Temat: Problemy z IRC

Hej
Chciałem wczoraj na świeżo po SV wbić na IRCa, ale niestety kupa. Zawsze korzystałem z lublin.irc.pl, problemów nigdy nie miałem. Niestety lublin padł, natomiast z krakowem nie mogę się zwyczajnie połączyć. Pluje mi takimi komunikatami:

* Looking up krakow.irc.pl
* Connecting to krakow.irc.pl (149.156.124.222) port 6667...
* Connected. Now logging in...
* Please wait while we process your connection.
* Welcome to the Internet Relay Network grzybson!~grzybson@77-254-29-99.adsl.inetia.pl
* Your host is krakow.irc.pl, running version 2.11.2p3
* This server was created Thu Mar 24 2011 at 16:26:55 UTC
* krakow.irc.pl 2.11.2p3 aoOirw abeiIklmnoOpqrRstv
* RFC2812 PREFIX=(ov)@+ CHANTYPES=#&!+ MODES=3 CHANLIMIT=#&!+:21 NICKLEN=15 TOPICLEN=255 KICKLEN=255 MAXLIST=beIR:64 CHANNELLEN=50 IDCHAN=!:5 CHANMODES=beIR,k,l,imnpstaqr :are supported by this server
* PENALTY FNC EXCEPTS=e INVEX=I CASEMAPPING=ascii NETWORK=IRCnet :are supported by this server
* 616KA0YDO :your unique ID
* There are 63621 users and 7 services on 27 servers
* 115 :operators online
* 9 :unknown connections
* 35280 :channels formed
* I have 2009 users, 0 services and 1 servers

// długo długo nic się nie dzieje

* Disconnected (Connection reset by peer).
 Cycling to next server in IRC.PL...
* Disconnected ().

Moim ISP jest netia. Udało mi się połączyć z innym (losowo wybranym) serwerem, więc portu mi nie blokują. Udało mi się także połączyć z uczelni, ale z domu ani dzisiaj ani wczoraj.
Jakieś pomysły?

grzybson/SSG^NG

Odp: Problemy z IRC

http://www.irc.pl/ i RTFM.

Btw, SOA #1 ;)

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2011-11-14 19:58:41)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Problemy z IRC

Tia. Czytałem "FAQ" i "Problemy", ale najwyraźniej czegoś nie rozumiem, skoro tutaj zawracam Wam głowy. Próbowałem szukać opisów podobnych przypadków, niestety nic.

"Connection reset by peer" jest opisane w sekcji "Problemy z rozłączaniem". Ja dostaję komunikat, zanim zdołam się "do końca" połączyć i wbić na kanał.

grzybson/SSG^NG

4

Odp: Problemy z IRC

Spróbuj krakow.irc.pl i poznan.irc.pl, porty od 6661 do 6666. Zresztą ostanio jakieś splity latają i to może byc przyczyną problemów z wbiciem się. Zobacz jeszcze tutaj: http://atariki.krap.pl/index.php/Ircnet

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Problemy z IRC

Proponuję podawać adres: polska.irc.pl - wybiera pseudolosowo adres z listy obowiązujących ircserwerów, przy włączonym reconnect jeżeli którykolwiek serwer będzie w stanie Cię wpuścić, to powinieneś się połączyć.

6

Odp: Problemy z IRC

Jak podaje irc.pl, lublin padł, zaś "poznan.irc.pl, wroclaw.irc.pl i open.pl.ircnet.net zostały wyłączone do odwołania, a warszawa.irc.pl na stałe."
Więc polska.irc.pl ma to wyboru tylko krakow.

Komunikat lecą jak w pierwszym poście. W pewnym momencie (zanim mogę cokolwiek zrobię zatyka się na dobre kilka minut, a potem "Connection reset by peer"

Na uczelni udało mi się połączyć z Krakowem, tylko w domu nie. Natomiast porty są raczej otwarte - udało połączyć się z jakimś serwerem EFNetu.

Staram dociec źródła problemu zanim np. zacznę suszyć głowę adminom irc.pl, czy zacząć użerać z Netią.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2011-11-14 22:09:55)

grzybson/SSG^NG

Odp: Problemy z IRC

SOA #1 w UPC, więc to raczej problem netii.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: Problemy z IRC

grzybson: a nie masz ssh na jakiś uczelniany serwer? :)
$ ssh grzybson@studenciaki.pcz.pl
$ wget http://irssi.org/files/irssi-0.8.15.tar.bz2
$ tar jxf irssi-0.8.15.tar.bz2
$ cd irssi-0.8.15
$ ./configure --prefix=$HOME
$ make
$ make install
$ ~/bin/irssi

Ostatnio edytowany przez epi (2011-11-14 22:33:03)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

9

Odp: Problemy z IRC

Nie słyszałem aby na uczelni rozdawali SSH na lewo i prawo, ale rozejrzę się, może coś załatwię. Sensowna opcja.

grzybson/SSG^NG

10

Odp: Problemy z IRC

epi napisał/a:

grzybson: a nie masz ssh na jakiś uczelniany serwer? :)
$ ssh grzybson@studenciaki.pcz.pl
$ wget http://irssi.org/files/irssi-0.8.15.tar.bz2
$ tar jxf irssi-0.8.15.tar.bz2
$ cd irssi-0.8.15
$ ./configure --prefix=$HOME
$ make
$ make install
$ ~/bin/irssi

bash: operation not permitted. cannot bind socket
I CO WTEDY? ZOMG!111

11

Odp: Problemy z IRC

mikey: bind? irssi cos serwuje?
grzybson: panom radzacym warszawa.irc.pl, krakow.irc.pl, czy poznan.irc.pl raczej podziekuj - bo to adresy obecnie trzymane przez krakow.irc.pl, bedace cname do polska.irc.pl

albo potrzebujesz konta szelowego i tam irssi na screenie (jak juz wyzej epi sugerowal), albo jakiegos bouncera (nie wiem, nie znam sie, zarobiony jestem), albo (chyba na poczatek najprostrze) forwardowanie portow na putty/ssh, czy inny sposob przetunelowania sie... (moge na pm pw podpowiedziec jak to sie konfiguruje, ale bez problemu powienienes umiec sam to sobie wygooglac)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

12

Odp: Problemy z IRC

jellonek napisał/a:

mikey: bind? irssi cos serwuje?

Proszsze cie ....
dlaczego irssi? serwer irc serwuje, user otwiera polaczenie, dostaje odmowe zbindowania do uslugi (nie od uslugi tylko od kernela/szela)  Tak sie zachowa kazdy szel z zalozona ochrona na bindowanie sie do jakichkolwiek uslug. (grsec/openwall itp restrykcje) co osobiscie uwazam powinno byc na kazdym tzw 'studenckim' serwerze :)

Ostatnio edytowany przez mikey (2011-11-15 15:08:18)

13

Odp: Problemy z IRC

nie mylisz czasem connect z bind?
binduje sie serwer nie klient...

chyba ze sugerujesz ze user chce sam sobie postawic na studenckim serwerze daemona irca - serio - gubie sie, to i pytam...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: Problemy z IRC

Nie, nie myle. Myslisz zbyt niskopoziomowo. Ja wogole nie mowie o syscallach. tylko o komunikacie basha/kernela w przypadku niemoznosci otworzenia socketu klienckiego.

Poza tym zupelnie nie wiem co chcesz udowodnic. Moja odpowiedz byla do epiego i znaczyla mniej wiecej tyle ze ta procedura ktora opisal (sciagniecie i skompilowanie + uruchomienie irssi na shellu) moze sie nie powiesc z powodu zablokowanej mozliwosci tworzenia klienckich socketow na maszynie. Terminologia ma tu drugorzedne znaczenie choc uwazam ze to nie ja sie mylę ;)

Ostatnio edytowany przez mikey (2011-11-15 17:49:38)

15

Odp: Problemy z IRC

jellonek napisał/a:

mikey: bind? irssi cos serwuje?

Nie przymierzając przykładowo CTCP.

Atari 8-bit: 2600, 2600Jr, 7800, 400, 600XL, 800XL, 65XE, 130XE, 800XE, XEGS
Atari 16-bit: 260ST, 512ST, 512ST+, 512STE, 1040STE, 1040STF, 1040STFM, MEGA1

16

Odp: Problemy z IRC

mikey: u mnie zadziałało w 3 przypadkach na 3, dlatego zaproponowałem.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

17

Odp: Problemy z IRC

no jakby mi admin zablokowal mozliwosc uzywania socketow bym go zlinczowal pewnie... chociaz faktycznie na lubelskiej polibudzie blokowane sa wychodzace porty inne niz z domyslnej puli (co z p. widzenia usera jest mocno posrane, bo to stawianie wygody admina ponad uzytecznosc systemu...)

ja sie z takim komunikatem/zamordyzmem nie spotkalem, dlatego dopytuje - serio, nie staralem sie nic udowadniac ale raczej dowiedziec sie czegos.
agresywnosc 0 ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

18

Odp: Problemy z IRC

Dorobiłem się konta SSH, a raczej wreszcie dowiedziałem się, że mam takowe. Więc jakiś środek zaradczy już mamy :D

grzybson/SSG^NG