1

Temat: Wszyscy dziekujemy Atari!

Za try2emu sprzed 2 dni:

Dzisiaj Android Market zawiesił dostęp do kolejnego emulatora, którego można było pobrać darmowo z ich sklepu – tym razem przyszedł czas na Atari800 – port emulatora a800, nad którym rozwojem czuwa Kostas Nakos.

Decyzję o zawieszeniu Google tłumaczy listem jaki nadesłało ATARI INC, w którym firma wystąpiła o usunięcie aplikacji z powodu... praw do nazwy ATARI. To dość interesujące zważywszy, że chwilę wcześniej z AM zniknął w tajemniczych okolicznościach droid800 a także droid2600 – jeszcze jeden emulator ośmiobitowego sprzętu z wulkanem w logu, także bazujący na kodzie a800 (nomen omen ciut lepiej przystosowanym do pracy pod androidem), chociaż trudno tu dopatrywać się podobnego powodu "zawieszenia dostępu"."

A propos ostatniej dyskusji: wlasnie Atari pokazuje nam kolejne plusy rozwoju szeroko rozumianego prawa autorskiego.

A ja wlasnie czekam na moj pierwszy tel z androidem :( Mozna na toto bedzie pobierac aplikacje z innych zrodel, czy analogicznie jak w jabluszku tylko ten Android Market sie liczy?

2

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

Ojojoj niedobrze się dzieje!
Zaraz emulatory staną się płatne.

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-08-26 07:08:55)

3

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

Można pobierać z innych źródeł, ale przy instalacji należy najpierw zezwolić w Androidzie na instalację pakietów z innych miejsc niż Market. Jakby co to ja mam pakiety .apk tych emulatorów :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

nosty napisał/a:

A propos ostatniej dyskusji: wlasnie Atari pokazuje nam kolejne plusy rozwoju szeroko rozumianego prawa autorskiego.

Być może są to "plusy rozwoju", ale chyba nie da się nie zauważyć, że przyczyniają się do tego walnie ludzie, którzy srają w gacie na widok maila od prawnika, zamiast się zastanowić, czy zawarte w nim (w mailu) uroszczenie jest aby zasadne, i w razie gdy nie jest, kazać mu spadać na bambus.

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

drac030: nie wydaje mi się aby Google srało w gacie na widok maila od prawnika. Prawdopodobnie mają politykę taką że najpierw zdejmują, a potem sprawdzają, w ten sposób chroniąc własna dupę.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

Hmm, fajnie, że droid kojarzy się Atari z ich nazwą... Co następne? Koszulki i inne gadżety, na których jest ich logo, albo nazwa? Wysyłanie listów do ludzi, którzy mają w nazwie strony Atari? Teraz przecież to nie ludzie z Atari, a fani powodują, że o Atari jeszcze ktoś pamięta. Bo co mi może oferować ta firma poza paroma fajnymi grami na np. PS2? Usunięcie emulatora z AM to tylko odcięcie od Atari ludzi, którzy chcieli mieć komputer zawsze przy sobie.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

7

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

innuendo napisał/a:

Co następne? Koszulki i inne gadżety, na których jest ich logo, albo nazwa?

Boszz, a ja mam tylko koszulki z Atari, nie będę miał co na siebie założyć :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-08-26 09:48:02)

8

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

Wcześniej czy później atari wyda (czyt. kupi jakiś nasz obecny emulator) i pewnie do tego to dąży ktoś odkrył że na tym można zrobić sporą kasę.
Przecież marka Atari to teraz czysty biznes, czemu więc nie zarabiać na retro???
Skończy się pewnie to też tym że używanie romów będzie nielegalne..

Ale zobaczymy co się stanie!

9

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

http://www.atariage.com/forums/topic/18 … ari-today/

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

10

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

innuendo napisał/a:

Co następne? Koszulki i inne gadżety, na których jest ich logo, albo nazwa? Wysyłanie listów do ludzi, którzy mają w nazwie strony Atari?

Mówisz i masz.

http://games.slashdot.org/story/11/08/2 … amp-Desist

11

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

Swoją drogą ciekawe, kiedy zniknie Atarionline.pl, bo tam znaczek Atari widać w paru miejscach.....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

12

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

innuendo napisał/a:

Hmm, fajnie, że droid kojarzy się Atari z ich nazwą... Co następne? Koszulki i inne gadżety, na których jest ich logo, albo nazwa? Wysyłanie listów do ludzi, którzy mają w nazwie strony Atari? Teraz przecież to nie ludzie z Atari, a fani powodują, że o Atari jeszcze ktoś pamięta. Bo co mi może oferować ta firma poza paroma fajnymi grami na np. PS2?

Ojoj, chyba bardzo sie mylisz. Owszem marka "ATARI" byla lakomym kąskiem dla producenta gier, bo jak to ktos napisal w USA slowo "ATARI" bylo synonimem gier video, prawie jak u nas slowo "adidasy" jest synonimem butwo sportowych.

Ale moze zarzad/PR'owcy firmy uznali ze czas na zmiany i chca aby ich firma kojarzyla sie z nowoczesnoscia, nowymi grami. Moze wcale nie chca zarabiac na retro czy emulatorach ale stanowczo sie od tego odciac i w miare mozliwosci usunac z sieci pozostalosci po "starym" Atari?

Ostatnio edytowany przez nosty (2011-08-26 13:05:27)

13

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

nosty, w czym się niby mylę? Prawniczka (o ile nie mylę płci), która wysyła maile, pracuje z Atari od 2003, to skąd w 2011 nagłe przebudzenie? IMO choćby stanęli na rzęsach, to od przeszłości się nie odetną.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

14

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

Nosty, nie zgodzę się. Po to Infogrames kupiło tą markę, aby "kupić sobie tradycje i mit", to ważne w biznesie, jak Tyskie od 1652 roku. Tutaj chodzi raczej o to, że Atari zaczyna na tych oryginalnych grach zarobić znów pieniądze, bo po pierwsze są nowe wersje w dystrybucji cyfrowej, po drugie sprzedaje oryginalne wersje choćby w usłudze GameRoom na Xbox360, po trzecie w świecie gier wideo idą duże zmiany, i to zapewne ich analityce dobrze wiedzą, i może się okazać, że prawa do starych tytułów i jasność z zarządzaniu prawami, może się okazać za kilka lat bardziej cenne niż nam się to może obecnie wydawać.

15

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

@innuendo - mialem na mysli, ze mylisz sie piszac: "Teraz przecież to nie ludzie z Atari, a fani powodują, że o Atari jeszcze ktoś pamięta."

@mac - przeciez wojne z emulatorami juz kiedys przerabialismy i zawsze byla to mojna przegrana dla firmy (np tak bylo chyba z emulatorem PS na PC). Owszem Atari moze zarabiac na starych tytulach przez wypuszczanie remake'ow albo wstawianiu odswiezonych tytulow do GameRoom. Ale w tym wogole nie powinno im przeszkadzac dystrybuowanie w sieci starych gier na Atari 8-bit czy emulatorow. Przeciwnie! To pozwala pobudzac nostalgie, przypomniec stare tytuly, a wiec potencjalnie zwieksza sprzedaz remake'ow.
Takze mysle ze nie o to chodzi.

Wasz blad polega na tym, ze my caly czas mamy w glowie ze "Atari" to byla ta "stara dobra firma", a to ze teraz ktos kupil marke i wydaje pod nią malo znaczace gierki na PS2 to jakistam maloznaczący epizod. Maja marke, pewnie za 10 lat zbankrutują i nie beda mieli, a "nasze Atari" jest wieczne i juz!
Mam wrazenie ze to mylne podejscie.

Pamietajcie ze minelo 30 lat od czasow swietnosci Atari. Doroslo cale pokolenie ludzi, ktorzy tamtego Atari nie pamietają i ci ludzie mają juz swoje dzieci.
Dla tych dwóch pokolen (a co najmniej dla dzisiejszych dzieci) Atari to po prostu duza firma produkujaca nowoczesne gry na PC i konsole. No dobrze firma "z tradycjami". I nic wiecej. Ilu z dzisiejszych graczy wie, ze firma "Nintendo" to stara przedwojenna rodzinna firma produkująca karty do gry?

Skadinąd wiem, ze PR'owcy wielkich firm bardzo krzywo patrza na rozne _niezalezne_ strony fanowskie. Wolą sami prowadzic blogi itp stylizujac je na fanowskie i dyskretnie moderując. Bo nad tymi niezaleznymi nie maja wladzy i tracą przez to kontrole nad wizerunkiem marki.

A zauwazcie ze te wszystkie strony poswiecone retro kompletnie nie zajmuja sie "dzisiejszym" Atari - zazwyczaj nawet sie nie zająkną ze taka firma wogole istnieje, ani o tym co produkuje. Wyobrazam sobie ze PR'owcy postanowili to w koncu ukrocic.

16

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

Z tym zgoda. Nie zgadzam się, że chcą się odciąć i posprzątać po starym Atari. Jedynie: Nostalgia tak, ale mają z niej być pieniądze i to wpadać mają do naszej kieszeni. A co do współczesnych produktów Atari, to sami są po trochę sobie winni. Czy kiedyś  do któregoś z serwisów retro wysłali maila: "fajnie że jesteście, też nam się miło wspomina tamte czasy, a chcieliśmy wam pokazać co teraz robimy, może też wam się spodoba..".

17

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

nosty napisał/a:

[...]A zauwazcie ze te wszystkie strony poswiecone retro kompletnie nie zajmuja sie "dzisiejszym" Atari - zazwyczaj nawet sie nie zająkną ze taka firma wogole istnieje, ani o tym co produkuje. Wyobrazam sobie ze PR'owcy postanowili to w koncu ukrocic.

Mogą jedynie utrudnić dostępność do dumpów oryginalnych produkcji, przeforsować usunięcie logo, może nawet zmianę nazwy, ale chyba nie ukrócą tego że się nimi nie zajmujemy :D

A w ogóle to my chyba zajmujemy się głównie konkretnym/i produktem/ami, a nie firmą.

W filmach s-f świat rządzony przez korporacje zawsze budził we mnie odrazę.

--edit--
List otwarty :)

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-08-26 14:00:53)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

18

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

nosty, są jeszcze ludzie, którzy mimo młodego wieku ciągną do starego Atari. Tak, właśnie do produktów "starej, dobrej firmy". Mnie ogólnie nie bardzo interesują nowe gry, więc trudno, żebym Atari kojarzyła właśnie z nimi. I wątpię, bym kiedykolwiek zmieniła swoje podejście w tej kwestii.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

19

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

uicr0Bee napisał/a:

List otwarty :)

Dobry ten list! :) A najlepsze: "Get real.  We may not own the rights to the company or its intellectual
property, but we certainly have more right to use it than you fuckers
seem to think we do. "

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

20

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

proponuję rozważenie takiej akcji :D

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

21

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

uicr0Bee napisał/a:

proponuję rozważenie takiej akcji :D

Przyłączam się. Proponuję www.1and1.pl - w promocji domeny za 0 zł.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

22

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

co do loga firmy Atari - to proponuję na krzywych zmodyfikować je tak, by w stosunku do oryginału było lekko "zdeformowane" a do nazwy Atari dopisaćna końcu jeszcze jedną literkę "i", która będzie zmniejszona o 80% w stosunku do fonta użytego w logo. Tak więc oficjalnie będzie to ATARIi ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2011-08-26 16:47:02)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

23

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

Tak, jak KOMBII :/ Masakra.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

24

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

nosty napisał/a:

Za try2emu sprzed 2 dni:

Dzisiaj Android Market zawiesił dostęp do kolejnego emulatora, którego można było pobrać darmowo z ich sklepu – tym razem przyszedł czas na Atari800 – port emulatora a800, nad którym rozwojem czuwa Kostas Nakos.

Sprawę dokładnie opisała Gazeta Wyborcza, z 22. sierpnia (poniedziałek) strona 24 (Biznes/Ludzie...)
"Patenty masowego rażenia" .... o tys. $ o które walczy microsyf z Androidem. Bo to nie Infogrames a prawnicy micros. starają się ograniczyć soft na ANDroida. IMHO żabojady są zależni od hamerykańców...


Update:
A tu o RapidShare vs Atari http://webhosting.pl/RapidShare.wygrywa … az.legalny
To piratach z wysp http://www.technonews.pl/Technonews/1,9 … atow_.html
Pozew o piracki Flashback http://www.cdaction.pl/news-20516/atari … ack-2.html


Retoryka: czy Indyjskie miasteczko ATARI zostanie zrównane z ziemi za swoją nazwę http://mandalay.pl/indie/atari

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-08-26 18:11:53)

25

Odp: Wszyscy dziekujemy Atari!

dzisiaj widziałem na Monciaku w Sopocie typa w czarnej koszulce z logiem Atari i napisem Asfalt pod spodem...
może to jest dobry unik? ;)

gep/lamers^dial