1

Temat: Jaki netbook?

Znajoma osoba planuje kupno netbooka. Bez bicia przyznam, że niezbyt się na tym znam i chciałem zasięgnąć porady. Chodzi o maszynkę z ekranem 12", dobrą baterią (coby np. na trasie Warszawa - Gdańsk nie zdechł); z dobrą obudową (rzucać tym w dal nikt nie będzie, ale dobrze było, jakby raczej przeżył upadek z biurka ;) ); procek, RAM - no, taki żeby Office'a pociągnął i nie dławił się tym specjalnie, no i żeby miał w miarę dostępny serwis w Polsce (jakby mu się jednak zdarzyło siąść, przecież sprzęt bywa zawodny).

Ogólnie rzecz biorąc, na jakie marki wypadałoby zwrócic uwagę? Cena gra tu, drugoplanową rolę, powiedzmy interesują mnie  modele do 2500 zł.

Z góry dzięki!

miker

P.S. coś dla graczy/demomaniaków też można wskazać - tu myślę bardziej o sobie (cena - może nieco niżsża).

I Ty zostaniesz big endianem...

2

Odp: Jaki netbook?

http://www.karen.pl/product/120026/Lapt … _4_GB.html

I nawet grafika nie intela...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Jaki netbook?

No, jak ciapociągiem - może byyć problem przy intensywnym używaniu. Według nowego rozkładu >7H jazdy, dodajmy do tego zwyczajowe opóźnienie PKP ~2H - bateria musi trzymać na obciążeniu około 9H...

Sikor umarł...

Odp: Jaki netbook?

jezeli bateria 6 komorowa to czemu nie

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

5

Odp: Jaki netbook?

Dajcie spokój z tymi netbookami na Atomie i mikroskopijnym ekranie. Jeśli ktoś jest w stanie popracować (czy nawet cokolwiek porobić) na wyświetlaczu ciut większym od komórki to jest prawdziwym hardkorem :) A o Office to nawet nie ma co mówić. Netbook nadaje się do sprawdzenia rozkładu PKP albo poczty poza domem, jeśli komuś nie wystarcza smartfon.

W podanym przez Majkera budżecie mieści się bardzo porządny mały notebook Samsung QX310. Rozdziałka 1366 x 768 na ekranie 13,3 w LED to jest już coś. Do tego i5-480M, 4 GB RAM, 2 karty graficzne i mamy bardzo przyzwoitą, ale i lekką, mobilną maszynę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Jaki netbook?

Z recenzji i testów wynika, że ekran tego zepsunga to porażka - słaby kontrast, marne kolory, jedynie funkcja lusterka działa dobrze. :|
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Sa … 591.0.html

Ostatnio edytowany przez epi (2011-06-01 09:04:49)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

7

Odp: Jaki netbook?

Zaraz zaraz, Miker się pytał o komputer do Office, a nie do profesjonalnej obróbki grafiki. Wątpie czy do Office potrzebne jest pełne pokrycie dowolnej przestrzeni barw, a w ogóle do notebooka (netbooka to już w ogóle) dobre kąty widzenia :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: Jaki netbook?

Jest natomiast potrzebna możliwość odróżniania liter od tła, która przy słabym kontraście i doskonałych właściwościach refleksyjnych zdaje się być problemem.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

9

Odp: Jaki netbook?

Epi, kaman. Gdyby ten wyświetlacz miał kontrast 20:1 i jasność 100 cd/m2 to moglibyśmy mówić o trudności w rozróżnianiu liter od tła. To jest, podkreślam, tani, mały netbook/notebook, który ma służyć do rzeczy, które Miker wymienił w pierwszym poście.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Jaki netbook?

Ale +7h wytrzymuje tylko z wylaczonym ecranem ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

11

Odp: Jaki netbook?

miker napisał/a:

Znajoma osoba planuje kupno netbooka. Bez bicia przyznam, że niezbyt się na tym znam i chciałem zasięgnąć porady. Chodzi o maszynkę z ekranem 12"

12 cali to nie jest netbook, z tego co mi się wydaje to "jeszcze zwykły" notebook :P
Do tego zawsze mi się tak jakoś kojarzyło że 12 calowe notebooki są z najdroższej półki cenowej. Tak przynajmniej było kilka lat temu jak kupowałem notebooki do firmy. Była prawie że zależność, że im mniejszy ekran tym większa cena :) Teraz przy tych całych netbook'ach to jakoś się pokomplikowało :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-06-01 13:17:13)

12

Odp: Jaki netbook?

Kupiłam wczoraj Toshibę NB 500 10H 10,2" i naprawdę fajna zabaweczka. Przenośne centrum dowodzenia nad światem było mi potrzebne na gwałt, to mam. Skype działa, OO działa, tlen działa, Google Chrome działa i filmy się da oglądać, bateria ciśnie jakieś 5 godzin w praktyce. Klawiatura nawet w porządku. Dałam za niego ledwie 1100PLN (włącznie z wymianą w sklepie ramu z 1GB na 2GB) i torbą.
Wiadomo, cudów od netbuka nie można wymagać, nie łudzę się, że pociągnie fotoszopa (choć nie próbowałam, może mu 7 wrzucę), czy Warcrafta. Netbook to z założenia gadżet ułatwiający życie, a nie poważne narzędzie pracy. Osobiście bardziej potrzebowałam przenośnego centrum dowodzenia na które bym mogła zrzucać foty i ew. łączyć się z Internetami gdzieś na świecie.

Za 2500PLN to porządnego notebooka da się kupić.

There's special place for me in hell. It's called the throne.

13

Odp: Jaki netbook?

Gdyby nie to że Miker pojechał jako "must have" Office'a to bym polecił jakiś tablet z Androidem. Teraz takie tableciory mają baterię, które wytrzymają trase Warsaw-Danzig w obie strony. Ale rozumiem że sprzęt musi mieć Wingrozę na pokładzie.

gep/lamers^dial

14

Odp: Jaki netbook?

Nie "wyjechał", tylko olbrzymia większość pracy biurowej (szeroko pojętej) odbywa się właśnie pod tym systemem i "nie ma przebacz".

Dostałem też taką propozycję: HP Mini.

Jest wprawdzie na Atomie i nie ma wsparcia dla 3D (albo ma marne), ale podbnież bateria trzyma ok. 5h, co jest niezłym osiągnięciem (poza tym w testach Chipa jest dość wysoko), ma też modem 3G, który też się może tu i ówdze przydać. Spotkał to ktoś kiedyś w naturze i wie jak rzeczywiście działa?

Ale, jak podałem wczesniej poszukuję też powoli czegoś dla siebie - tak żeby mógł udźwignąć ostatnie farbrausze i może jeszcze w tle GTA4, także feel free dawać i coś w ten deseń. ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

15

Odp: Jaki netbook?

HP to chyba bardziej zabawka niż narzędzie do pracy. Już prędzej jakieś Lenovo czy MSI może?

There's special place for me in hell. It's called the throne.

16

Odp: Jaki netbook?

Hmm, przejrzę, co ma Lenovo zatem w ofercie...

I Ty zostaniesz big endianem...

17

Odp: Jaki netbook?

Asus UL30A - mistrz świata długich dystansów, katalogowo 15h na baterii, w realu udało mi się wycisnąć ok 10h. Ekran 13.3, oszczędny i nadal wydajny dwurdzeniowy proc, 3gb ramu, 320 hdd. Leciutki, cichy, nie grzeje się i do tego fajna w połowie aluminiowa obudowa.

Nie polecam za to wszelkiej maści Eee badziewii, kupiłem coś takiego rok temu specjalnie na wyjazd wakacyjny i okazało się, że zewnętrznego dysku 2.5" przez USB nie miał siły napędzić a WiFi 95% czasu pracy spędzało na ponownym szukaniu sieci.

18

Odp: Jaki netbook?

UL30A także posiadam, 8-10h pod Linuksem osiągalne. W X-Kom dostępne także bez systemu były. A ramu to 4GB są standardowo raczej. 13.3" z 1366x768 czy jakoś tak. matryca niestety lustro