26

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Eagle napisał/a:

Generalnie nie mogę nigdzie znaleźć że przejęli kopyrajty razem z logo firmy. Coś mi to śmierdzi.
Ale mnie dziwi co oni się tak rzucają.
A z tym że sobie nie życzą to bym im napisał że atarowcy też sobie nie życzą że oni się posługują naszym logo ;)

Rzucac potrafia sie nawet o nazwe domeny: http://pastebin.com/aUCA1FzH

Jeszcze za czasow Atari Interactive (gdy CEO byl Frederic Chesnais -- w 2007. zlozyl rezygnacje i kupil Microprose), udalo sie nawet uzyskac zgode na uzycie i modyfikacje kodu zrodlowego jednego z tytulow: http://www.242sqn.com/index.php?m=single&id=13. Od tego czasu jednak moglo sie pozmieniac...

Ostatnio edytowany przez IRCer (2011-08-01 01:17:30)

27

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Heh, tresc tego paste-binowego maila praktycznie taka sama jak mojego -- maja widac gotowy szablon.

Tak sie waham co dalej z tym zrobic. Z jednej strony bym olal, bo jak poczuja ze spelnia sie ich 'prosby' to beda chciec coraz wiecej. Z drugiej strony moze faktycznie dac sobie spokoj i wywalic to do dokladnie wymieniaja (co ich najbardziej boli) zeby nie bylo smrodu.

Dziwi mnie tylko, ze jakos wczesniej o takich akcjach sie nie slyszalo wsrod naszej braci. Przeciez inni tez 'hostuja' 'lewe' pliki. Chocby Fandal, ktory ma to do tego ladnie wg autorow poukladane...

I zeby nie bylo -- absolutnie nie chce uskuteczniac piractwa. Ktos ma prawa, upomina sie - OK, luzik. Pytanie tylko czy ma prawo w ogole sie upominac biorac pod uwage okres, rodzaj i geografie...

28

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Gdyby mnie ktoś pytał, to ja bym zrobił tak: poprosił ich grzecznie o wykazanie, że są copyright holderem dla wymienionych przez nich tytułów. Jeśli udowodniliby to przekonująco, zrobiłbym to, czego sobie życzą.

KMK
? HEX$(6670358)

29

Odp: "Nielegale" na pigwie...

ale oczywiscie najpierw nalezy zapytac o co chodzi bo rozumiesz tylko po polsku a oni wysylaja informacje po muzynsku.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

30

Odp: "Nielegale" na pigwie...

+1 !!!

31

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Jeśli mamy się ściśle trzymać litery prawa, to oczywiście nas obowiązuje nasze prawo i pisma urzędowe kierowane do nas powinny być napisane w języku urzędowym naszego państwa. W Głuchołazach ktoś rzucił pomysł, żeby w ogóle poczekać na pismo od wynajętej przez nich, polskiej kancelarii adwokackiej. Można byłoby pożeglować w tym kierunku, jeśli zamierzamy ich szykanować, nie wiem jednak, czy wchodzenie na wojenną ścieżkę się w dłuższej perspektywie opłaci. Więc chwilowo bym nie przesadzał z wymaganiem twardego legalizmu. To dopiero jak się zrobią niemili.

Nie wiem też, czy oni sobie zdają sprawę, że serwer jest w Polsce i obowiązuje polskie prawo i język urzędowy (pigwa ma rozszerzenie .net a nie .pl). Można byłoby to im też uświadomić przy jakiejś okazji, ale nie mam kompletnie pomysłu, co do konkretnej formy tego oświecenia.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-08-01 13:26:49)

KMK
? HEX$(6670358)

32

Odp: "Nielegale" na pigwie...

ale oni przeciez jak do ludzi.
rownie dobrze mogliby zglosic na polska policje "pirata" bez wysuwania tego typu grzecznych prosb droga mailowa.
ztc mi wiadomo w polsce nie ma takiego wymogu by grzecznie prosic o usuniecie nielegali, mozna po prostu zglosic na policje.
gdyby ktos mial watpliwosci w stylu "chomikuj.pl" itd. - zainteresowana strona raczej dosc prosto udowodni ze azbestownia jest "recznie" administrowana, dlatego tez administrator ponosi pelna odpowiedzialnosc za dane poza /upload

mogli tez sprawe przez BSA (organizacje, ktora mimo tego ze nie ma w Polsce reprezentacji/oddzialu, sieje fud - nie wiedziec czemu jest powazana, policja chwali sie wspolpraca z nimi) przepuscic sprawe. przy czyms takim smrod gwarantowany...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

33

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Ja wiem ze wszystkim skacza emocje i zabawiamy sie w kanapowych prawnikow ale

1) BSA broni interesow firm w niej zrzeszonych. Nie wydaj mi się aby atari inc bylo w BSA.
2) Zgloszenie na policje gwarantuje jeszcze bardziej spektakularny fail (bynajmniej nie dla posiadacza owych 'programow')
3) Wymog proszenia o zaprzestanie naruszania prawa - a to dobre.

Ogolnie proponuje to olac cieplym moczem dopoki nie zglosi sie jakikolwiek polski niezydowski prawnik :) z ową prosba na pismie. W miedzyczasie sugeruje zrobic back-up pigwy, zamknac na haslo ftp'a oraz wywiesic laurke na glownej :)

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Azbest: żeby Ci dobrze poradzić, to bym powiedział żebyś nie czekał na to aż odezwie się do Ciebie polska kancelaria po polsku, bo oni już wtedy wejdą w koszty, i będą mieli większe wymagania. O dowód posiadania copyrightu też bym nie prosił, o ile chodzi o tytuły oczywiste (zresztą wątpię żebyś taki dowód był w stanie w pełni zweryfikować).

No i jak już dojdzie do przepychanek, możesz stracić sporo (przez to gdzie serwer stoi).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

35

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Na początek niestety chyba hasło na FTP tak aby nie było to na chwilę publicznie dostępne. Potem myśleć co dalej. Kupili sobie takie prawo więc zrobią wszystko aby Ci uprzykrzyć życie. Kopyrajtowy zamordyzm pełną gębą. Szkoda słów.

To co teraz kolej na atari.fandal.cz lub atarimania.com ? :( ciekawe czy oni tak sami czy ktoś życzliwy się znalazł i pomógł im.

Ostatnio edytowany przez seban (2011-08-01 22:05:59)

36

Odp: "Nielegale" na pigwie...

hahhah taki przykładowo EMPiK to duży polski złodziej działający oficjalnie...Okazuje się, że w wybranych "empikach" można kupić "używki" gier na platforme PS3 (po cenie ok.30% niższej niż nówka w folii, stojąca półeczkę dalej. Dodatkowo w ofercie tegoż sprzedawcy jest wiele tytułów, których wydawca zabronił sprzedawać poza terenem UK lub USA (odpowienia informacja z tyłu pudełka). Ale Empik obie regulacje ma w dupie...

gep/lamers^dial

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Gep, może po prostu zapisy na pudełku są nieaktualne?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

38

Odp: "Nielegale" na pigwie...

moze nie tyle nieaktualne ile w mysl polskiego prawa uznane za abuzywne?
no ale w mysl maziego to zlodzieje, bo przeciez przez to sony nie zarobi ponownie na tytulach ktore juz raz sprzedalo ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

39

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Może by po prostu grzecznie zapytać, czy na pewno chcą zabierać fanom 30-letnich komputerów oprogramowanie, którego i tak nie można już nigdzie kupić i czy da im to jakiekolwiek korzyści ? Jakie jest ich zdaniem zagrożenie dla Atari Inc. wynikające z tego, że garstka ludzi na świecie jest zainteresowana dostępem do serwera z tak egzotycznym softem ? Można podkreślić fakt, że od 1992 roku firma Atari wycofała support dla serii 8-bit i jesteśmy zdziwieni podnoszeniem tej kwestii obecnie.

Oczywiście, jak będą się upierać, że wyrzucić, to wówczas hasło na serwer itp. Na pewno nie wyrzucać.

pomidor

Odp: "Nielegale" na pigwie...

electron: można kupić nowe wersje na nowy hardware.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

41

Odp: "Nielegale" na pigwie...

@electron - swietnie by sie ubawili czytajac taki tekst, jesli chodzi o kase to nie mozesz liczyc na wrazliwosc

wrazliwosc jest dla gejow: http://www.youtube.com/watch?v=5Z5JsrO7378&feature=youtu.be&t=1m23s :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

42

Odp: "Nielegale" na pigwie...

@adam: ty na poważnie? przecież wiadomo że nowe wersje mają się nijak to starych wersji. nie ten "feeling". Co z tego że mam full HD, true color... dolby surround 3D. Ale nie da się grać. Nie jestem z tego pokolenia które jest w stanie zastąpić stary hardware i stare gry. To już nie to.

A tak zupełnie przy okazji... http://www.gnu.org/philosophy/right-to-read.pl.html

Ostatnio edytowany przez seban (2011-08-02 11:18:41)

43

Odp: "Nielegale" na pigwie...

seban napisał/a:

Co z tego że mam full HD, true color... dolby surround 3D. Ale nie da się grać. Nie jestem tym pokoleniem który jest w stanie zastąpić stary hardware i stare gry. To już nie to.

No ale nie jesteś pępkiem świata :P Są tacy którym się to podoba i chyba nie będziemy robić wojny którzy są lepsi, nie?

Ostatnio edytowany przez jury (2011-08-02 11:15:44)

Odp: "Nielegale" na pigwie...

@seban: ja na poważnie. Możesz sobie zmniejszyć rozdzielczość, podłączyć jeden głośnik i zmniejszyć chromę na monitorze ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

45

Odp: "Nielegale" na pigwie...

@adam: jakoś ci nie wierzę :P
@jury: ależ oczywiście że nie jestem, dlatego nie zmuszam innych do używania atari i grania w retro gry ;) mówiłem że ja tak wolę, wiec dlaczego ktoś ma mnie zmuszać do zmian? skoro chce zostać dinozaurem to dlaczego nie? mam do tego prawo, prawda? ;)

Ostatnio edytowany przez seban (2011-08-02 11:22:56)

46

Odp: "Nielegale" na pigwie...

seban: dzieki za przypomnienie right-to-read, dawno zapomnialem o tym tekscie ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

47

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Azbest, ja bym się na Twoim miejscu skontaktował z innymi właścicielami europejskich serwisów o Atari (Fandal, Atarimania) i zapytał czy mieli już przejścia tego typu. Szczególnie Atarimania, bo oni hostują tam wszystkie ROM-y do Atari 2600, a obecne Atari właściwie tylko na tym teraz zarabia, wydając kolejne Atari Anniversary na coraz to nowe platformy (założę się, że na obrazy kartridży do 8-bit nie dają latającego faka).

Poza tym sądzę, że jak przyjdzie co do czego, wypadałoby grzecznie spytać Atari, które konkretnie pliki życzą sobie usunąć (argumentując że dzięki temu szybciej się zastosujesz itp.), a nie wylewać dziecko z kąpielą i zahasłowywać wszystko jak leci.

EDIT: Parę lat temu AtariAge dostali Cease-And-Desist od Activision, i od tej pory nie udostępniają już ROM-ów tej firmy (oprócz prototypów). No ale oni są w Ameryce.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2011-08-03 09:10:06)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

48

Odp: "Nielegale" na pigwie...

To tak w temacie i trochę nie: http://www.classicgamesarcade.com/

49

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Pomysł zwariowany: dać bana na wszystkie IP nie z Polski :) I nie będzie kłopotu. No, może Ci, co mieszkają zagramanicą, będą mieli kłopot.

50

Odp: "Nielegale" na pigwie...

Całkiem ciekawy pomysł, a przecież "swoich" z zagranicy typu Zaxon-a innych Sqwardów można później dopisać do listy!...!