Temat: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

:: Petycja/Prosbe pisza wspolnie Solo & Laoo fm NG

Sprawa dotyczy w zasadzie jednej rzeczy mianowicie obslugi dodatkowego RAMu. Wielkosc pliku pozostaje bez zmian. Obecna I16k kompo jest troche zbyt oldskoolowe, ciezko jest wycisnac wiecej, bez mozliwosci uzywania dod. ramu. Rozpisane procedurki, realtimeowe enginy3D to jest to, co mozna wrzucic masowo do intr (kilka rozpisanych procedur naraz), co pozwoli na uzyskanie nowych rzeczy w interkach, typu lepsze obiekty, szybsze effy, kolorki.

Bardzo prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prosby, a jak ktos napisze, ze to "zabijanie klimatu / emulacja / grzybopochodnetriki " to osobiscie wpi* na next party =]

Ah odpada tutaj wybieraczka do bankow (malo miejsca na plik) ew. bedzie, ale oldskoolowa - np. recznie bedzie mozna ustawic bajty w pamieci, ktore beda standardowo uzywane w intrach jako zrodlo pobierania infa, ktore banki mozna uzyc.

Gr33tz for all !

2

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

wpierw leniu napisz choć kilka linii do dego interka-leniuchu!!!!!!!:)
frasun! oleeeeeee....

gep/lamers^dial

3

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

Dorzucajac swoje trzy grosze mam poprawke merytoryczna: to jest list otwarty i nie ma zadnej osoby, ktora mogla by laskawie przychylic sie lub odrzucic te "petycje" :)
Ja widze to po prostu jako inicjatywe odkurzenia regulaminu intro compo. Na ami np. nikt nie wymaga, ze "intro musi uruchomic sie na nierozbudowanej a1200".
U nas przecie tez STANDARDOWO produkowanym modelem byla 130xe z tymi 4 dodatkowymi bankami.
Wymog odpalania sie intra na nierozszerzonej atarce uwazam za anachronizm z zamierzchlych czasow, gdy demka ze skrolami i bobami ogladali pozascenowi laicy czyli atarowscy playerzy. Wszyscy sie chyba zgodza, ze taki gatunek jest juz conajmniej na wymarciu (a obawiam sie ze juz dawno wymarl)
Zadnego interka nie bylo juz od paru ladnych lat. Dajmy szanse pokazania czegos fajnego w tych 16 kilobajtach i nie zarzynajmy inwencji ograniczeniem wykozystania pamieci do 64 podstawowych kilobajow.

Ode mnie tyle :)

4

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

POPIERAM!

5

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

A ja nie widze żadnej potrzeby zmieniania niczego w regulaminie, ponieważ nie ma żadnego regulaminu!.  Na każde party powinien być napisany regulamin od początku i każde party powinno rządzić się swoimi prawami.  Proponuję nic nie zmieniac tylko napisać taki regulamin od początku np, na Lasta czy na przyszłoroczną Ornetę!
A tak wogle to Pin ma u mnie minusa za wyłączenie mojej muzy po 3 minutach w Ornecie z komentarzem "gratuluję wyczucia czasu"  - przypominam, że na Ornetę nie było żadnego regulaminu wiec ... wszystkie chwyty dozwolone, muza mogła trwać nawet 15 min. i należało puścić ją do końca!.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

6

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

regulamin powinien byc wspolny

a to ze jest skostnialy i niedzisiejszy to zasluga pewnych ociezalych, stetryczalych Vasconi i mu podobnych :P

Taki Vasco jak sie dowie o tym, to dostanie palpitacji. Pewnie powie ze wszyscy musza miec rowne szanse, tak jakby wszyscy mieli tylko pamiec podstawowa.

Sam sprzet jest juz wystarczajacym ograniczeniem, dlaczego jeszcze ograniczac inwencje programistow. Co prawda tacy Animkomialsi tylko czekaja aby puscic jakas anime w dodatkowej, nawet w intrze ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

to je spok pomysł :)

Onizuka róla ! :)

8

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

Co prawda tacy Animkomialsi tylko czekaja aby puscic jakas anime w dodatkowej, nawet w intrze ;)

He, he! Będzie TH4 w wersji 16k! :D

9

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

tylko bez zadnego "intro moze wykorzystywac dodatkowe banki pod warunkiem, ze uruchomi sie na nierozbudowanym sprzecie". jak isc na calosc to isc na calosc ;)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

10

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

> Sprawa dotyczy w zasadzie jednej rzeczy mianowicie obslugi dodatkowego RAMu. Wielkosc pliku pozostaje bez zmian. Obecna I16k kompo jest troche zbyt oldskoolowe, ciezko jest wycisnac wiecej, bez mozliwosci uzywania dod. ramu. Rozpisane procedurki, realtimeowe enginy3D to jest to, co mozna wrzucic masowo do intr (kilka rozpisanych procedur naraz), co pozwoli na uzyskanie nowych rzeczy w interkach, typu lepsze obiekty, szybsze effy, kolorki.

Nie spodziewalem sie konstruktywnej krytyki od Sola 8), ale na dniach zmienie swoj regulamin, aby stalo sie zadosc Twojej prosbie ;)

Jednoczesnie zadaje klam stwierdzeniom, ze jestem uparty i bronie swych pogladow jak niepodleglosci :)

Co do zmiany bankow, to chyba faktycznie bylby klopot - mozna by ustawic na sztywno numery bankow z jakich mozna korzystac - macie jakies propozycje? (podajcie jakie banki - dlaczego wlasnie te [np. bo te sa najrzadziej uzywane na ramdysk, nie ma tam q-mega, sparty itd.]).

4 banki stykną?

11

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

IMHO jezeli juz sie ograniczamy z iloscia bankow, to owe 4 banki to powinny byc banki z golego 130XE, ale bez specjalnego dostepu ANTIC-a niezaleznego od CPU - ograniczenie odnosnie intra (bez dodatkowego RAM-u) wynikalo z faktu, zeby produkcje dzialaly rowniez na nierozbudowanych atarynkach (a jeszcze takowe egzystuja), dlatego wybierzmy szczatkowa kontynuacje tego watku.

12

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

Chodzilo mi raczej o to, ze jak uznamy, ze banki maja byc np.:

a3 a7 ab af (zamiast e3 e7 eb ef)

to to i tak bedzie dzialac na 130xe, ale jak ktos ma np. 320, to w bankach ex moze miec cos innego i lepiej, aby to byly dla niego ax - w 130 i tak nie zrobi roznicy.

Co do zabronienia specjalnego dostepu antica, to mysle, ze jest to dobra koncepcja 8)

Jakies inne uwagi?

13

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

szesnastka na stotrzydziestke - kewl idea.
Vasco, co masz w bankach ex? (od kiedy masz ex? ;) )

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

14

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

> Vasco, co masz w bankach ex? (od kiedy masz ex?  )

jak to co? mlodosc! 8)

15

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

Vasx mówi:

Co do zmiany bankow, to chyba faktycznie bylby klopot

Przypominam, że zbędne bity można zablokować (jak ktoś nie wie, jak to odsyłam do swojego artu w dawnym Syzygy).
Poza (jakie to ładne słowo: POZA, jak od pozowania) tym Ars Mori Charliego samo wykrywa extra ram i się dostosowuje (działa i z i bez).

A samą koncepcję oczywiście popieram.

16

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

A ja proponuję 16k na 16k - zawsze mogę zabrać 600xl ;)

Sikor umarł...

17

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

Dobra - miejcie sobie te 16k na xxxxxk, ale jak który (a, e)przekroczy na dysku te magiczne 16384 bajtów - to już niech się lepiej sam w kiblu utopi... ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

18

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

... do konfigu banków proponuje dołączać do intra dodatkowy pacz w formie pliku wykonywalnego, który umożliwia nam zmodyfikowanie właściwego intra 16kB. To oczywiście wymusza chwilowe odpalenie intra pod dosem, lecz myśle że nie stanowi to problemu.

(Do Dziadzia Waska)
Następną rzeczą, którą koniecznie należy zmodyfikować to reg. dotyczący covox kompo;- chodzi o max wielkość pliku z modułem. Ograniczanie objętości modka (NEO) do 180kB jest nieprzeciętnym archaizmem. Wiem, że teoretycznie chodzi o przeciętną pojemność 5.25" DD SS, ... lecz w chwili, gdzie chyba połowa ludzi ma HDD..... a Ty masz cegłe 720? .. i tak kompo pewnie odpalimy na moim klamocie.

* ...VSX'- z racji iż obowiązuje dyscyplina klubu TRS  :D  należy poważnie przedebatować regulamin.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

A dla mnie covox compo to jest nieporozumienie. Szumi, trzeszczy, grzmoci, knoci i niewiele ma wspolnego z atarka.  Do tego zawsze są jakieś problemy z odpalaniem.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

20

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

Co myslicie o zniesieniu ograniczenia 180 KB? Bo ja raczej przeciw jestem.

Nic, Epi bedzie musial dodac wczytywanie plikow dzielonych na 2 czesci :)

> * ...VSX'- z racji iż obowiązuje dyscyplina klubu TRS  należy poważnie przedebatować regulamin.

ciekawe czy taki chetny do sprzatania bedziesz i pilnowania, zeby na sali nie palili...

21

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

A dla mnie covox compo to jest nieporozumienie. Szumi, trzeszczy, grzmoci, knoci i niewiele ma wspolnego z atarka.

Ciesze sie, ze ktos w tej kwestii ma zdanie podobne do mojego.

22

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

> ciekawe czy taki chetny do sprzatania bedziesz i pilnowania, zeby na sali nie palili...

A to nie można na sali palić ?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

23

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

Uwazaj, bo cie zabanuje jakis Kierownik za nie trzymanie sie tematu ;)

24

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

* Po pierwsze: sprzątam zawsze - nie koniecznie po sobie.

* Po drugie;- sprawa trzeszczenia, lub nie diełania covox kompo to sprawa ch***** ustawienia sprzętu nagłaśniającego, lub jego mizernej jakości - o co, np. w Taklamakanie nie trudno, biorąc pod uwagę to, co jest tam osiągalne. Jedynie, co raz była końcówka Kettnera, na której to jakoś grzmiało, a w przeważającej części przypadków do dyspozycji był LDM bez korektora i bez korekcji średnich częstotliwości. Jest to sprzęt używany na weselach, więc do kowoxa nie bardzo się to nadaje  :D .

* Co do ograniczania modułów do 180kB nadal jestem przeciw, a z racji na osoby nie posiadające HDD/APE/ lub 720kB na dysq; osobiście moge przewalić wszystkie prace z covox kompo na *.mp3 - wówczas moduły mogą odsłuchać również i Ci, którzy kowoxa nie posiadają. I to ma jakiś sens.

* Po ... itd.;- to ja się dopiero teraz dowiaduje, że na sali palić nie wolno ...? Przecież wolno, bo zawsze tam jaram. :D  :D . Poza tym; tak dla przypomnienia - Wasko przecież też pali, więc nie widzę problemu. Kto nie wierzy, niech zobaczy film z Ornety. .. hehehehehehe;-)_

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

25

Odp: Intro16k compo - prosba o zmiane regulaminu.

pin ... wybacz, ale sample 4bit/8kHz z samego zalozenia sa nieporownywalne do syntezy, wiec badz tak laskaw, powstrzymaj sie od wygadywania glupot i nie rob z siebie drugiego piotra b.