczeniem pamieci troche pomogla... ?
Z tym stereo zglosze pr0bowi

"wszystko się kiedyś kończy......."

54

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

No tak, krzaki przy ładowaniu są jedynie w SicGen, problem ze stereo z kolei w Sicmenu ;)
Poprawienie tego ostatniego interesowałoby mnie w pierwszej kolejności, fajna sprawa :) A... I jeszcze coś. Logo "SIC!", które generuje SicGen nie występuje w paczce dostępnych grafik z SicMenu. Czy dałoby się też dorzucić?

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-06-15 20:31:35)

55

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Jacques - te logo jest tam na bank

"wszystko się kiedyś kończy......."

56

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Aj, ja nieoczytany... ;) Pewnie, że jest, różnicę robi zabawa z parametrami kolorów.

57

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Draco - jakim cudem flaszujesz z IDE+ SIC!'a? - jak Ci się to udaje? Jaki config, z jakiego dysku i jak to się dzieje że działa?

Już z BW-Dosa próbuję i kończy się to błędem na: bank 0

Błąd polega na zawieszeniu się na odczycie - ciągle czyta z HDD i końca nie widzę :), albo wyskakuje Error 138

EDIT:

Zrobiłem dump'a pod SDX 4.44 SIC!'a - zapisał plik na 512kB, czyli ok - tylko na koniec po "zassaniu" danych z carta posypało się logo. Tak się dzieje na 130XE z 6502, nie wiem jak na 65c816, bo jeszcze do tego nie doszedłem ;)-

EDIT:

SICFLASH ruszył mi właśnie z BW-DOS'a i IDE+ z takim zastrzeżeniem, że błąd odczytu nie wyskakuje wyłącznie w chwili, gdzie dane pobierane są z D1:. Odwołanie do dowolnie wybranej innej partycji powoduje, iż program się wykrzacza mimo, iż prewencyjnie nie podejmuje prób odczytu z partycji 512B/sektor...

EDIT:

:D - nic z tego. Wywaliło się na: Bank 18 ;) - Ponowna próba - wywaliło się, tylko tym razem zamiast zwisu na Bank 18 jest dodatkowo Error 139. Plik zapisany SICDUMP'em - zczytałem nim 512kB danych i próbowałem to ponownie na SIC'u zapisać. Chyba pozostaje uwiązać sznurem Atari do grzyba i flaszować ze sio. Bez sensu :)

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-06-15 22:18:27)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

58

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Hm, faktycznie coś jest skopane, u mnie sflaszowało, ale potem kart nie wstaje. Pewnie bug. Póki co flaszuj z SIO ;)

KMK
? HEX$(6670358)

59

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Bug :) - daj Boże jeden :D

Wszystko zmierza też do tego, że chciałbym zmienić rom w XEGS. Nie mam tylko gwarancji na to, że po zapisaniu nowego romu komp mi wstanie. Oczywiście sytuacja taka nie jest wskazana a wiąże się z wyprawą przez całe miasto i kilkudniowym urlopem od komputera Atari. Wydaje mi się, że nie do końca o to mi chodziło ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-06-15 22:48:58)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

60

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Oj tam oj tam, w każdym programie jest przynajmniej jeszcze jeden bug ;) :P

Co do ROM-u XEGS (włączywszy w to SDX), niech Cię Trójca Kapitolińska broni przed dumpowaniem jego zawartości SICdumpem. SICdump jest do dumpowania zawartości SIC-carta i niczego poza tym.

KMK
? HEX$(6670358)

61

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

draco030 ze jak ?
Sicdump robi dumpa kazdej pamieci flash nie kumam twojej wypowiedzi.....
Pin jaki tam siediz flash ? 4Mbit ? PLCC czy DIP ?

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-06-15 23:17:53)

"wszystko się kiedyś kończy......."

62

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

... to sicdump nie zgrywa "raw'a" z zawartości pamięci flash???? eeeee-ke-ke-ke-eeee-ke ... kirlieelejson - ups :)

Stryjek - 4mbit dip

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-06-15 23:37:37)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

63

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Zgrywa, pod warunkiem, że kostka jest wsadzona w SIC-kart. Sorry za zamieszanie, być może to jest oczywiste :)

KMK
? HEX$(6670358)

64

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Draco - ja przecież chcę wyciągnąć FLESZA z XEGS, wsadzić go do SIC!'a i zdumpować na innej Atarce :) - nie robię tego tylko dlatego, że nie działa mi to nadzbyt pewnie i ciągle widzę więcej błędów niż działania programu, oraz szybciej dojadę do kumpla autem niż po sio zgram megabajt w dwie strony :D

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-06-15 23:40:17)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

65

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Pin napisał/a:

Draco - ja przecież chcę wyciągnąć FLESZA z XEGS, wsadzić go do SIC!'a i zdumpować na innej Atarce

No to bardzo słusznie. I jakie błędy? Nic nie kumam, przecież SICdump działa - co ma nie działać, robi bardzo prostą rzecz, podpiąć bank, zgrać do pliku, podpiąć następny, zgrać...

KMK
? HEX$(6670358)

66

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

ok, martwi mnie tylko sentencja: "do pliku" :). Odnoszę wrażenie, że coś jest nie tak, bo z takimi plikami flasher śrenio sobie później radzi - jak wspomniałem, odpalając to z BW-Dos'a na sektorze 256B.

Jeśli DUMP jest wykonany za zasadzie "raw-data", to sicflasher powinien wypalić to na kość, cokolwiek by tam nie było. Źle to rozumiem? :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

67

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Znakomicie to rozumiesz. SICdump zgrywa dane do pliku nic nie kombinując, odwołuje się do DOS-a po prostu.

W odwrotną stronę (SICflash) sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, bo ten program ma działać bez DOS-a, a mimo to mieć dostęp do plików. No i faktycznie, przyznaję, coś jest w nim nie tak, bo działa dobrze tylko z SIO. Ale co tam jest skopane, to jeszcze muszę wykryć.

KMK
? HEX$(6670358)

68

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

a - no to rozumiem, dlaczego dump jest elementem najlepiej działającym :)

ok - :) - luzik, zaczekam na uaktualnienia w temacie fleszera ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

69

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

No i, chyba, wykryłem :)

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

geniusz , poprostu geniusz ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

71

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Ci co mają problemy z trójcą SDX, QMEG, SIC (BOOT ERROR) proszeni są o ponowne ściągnięcie obrazków SDX, sflashowanie i sprawdzenie czy jest lepiej.

Ostatnio edytowany przez trub (2011-06-16 11:44:17)

72

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Obrazków Sparty ze strony SDX?
Bo problem "BOOT ERROR" występuje dla  SDX 4.44 + QMEG 4.04 i bez SIC!-a. Opisałem to w wątku dotyczącym SDX 4.44.

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-06-16 12:26:58)

73

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Wiem, ale na razie poprawiłem tylko obrazy SICa, żeby ustalić czy to rozwiązuje problem z QMEGiem. Pozostałe niebawem.

Ostatnio edytowany przez trub (2011-06-16 17:05:31)

74

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Sprawdzę dziś wieczorem.

75

Odp: SIC! - problemy, pytania i (być może) odpowiedzi :)

Przepraszam za post pod postem, ale chcę, żeby trub od razu zauważył nowość w wątku ;)

Otóż zaktualizowałem SIC! carta SDX 4.44 z ostatniej paczki i już nie ma problemu "BOOT ERROR"  we współpracy z QMEGiem 4.04! :)
trub, czy mógłbyś teraz także poprawić pliki dla "stacjonarnej" wersji SDX na stronie Sparty? Dzięki wielkie :)